Uue värvitooniga Polaroid OneStep VF ja OneStep+ on nüüd saadaval
autor: Jürgen Veerme

Polaroid OneStep

Äärmiselt populaarsete retrovälimusega Polaroid kiirpildikaamerate valikus on tunda väga varajast suvefiilingut, sest kohale jõudis summer blue värvitoonis Polaroid OneStep 2 VF ja valges rüüs Polaroid OneStep+

Polaroid OneStep 2 VF kaamera on inspireeritud 1977. aastal välja tulnud algupärasest OneStep kaamerast. Põhidisaini jäeti samaks, kuid uuel aparaadil on kvaliteetsem objektiiv ja võimas välk, mis tagab head fotod absoluutselt igas keskkonnas.

Lisaks on VF mudelil ka pildiotsija, millega on kadreerimine veelgi lihtsam ja LED-riba, mis kuvab järelejäänud kaadrite arvu. Integreeritud aku peab ühe laadimisega vastu kuni 60 päeva ning see kaalub ilma filmikassetita 460 grammi.

polaroid onestep 2 vf

Polaroid OneStep+ on välimuselt ja kasutamisloogikalt praktiliselt identne OneStep 2 VF kaameraga, kuid sellele on lisatud Bluetooth funktsioon, mis liidab selle digimaailma võimalustega.

Tuleb ainult alla tõmmata Polaroid Originals rakendus (App Store ja Google Play) ning sisse lülitada kaamera bluetooth ja saadki kogu fotoprotsessi enda kätte võtta. Luua topeltsäritusega fotosid, teha valgusmaalinguid, seada viitpäästiku või seadistada kõike kaamera manuaalrežiimis.

Polaroid OneStep

Usu mind see on tõeliselt vahva kogemus, kui näed enda äsja tehtud pilti kaamerast välja kihutamas ja see loetud sekundite pärast nagu võluväel Polaroid paberile nähtavaks ilmub. Tehtud pildi saad kohe näiteks sõbrale kinkida!

 

Osta endale või kingi sõbrale Polaroid kaamera ››

 

Lisaks uut värvi kaameratele lisandus valikusse ka uus Polaroid i-Type Summer Blue fotopaber. Ideaalne kooslus koos Polaroid kaameraga!

The post Uue värvitooniga Polaroid OneStep VF ja OneStep+ on nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Olympus OM-D E-M1X hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Kui Panasonic ja Olympus 2018. aasta suvel maailma esimese hübriidkaamerasüsteemi välja kuulutasid, kavatseti hakata valmistama peegelkaameratest pisemaid ja soodsamaid fotoaparaate. “Peegelkaamera soodsam ja pisem alternatiiv, mitte täisvereline asendus”. Nii lubasid need ettevõtted 10 aastat tagasi.

Tänaseks oleme jõudnud ajajärku, kus peegelkaamerad on unustuse hõlma vajumas ja hübriidkaamerate olulisim iseloomustaja pole enam kompaktne korpus. Vaadake kasvõi seda suurt lahmakat, mida Mikk ülal fotol hoiab. See on 10 aastat tagasi välja kuulutatud Micro Four Thirds süsteemi kõige uuem, kõige võimekam ja kõige kallim aparaat: Olympus OM-D E-M1X. Maailma esimene hübriidkaamera, millel on integreeritud akutald. Maailma ainuke fotokaamera, mille värinastabilisaator on võimeline kompenseerima käte värinaid kuni 7,5 EV astme ulatuses (12-100mm 1:4.0 IS PRO objektiiviga). Ergonoomiliseima ja tõenäoliselt ka ilmastikukindlaima korpusega hübriidkaamera, mis kunagi tehtud.

Pole kahtlust, et Olympus OM-D E-M1X on unikaalne, eriline ja ülal välja toodud kategooriates parim hübriidkaamera. Samas on sel ka mitmed puudused, mille tõttu see kõikide spordifotograafide ostunimekirjas siiski esikohale ei kvalifitseeru. Enamik neist puudustest tuleneb täiskaadersensorist poole väiksemast 4/3 sensorist, ülejäänud on seotud jälgiva autofookuse toimimisega. Neid olulisemaid puudusi ja hüvesid jõuame selles artiklis, Olympus E-M1X kaamerat karbist välja võttes lähemalt käsitleda.

 

Olympus OM-D E-M1X hübriidkaamera on üsna unikaalne aparaat. לhelgi teisel tootjal päris sarnase omaduste paketiga kaamerat ju pakkuda polegi. Kui vaadata poolkaadersensoriga hübriidide poole, siis on hetkel ilmselt kõige kõige vihasemaks konkurendiks poole soodsama hinnaga Fujifilm X-H1. Samas ei ole Fujifilmi kaameral Olympuse lipulaevaga võrreldavat kiirust. Sony poolkaadersensoriga hübriidkaamerate valikus hetkel Olympuse professionaalsele tasemele vastavat kaamerat ei ole. Kuulujutud sahistavad, et juba sel kevadel peaks Sony välja tulema võimeka A7000 hübriidkaameraga, mis võiks Olympusele konkurentsi pakkuda.

Nii kiiruse kui ka hinna poolest on hetkel E-M1X hübriidkaamera kõige otsesemaks konkurendiks pisut kallim Sony A9. Sony on Olympusest peajagu üle pildikvaliteedi ja jälgiva autofookuse poolest. Olympuse hüved – tõhus värinastabilisaator, ergonoomiline korpus ja üldkokkuvõttes paindlikum videorežiim võivad mõne pildistaja jaoks aga kaalukaussi kallutada küll.

 

Enne seda kui kaamera karbist vabaneb, on hea hetk meelde tuletada OM-D E-M1X olulisemad omadused. Allolev nimekiri tundub küll pikk, aga need on tõesti ainult olulisemad asjad. Vaata need hoolega üle ja saad kaamera võimekusest hea pildi:

Olympus OM-D E-M1X olulisemad omadused

 • Alumiiniumsulamist korpus on tolmu- ja pritsmekindel ning toimib tõrgeteta temperatuurivahemikus ‑10 ‑ 40°C
 • 4/3” 20.4 MP Four Thirds mõõdus pildisensor pildistab 12-bit RAW faile
 • ISO ulatus: 200-25600, võimendusega 64-25600
 • Sensori liigutamise teel toimiv 5-suunaline värinastabilisaator suudab värinaid kompenseerida 7 EV astme ulatuses (7,5 EV astet M.Zuiko Digital ED 12‑100mm f/4.0 PRO objektiiviga teatud kaamera seadetel)
 • Kaks TruePic VIII pildiprotsessorit
 • 121 kontrasttuvastusega + 121 faasituvastusega risttüüpi (cross-type) teravustamispunkti pildisensoril (kõik teised hübriidkaamerad kasutavad teadaolevalt ainult horisontaalselt toimivaid faasituvastusega punkte)
 • Intelligent Subject Detection AF on programmeeritud tuvastama: vormelautosid, ralliautosid, mootorrattaid, lennukeid, helikoptereid, kiirronge ja… auruvedureid. Nii vähemalt Olympuse ametlik tooteandmete loend sedastab (Steam locomotives). Parandage mind, kui tõlkega eksin
 • Elektrooniline + mehaaniline katik, maksimaalne säriaeg: 1/8000 sekundit
 • Sarivõte:
  • Elektroonilise katikuga ilma jälgiva teravustamiseta 60 fps (49 RAW ja 49 JPG faili)
  • Elektroonilise katikuga + jälgiva teravustamisega 18 fps (74 RAW ja 89 JPG faili)
  • Mehaanilise katikuga: 15 fps (103 RAW ja 132 JPG faili)
  • Mehaanilise katikuga: 10 fps (287 RAW ja kaardi täitumiseni JPG faili)
 • 3″ LCD-ekraanil on 1 037 000 pikslit, ekraan on välja keeratav ja pööratav ning puutetundlik (toetab põhilisi seadistusi, peamenüü ei ole puutetundlik)
 • Elektrooniline pildiotsija, LCD-ekraanil 2 360 000 pisklit. Suurendus: 1.65x.
 • Focus Stacking režiim: selles režiimis teeb kaamera 3-15 erineva teravustamiskaugusega fotot ning paneb need pärast kaamera sees üheks suurendatud teravusulatusega fotoks kokku. Eriti kasulik makrovõttel
 • Videorežiim
  • Saab kasutada Flat või OM‑Log400 pildiprofiile
  • Digital Cinema standard 4096 x 2160 lahutusvõimega 24 kaadrit sekundis andmesagedusega 237 Mbps
  • 4K 3840 x 2160 kaadrisagedusega 25 või 30 kaadrit sekundis, andmesagedusega 102 Mbps
  • Full HD 1920 x 1080 kaadrisagedusega kuni 50 või 60 kaadrit sekundis, andmesagedusega 102 Mbps
  • Aegluubis video salvestamiseks on 1920 x 1080 120fps režiim
  • Integreeritud stereomikrofon, 3,5mm audio sisend ja väljund
 • Integreeritud GPS, elektrooniline kompass, temperatuurisensor ja survesensor – kõik nende andurite poolt pildistamisel registreeritud andmed salvestatakse soovi korral pildiinfosse
 • Intervalomeeter (time-lapse videod)
 • Salvestusmeedia: kaks SD mälukaardipesa (mõlemad toetavad UHS-II tüüpi SD-kaarte)
 • Micro HDMI, USB 3 Type C, Wi-Fi + Bluetooth
 • Kaamera toimib kahe BLH‑1 liitiumakuga, ühe laadimiskorraga saab pildistada 870 fotot (CIPA test), või 2580 fotot kasutades quick sleep režiimi (Olympuse test)
 • Kaal: 997 g

 

Karbis on: kasutusjuhend, kaamerarihm, Olympus OM-D E-M1X hübriidkaamera, Kaabli keskele paigaldatav kinnitus, korpuse külge paigaldatav kaablistopper, kaks akut, kaks toitekaablit, kaks akulaadijat ja USB-C <> USB 3.0 kaabel. Viimase abil saab ka kaamera sees olevaid akusid laadida nii et tingimata pole vaja kahte kaasas olevat akulaadijat kasutada (need on vajalikud näiteks siis, kui sul on olemas lisaakude paar).

 

Muidugi on Olympus OM-D E-M1X kiire, sest suudab jälgiva teravustamisega pildistada 18 fotot sekundis. Aga hei – see ei ole mingi enneolematu kiirus, sest täiskaadersensori ja 24MP lahutusvõimega Sony A9 suudab samamoodi pildistada 20 kaadrit sekundis sarivõtet. Niisiis ei ole kiirus selleks trumpomaduseks, mille poolest E-M1X kõigist teistest esile tõuseks. Selleks trumpomaduseks on hoopis ergonoomilisus.

Tõepoolest – OM-D E-M1X korpus on ülimugav käes hoida ja käsitleda. Olympusel on aastakümnete jooksul kogunenud palju oskusteavet professionaalsete fotokaamerate valmistamisel ning selle on nad E-M1X juures parimal võimalikul moel realiseerinud. Kui Sony A9 on oma pisikeste nuppude ja lamedate plastikpindadega nagu mingi Bravia telekapult, siis E-M1X on profikaamera mis lausa sulab kätte. Kõik olulisemad rattad ja nupud täpselt sõrmede all käsklust ootamas.

Olympus E-M1X kaamera on valmistatud magneesiumsulamist ja see tundub peos väga tugev. Korpus pole lihtsalt pritsmekindel vaid testitud vastama IPX1 standardile (see tähendab, et otse ülalt alla langevad veepiisad ei kahjusta seadet) isegi siis, kui kasutusel on distantspäästiku, kõrvaklappide ja mikrofoni pesad. Olympuse enda testide kohaselt on kaamera isegi IPX3 standardile vastav (vett pihustatakse seadmele kuni 60-kraadise nurga alt kuii 5 minutit järjest ja kini 0,7 liitrit).

 

 

Paremal pool küljel on kolm kummist katet. Kõige ülemise all on 3.1 mm helisisend ja keskmise all on 3.1 mm heliväljund. Alumine on 3x pikem ja selle alla mahuvad ära HDMI ning USB-C pesad.

 

Vasakul pool on heebli abil avanev luuk ja selle all kaks SD mälukaardi pesa. Mõlemad toimivad ka kiirete UHS-II tüüpi SD mälukaartidega.

 

Olympus OM-D E-M1X nupud ja nende paiknemine on üsna sarnased Olympus OM-D E-M1 II kaamerale. Kõige olullsemate muudatustena on uuel kaameral valikukettad kaamera pealt liikunud ideaalsetesse asukohtadesse korpuse sees. Ja kõik need neli valikuketast (vertikaalsed ja horisontaalsed) on kaetud pehme kummiga, mis tagab hea haakuvuse. Kaamera tagaküljel on nüüd teravustamispunkti kiireks valimiseks kaks joysticki, kolmeasendiline lukustusnihik ja mõned lisanupud.

Kaameraga on kaasas kaks akulaadijat, kuid akusid saab ka laadida neid kaamerast eemaldamata – USB-C pesa abil. Olympus on kaamera tagaküljele lisanud isegi laadimise staatust näitava LED-indikaatori. Oluline on ka ära märkida, et laadimise ajal saab kaameraga edasi pildistada või filmida – seega pole USB-C ühendusel mitte ainult laadimisfunktsioon vaid ka välise toite funktsionaalsus. לkskõik kas vooluvõrgust või maastikul olles akupanga abil.

 

Kaamera ekraan on küll puutetundlik, kuid väga palju asju selle puutetundlikkusega peale hakata ei saa. Kõige olulisem on vast teravustamispunkti valik, samuti saab puute abil valida kiirmeüü funktsioone (aga pärast funktsiooni valimist ei saa puutega parameetrit muuta) ja muidugi saab ka taasesitusrežiimil fotosid edasi-tagasi viibata ja suurendada.

See on selline tavapärane Olympuse kaamera puutetundlikkuse funktsionaalsus. Arvestades aga E-M1X täiuslikku juhtnuppude-rataste süsteemi, siis ma ei usu, et selle kaamera omanik puutetundlikumast ekraanist puudust tunneks. Pigem lülitab olemasolevadki funktsioonid välja.

 

Kaamera alumise käepideme sees on raam, millele mahub kaks komplektis olevat akut.

 

Need on täpselt needsamad BLH-1 liitiumakud, mida kasutab ka E-M1 Mark II. Täis laetuna saab nendega CIPA ametliku testi kohaselt teha 870 fotot. Kui kaamera lülitada “Power Save” režiimi, tõuseb kaadrite arv  2580-ni.

 

Kummeeritud pindu on sel kaameral heldelt igas küljes.

 

Pealtvaates (kaamera külge on kinnitatud 45mm f/1.2 PRO objektiiv) näeme hästi valikuketaste paiknemist. Samuti võime märgata, et erinevalt näiteks Nikon Z6 või Fujifilm X-H1 kaameratest pole Olympus pidanud vajalikuks kaamera peale pisikest LCD-ekraani lisada. Kuigi sinna režiimiketta ja kaamerarihma aasa vahele oleks justkui selleks ruumi jäetud. Ehk oli ekraan algselt plaanis, aga arendusprotsessi lõppjärgus otsustati ümber?

 

 

Paremal pool elektroonilist pildiotsijat on Nikoni-stiilis kühm kolme nupuga. Mida need nupud teevad – see on E-M1X kaamera potentsiaalsele ostjale seletamatagi selge.

 

Vasakul pool on režiimiketas – kusjuures huvitava tähelepanekuna ei ole sellel kaamera olemas täisautomaatset režiimi. Kolm nuppu (särikompensatsioon, ISO ja video salvestus) on asetatud nii, et fotograafi sõrm neid ilma vaatamata ja vaevata koheselt eristaks.

 

Integreeritud välklampi E-M1X kaameral ei ole – hoolimata selle olemasolu markeerivatest joontest.

 

Koos E-M1X profikaameraga on Photopointis värskelt olemas ka välklamp, mis selle fotoaparaadiga oma ilmastikukindla korpuse tõttu hästi sobib. FL-700WR välklamp on tolmu‑, pritsme‑ ja külmakindel (‑10°C), maksimaalne juhtarv on 42, ja laadimisajaks on mõõdetud 1,5 sekundit. See välklamp on varustatud juhtmevaba välgu režiimiga, orjarežiimiga ja esiküljel on olemas ka LED videovalgusti.

 Välklambi pea pöörleb horisontaalselt 180 kraadi ja vertikaalselt 90-kraadi ulatuses alla-üles. Reflektori juurest saab korralikele välklampidele kohaselt välja libistada väikse peegeldi ja lainurkhajuti.

 

Olympus OM-D E-M1X kaamera juures on veel palju asju, millest võiks kirjutada ja mida pildistada. Selle artikli raames kõike ei jõua – spetsiifilisemad funktsioonid, pildikvaliteedi analüüs, autofookus jne omadused jäävad juba põhjalikuma ülevaate hinnata. Nii palju siiski veel, et katsetasin tegelikult ka E-M1X autofookust. See on üksikteravustamisel väga kiire. Pettumise valmistas aga jälgiv (tracking) autofookus, mis ei suutnud kuigi hästi teravust objektil hoida. Sony A7 III kaamerad saavad näiteks jälgiva autofookusega märksa paremini hakkama rääkimata uuest Sony A6400 kaamerast, kus jälgiv autofookus on ilma ühegi liialduseta uskumatult hästi toimiv.

Olympus E-M1X on unikaalne kombinatsioon 2x äralõikefaktoriga sensorist, ergonoomilisest ja tugevast korpusest, väga kiirest pildistamisvõimekusest ja heast video salvestamise funktsionaalsusest. Selle kaamera kõige suurem miinus on väikesest sensorist tingitud piirang kõrgemate ISO tasemete kasutamisel. לhest küljest oleks E-M1X oma kiirusega ja väikesest sensorist tuleneva kitsama vaatenurgaga justkui päris hea spordifotograafide aparaat. Spordifotograafias on aga tihti vaja kasutada päris kõrget ISO, millega E-M1X konkureerivate täiskaadritega võrreldes alla jääb. Tõenäoliselt on E-M1X ideaalseks kaameraks näiteks lindude ja loomade pildistamisel, kus on oluline kiirus ja võimas suum. Samuti sobib E-M1X kahtlemata fotograafile, kes hindab üle kõige mugavat pildistamist.

The post Karbist välja: Olympus OM-D E-M1X hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuumad kuulujutud: arendusjärgus olev Nikon Z1 täiskaader hübriidkaamera on otsene konkurent Canon EOS RP kaamerale
autor: Tarmo Pihelgas

Uus aasta on alanud hübriidkaamerate maailmas suure hooga ja uudiseid tuleb kõikidelt suurematelt kaamera tootjatelt. Kui vaid mõni nädal tagasi jõudis Photopointi turu odavaim täiskaader hübriidkaamera Canoni poolt, siis viimati ilmunud pildiga saavad hoogu juurde kuulujutud Nikon Z1 täiskaader hübriidkaamerast, mis saaks olema otsene konkurent Canon EOS RP kaamerale.

Vaid loetud kuud on müügil olnud Nikon Z6 ning Z7 täiskaader hübriidkaamerad, mis on meele heaks teinud nii mitmelgi professionaalsel fotograafil. Nüüd on väidetavalt Nikon jõudnud arendustööga Z1 hübriidkaamerani, mis kuulujuttude kohaselt peaks olema otsene konkurent Canon EOS RP kaamerale – ehk Nikoni odavaim täiskaader hübriidkaamera. Ka Nikon ise on kinnitanud fakti, et ühel hetkel soovitakse konkureerida Canon EOS RP kaameraga.

Uus ning odavam täiskaader hübriidkaamera oleks igati loogiline samm Nikoni poolt, sest teatavasti on arendusjärgus mitmed huvitavad objektiivid Z bajonetile.

Allikas: Sonyalpha Rumors

The post Kuumad kuulujutud: arendusjärgus olev Nikon Z1 täiskaader hübriidkaamera on otsene konkurent Canon EOS RP kaamerale appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kauba transport 0€ olenemata ostusummast + ostukorvis kingitus
autor: Jürgen Veerme

tasuta-transport-photopointi-veebikaubamajas

Kui muidu on photopoint.ee kaubamajast toodete transport kulleriga koju või pakiautomaatidesse tasuta alates 49€, siis kuni 10. märtsi südaööni tehtud tellimused toimetame Eesti piires Sinuni tasuta olenemata ostusummast ja tarneviisist.

PS! Kõik ostu teinud kliendid saavad kingituseks ka Speedlink puutepliiats + puhastulapp komplekti. Kink tuleb kaasa mistahes tellimuse summa eest – osta kasvõi ainult 1 sendi eest.

Veebikaubamaja sadade tuhandete toodete hulgas on mänguasjad igas vanuses lastele, tippklassi fotokaamerad ja objektiivid fotohuvilistele, tööriistad ja autokaubad meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele. Lisaks on see avatud 24/7 ja järjekorras tunglema ei pea.

Juhul, kui sul peaks vabasid vahendeid nappima, siis kasuta järelmaksu abi – saad soovitud kauba kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles suvel.

 

Photopointi veebikaubamaja – üle 360 000 toote ›

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | LוPUMללK -50% | PESUMASINAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | LEGOD

 

Tasuta transport kehtib ainult photopoint.ee veebipoes 08.03 – 10.03.2019 tehtud tellimustele. PhotoExpress Online’s antud kampaania ei kehti. Ole kursis Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega 👉 www.photopoint.ee/kampaaniad

The post Kauba transport 0€ olenemata ostusummast + ostukorvis kingitus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony hübriidkaamerate uus juhtpult teravustab, suumib ja pildistab Bluetooth ühenduse abil
autor: Lauri Veerde

Sony annab teada, et toob aprillis müügile uue Bluetooth-ühendusega juhtpuldi. Juhtpult nimega Wireless Remote Commander RMT-P1BT toimib kuni 5m raadiuses Sony uuemate hübriidkamaeratega a6400, A7III, A7RIII ja A9. Juhtpuldil on kiire 0.05-sekundiline viiteajag ja juhtnupud, mis võimaldavad nii foto- kui ka videorežiimis suumida, teravustada ning muidugi ka pildistada ja videosalvestust alustada. Lisaks on olemas C1 märgistust kandev lisanupp, mille funktsioon on kasutaja enda poolt kaamera menüüs seadistatav.

Juhtpuldi ilmastikukindel korpus talub kergemat vihma, tolmu, külma ja kuuma. Korpusel on ka LED-tuli, mis indikeerib erinevaid puldi ja kaamera vahelisi suhtlusstaadiumeid. Juhtpuldi toimimiseks on vajalik eelpool nimetatud kaamerate tarkvarauuendus, mille Sony avalikustab samaaegselt puldi turule toomisega mingil hetkel aprillis. RMT-P1BT soovituslikuks jaehinnaks on Sony seadnud umbes 75€.

Selline Bluetooth ühenduvusega juhtpult on vajalik lisatarvik eelkõige profifotograafidele, kel on vaja pildistada või filmida disatantsilt – ilma kaamerat puutumata. Seni on Sony valikus olnud ju ainult infrapuna meetodil toimivad distantspäästikud, mille olulisimaks miinuseks on piiratud ühenduvusraadius. Kes kaugemat toimimisraadiust soovib, sellel on olnud võimalus osta mõni kolmanda (tavaliselt Hiina) tootja juhtmevaba raadiopäästiku komplekt, mille vastuvõtja kinnitub kaamera välgukinga ja kaabliga Micro USB pessa ning mille saatja on puldina kaelas. Selliste süsteemide miinuseks on aga ühenduskaablite kehv töökindlus ja kahe erineva seadme (aku + vastuvõtja) akude tühjenemine. Uus Bluetooth juhtpult on lihtne kasutada, sest fotograaf ei pea kaameraga ühendama vastuvõtjat. Samuti annab uus juhtpult foto- ja videograafi käsutusse senisest rohkem funktsioone.

Allikas: Sony pressiteade

The post Sony hübriidkaamerate uus juhtpult teravustab, suumib ja pildistab Bluetooth ühenduse abil appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9