Leica CL toob traditsioonilises kestas tänapäeva tehnoloogia
autor: Oskari Värä

Leica on maailmale tutvustanud uut hübriidkaamerat, mis sai endale väärika mudelinime – CL. Siiski selle 1973. aastal välja antud kaameraga ei jaga uus mudel peale nime mitte midagi ning CL sees on APS-C mõõdus pildisensor ja kõik muud tänapäeval üheks heaks fotoks vajaminevad vahendid. Nüüd on Leica tootevalikus juba kaks poolkaader pildisensoriga hübriidkaamerat. Nende tehnilised andmed on sarnased kuid erinevused tulevad välja disainis ning käsitlemises. Uus CL on välimuselt ning käsitlemusmugavuse poolest traditsiooniline Leica kui TL2 mudel on rohkem tänapäevasem/futuristlikum. Kaameraga koos tuli ka uus väga kompaktne objektiiv Elmarit-TL 18 mm f/2.8 ASPH., mis on Leica sõnul väikseim lainurkobjektiiv endasuguste seas.

Nüüd ka tehnilisest poolest – kaamera sisse on peidetud 24-megapiksline APS-C mõõdus CMOS pildisensor, mis koostöös Maestro II pildiprotsessoriga suudab ka kehvemates valgustingimustes suurepärase pildi välja võluda. ISO vahemik on 100-50000. Lisaks aitab suurepäraste piltide kättesaamisele kaasa ka kiire 49 fookuspunktiga autofookus.

Videopoolelt suudab Leica CL filmida 4K lahutusvõimega 30 kaadrit sekundis ning FullHD lahutusvõimega 60 kaadrit sekundis.

Elektrooniline pildiotsija põhineb EyeRes® tehnoloogial, mis on välja arendatud just Leica jaoks ning on suurepäraste värvidega ning 2,360,000 pildipunktiga. Kui elektroonilist pildiotsijat ei soovi kasutada, siis kaamera tagaküljel on lisaks veel ka 3-tolline puutetundlik LCD ekraan 1,040,000 pildipunktiga

 

 

לhendustest on olemas loomulikult wifi, mis koos iOS või Android rakendusega lubab pilte või videosid kiirelt ülejäänud maailmaga jagada. Samuti saab kaamerast eemal olles läbi rakenduse aparaati juhtida.

Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 ASPH.

Nagu mainitud, on tegu füüsiliselt väikseima pannkook-objektiiviga, mis poolkaaderkaameratele hetkel saadaval on. See teeb loomulikult kaamera kaasaskandmise palju lihtsamaks ning miks mitte see ka pildistamise vahepeal taskusse libistada. Samas vaatamata oma 20,5 millimeetrisele pikkusele, ei tee objektiiv optiliselt mingeid järeleandmisi.

Objektiivi konstruktsioon on 8 elementi 6-s grupis, maksimaalne ava on f/2.8 ning minimaalne ava on f/16. Lähim fokusseerimiskaugus on 30 cm ning filtrikeerme diameeter on 39 mm.

Allikas: Leica

 

The post Leica CL toob traditsioonilises kestas tänapäeva tehnoloogia appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 5 – enimostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2017
autor: Lauri Veerde

Peegelkaamerate üheks oluliseks eeliseks kompaktkaamerate ees on teatavasti võimalus vahetada objektiive. Paljud fotohuvilised seda võimalust ka kasutavad ning on 2017. aasta jooksul oma peegelkaamera ette lisaobjektiive ostnud. Panime need objektiivid ritta ja vaatasime, milliseid on Photopointist 2017. aastal ostetud kõige rohkem.

Et oleks huvitavam ja informatiivsem, jagame objektiivid eraldi kategooriatesse mitte tootja, vaid bajoneti alusel. Seega reastame all eraldi viis ostetumat Canoni peegelkaameratele sobivat objektiivi. Viis ostetumat Nikoni peegelkaameratele sobivat objektiivi ja viis ostetumat Pentax peegelkaameratele sobivat objektiivi.

Olgu ka ära märgitud, et see esiviisik siin all ei ole mitte parimate, vaid enim ostetud objektiivide nimekiri. Need objektiivid pole saanud populaarseks kellegi subjektiivse arvamuse läbi. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Just sellepärast ei leia alt hinnalisi valgusjõulisi telesuume ega profiklassi makrotorusid vaid pigem soodsamaid ja universaalsemat kasutamist leidvaid supersuume ja valgusjõulisi fikse.

Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma peegelkaamera juurde 2017. aastal osta eelistas:

 

Photopointi 2017. aasta top objektiivid Canoni peegelkaameratele

1. Canon EF 50mm f/1.8 STM

Canoni peegelkaameratele osteti 2017. aastal Photopointist kõige rohkem just seda objektiivi. See on Canoni legendaarse soodsa 50mm f/1.8 II fiksobjektiivi uusversioon, mis tuli Photopointis müüki umbes kaks aastat tagasi.

Canon EF 50mm f/1.8 STM on väga pisike ja sobib nii täis- kui poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette. Olulise täiustusena on uuel 50mm objektiivil aga STM teravustamismootor – tänu sellele on autofookus kiire ja vaikne.

Valgusjõulisuse, kompaktsuse ja soodsa hinna tõttu on 50mm f/1.8 objektiiv selline, mida igale fotohuvilisele komplektobjektiivi kõrvale soovitada võib. Valgusjõulisus ehk suur f/1.8 ava tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada hästi uduse taustaga portreid, toidufotosid ja muud. Samuti võimaldab suur ava pildistada hämaras ilma lisavalguseta.

Canon EF 50mm f/1.8 STM Photopointi e-poes: 149€

 

3. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Canonile

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

3. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Canonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on ühtlasi kolmas enimostetud objektiiv Canoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini. Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi vaatasime ja proovisime lähemalt Ardoga suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

4-tamron-af-18-270mm-f-35-63-di-ii-vc-pzd-objektiiv-canonile

4. Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZ Canonile

Canonile mõeldud objektiivide reas platseerub neljandale kohale vana hea klassikaline Tamroni supersuumobjektiiv 18-270mm f/3.5-6.3. See pole mitte see kõige esimene 18-270 vaid teise põlvkonna oma – esimesest pisem ja kiirema PZD teravustamismootoriga relv. Väga hea objektiiv algtaseme peegelkaamera ette, millega saab pildistada kõike – laiu vaateid, makrokaadreid, kaugeid objekte jne. Headele müüginumbritele aitas kindlasti kaasa hea soodushind.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

4. Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro Canonile

Tamroni 16-300mm objektiiv on sarnaselt kahele eelmisele samuti supersuum. See on aga eriti suure suumiulatusega ning uue, kiirema teravustamisega.  Muidugi saab sellega 300mm asendis suumida kaugeid objekte enda nina alla. Veelgi kasulikum on aga selle objektiivi lainurk, mis tavalise 18mm asemel 16mm fookuskauguseni laiutab.

Lisaks suumivahemikule on sel objektiivil lähivõtete pildistamiseks muljetavaldavalt väike minimaalne teravustamiskaugus – kogu suumi ulatuses 0.39 m. Samuti lubab elektriline Piezo Drive teravustamismootor teravuse käsitsi korrigeerimist ilma et peaks objektiivi AF/MF lülitit näppima.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

 

 

Photopointi 2017. aasta top objektiivid Nikoni peegelkaameratele

1. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Nikonile

Paistab, et Nikoni kaameraga pildistajaid huvitab soodne suumimine rohkem kui hämaras pildistamine või udune bokeh. Nikoni TOP5 tabelisse on pääsenud seekord vaid Tamroni hea hinnaga suumobjektiivid. Esimene Nikkori objektiiv jäi tegelikult auväärsele kuuendale kohale – selleks on loomulikult Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G.

Kõige enam on Nikoni peegelkaameratele 2017. aastal Photopointist ostetud Tamroni ülisoodsa hinnaga 70-300mm f/4.0-5.6 telesuumobjektiivi. Sedasama mis Canoni TOP5 nimekirjas teisel kohal on. Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab ju varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja neid suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsamaks lahenduseks neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

 2. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Nikonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on ühtlasi teine enimostetud objektiiv Nikoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini.

Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi vaatasime ja proovisime lähemalt Ardoga suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

 

3.Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro Nikonile

Tamroni 16-300mm on sarnaselt 18-200mm objektiivile supersuum. Aga hoopis teisest hinna- ja kvaliteediklassist. Muidugi saab sellega suumida 100 mm võrra kaugemale ja ka laiemas asendis mahutab see paar sünnipäevakülalist rohkem pildile. Lisaks neile ilmselgetele hüvedele on 16-300mm objektiivi pilt teravam, värinastabilisaator tõhusam ja teravustamine kiirem. Elektriline Piezo Drive teravustamismootor võimaldab ka teravuse käsitsi korrigeerimist ilma et peaks objektiivi AF/MF lülitit näppima.

Seega – kui eurosid rahakotis on, tasuks 18-200mm objektiivile kindlasti 16-300mm objektiivi eelistada. Nagu ka sellest tabelist näha on, siis paljud kliendid on hinnale vaatamata seda eelistanudki.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

4. Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZ Nikonile

Täpselt nagu Canoni TOP5 nimistus, nii platseerub ka Nikonile mõeldud objektiivide reas neljandale kohale vana hea klassikaline Tamroni supersuumobjektiiv 18-270mm f/3.5-6.3.

See pole mitte see kõige esimene 18-270 vaid teise põlvkonna oma – esimesest pisem ja kiirema PZD teravustamismootoriga relv. Väga hea objektiiv algtaseme peegelkaamera ette, millega saab pildistada kõike – laiu vaateid, makrokaadreid, kaugeid objekte jne. Headele müüginumbritele aitas kindlasti kaasa hea soodushind.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

 

5. Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD Nikonile

Viiendalt kohalt leiame täpselt samasuguse fookuskauguste ja avavahemikuga telesuumobjektiivi, nagu esimesel kohalgi. Näilisest sarnasusest hoolimata on SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD aga hoopis teisest klassist objektiiv. Juba selle mõõtmed on suuremad – see vihjab, et kasutatud on suuremaid ja rohkem optilisi moonutusi korrigeerivaid läätsi. Tulemusena on pildid kogu suumi ulatuses teravamad ja igasugustest moonutustest puhtamad. Teiseks on siin integreeritud kiire USD teravustamismootor. Kolmandaks on sellel objektiivil olemas teleobjektiivile hädavajalik värinastabilisaator.

Esikohal olev Tamroni 70-300mm teleobjektiiv on sobilik neile, kes tahavad lihtsalt mõnikord päikeselisel suvepäeval suumida ja otsivad kõige soodsamat varianti. SP VC tähistustega 70-300mm suumobjektiiv on aga tõsisem pildistamisvahend.

Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2017. aasta top objektiivid Pentax peegelkaameratele

1-smc-pentax-da-50mm-f-18-objektiiv

1. smc Pentax DA 50mm f/1.8

See odava hinnaga valgusjõuline objektiiv võiks küll olemas olla igal poolkaadersensoriga Pentax peegelkaameraga pildistaval algajal fotohuvilisel. Võrreldes komplektobjektiiviga avardab see pildistamisvõimalusi – f/1.8 ava lubab pildistada ilusaid fotosid kasvõi küünlavalgel ning jätab tausta mõnusalt uduseks.

Võrreldes Pentaxi objektiivide nimekirjas kolmandal kohal oleva 35mm objektiiviga on 50mm objektiivi vaateväli silmnähtavalt kitsam (eriti just Pentaxi APS-C sensoriga kaamerate ees) – seetõttu sobib 50mm fiks hästi ka portreede pildistamiseks.

Pentax DA 50mm f/1.8 Photopointi e-poes: 149€

2. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Soodsat telesuumi Pentax peegelkaameratele? Palun väga. Tamroni 70-300 mm värinastabilisaatorita telesuum on kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi. Sellega saab suumida edasi sealt, kust tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum 55mm peal lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja.

לleeelmisel talvel vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes: 129€

 

3. smc Pentax DA 35mm f/2.4 AL

Kolmandal kohal on objektiiv, mis on olemuselt väga sarnane esikohal trooniva 50mm fiksiga. Olulisemaid erinevusi on kaks: 35mm objektiivi vaatenurk on laiem ning ava õige pisut väiksem. 35mm objektiivil on (lisaks laiemale vaatenurgale, mis võib ju ka tihti plussiks osutuda) ka üks pluss 50mm versiooni ees – nimelt võimaldab väiksem lähim teravustamiskaugus pildistada paremaid lähikaadreid ehk nö makrovõtteid.

Pentax DA 35mm f/2.4 Photopointi e-poes: 159€

 

4-tamron-sp-af-17-50mm-f-28-xr-di-ii-ld-if-objektiiv-pentaxile

4. Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD (IF)

Kõige enam ostetud Pentax peegelkaameraobjektiivide reas on neljandal kohal 17-50mm normaalsuum. See on praktiliselt samade fookuskauguste ja sama suumiulatusega nagu tavaline Pentaxi 18-55mm komplektobjektiiv. Paljud fotohuvilised valivad komplektobjektiivi asemel aga just selle Tamroni – eelkõige valgusjõulisema ja püsiva f/2.8 ava tõttu ja samuti ka pisut parema pildikvaliteedi pärast.

Tamron 17-50mm f/2.8 Photopointi e-poes: 299€

5. HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR

Pentax 24-70mm f/2.8 objektiiv on valgusjõuline standardsuum, mis sobib igapäevaseks kasutamiseks kõikide Pentax peegelkaamerate ette. Poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees (K-50, K-70, K-5 jne) ei ole selle objektiivi lainurk just väga lai, sest ekvivalentseks fookuskauguseks on 37-107 mm. Seega on see objektiiv kõige ideaalsem kasutada hoopis täiskaadersensoriga Pentax K-1 ees, kus ekvivalentseks fookuskauguseks ongi 24-70 mm.

Objektiivil on integreeritud SDM teravustamismootor, ilmastikukindel korpus ja väga hea pildikvaliteet. Terava ja kontrastse joonise tagavad sellised omadused nagu läätsedele kantud mitmekihiline Pentax HD vääristus ning mitmesugused värvus- ja geomeetrilisi moonutusi korrigeerivaid erilised läätsed optilises konstruktsioonis.

HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR Photopointi e-poes

 

Nagu näha, on Photopointi kõige enam ostetud peegelkaameraobjektiivide seas väga palju Tamroni objektiive. Sellise nähtuse põhjuseks on kindlasti Tamroni objektiivide soodsam hind võrreldes kaameratootjate Nikoni, Canoni ja Pentaxi enda valmistatud objektiividega. Eks kaameratootjate enda objektiive ostetakse samuti, kuid Photopointist kaugeltki mitte nii suurel määral, nagu Tamronit.

 

Vaata ka: 

The post Photopointi TOP 5 – enimostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2017 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Maastikufotograaf Andrei Reinol: kuidas ma teleobjektiiviga sügist pildistasin
autor: Andrei Reinol

Paadunud maastikufotograafina kasutan ma pea alati lainurk objektiivi – 20mm ja alla selle. Kui magusam valgus juba möödunud, siis vahetan objektiivi universaalsema suumi vastu. Juba ammu oli mul aga soov teha täielik kannapööre ning proovida pildistada maastikku teleobjektiiviga.

Photopoint pakkus lahkesti selleks võimalust kasutada Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiivi. Võtsin vastu otsuse püüda kasutada 16mm`le vastukaaluks enamjaolt just seda pikemat otsa – 600mm. No ja need on ikka kaks täiesti erinevat pilti! Läbi 600mm vaadates on kõik väiksem kui tikutopsi suurune ala kogu sinu vaateväljast.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint
Minu tavapärane maastikuvaade – 16mm

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_2
Leia see koht eelmisel pildil. 600mm!

Küll ei suutnud ma kiusatusele vastu panna ning kui oli õige valgushetk käes kasutasin siiski lainurka. Kuna ma teen pilte oludes, kus valgust vähe, siis kõik pildid on jäädvustatud statiivilt – nii lainurk kui teleobjektiiviga. Kummalgi objektiivil oli küll oma kere, aga nende vahetamine statiivil nõudnuks assistendi abi. Järgmine kord kindlasti. Kes tuleb?

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_3
Siin kasutasin ära üle järve paistva peegelsileda vee.

Tamroni SP 150-600mm G2 pikemas otsas on suurim ava 6,3, siis pannakse hämaras käest pildistades kaamera ISO võimekus proovile. Kindlasti tuleb siin abiks 4,5 stopine stabilisaator. G2 autofookus toimis ka hämarates oludes hästi – vaikne ja kiire. Looduses liikujale on ta hea kaaslane tabamaks kaugeid ja veel kaugemaid objekte. Maastiku pildistamiseks tahab see objektiiv avaraid vaateid, ikka väga avaraid. Isegi minu poolt välja valitud rabajärve vastaskallas oli 600mm peal liiga lähedal. ×•ige kompositsooni saamiseks tuli toru siiski kokkupoole tõmmata. 150-600mm vahemik andis selleks hea võimaluse. Pildistamine toimuski nii, et alles läbi pildiotsija vaadates märkasid sa tervikut, mis sensorile jäädvustus. Sest pilt, mille sa said oli puzzle või mosaiigi tükike sellest avarast vaatest, mida sa silmaga nägid.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_4
Hommikune päike värvis vastaskalda rabamännid kaunilt roosaks

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_5
Härmas männid ning aurav rabajärv kontravalguses.

לheks pildistamise kohaks valisin kõrge vaatetorni, sest sealt oli tõesti hea ka väga kaugeid punkte jäädvustada ja silmale pea märkamatu pildiks vormistada. Kindlasti on tulemuseks pildid, mis muidu oleks tegemata jäänud. Väga hästi sai välja tuua erineva kihilisuse, mis fookuskauguse tulemusena üheks saab. Pildis moodustuvad erinevad mustrid ning kujundid. Nagu näha, siis paljudel piltidel kadreerisin taeva välja, sest see ei oleks pildile midagi juurde andnud. Tüüpilisele maastiku pildistamise erinevuseks oli veel see, et ei pidanud kiilfiltreid kasutama, mis tegi asja tunduvalt lihtsamaks.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_6Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_7
Väga mõnus oli neid erinevaid kihte kompositsiooniks vormistada

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_8
Sügisvärvid andsid hea kontrasti sellele kaunile vaatele

Telemaastiku pildistamine oli põnev väljakutse ning kindlasti proovin seda ka tulevikus teha. See arendab kompositsiooni nägemist ning annab maastikule hoopis teise perspektiivi. Fookuskauguse muutus on väga värskendav kogemus ja suurim väljakutse oligi just see, et kumba objektiivi kasutada – kas lainurk või tele. On kohti, kus ühel on teise ees eeliseid – avar ja tühi maastik sobib telele ja lainurk huvitava esiplaaniga maastikule. Erinevate fookuskauguste kasutamine õigustab end kindlasti, sest pingutus saab vääriliselt tasutud ning erinev perspektiiv rikastab ka pildi portfooliot.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_10
Taaskord lõi kontravalgus meeldiva atmosfääri. 600mm`ga oli hea seda ära kasutada.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_11
Bokeh on 150-600mm G2 objektiivil ka hea. Kui taustaga veab :) 

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_12
Külm ja soe. Need erinevad kihid sobitusid eriti hästi ühte.

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_9
Sügisränne. Selle pildi tabamiseks oli vaja lihtsalt õnne :)

Teleobjektiivid on küll rohkem linnu- ja loomapildistajate pärusmaa – nemad ilma selleta ei saa. Niisama looduses liikuja jaoks on aga hea võimalus see objektiiv nädalavahetuseks Photopoint fototehnika rendist proovimiseks võtta. Ning siis meeldivusel see omale päriseks soetada. Kindlasti postitan enda Facebook’i Fotolehele veel nii mõnegi pildi sellelt fotomatkalt. Nii, et hoidke silm peal!

 

Autorist:

“Andrei Reinol on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maastikufotograaf, kelle tööd on mitmel korral võidutsenud Sony World Photography Awards fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Lisaks on Andrei fotod võite ja kõrgeid kohti noppinud ka kohalikel Eesti fotokonkursitel. Kogu Andrei portfoolio ja saavutustega saad tutvuda tema veebilehel või Facebook’i lehel. “

Veel pilte, mis Andrei poolt tehtud Tamron SP 150-600mm G2 teleobjektiiviga:

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_12
Viimased sügisvärvid

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_13
Kased ja männid segamini

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_15
Siin oleks võinud ka keegi oksa peal istuda :)

andrei-reinol-tamron-150-600-g2-photopoint_14
Hõbevalge. Olen alati öelnud, et valgus teeb pildi. Ja kui siia juurde veel pisut tuhksuhkrut raputada, siis ongi imeline vaatepilt jäädvustamiseks valmis.

The post Maastikufotograaf Andrei Reinol: kuidas ma teleobjektiiviga sügist pildistasin appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 5 – enimostetud peegelkaamerad aastal 2017
autor: Lauri Veerde


Peegelkaamera – see suur, musta värvi, ülal kõrguva pentaprismakühmuga ja eest välja turritava objektiiviga tööriist – on juba aastakümneid olnud kvaliteetsete fotode võrdkuju. Hübriidkaamerad on viimastel aastatel aina populaarsemaks muutunud ja müügitulemuste poolest 2017. aastal Photopointis peegelkaameratega juba praktiliselt samal tasemel. Peegelkaamerad pole aga veel sugugi surnud. Neid ostavad meelsasti tõsisemad fotohuvilised, kellele meeldib peegelkaamerate ergonoomilisus ja optiline pildiotsija. Teisalt meeldivad peegelkaamerad ka algajatele, keda peibutab soodsamate peegelkaamerate hind ja tõsine profivälimus.

2017ndaks aastaks on peegelkaameraid jäänud tootma vaid kolm tugevat fototehnikafirmat: Canon, Nikon ja Pentax. Kõik kolm kaubamärki kajastuvad ka Photopointi 2017. aasta enimmüüdud peegelkaamerate esiviisikus. Pange tähele, et see TOP5 ei ole mitte parimate vaid ostetumate peegelkaamerate top. Nende viie aparaadi populaarsus ei tulene arvamusliidrite fantaasialennust vaid Photopointi klientide reaalsetest eelistustest. Need on need kaamerad, mille eest eestlased on olnud nõus kõige sagedasemalt oma raskelt teenitud raha ära andma. Väärt aparaadid, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas ja mida ostes reeglina alt minna ei saa. Hea spikker juhuks, kui peaksid endale peegelkaamerat otsima.

Photopointi 2017. aasta top 5 peegelkaamerad

 

1. Canon EOS 1300D

Aastal 2017 on Photopointi enimmüüdud peegelkaameraks Canon EOS 1300D. Põhjuseid ei ole vaja kaugelt otsida: EOS 1300D on Photopointi kõige soodsam peegelkaamera. Kusjuures Photopointi soodsamate peegelkaamerate edetabelis täituvad 4 esimest kohta just Canon EOS 1300D kaamerate erinevate komplektidega.

Canon EOS 1300D on lihtsa käsitlemisega ja selge pildistamisloogikaga peegelkaamera, loodud olema esimeseks tõsisemaks fotoaparaadiks. לkskõik kas nutitelefoni kõrval või kompaktkaamera asenduseks. Selle 18 MP pildisensor on küll juba 7 aastat vana tehnoloogia, kuid pildistab sellegipoolest ilusaid, peegelkaamera väärilisi fotosid.

Peegelkaamerate seas on Canon EOS 1300D kaameral vaid üks konkurent – seesama siin tabelis neljandal kohal olev Nikon D3400. Tehniliste andmete tabelitst näpuga järge ajades võid märgata, et Nikon on pisut tugevamate parameetritega – reaalses kasutuses võivad need parameetrid aga tähtsusetud tunduda ja Canoni tuntavalt soodsam hind on see mis lõpuks otsustavaks saab.

Canon EOS 1300D rivaalid tulevad ka hübriidkaamerate hulgast. Näiteks saab Sony A5000 komplekti 425 euroga ja Panasonic Lumix GF7 aparaadi 399 euroga. Canoniga võrreldes on need ehk pisut kvaliteetsema pildi ja parema funktsionaalsusega, kuid hästi pisikesed ja ilma pildiotsijata fotokaamerad. Pildistamismugavuse poolest on EOS 1300D peegelkaamera nendest hübriidkaameratest kindlasti peajagu üle.

Selge see, et 200-300 lisaeuro eest saaks Photopointist hoopis parema kaamera, kui see kõige soodsam Canon. Kui aga eelarve laeks on 500 eur ja eelistad pildiotsijaga aparaati, siis soovitan ka mina sulle peegelkaamerat nimega EOS 1300D. See on soodne ja korralik aparaat mis juhatab sind ilusamate fotode maailma. Aga vaata, et komplektobjektiiviks oleks IS tähistusega objektiiv, sest sellel on integreeritud värinastabilisaator ja pildid tulevad hämaramas palju teravamad.

Canon EOS 1300D peegelkaamerad Photopointis »

Canon EOS 1300D olulisemad tehnilised andmed
  • 18-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor
  • Pildisensori tundlikkus ISO 100–12 800
  • 9 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
  • FullHD 1920 ח 1080 25p videosalvestus. Helitaseme manuaalse seadistamise võimalus
  • 3-tolline LCD ekraan, 920 000 pildipunkti
  • 3 kaadrit/sek sarivõte
  • Wi-Fi + NFC ühenduvus
  • Aku vastupidavus kuni 500 kaadrit (CIPA)
  • Kaal ainult 485 g (koos aku ja mälukaardiga)

 

Soodne osta, lihtne kasutada, mugav pildistada.

2. Pentax K-50

Pentax K-50 ei jäänud Canon EOS 1300D müügitulemustele just palju alla. K-50 on hinnalt pisut kallim kui 1300D kuid omaduste ja funktsionaalsuse poolest oluliselt parem aparaat. Ilmastikukindel korpus, avar ja 100% täpse kadreerimisega pildiotsija ja keresisene värinastabilisaator, kaks valikuketast on vaid mõned K-50 hüved.

Kahjuks on selle päris mitu aastat vana mudeli erinevad komplektid nüüdseks juba läbi müüdud – selle artikli kirjutamise ajal on Photopointi letis alles vaid mõned K-50 komplektid ja kui need ostetud saavad, kaob K-50 ilmselt ajalukku. Pentaxi valikus on järgmine kaamera K-70. See on keskklassi digipeegel, väga hea pildikvaliteedi ja funktsionaalsusega aga ka kallima hinnaga kaamera. Kui head Pentaxi aparaati vaja, siis tasub see kindlasti üle vaadata.

Pentax K-50 peegelkaamerad Photopointis »

Pentax K-70 peegelkaamerad Photopointis »

Pentax K-50 olulisemad tehnilised andmed
  • 16,3-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor
  • Pildisensori tundlikkus ISO 100–51 200
  • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
  • Keresisene 3-teljeline pildistabilisaator
  • FullHD 1920 ח 1080 25p videosalvestus
  • 6 kaadrit/sek sarivõte
  • Intervallvõtte režiim, integreeritud lood
  • Ilmastikukindel korpus

 

3. Nikon D3300

 

Nikon D3300 oli eelmisel aastal TOP5 tabelis kõige esimene peegelkaamera. 2017. aastal on D3300 langenud kolmandale kohale – selle põhjuseks on ilmselt Canon EOS 1300D hinnalangus ja kindlasti ka Nikon D3300 eluea lõpp. D3300 kaamerad on praeguseks Photopointis läbi müüdud – selle kaamera koha on endale haaranud Nikon D3400.

Nikon D3300 olulisemad tehnilised andmed

  • 24,2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
  • Pildisensori tundlikkus ISO 100–25 600
  • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
  • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
  • 3-tolline LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
  • 5 kaadrit/sek sarivõte
  • 3,5 mm audiosisend
  • Aku vastupidavus kuni 700 kaadrit (CIPA)
  • Kaal ainult 410 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)

4. Nikon D3400

Neljandalt kohalt leiamegi Nikon D3300 järeltulija Nikon D3400. See on Nikoni kõige väiksem ja kõige soodsam peegelkaamera, loodud lihtsaks pildistamiseks neile, kes soovivad ilusaid fotosid ilma keeruliste seadistusteta. Sarnaselt Canon EOS 1300D aparaadile sobib ka Nikon D3400 ideaalselt esimeseks fotoaparaadiks – näiteks nutitelefoni kõrvale. Selle kasutamine on tehtud võimalikult lihtsaks – režiimirattal on tavapärastele PASM säriprogrammidele lisatud palju igapäevaelus ette tulevaid pildistamisolukordi. Niimoodi ei pea esimesel päeval selgeks tegema selliseid põhitõdesid nagu ava ja säri, vaid saad rahulikult keskenduda pildistamisele.

Nikon D3400 on nii korpuse, juhtnuppude kui ka tehniliste andmete poolest väga sarnane oma eelkäijaga. Olulisemaid erinevusi on kõigest kolm. Esiteks: Kui Nikon D3300 kaameral ei olnud üldse juhtmevaba ühenduvust, siis D3400 kaameral on â€œSnapBridge” nimeline lahendus, mis toimib Bluetooth tehnoloogia toel. Teiseks: D3400 aku vastupidavus on nüüd senise 700 asemel 1200 kaadrit. Kolmandaks: Kui Nikon D3300 kaameral oli 3.5 mm helisisend, siis Nikon D3400 kaameral seda enam ei ole.

Nikon D3400 peegelkaamerad Photopointis »

Nikon D3400 olulisemad tehnilised andmed

  • 24,2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
  • Pildisensori tundlikkus ISO 100–25 600
  • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
  • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
  • 3-tolline LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
  • 5 kaadrit/sek sarivõte
  • Bluetooth-ühenduvus nutiseadmetega, 3,5mm audiosisend puudub
  • Aku vastupidavus kuni 1200 kaadrit (CIPA)
  • Kaal ainult 395 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)

 

 

5. Canon EOS 80D

Viiendal kohal ilutsev Canon EOS 80D pole enam sugugi soodne algtaseme karp, vaid hoopis võimekas, pooleldi juba profiaparaadimaiguline peegelkaamera. See pole ka kuigi vana kaamera, sest avalikustati eelmise aasta algul ja Photopointi jõudis 2016. aasta kevadel. 80D on sobilik aparaat neile, kes tegelevad pildistamisega juba tõsisemal tasemel ja oskavad vastavalt vajadusele muuta kaamera säri ja muid parameetreid. 80D rahuldab neid oma kiire autofookuse, 7fps sarivõtte, profitasemel juhtnuppude süsteemi, ja võimeka videorežiimiga. EOS 80D kaameraga pole alt minna lihtsalt võimalik. Kui ainult….

… kui ainult hübriidkaamerate poole ei vaata. Sest EOS 80D hinnaklassis on ju näiteks Fujifilm X-T20. See 4K videorežiimi ja ülikiire autofookusega aparaat, mis Photopointi hübriidkaamerate TOP5 tabelis teisele kohale tõusis. Või siis räigelt allahinnatud Sony A7 täiskaader. Või ilus ja kompaktne Olympus OM-D E-M5 Mark II

Canon EOS 80D peegelkaamerad Photopointis »

Canon EOS 80D olulisemad omadused
  • 24-megapiksline APS-C mõõdus CMOS-sensor
  • Sarivõtted kuni 7 kaadrit sekundis
  • 45 teravustamispunktiga (kõik risttüüpi) autofookussensor on suur edasiminek senisest 19-nest punktist
  • Dual Pixel CMOS AF automaatse teravustamise tehnoloogia
  • Kaugjuhtimine ja andmete edastus WiFi kaudu, NFC kiireks WiFi ühenduse alustamiseks
  • Kallutatav ja keeratav 3-tolline puutetundlik LCD ekraan (1,04 miljonit punkti)
  • 100% kaadri katuvse ja 0,95x suurendusega optiline pildiotsija
  • ISO tundlikkus kuni 16 000 (laiendatav kuni 25 600)
  • Videorežiim: 1920 x 1080 (60p, 30p, 24p), integreeritud stereomikrofon, kõrvaklappide ja mikrofoni pesad
  • Aku kestvus: 960 säritust ühe laadimiskorraga

 

Sellised on Photopointi 2017. aasta viis enamostetud peegelkaamerat. Ootustele vastavalt pääsesid tabelisse sisse kõikide kolme peegelkaameratootja kõige soodsamad aparaadid: Canon EOS 1300D, Nikon D3400 ja Pentax K50. Mõnevõrra üllatuslik oli Canon EOS 80D peegelkaamera viie hulka jõudmine, sest tegemist on ikkagi päris kalli aparaadiga – aga kindlasti kaameraga, mille hinna ja kvaliteedi suhe on kindlalt paigal ja mis teenib oma omanikku truult pikki aastaid.

Kusjuures kõige rohkem oli Photopointis müüdud mitte objektiiviga 80D komplekte vaid hoopis keresid. See näitab, et 80D peegelkaamerast peavad lugu need, kellel eelnevalt mingi Canoni aparaat on juba olemas olnud ja kes on 2017. aastal leidnud finantsilisi vahendeid või inspiratsiooni selleks, et teha samm edasi.

 

The post Photopointi TOP 5 – enimostetud peegelkaamerad aastal 2017 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuumad kuulujutud: Panasonic GH5s tuleb paari kuu pärast, ennenägematult hea hämaras filmimise võimekusega
autor: Lauri Veerde

Sel nädalavahetusel internetis levima hakanud kuulujuttude kohaselt asub Panasonic peatselt esitlema uut hübriidkaamerat nimega GH5s. Hetkel veel kinnitamata andmetel saab see olema populaarse Panasonic Lumix GH5 modifitseeritud versioon, veel enam videole orienteeritud ja eriti hea hämaras filmimise võimekusega. Sarnase kontseptsiooniga kaamera nagu Sony A7s.

Paistab, et Panasonic püüabki järgida Sony A7-seeria eeskuju ning pakkuda oma parimat profikaamerat kolmes erinevas versioonis. Lumix GH5 on selle teooria järgi hea kõik-ühes kaamera. Paari nädala eest esitletud Panasonic Lumix G9 suunatud fotograaafidele ning Panasonic Lumix GH5s eriti hea videomeeste aparaat.

Uue kaamera avalikustamise ajaks prognoositakse järgmise aasta jaanuari või veebruari. Samas võib uus kaamera tulla ka varem, sest 43rumors.com allika kohaselt toimub mingi seniteadmata Panasonicu kaamera esitlus juba detsembris.

Allikas: 43rumors.comphotorumors.com

The post Kuumad kuulujutud: Panasonic GH5s tuleb paari kuu pärast, ennenägematult hea hämaras filmimise võimekusega appeared first on Photopointi ajaveeb.