DJI lubab privaatsuse huvides drooni lennutada ka internetiühenduseta
autor: Oskari Värä

DJI maine sai tugeva löögi käesoleva kuu alguses kui Ameerika לhendriikide armee teatas, et nad lõpetavad DJI droonide kasutamise küberturvalisuse tõttu. Nimelt arvatakse, et neisse on võimalik sisse häkkida ning seeläbi vaenlasel näiteks võtta kontroll drooni üle. DJI aga ei jää vastust võlgu ning nüüd on tulemas Local Data Mode režiim, mis lubab drooni lennutada internetiühenduse olemasoluta.

Droon kasutab internetiühendust selleks, et alati oleks kõige uuemad kaardid, kõige uuem tarkvaraversioon, õiged raadiosagedused, akud oleksid piisavalt täis ning vahetab palju muud drooni tööks vajalikku infot. DJI varsti lubab kõik selle välja lülitada sest on asutusi, kellel on tarvis kõrgendatud turvalisust kaitsmaks salajasi andmeid. Hetkel veel pole teada, mis kujul tavakasutajad selle saavad ning kindlasti ei tööta see igas piirkonnas. Uuendust on oodata järgmiste nädalate jooksul.

The post DJI lubab privaatsuse huvides drooni lennutada ka internetiühenduseta appeared first on Photopointi ajaveeb.

EISA auhindade vääriliseks said tänavu just need kaamerad
autor: Silver Pik

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) kuulutas eile välja 2017-2018 aasta parimad tooted fototehnika vallas. Auhindu jagus kõikidele suurematele fototehnika tootjatele – siinkohal loetleme üles kõik kaamerad, mis omas kategoorias aasta parimateks tunnistati.

Tulemused olid mõneti ootuspärased – siis kui Canon noppis 5D Mark IV kaameraga parima professionaalse peegelkaamera tiitli, pärjati Sony α9 lausa aasta parima kaamera tiitliga. Sony sai üldse kokku neli kaamerate kategooria võitu, Canoni kahe vastu. Nikonile ning Panasonicule üks auhind, Fujifilm noppis kaks. Parima nutikaamera tiitli osaliseks sai, üllatust siinkohal ei ole, Huawei P10.

Parim professionaalne peegelkaamera:

Canon EOS 5D Mark IV

Parim kaamera:

Sony α9

Parim peegelkaamera edasijõudnule:

Nikon D7500

Parim peegelkaamera tavakasutajale:

Canon EOS 77D

Parim foto & video kaamera:

Panasonic Lumix DC-GH5

Parim hübriidkaamera edasijõudnule:

Sony α6500

Parim hübriidkaamera tavakasutajale:

Fujifilm X-T20

Parim supersuumkaamera:

Sony DSC-RX10 III

Parim kompaktkaamera:

Sony DSC-RX100 V

Parim kiirpildi kaamera

Fujifilm Instax SQUARE SQ10

Parim telefonikaamera:

Huawei P10

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast Euroopa riigist. EISA auhind on üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Vaata lähemalt: www.eisa.eu

Allikas: EISA

The post EISA auhindade vääriliseks said tänavu just need kaamerad appeared first on Photopointi ajaveeb.

EISA tunnustas fotokategoorias mitmeid häid objektiive
autor: Silver Pik

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) kuulutas eile välja 2017-2018 aasta parimad tooted fototehnika vallas. Auhindu jagus kõikidele suurematele fototehnika tootjatele – siinkohal loetleme üles kõik objektiivid, mis omas kategoorias aasta parimateks tunnistati.

Sarnaselt kaamerate kategooriale, ei ole ka objektiivide rindel väga suuri üllatusi – kumab läbi see, et Canon ja Nikon on kohati langemas innovatsioonirinde esirealt pigem tahapoole, tehes ruumi Tamronile, Sigmale ning loomulikult ka Olympusele ja Sonyle ning teistele hübriidkaamerate valmistajatele. Mis tegelikult ongi hea – see on omakorda märk sellest, et teistele platvormidele on tulemas ka häid klaase.

Parim professionaalne peegelkaamera objektiiv:

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

Parim peegelkaamera objektiiv:

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art

Parim peegelkaamera suumobjektiiv:

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2

Parim foto innovatsioon:

Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD

Parim professionaalne hübriidkaamera objektiiv:

Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS 

Parim hübriidkaamera suumobjektiiv:

M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO

Parim hübriidkaamera objektiiv:

Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast Euroopa riigist. EISA auhind on üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Vaata lähemalt: www.eisa.eu

Allikas: EISA

The post EISA tunnustas fotokategoorias mitmeid häid objektiive appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotokursus.ee uus fotokursus: “Pildipankadele pildistamine”
autor: Silver Pik

Fotokursus.ee veebilehel on nüüd saadaval uus ja huvitav kursus: „Pildipankadele pildistamine“.

Selle kursuse käigus saad sissejuhatuse pildipanganduse maailma. Me ei piirdu ainult erinevate pildipankade tüüpide teadasaamisega, vaid läheneme süvitsi autori- ja kasutusõigustele – millele tuleb pildistades tähelepanu pöörata, kuidas ja kuhu oma pilte müügiks pakkuda. Samamoodi saad kursuse lõpuks selgema pildi sellest, millisesse pildipanka alustuseks tasub üldse pilte pakkuda ning millise vahetusagentuuri teenuseid kasutada. Puudutamata ei jää ka pildistamise protsess, kompositsioon ning järeltöötlus.

Pildipankadele pildistamine kursus on fotokursus.ee veebilehel olev õppematerjalide kogu, mis koosneb 9 peatükist, 16 alapeatükist, näidispiltidest ning praktilistest juhenditest. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus soetatud kursus neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab seda läbima asuda ükskõik millal ning taaslugeda täpselt siis, kui vaja.

Osta Pildipankadele pildistamine kursus siit›

The post Fotokursus.ee uus fotokursus: “Pildipankadele pildistamine” appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivid
autor: Mikk Otsar

Suvi on kiirelt möödunud ja juuni alguses välja hõigatud uued Tamroni objektiivid on nüüd Photopointis saadaval. Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 on edasiarendus eelmise seeria suurepärasest normaalsuumobjektiivist. See uuendus jätkab seda sama objektiivide uuendust, millega Tamron alustas juba eelmisel aastal. Nüüd on Tamron teinud täisringi oma uuendustega, kattes niimoodi võimekate valgusjõuliste objektiividega ära kogu vahemiku, mida üks fotograaf igapäevaselt vajab.

Uuendused antud objektiivil on sarnased teiste Tamron G2 seeria objektiividega. Nimelt on kasutusel uus disain, uus autofookuse mootor, parendatud pildistabilisaator ning nende juhtimiseks hoopis parema võimekusega mikroprotsessor. Tänu kõigile nendele uuendustele on nüüd uus Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiiv valmis vastu astuma Nikoni, Canoni ning Sigma samatüübilistele objektiividele.

Lähemalt ka uuendustest. Optilise disaini poolest on lisatud hulganisti vääristatud elemente tänu millele on minimiseeritud kromaatiline, aksiaalne, transversaalne ning sfääriline aberratsioon ning ka geomeetrilised moonutused. See tähendab, et objektiivi joonis tuleb väga terav, hea kontrastiga ning sobib ka kõrgema lahutusvõimega kaamera keredega kasutamiseks. Samuti on oluliselt uuendatud teravustamis mootorit millel on parema väändemomendiga USD mootor ning lausa kaks mikroprotsessorit autofookuse juhtimiseks. Lõpetuseks tuleks ära märkida ja võimekam stabilisaator, mis pakub kuni 5-stopist stabilisatsiooni ja on kolme erineva töörežiimiga.

Nagu piltidelt näha on uuendatud ka korpust mis on iseloomulik uuele G2 seeriale. See tähendab veel mugavamaid lüliteid objektiivi korpusel, neutraalset musta korpust koos hõbedaste rõngastega. Lisaks on ka objektiivi rõngaste kummikatted väga käesõbralikud. Samas on alles jäänud väga hea ilmastikukindlus, mis loodus- ja spordifotograafidel igapäevatöös hädavajalik.

Põhjalikum postisus uue Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi kohta.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivid Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivid appeared first on Photopointi ajaveeb.