Ricoh Theta V tarkvarauuendus v2.11.1 kindlustab fotode importimisel katkestuseta USB-ühenduse
autor: Lauri Veerde

Ricoh annab teada, et on valmis teinud tarkvarauuenduse oma populaarsele 360° video- ja fotokaamerale Ricoh Theta V. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 2.11.1 ning parandab ära vea, mille tõttu kuvati Theta S rakenduses vale Mac aadress. Tänu sellele saab Theta V kaamerast pilte ja videoid nüüd USB-kaabli abil arvutisse tõmmata – nii, et pärast arvutisse tõmbamist kaameras olev meedia automaatselt kustutatakse. Video- ja fotomaterjali USB kaudu arvutisse tõmbamine toimib järgnevalt:

  1. Lülita Theta V kaamera sisse
  2. Ava nutiseadmes Theta S rakendus ning vali “Settings” menüüst “Plug-In” > “USB Data Transfer”
  3. לhenda arvuti USB kaabli abil Theta V kaameraga
  4. Vajuta ja hoia Mode nuppu all niikaua kuni kaamera LED-lamp hakkab helendama valgelt
  5. Vajuta ja hoia kaamera päästikut all. Sisemälus olevad pildid ja videod kopeeritakse kõvakettale ja kustutatakse kaamerast.
  6. Kui meedia on kopeeritud, lülitub kaamera tagasi pildistamisrežiimile.

Tarkvarauuendust on kõige lihtsam paigaldada nutitelefoni ja Theta S rakenduse kaudu. לhenda nutiseade Theta V kaameraga, vali Theta S rakenduse “Settings” menüüst “Update Firmware” ja järgi edasisi korraldusi.

Allikas: Ricoh.

The post Ricoh Theta V tarkvarauuendus v2.11.1 kindlustab fotode importimisel katkestuseta USB-ühenduse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sünnipäevanädalal on kõik fototeenused 26% soodsamad 😍
autor: Jürgen Veerme

photopoint-26aastat-teenused-1200x628

Photopointi sünnipäeva pidustuste ajal (12.03 – 18.03) on kõik meie fototeenused nii veebis kui esinduskauplustes tavahindadest 26% soodsamad (ka kliendikaardihinnast).

Sünnipäevasoodustusega saab mõnusalt ja kiirelt internetist tellida:

PS! Fotomeenete ja suurte fotode puhul kajastub soodushind juba kuvatavates hindades, paberfotode, kursuste ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis.

Sünnipäevapidustuste ajal saab meie Tallinna ja Tartu esinduskauplustes kohapeal lasta teha soodushinnaga dokumendifotosidviisafotosidrentida fototehnikat, digitaliseerida vanu paberfotosid ja VHS kassette, tuua filmi ilmutamiseks või kaamerat sensori puhastusse â€“ ühesõnaga kõiki teenuseid, mida meie valikust leiad. Esinduskauplustes olevates hinnakirjades on teenuste hinnad tavahinnad ja 26% soodustus arvestatakse teenuse eest tasudes kaupluse kassas.

 

Anna enda digifailidele või vanadele fotodele/filmidele uus elu Photopointis!

 

Kogu sünnipäevakampaania info on leitav siitsamast blogis ››

The post Sünnipäevanädalal on kõik fototeenused 26% soodsamad 😍 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax D-FA 150-450mm objektiiv safaril
autor: Kalle Toom

Olen mõnda aega üritanud minna Lapimaale talvisele fototripile. Ja sel talvel, kui kõik oli korraldatud, tehti ettepanek minna Keeniasse. See seadis hoopis teised nõuded fotovarustusele ja tegi kergelt murelikuks – Pentax K-1 on suurepärane õues pildistamise kaamera nii külmas kui kuumas, aga objektiivid!? Lapimaa tähendab suuresti lainurga või normaaliga maastikupilte, esimene Keeniaga seonduv mõte on safarid. Fotokeelde tõlgituna tähendab see (suurt) teleobjektiivi. Tagasi koju jõudes ei tahaks ju lõvisid, kaelkirjakuid ja teisi foto “alumisest paremast nurgast” otsida.

Objektiivi valimine

Pentaxil on selleks otstarbeks sobilik teleobjektiiv olemas – HD PENTAX D-FA 150-450mm F4.5-5.6 ED DC AW. Arvustuste järgi pole see mitte “odavtoru” nagu 70-300 F6,3 või midagi sellist, vaid suurepärase teravuse ja teravustamiskiirusega päris tööriist. Lisaks muidugi ilmastikukindel ja paljude nuppudega, mis oskuslikul kasutamisel teevad piltniku elu lihtsamaks.

Otsusele jõudmine, et just D-FA 150-450 on õige valik, ei olnud lihtne. Esiteks objektiivi füüsilised parameetrid – kas ma pean leidma ka uue fotokoti, kuhu see objektiiv mahuks kere külge kinnitatuna? Kui kaua ma suudan käest pildistada ca 3,5 kilogrammi kaaluva komplektiga? Aga maksimaalne fookuskaugus, ilmastikukindlus ja kvaliteet olid siiski määravad argumendid.

Teleobjektiivid võrdluses – Pentax D-FA 150-450, Pentax DA 60-250 ja Sigma DG 70-300. Sellel pildil väljendab objektiivi suurus päris hästi objektiivi hinnaklassi (ja kvaliteeti).

Kui otsus oli tehtud, et just see objektiiv – Pentax D-FA 150-450mm – saab mu kaamera kaaslaseks Keenias, seadsin sammud Photopointi, sest sealt saab seda objektiivi rentida. Kui vajadus kallimate (ja vähemalt osaliselt ka odavamate) fototarvete järgi tekib ootamatult, siis on fotorent suurepärane valik – pildistamiskvaliteedis ei pea järeleandmisi tegema ja eelarvesse ei tekigi põhjatut auku.

 

Pentax D-FA 150-450 kasutuskogemus

Fookuskaugus 450mm on palju! Safaril autost välja ei minda – kiskjad on kiskjad ning eriti kuiva perioodi lõpus on neil saagi kättesaamisega raskusi ja kõht on tühi. Käsi kipub niigi värisema, aga pildistada tuleb tavaliselt töötava mootoriga autost. Rusikareegel ütleb, et fookuskauguse millimeetrid peaksid võrduma säriaja murrualuse numbriga. Nii oligi!

Hoolimata Pentax K-1 suurepärasest keresisesest stabilisaatorist oli säriaeg 1/500 sekundit üsna kindel valik. Hakkama sai kohati ka säriajaga 1/250s, kuid see oli loto. Näiteks lindude pildistamiseks polnud teinekord ka 1/1000 s piisav. Ja loomulikult on hea abimees sarivõte. Hea, et Pentaxi kaameratel on poolautomaatne pildistamisrežiim TAv, kus eelseadistatud on ava ja säriaeg ning kaamera valib vaid tundlikkuse. וnneks on Keenia savannid päevasel ajal väga hästi valgustatud ja kõrgest ISO-st tekkida võiv müra ei olnud probleem.

Aga pildikvaliteet – vaadake ise!

Lõvid aovalguses poseerimas Nairobi rahvuspargis. Pildistatud käest, Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F8, 1/350s, ISO200.

 


Masai kaelkirjak limpsab keelt. Nairobi rahvuspark. Pildistatud käest, Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F11, 1/500s, ISO280.

Lähim teravustamiskaugus

Objektiivil olevatest paljudest nuppudest ja lülititest kasutasin ainult fookuskauguse piirajat. Kuna pildistasin liikuvaid ja kiiresti liikuvaid subjekte (loomad-linnud), siis soovisin veelgi kiirendada fokusseerimist ning nihutasin lüliti asendisse 6m-lõpmatus (ülejäänud kaks valikut on 2-6m ja FULL ehk 2m-lõpmatus).

See valik ja minu jaoks harjumatu funktsiooni kasutamine põhjustas ka ühe suure äparduse pildistamisel. Nimelt jalutasid lõvid autost mööda vaid 2-3m kauguselt ja see vaatepilt läks minu jaoks sisuliselt kaduma. Seda enam, et tegelikult on Pentax D-FA 150-450 niigi väga kiire autofookusega ning keset päist päeva valgusolud nii head, et fookuskauguse piiramisel praktilist efekti ei täheldanud. Küll aga andis tunda, et hämaras pildistamiseks see muidu suurepärane objektiiv ei sobi. Kui enne päikesetõusu Nairobi rahvusparki jõudsime ja sattusime kohe paavianikarjale, siis neist ei saanud küll ühtegi mõistlikku pilti.

Vastupidine näide ehk see, mida võimaldab objektiivi 450mm, oli seoses ninasarvikuperega, kes soojendas end mäeküljel umbes 200m kaugusel. Nende pereportree ülesvõtmine ei olnud mingi probleem.

Ninasarvikupere. Nairobi rahvuspark. Pildistatud käest, Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F11, 1/500s, ISO560.

Mõnel puhul tekkis kiiremat sorti vajadus veidi laiema vaatenurga järele. Pean ütlema, et see polnud üldse nii lihtne, nagu tavalise suumobjektiiviga, sest Pentax D-FA 150-450 suumirõngas liigub nii tihkelt, et kiireks suumimiseks on vaja lausa toorest jõudu. Plusspoolele läheb jälle see, et kui kaamerakomplekt on rihmaga õlal, siis see objektiiv ei “veni välja”.

Mu tavaline televõtte fookuskaugus ei ületa 250-t millimeetrit. Seetõttu oli harjumatu, et 450mm juures on teravussügavus avaarvu F8 ja 5m distantsi puhul ainult 5cm. Kuid niiviisi on ka pea iga kaader portreefoto.

Pärdikutele meeldisid jalgrattad. Hell’s Gate’i rahvuspark. Pildistatud käest, Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F8, 1/500s, ISO800.

Objektiivi teravat joonist ka maksimaalse suumi korral iseloomustab hästi 100% väljalõige eelmisest fotost.


Sellise portree soovijaid oli liikvel päris palju, kuid nende kannatlikkus jättis soovida.

 

Pentax D-FA 150-450 objektiivist rääkides ei saa tähelepanuta jääda selle kaal. Koos krae ja statiivijalaga 2,3 kg ei ole midagi üüratut, kuid sellega tuleb arvestada. Hea, kui on kaamerakomplekti kuhugi toetada, nt monopoodile või küünarnukiga puusale. Nii saab ka üsna pikkade säriaegadega väga hea pildi (isegi 1/60s ka 450mm puhul). Halb, kui ei ole, nt üle pea lendavat kalakotkast pildistades. Siis tuleb vältimatult kasutada lühemaid säriaegu ka liikumatute objektide-subjektide puhul.

 

 

Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F5,6, 1/250s, ISO2200.

 

Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F11, 1/350 s, ISO 2200.

 

Pentax D-FA 150-450mm @360mm, F16, 1/60 s, ISO2200.

 


Aafrika kalakotkas Naivasha järvel. Pildistatud liikuvast mootorpaadist, Pentax D-FA 150-450mm @450mm, F8, 1/1000s, ISO560.

 

לldhinnang

Sel ajal, kui teised trügisid oma kaameratega pildistatavale võimalikult lähedale, sain mina pildistada tagumisest reast üle nende peade. Ja väga hea kvaliteediga! Kui käsi ära väsis, siis toetasin kaamerakomplekti monopoodile. Objektiivi küljes oleva krae ja statiivijala tõttu on palju mugavam vahetada rõhtsat ja püstist kaadripaigutust ning vajadusel kaamerakomplekt monopoodi küljest lahti haakida.

Pentax 150-450mm objektiiv ei ole see “toru”, mille abil klõpsitakse igapäevaseid kassi-koera-lillepilte (ilma igasuguse irooniata – lillepildid on kujunenud üheks mu lemmikmotiiviks). Samuti pole see objektiiv, mis pista igaks juhuks matkakotti. See “raskerelv” on kindla eesmärgiga pildistajatele, kes lähevad fototripile loodusesse igasuguse ilmaga, et jäädvustada kaugemale hoidvate loomade-lindude elu. Enam ei kujutagi ette, kuidas linde-loomi pildistada ilma selle objektiivita.

 

The post Pentax D-FA 150-450mm objektiiv safaril appeared first on Photopointi ajaveeb.

Agfa Vista fotofilmi tootmine on lõppenud
autor: Lauri Veerde


Fotofilmile pildistamine on viimastel aastatel taas populaarsemaks muutunud. Photopointistki ostetakse 35mm fotofilmi aina enam – eriti just noored loovhinged, kes pildistavad vanade retrohõnguliste filmikaameratega. See mõningane populaarsuse tõus pole aga piisav, et suurkorporatsioionid oma kasumiplaane täita suudaks ja nii tulevad Jaapanist järjekordsed uudised – seekord kuulsa fotofilmi Agfa Vista tootmise lõppemisest.

Retrofotograafide lemmikportaali Japan Camera Hunter andmetel on on Agfa Vista fotofilmi tootmine lõpetatud. Veebileht ei tugine oma artiklis ametlikule infole, vaid ütleb et “informatsioon tootmise lõpetamisest, mis on kuulujutuna viimastel kuudel levinud, on nüüd leidnud kinnitust ka usaldusväärsete fototööstuse allikate poolt”.

Pärast AgfaPhoto GmbH areenilt kadumist 2005. aastal müüs Agfa filme turundusettevõte “Lupus Imaging And Media”. Agfa Vista filmi tootis aga usutavasti ei keegi muu kui Fujifilm ise. Fujifilm on aga viimasel ajal aina enam kaldunud oma fotofilmiäri koomale tõmbama. Eelmise aasta sügisel teatati paljude fotofilmide nagu näiteks Velvia 100 Professional ja Superia X-TRA 400 suurte pakkide müümise lõpetamisest, mis mõnede asjatundjate sõnul võib signaliseerida laovarude vähendamise ja tootmise koomale tõmbamise (lõpetamise plaanide) püüdu. Samuti teatas Fujifilm eelmisel aastal kolme Fujifilmi fotofilmi: Fujicolor Natura 1600 (36), Neoplan 100 Arcos 4×5 (20) ja Neoplan 100 Arcos 8×10 (20) tootmise täielikust lõpetamisest alates 2018 maikuust. Seega võib olla täitsa loogiline, et nimetatud filmidega on samas paaadis ka Agfa Vista.

Vista on fotohuviliste lemmikuks saanud eelkõige oma soodsa hinna, eredate julgete värvide ja (kodus ilmutajate jaoks) lihtsa ilmutusprotsessi tõttu. Agfa Vista 100 tootmine lõppes koos AgfaPhoto GmbH areenilt kadumisega 2005. aasta paiku. ISO 200 ja ISO 400 filmid on aga siiani tootmises ja müügil – ka Photopointis. Kellele see film meeldib, sellel soovitatakse endale teatav varu soetada enne kui saadavuse halvenemine hinnad üles lööb.

Allikas: Dpreview; Petapixel, Japan Camera Hunter

The post Agfa Vista fotofilmi tootmine on lõppenud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ära stressa – ka seadmete lisagarantii või kindlustus on sünnipäeva ajal -26%
autor: Jürgen Veerme

Nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas on valitud kaubagruppide tehnikatoodetele võimalik juurde osta lisagarantiid või kindlustust â€“ need tagavad Sulle kindlustunde ja südamerahu, et ka kõige halvema stsenaariumi toimumisel oleksid Sinu kulutused minimaalsed.

Photopointi sünnipäevanädalal (12.03 – 18.03) on ka lisagarantii või kindlustuse juurde ostmine tavahinnast 26% soodsam.

Mis on lisagarantii?

Lisagarantii on sisuliselt tootjagarantii pikendus, mis annab südamerahu ja kindlustunde, et tootmisdefekti esinemisel lisagarantii kehtivusperioodil saab seade remonditud ja hooldatud ilma, et Sa peaks tegema suuri lisakulutusi. Juhul kui seadme remont ei ole võimalik, asendatakse Sinu seade samaväärsega ehk Sa ei pea ette võtma ka tülikat uue seadme valimise või otsimise protsessi. Omavastutus puudub.

Lisagarantiid on võimalik juurde osta valitud fotoaparaatidelevideokaameratelenutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Lisaks sülearvutitelelauaarvutiteleteleviisoritele, audio- ja videoseadmetele ning suurtele ja väikestele kodumasinatele. Lisagarantii hakkab kehtima peale tootjagarantii lõppu.

 

Mis on kindlustus?

Photopointist ostetud seadmete kindlustus tagab laiaulatusliku kaitse ka õnnetusjuhtumite, röövimiste, murdvarguste ning isegi lemmikloomade poolt tekitatud kahjude eest. Kuna kindlustus kehtib kõikjal maailmas, siis katab see olukorrad, kui reisil midagi juhtub ning reisikindlustus on jäänud tegemata. Samuti on lisakindlustus soovituslik juurde valida ka siis, kui on olemas juba kodukindlustus, kuna viimane ei paku kodusele varale laiapõhjalist kaitset ning enamikel juhtudel on see piiratud koduse aadressiga.

Kindlustust on võimalik alati juurde osta valitud fotoaparaatidele, videokaameratele, nutitelefonidele ja tahvelarvutitele, sülearvutitele, lauaarvutitele, televiisoritele, audio- ja videoseadmetele ning suurtele ja väikestele kodumasinatele. Kindlustus kehtib ostu sooritamisest kindlustustõendile ehk sertifikaadile märgitud perioodi lõpuni. Omavastutus kindlustusjuhtumi korral on vaid 70 €. Kindlustusperioodi pikkus on üks aasta.

 

Kuidas Photopointi veebikaubamajas juurde soetada lisagarantii või kindlustus?

Photopoint.ee kaubamajas on ülimugav südamerahu kindlustamiseks juurde osta lisagarantii või kindlustus. Lihtsalt vali soovitud toode välja ning lisa see ostukorvi – seal saad valiku täpselt enda soovile ära teha.


Näidis Apple iPhone 8 Plus baasil.

Kuna hetkel saab lisagarantiid või kindlustust juurde soetada valitud toodetele, siis selle valiku olemasolus saad veenduda, kui kerid tootelehel veidi allapoole ning kui valitud toote juures on info lisagarantii või kindlustuse kohta, siis saab neid ka ostukorvis juurde osta.

 

 

Täpsemate tingimustega tutvu Photopointi veebikaubamaja infolehel  ››

 

Loe lisaks:

 

Allpool mõned näited, mis on klientide varaga juhtunud. Kõigi juhtumite puhul saadi tänu lisagarantiile või kindlustusele enda seadmed kiirelt ning mugavalt parandatud või välja vahetatud.

 

Maril kukkus telefon taskust välja ja see jäi autorataste vahele ning läks põlema

photopoint-lisagarantii-kindlustus

Kalle koer mängis telefoniga, vaid mõned päevad pärast ostu

lisagarantii-kindlustus-photopoint

Madisel kukkus telefon taskust välja ja murutraktor sõitis sellest üle 

photopoint-lisagarantii

The post Ära stressa – ka seadmete lisagarantii või kindlustus on sünnipäeva ajal -26% appeared first on Photopointi ajaveeb.