Uus veebipõhine kursus juhatab fotohuvilised ööfotograafia lummavasse maailma
autor: Lauri Veerde

Eestikeelseid fotograafiaalaseid kursusi koondaval veebilehel Fotokursus.ee on ilmunud uus fotokursus nimega “Ööfotograafia. See kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad jäädvustada ilusaid pilte siis, kui päike on loojunud ja valgust on vähe.

Öistes vaadetes – olgu tähistaevas, kuuvalguses uinuv rabamaastik või tuledes linnapanoraam – on alati midagi maagilist. Fotod, mis on pildistatud pärast päikese loojumist, kannavad seda erilist tunnet suurepäraselt edasi. Selliseid fotosid on hea endal vaadata ja ka Instagramis saab nende abil followere nii et vähe pole. לks probleem siiski on – tõeliselt ilusate ööpiltide pildistamiseks on vaja teadmisi nii fotograafiast kui ka asukoha valikust, astronoomiast jne jne. Just siin tulebki fotohuvilisele appi uhiuus, täna avaldatud fotokursus “Ööfotograafia”

Ööfotograafia kursus kursus koosneb 8-st peatükist, mis on omakorda jaotatud 46-ks alapeatükiks. Lisaks tekstile on kursuses hulgaliselt näidisfotosid. Järeltöötluse peatükist leiad aga õppevideod, mille abil saad ööfotode töötluses kiirelt “rajale”. Kursuse autoriks on Photopointi enda ööfotograafia guru Silver Pik, kes on läbi viinud erinevaid koolitusi ja workshope ning oskab teemat avada süstemaatiliselt lihtsalt ja selgelt. Nii, et ka fotokaugem inimene keerulistest asjadest kohe aru saab.

Kursuse kõige olulisem osa katab ülidetailselt ära selle, kuidas öösel – tihti ka pilkases pimeduses – kaameraga pilti teha. Kuidas seada säri, ava, iso, kuidas üldse teravustada või pimedas kadreerida. Sellele lisaks on kursuses käsitletud ka teisi ööpildistamises väga olulisi teemasid. Selliseid, mida tavaliselt erinevatest veebiavaruste tutoorialidest kätte ei saa. Näiteks peatub Silver pikemalt sellel, millised kohad on öiseks pildistamiseks sobivad ja kuidas neid kohti iseseisvalt avastada. Mda üldse öösel pildistada võiks. Milline peaks olema ööpildistaja varustus. Ja nii edasi. Kui oled kursusega lõpule jõudnud, on sul garanteeritult olemas kõik öiseks pildistamiseks vajalikud baasteadmised ja enamgi veel.

Ööfotograafia kursus on www.fotokursus.ee veebilehel saadaval nii kursusena kui ka kinkekaardina. Ostes kinkekaardi, saadetakse sinu e-mailile PDF-kujuline kinkekaart, mille saad omal valikul kas välja printida või kingisaajale kohe e-postiga edasi saata.

 

Osta Ööfotograafia kursus ja tee lummavaid pilte ka öösel›

The post Uus veebipõhine kursus juhatab fotohuvilised ööfotograafia lummavasse maailma appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: GoPro Hero 6 Black seikluskaamera
autor: Lauri Veerde

Nüüd tuleb nägu porist puhtaks pühkida ja kiiver nurka visata, sest uus GoPro jõudis Photopointi. Vana seikluskaamera võid vabalt müüki panna, sest Hero 6 Black on täpselt see, mida juba mitu aastat tarvis oli. 4K video tõmbas seni kiirema laskumise peal kaadri uduseks ära, sest 24 fps kaadrisagedus lihtsalt ei ole piisav. Hero 6 filmib aga 4K videot seikluskaamerale kohase kiirusega 60 kaadrit sekundis.

Lisaks saab uue GoPro 6 kaameraga teha 240 fps full HD klippe – neid saab arvutis 10x aeglasemaks teha ilma et videopilt hakkima hakkaks ja nii saab luua sujuvaid üliaeglaseid aegluubis videoid. Oluline täiustus on toimunud videopildi stabiliseerimises. Digitaalne värinastabilisaator toimib oluliselt tõhusamalt, nii et videopilt, mis seni jäi ikka pisut võbelev, on nüüd ülisujuv. Lisaks saab stabiliseerida nüüd ka kuni 4K 30p videot ning 1080p 120fps režiimi. Veel on andmevahetus kaamera ja telefoni vahel muutunud senisest 3x kiiremaks ja videopilt on erinevate ülevaadete sõnul kvaliteetsem ehk 1 stopi võrra on dünaamilist ulatust juures.

Muud veekindlused ja GPS ühendused on ikka sama head nagu senisel Hero 5 seikluskaameral. Kuid täiustatud video funktsionaalsus on oluline samm edasi ja annab end tunda ilusama, sujuvama lõpptulemuse näol. Osta uus GoPro Hero6 Black Photopointi e-poest või tseki uut kaamerat päris poes.

The post Nüüd saadaval: GoPro Hero 6 Black seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canon EOS M100 hübriidkaamerad
autor: Mikk Otsar

Täna saame edastada häid uudiseid kõigile Canoni ja hübriidkaamera fännidele. Nimelt on Photopointi jõudnud uusimad Canon EOS M100 hübriidkaamerad. Tegemist on Canon EOS M seeria hübriidkaamerate soodsaima mudeli EOS M10 uuendusega. Hoolimata soodsast hinnast on kaamera tehniline võimekus sarnane kallimas hinnaklassis oleva EOS M6 hübriidkaameraga.

NB! Esimesed kiiremad saavad Canon EOS M100 ostul kaasa stiilse Canon EH31-FJ vutlari.

 

Canoni uus EOS M100 laenab oma sensori populaarse Canon EOS 80D peegelkaamera seest. Tegemist on 24,2-megapikslise CMOS sensoriga, millel on olemas ka Dual Pixel AF teravustamise süsteem. Kombineerides selle DIGIC 7 pildiprotsessoriga, saab kokku väga võimeka kaamera. Tundlikkus on ISO 100–25 600 ning sensorile on mahutatud 49 faasituvastusega Dual Pixel teravustamispunkti, mis tagavad kiire ja täpse teravustamise.

Canon EOS M100 on hea kaamera ka alustavale youtube staarile. Videot salvestab kaamera FullHD 1920 ח 1080 lahutusvõimega kuni 60 kaadrit/sek. Kuid mis veel olulisem, uuel EOS M100 kaameral on 180° kallutatav puutetundlik 3-tolline ekraan. Ekraani paindlikus võimaldab filmimisel ennast täpselt kaadris hoida ja kontrollida, et kas kõik vajalik ikka videos peale jääb.

Kaamera kasutamist hõlpsustavad ka selle ühendamisvõimalused. Uuel EOS M100 hübriidkaameral on olemas WiFi, NFC ja Bluetooth ühendus, võimaldades kaamerat ka kaugjuhtida otse Canoni rakendusest. Lisaks tuleb kasutusmugavusel appi ka Canoni Creative Assist funktsioon, mis võimaldab saavutada lummavad pildid ka siis, kui sa ei ole veel fotograafias kõige tugevam.

Canon EOS M100 hübriidkaamerad Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Canon EOS M100 hübriidkaamerad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon PowerShot G1 X Mark III on kiire autofookuse ja poolkaadersensoriga kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

 

Canon esitleb täna uut kompaktkaamerat nimega PowerShot G1 X Mark III. See on Canoni tootevaliku kõige võimekam kompaktkaamera, kardinaalselt täiustatud versioon senisest PowerShot G1 X Mark II mudelist. Sarnaste omadustega konkurente teistelt tootjatelt siin välja tuua ei oskagi, sest G1X Mark III oma peegelkaameralikult ergonoomilise kuid siiski suhteliselt kompaktse korpuse, APS-C mõõdus 24MP pildisensori ja 24-72mm F2.8-5.6 objektiiviga erineb teiste tootjate tippklassi peegelkaameratest oluliselt. Hinnaklassilt sarnane on näiteks hinnatud Sony RX100 V, mis aga sensori ja korpuse poolest Canoniga samasse kategooriasse ei asetu.

Canon PowerShot G1 X Mark III korpus ei sarnane enam üldse eelkäijale, vaid hoopis aste madalamal olevale 1″ sensoriga PowerShot G5X kompaktkaamerale. Tõsise pildistamise jaoks on sellel olemas kaks valikuketast, 2 360 000 pikslit mahutav OLED ekraaniga elektrooniline pildiotsija, igas suunas pöörlev LCD-ekraan ja tugev, ilmastikukindel korpus.

24 MP pildisensor on täpselt seesama nagu EOS 77D peegelkaamera ja EOS M5 hübriidkaamera sees. Sellel on Dual AF faasituvastusega pikslid, mis peaksid G1 X Mark III teravustamise muutma kompaktkaamerate standardite järgi ülikiireks. Seda kinnitavad ka tooteandmed, sest G1 X Mark III on võimeline pildistama jälgiva teravustamisega sarivõtet 7 kaadrit sekundis. Lisaks tavalistele režiimidele pildistab uus aparaat 14 bit RAW faile ja esimest korda Canoni kaameratel on siin olemas ka panoraamfoto režiim – selline, mis paneb panoraami automaatselt kaamera sees kokku.

Video salvestamise poolest jääb see uus Canoni kompaktkaamera pigem tagasihoidlikuks, sest Panasonicu ja Sony 4K võimekusele ei suuda Canon oma Digic 7 protsessoriga jätkuvalt vastata. Videorežiim tipneb Full HD lahutusvõime ja 50 fps kaadrisagedusega – mis pole ju ka paha, kuid 2018 aasta eel ei pruugi see enam konkurentsivõimeline olla.

Videole vaatamata on PowerShot G1 X Mark III Canoni kõige võimekam kompaktkaamera. Ka Canon ise on tulemusega rahul ja ütleb, et see ongi kõige edasiarenenum kompaktkaamera, mis ettevõte kunagi teinud on.

Canon PowerShot G1 X Mark III kompaktkaamerat on müügile oodata käesoleva aasta lõpus. Hinnaklass on üsna sama nagu EOS 77D või EOS 80D peegelkaameratel.

Canon PowerShot G1 X Mark III olulisemad omadused

  • 24 MP, APS-C formaadis (22.3 x 14.9 mm) CMOS sensor
  • F2.8-5,6, 3X optilise suumiga objektiiv, 24 – 72 mm (35mm ekv)
    • Lähim teravustamiskaugus: 10 cm (laia vaatenurgaga)
    • Optiline värinastabilisaator. 4 stoppi tõhususega
    • Objektiivi integreeritud 3-stopise tõhususega ND filter
    • Objektiivisisene katik annab kiireimaks säriajaks 1/2000 sekundit
  • DIGIC 7 pildiprotsessor
  • 49 autofookuspunktiga teravustamine, manuaalne teravustamine peaking-funktsiooniga
  • 3.0 keeratav ja pööratav puutetundlik LCD, 1 040 000 px. Tugevdatud katteklaas
  • Elektrooniline pildiotsija: 2 360 000 piksliga OLED ekraan
  • Välklambi tööraadius: 50 cm – 9 m (lainurkasendis), 50 cm – 4.5 m (lainurkasendis)
  • Sarivõte: 9 fps ilma jälgiva autofookuseta 24 JPG faili või 19 RAW faili.  7 fps jälgiva autofookusega 29 JPG faili. Kas jälgiva teravustamisega RAW faili sarivõtet ei saagi pildistada?
  • 14-bit RAW failid
  • Full HD video: 1920 x 1080 (50/60pp) stereoheli ja optilise suumi kasutamise võimalusega
  • Sisseehitatud WiFi, NFC. Kamaerat saab juhtida distantsilt nutiseadme ja Camera Window rakenduse abil.
  • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
  • Aku vastupidavus: 200 fotot (CIPA testi kohaselt)
  • Kaal: 399 g (aku ja mälukaardiga).

Canon PowerShot G1 X Mark III tootefotod

 

The post Canon PowerShot G1 X Mark III on kiire autofookuse ja poolkaadersensoriga kompaktkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Just nüüd – populaarse Nikon D3400 või D5600 ostul Nikonilt kuni 100€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

Nikon_D3400_D5600_photopoint

Nikon D3400 või D5600 saavad hakkama igas olukorras – olgu tegemist varjude mänguga keskpäevase päikese all või ebatavalise rakursi alt filmitud videotega.

Hetkel saad eelpool mainitud peegelkaamerate ostul Nikoni poolt kuni 100€ osturaha tagasi. Hüvitatava ostusumma kannab Nikon sinule saadetavale Mastercard pangakaardile, kui oled meilt soetatud objektiivi nõuetekohaselt Nikoni veebilehel registreerinud. Seda kaarti saad kasutada nagu iga tavalist pangakaarti ja kui sinna peale kantud boonusraha peaks otsa saama, võib kaardi lihtsalt ära visata.

Nikon D3400

Nikon D3400 näol on tegemist taskukohase, kuid väga võimeka peegelkaameraga. Tänu suurele 24,2-megapikslisele DX formaadis sensorile suudab kaamera teha võrratuid pilte nii valges kui hämarates oludes. Lisaks filmid sellega FullHD videoid ja kiiresti tühjeneva aku pärast ei pea muretsema, sest Nikon on sellele mudelile kaasa pannud suure mahutavusega aku, millega saab järjest teha kuni 1200 pilti. Eriline Nikon Snapbridge ühenduse võimaldab vähese energiakuluga pildistamise ajal automaatselt sünkroniseerida pilte nutiseadmesse ja juhtida erinevaid kaamera toiminguid.

 

Nikon D5600

Nikon D5600 on kompaktse disainiga peegelkaamera, mis peidab endas võimekat sensorit, mugavat kasutuskogemust ja suurt funktsionaalsust. Vahet ei ole, kas pildistad päise päeva ajal või õhtuses hämaruses – pildid talletatakse suure detailsusega. Vaata ekraanil või tee suured trükised – sinu fotod on selged ning teravad igatepidi ja selle peegelkaameraga saab imelihtsalt ka FullHD videoid filmida. Lisaks veel mugav SnapBridge tehnoloogia, mis võimaldab eriti lihtsalt fotosid automaatselt nutiseadmesse edastada.

 

Kampaania kehtib vähemalt 18-aastastele Eesti kodanikele (eraisikutele) kuni 14. jaanuarini 2018 ning ostu saab registreerida 11. veebruarini 2017. Ettevõtte nimele ostetud tooted “raha tagasi” kampaanias osaleda ei saa. Kampaanias osalevad ainult originaalobjektiivga komplektid  – täpsem info Nikoni kampaanialehel ›

 

Avasta maailma koos Nikon peegelkaameratega ››

 

Vaata lisaks:

 

The post Just nüüd – populaarse Nikon D3400 või D5600 ostul Nikonilt kuni 100€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.