Püsivara Pühapäev: Pentax 645Z sai tarkvarauuenduse
autor: Oskari Värä

Ricoh teatab, et on välja andnud uue tarkvaraversiooni ülipopulaarsele keskformaat pildisensoriga kaamerale Pentax 645Z. Tarkvaraversioon 1.30 toob kaks uuendust, mis mõlemad on seotud inimsilma ning kaamera ekraaniga. Esimene funktsioon pakub võimalust seadistada LCD ekraani värvus punaseks, vältimaks pupillide ahenemist öösel tähti pildistades. Teine funktsioon nimega Outdoor View Setting seadistab ekraani heledust automaatselt vastavalt valgusoludele.

Lae Pentax 645Z tarkvaraversioon 1.30 alla siit

Allikas: Ricoh

Püsivara Pühapäev: Olympus OM-D E-M1 II ning PEN-F said ühe paranduse
autor: Oskari Värä

Olympus teatab, et on välja andnud tarkvarauuenduse hübriidkaameratele OM-D E-M1 Mark II ja PEN-F. Tarkvaraversioon 2.1 toob ühe, kuid olulise paranduse. Nimelt tekkis probleeme AF Targeting Pad funktsiooni kasutamises, mis on nüüd parandatud. AF Targeting Pad laseb kasutajal sõrmega puutetundlikul ekraanil valida fookuspunkti silma pildiotsija eest ära tõstmata.

Lae Olympus OM-D E-M1 ja PEN-F tarkvarauuendused alla siit

Allikas: Olympus

Lee on andnud välja uued neutrallhallid filtrid
autor: Oskari Värä

Tuntud filtritootja Lee on avalikustanud uue neutraalhallide1 filtrite seeria ProGlass IRND. Algselt video jaoks mõeldud filtrid otsustati ka foto jaoks välja anda ning need sobivad nii LEE Filters Seven5, 100mm and SW150 süsteemidega. Kaks aastat arendusjärgus olnud filtrid on toodetud 2 mm paksusest klaasist ning tulevad kahe (0.6ND), kolme (0.9ND), nelja (1.2ND) ja kuue (1.8ND) stopilistena, kuid lisaks on ka ultrapikad 10 (3ND) ja 15-stopised (4.5ND) versioonid.

Leele omaselt on kõik filtrid viimistletud väga hoolikalt ning kasutatud materjal ei luba mitte mingitel värvivarjunditel tekkida. Samuti on stoppide väärtused ülitäpselt paigas ning testitud, tagades täpsed ning stabiilsed säritused. Lisaks on filtrid kaetud vääristustega, mis takistavad infrapuna ning UV valgusreostuse teket. See tagab selle, et must on tõesti must, valge on valge ning pildid tulevad teravamad.

5, 10 ning 15-stopised filtrid tulevad lisavarjukiga, mis takistab valguse lekkimist ning selletõttu tuleb need filtrihoidjas panna kõige objektiivipoolsemasse soonde (mis on tegelikult igal juhul soovitatav ka ükskõik, millise teise filtriga).

Allikas: Lee

Manfrotto tutvustas uut kaamerakottide seeriat Bumblebee Pro Light
autor: Oskari Värä

Manfrotto on taas tutvustanud uut fotokottide seeriat, mis sai nimeks Pro Light Bumblebee. Uus seeria on suunatud amatöör- ning eelkõige professionaalsetele fotograafidele, kel on tarvis kaasas kanda suurt hulka tehnikat, mis vajab ka korralikku kaitset erinevates ilmastikuoludes. Seeria sisaldab endas kahte selja- ning kahte õlakotti, mille rihmad on disainitud nii, et kotte oleks võimalikult mugav kanda. Seest poolt kaitsevad tehnikat Manfrotto Camera Protection System (CPS) vaheseinad, mis on täielikult ümber tõstetavad vastavalt vajadusele ning kaalujaotusele. Just seljakotid on disainitud nii, et raskust kanda ära õlgadelt, kaelalt ja alaseljalt. Samas on toetusrihmad, mis käivad ümber vöö ning puusade ning kel tarvis matkata, see saab panna veepudeli spetsiaalsesse taskusse vältimaks vedelike sattumist tehnika peale.

Seljakotid

Bumblebee-230 PL mahutab peegelkaamera kere, mille külge on kinnitatud üks 70-200mm f/2.8 objektiiv. Lisaks mahutab kott veel tervelt 10 lisaobjektiivi. Alternatiivina mahutab kott kere, mille küljes on 400mm f/2.8 objektiiv ning lisaks viis lisaobjektiivi. Videotegijad mahutavad kotti kaamera (näiteks Canon C100) ning lisavarustust. Kõigele lisaks saab eraldi taskus kaasas kanda ka 17-tollist sülearvutit.

Väiksem, Bumblebee-130 PL, mahutab endasse ühe peegelkaamera kere, mille külge on kinnitatud üks 70-200mm f/2.8 objektiiv ning kaheksa objektiivi eraldi. Alternatiivina saab panna 400/2.8 objektiivi ning lisaks kolm lisaobjektiivi. Videovarustusest mahub üks lahti ühendatud modulaarne videokaamera. Sülearvuti jaoks samuti eraldi tasku ning see mahutab suurest vennast väiksema, 15-tollise seadme.

Seljakottide kõik sektsioonid on pehmendusega ning põhisektsiooni sulgeval tõmblukul on neli lukustit. Näiteks saab kaks neist jätta poole peale, et kaamera kiireks haaramiseks ei pea tervet lukku lahti tõmbama. Samuti on kottidel ka uus NeverLose statiivikinnitus, mida saab mitte kasutamise korral ära peita.

וlakotid

Bumblebee M-30 PL lubab kaasas kanda peegelkaamera keret, mille külge on kinnitatud 70-200mm f/2.8 objektiiv ning kolme lisaobjektiivi. Samuti mahub kotti lisaks ka käsistatiiv (näiteks DJI Osmo) ja eraldatud on tasku ka 15-tollisele sülearvutile.

Bumblebee M-10 PL mahutab peegelkaamera koos 24-70mm f/4 objektiiviga ning kaks lisaobjektiivi. Nagu ka suuremasse versiooni, mahutab väiksem käsistatiivi ning 13-tollise sülearvuti. Kui aga kaamerat eraldi pole vaja kaasas kanda, saab kotti kasutada alternatiiviks droonikotina – DJI Mavic Pro koos Osmo käsistatiiviga mahub kotti nagu valatud.

Mõlemal õlakotil on XtraSecure käsistatiivi hoidik, mis lubab statiivi kiirelt haarata ning seda saab kasutada ka objektiivi hoiustamiseks. Samuti on mõlemal kotil klapp, millel on NoiseFree Velcro takjakinnitus. See tuleb kasuks olukordades, kus on tarvis kotti hääletult avada, näiteks pulmatseremooniad.

Kõik Bumblebee seeria kotid tulevad koos DuoFace vihma/päikesekaitsega, mis vihmase ilma korral ei lase varustusel märjaks saada ning tugeva päikese korral peegeldab valgust vältimaks varustuse liigset soojenemist.

Allikas: Manfrotto

Nüüd saadaval: Ricoh WG-50
autor: Silver Pik

Hea uudis kõikidele seiklushimulistele fotosõpradele. Ricohi tooteliinilt poelettidele on lõpuks jõudnud ka uusim ilmastiku-, tolmu-, põrutuse, vee- ja purunemiskindel kompaktkaamera Ricoh WG-50. Mitte lihtsalt poelettidele – see on nüüd Photopointi veebikaubamajas ning esinduskauplustes täiesti saadaval. See tähendab seda, et nüüd saad uue kaameraga südamerahuga talletada kõik oma suvetegemised – olgu need meeldivas suvises lausvihmas nagu Maarjamaal kombeks või hoopis rannarõõmude nautimine vahepealsetel päevadel. Ei vihm, liiv, lumi ega kukkumised seda sinu seikluste talletamist.

WG-50 sees on 16-megapiksline tagantvalgustusega 1/2,3″ mõõduga CMOS pildisensor, mis koostöös pildiprotsessoriga lubab minimaalset mürataset ning kiireid lugemiskiirusi. Samuti on võimalik sensori tundlikkust tõsta kuni ISO 6400, tehes pildistamise ka hämarates ning rasketes valgustingimustes lihtsamaks. Aga et veelgi lihtsustada kehvades valgusoludes pildistamist, on kaameral ka Handheld Night Snap režiim, mis automaatselt teeb ühest stseenist mitu fotot ning paneb need üheks komposiidiks kokku.

Kaamera silmaks aga on 5ח suumiga 28–140 mm f/3.5–f/5.5 (35 mm ekvivalendina) objektiiv ning digitaalne suum laiendab suumiulatust 35 mm ekvivalendina kuni 1008 mm. Juba varasematelt mudelitelt tuntud makrorežiim lähima teravustamiskaugusega vaid 1 cm ning digitaalse mikroskoobi režiim on loomulikult ka uusimal mudelil olemas. Viimase tarbeks on objektiivi ümber paigaldatud kuus LED-lambikest, mis võimaldab talletada detaile, mis ehk inimsilmale isegi märkamatuks jäävad. Tagamaks, et alati oleks võimalik saada terav pilt, on olemas ka Instant Illumination Enhance funktsioon, mis lubab kiirendada säriaega samas tõstes LED-lampide eredust. Makro pole LED-lambikeste ainus funktsioon – selfiesid tehes aitavad lambid kaameral selgeks teha, kas pildistatava nägu on ikka ilusti kaadris ning lihtsalt pimedas olles saab kasutada kaamerat taskulambina.

Füüsilist värinastabilisaatorit kaameras küll pole, kuid vastavad algoritmid on ikka sisse kirjutatud. Pixel Track SR stabilisaator töötleb pilti digitaalselt vähendamaks liikumisest tulenevat udusust. Digital SR režiim tundub küll nime poolest tegevat palju, kuid reaalsuses see tuvastab kui valgusolud on kehvad ning tõstab vastavalt sellele ISO-tundlikkust, et säriaeg võimalikult kiire oleks. Elektrooniline stabilisaator töötab ka videorežiimis.

Liikudeski edasi videopoolele, salvestab WG-50 FullHD 1920 ח 1080 pikslit lahutusvõimega materjali 30 kaadrit sekundis H.264 formaadis. Video edastamiseks teistesse seadmetesse on kaamera küljel olemas micro-HDMI väljund.

Kaamera tagaküljel on 2,7-tolline LCD ekraan 16:9 külgede suhtega. Piksleid on 230 000 ning ekraan on kaetud peegeldumisvastase vääristusega, olles suureks abiks kaamera puhul, mis saab kasutust erinevates keerulistes oludes.

Ricoh WG-50 kompaktkaamerad Photopointis »