10 põhjust, miks peaksid enda vanadele lemmikpiltidele andma digitaalse kuju
autor: Jürgen Veerme

vanad-fotod-digitaliseerimine-photopointis

Igaühel meist on mõnes sahtlinurgas, pildikarbis/kastis, kapipõhjas või albumis vanu fotosid, mida on aegajalt tore välja võtta ja vaadata. Kui neid fotosid liiga tihti või liiga harva välja vedada või valesti hoida, võib juhtuda, et ühel päeval ei olegi enam midagi vaadata. Siis on paberile jäädvustatud erilised ja kauged hetked muutunud igavesti osaks ajaloost. Parem on siiski vaadata päris fotosid kui mälupilte, mis aja jooksul veelgi rohkem tuhmuvad.

Siin on Sulle kümme põhjust, miks peaksid enda vanad paberfotod digitaliseerima:

1. Skaneeritud fotode kasutusvõimalused on palju toredamad ja laiemad kui üksikeksemplaridest paberfotodel.

2. Digitaalsed pildid saad talletada mälupulgale, CD-plaadile, välisele kõvakettale või laadida üles mõnda internetis olevasse pildipanka nagu Snap.ee või postitada Facebook’i/Instagram’i. Nii saad oma mälestusi mitmekordselt kaitsta ja jagada.

3. Vanadel paberfotodel esineda võivad praod, plekid ja muu seesuguse saab digitaalses järeltöötlusprotsessis parandada.

4. Parandatud kvaliteediga pildid saad lasta uuesti paberfotona välja trükkida ja täpselt nii mitmes eksemplaris, kui soovid.

5. Digitaliseeritud fotod annavad sulle võimaluse luua uutmoodi album või fotoraamat.

6. Skaneeritud piltidest võid lasta teha toredaid fotomeeneid või need suurelt seinale panna. Kasutust piirab vaid Sinu fantaasia.

7. Digitaliseeritud pilte saad jagada või kinkida paljudele sõpradele ja sugulastele.

8. Lemmikpiltidest võid luua laheda video, millele saad lisada taustaks ka oma lemmikloo. See on palju põnevam kui fotod sahtlinurgas!

9. Digitaliseeritud paberfotod saad kolida uutesse seadmetesse – eksponeeri oma lemmikuid digiraamis, kasuta tahvelarvuti või nutitelefoni taustapildina.

10. Fotode skaneerimine aitab vältida värvi tuhmumist, fotode hävimist lemmiklooma lõugade vahel, tulekahju, veekahjustuste või muu õnnestusjuhtumi korral.

Kui sa varem ei teadnud, et Photopoint sellist teenust pakub, või oled siiani hoogu võtnud, et oma vanad fotod skaneerimiseks tuua, siis nüüd on tõesti parim aeg see samm ette võtta.  50 ja rohkema foto skaneerimine on supersoodsa hinnaga – 19 senti/tk . Ära jää ootama, et aeg oma teravate hammastega Sinu mälestustest üle käib ning vaid ebamäärased tükid järgi jätab.

 

Fotosid saad skaneerimiseks tuua ükskõik millisesse Photopointi esinduskauplusesse.

 

Rohkem teenuseid, kui Sa arvatagi oskad:

PABERFOTOD | PROILABOR | FOTORAAMATUD | FOTOMEENED | SUURED FOTOD SEINALE

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | ILU & TERVIS | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 MÖÖBEL | SPORT & HOBI | KODU & AED | ELEKTROONIKA | ARVUTI & IT

The post 10 põhjust, miks peaksid enda vanadele lemmikpiltidele andma digitaalse kuju appeared first on Photopointi ajaveeb.

Elu ühe objektiiviga
autor: Penelope Russak

Fotograafi varustuse kott on nagu Tallinn, mis kunagi valmis ei saa. Alati on hinge peal mõni objektiiv, valgustusvidin, või hajuti, mis pildistamisele uut hoogu juurde annaks. Hakkasin mõtlema, et mis võiks olla absoluutne miinimum, millega ma kõik vajalikud pildid tehtud saaksin. Kui mul oleks vaja hakkama saada vaid ühe objektiiviga, mis võiks olla see üks ja ainus, mis kõik vajadused ära kataks?

Lappasin peas läbi kõik objektiivid, millega aegade jooksul pildistanud olen. Suurimad lemmikud on mul fiksid ehk sellised objektiivid, millega ei saa suumida, millel on ainult üks fookuskaugus. Selliste objektiivide erakordne teravus ja valgusjõulisus teeb suumobjektiividele pika puuga ära. Samas kõiki vajalikke pilte ühe fiksobjektiiviga tehtud ei saa. Neid võiks olla vähemalt kolm, et piisavalt mänguruumi oleks – näiteks 35mm, 50mm ja 85mm. Nii et olgugi, et lemmikobjektiivi valimisel annaksin superlemmiku tiitli kindlasti mõnele fiksile, siis olukorras, kus peaksin tööle tormama vaid ühe objektiiviga relvastatult, on suumivõimalusega objektiiv praktilisem valik.

Teemad, mida ma pildistan ja mida kõike see objektiiv jäädvustada suutma peaks on: portreed nii tubastes tingimustes kui ka väljas, pered, mood, tooted, stuudiotöö, lapsed ja üldine elu-olu, vahel ka pisut reportaaži.

Tänu fototehnika ülevaadete kirjutamisele olen saanud katsetada väga suurt hulka objektiive ja seetõttu olen aru saanud, et minu “üks ja ainus”, mis on nii praktiline, et aitaks hädast välja igal fotosessioonil on samuti Tamron. Täpsemalt Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2:

 

Olen seda küll vaid lühikest aega kasutada saanud, kuid ta avaldas mulle tõesti oma mitmekülgsuse, praktilisuse ja hea pildikvaliteediga muljet. Objektiivi nimes on lisaks lihtsalt arusaadavatele väärtustele nagu fookuskaugus 24-70mm ja maksimaalne ava f/2.8 veel ka rida muid tähiseid. Millist infot need objektiivi kohta annavad?

  • SP – (Super Performance) on tähis, millega Tamron ise oma eriti head objektiivid pärjanud on
  • Di  – (Digitally Integrated Design) näitab, et objektiiv sobib kasutamiseks nii pool- kui täiskaadersensoriga kaamerate ees
  • VC – (Vibration Compensation) on Tamroni värinastabilisaator, tänu millele saab rasketes valgusoludes kasutada mitu stoppi pikemat säriaega ja ka ilma statiivita pildistades tulevad pildid tänu sellele teravad
  • USD – (Ultrasonic Silent Drive) näitab, et objektiivil on eriti vaikne ja sujuv autofookus
  • G2 – tähistab, et tegu on selle objektiivi teise generatsiooniga, ehk uue ja täiustatud mudeliga.

Ma olen juba tema eelkäijat, Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD, fotograafidele lugematu hulk kordi soovitanud, sest tegu on tõesti väga hea hinna-kvaliteedi suhtega objektiiviga, kuid G2 mudelil on kõiki omadusi veelgi timmitud. Niigi väga tõhus värinastabilisaator on tal veel vaiksem, sujuvam ja tõhusam. Äärealade teravus tänu uuele vääristusele parem. Vinjett väiksem, vähem sisepeegeldusest tekkivaid helke ja sujuvamad fookusest väljas alad.

Objektiiv on toeka tugeva konstruktsiooniga ja kaalub umbes 900 grammi. Ta on tolmu- ja ilmastikukindel ning varustatud oma klassi parima stabilisaatoriga – ühesõnaga väga usaldusväärne tööriist.

24-70mm on väga praktiline fookuskauguste vahemik. Laiemas otsas võimaldab see pildistada suuri plaane nagu näiteks loodusvaated ja maastikud ning 70 mm peale sisse zoomides muutub ta heaks portreeobjektiiviks. Nii et mina saan temaga küll hakkama kõigis olukordades, mis töös ette tulla võivad.

Alljärgnevalt ka mõned pildid, mida ma Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiviga tegin. Katsetasin seda nii toas kui õues ja ava 2,8 kombineerituna Tamroni tõhusa värinastabilisaatoriga ei jätnud mind ka talve kõige pimedamal ajal hätta.

 

F2,8: 1/30 sec; ISO 500; 70mm

 

F2,8: 1/60 sec; ISO 640; 64mm

 

F5,6: 1/160 sec; ISO 125; 55mm

 

F5: 1/80 sec; ISO 400; 70mm

 

F2,8: 1/60 sec; ISO 400; 60mm

 

F2,8: 1/160 sec; ISO 100; 70mm

 

F2,8: 1/60 sec; ISO 500; 70mm

 

Hetkel veel seda objektiivi minu fotokotis ei ole, sest sama zoomivahemikku katab mul Canon 24-105 f/4, kuid 2018. aasta jooksul tahaksin küll selle uuenduse ära teha, et Canoni asemel hoopis Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 koju tuua, sest peale tema proovimist ei ole ma enam oma vana objektiivi teravuse ja f/4 avaga üldse rahul – Tamron on ikka märksa teravam ja kehvades valgusoludes on suur vahe, kas maksimaalne ava on 2,8 või 4. Nii et kui peale arvustuse kirjutamist pidin objektiivi tagasi viima, siis jäin teda kohe taga igatsema.

The post Elu ühe objektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh Theta V tarkvarauuendus v2.11.1 kindlustab fotode importimisel katkestuseta USB-ühenduse
autor: Lauri Veerde

Ricoh annab teada, et on valmis teinud tarkvarauuenduse oma populaarsele 360° video- ja fotokaamerale Ricoh Theta V. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 2.11.1 ning parandab ära vea, mille tõttu kuvati Theta S rakenduses vale Mac aadress. Tänu sellele saab Theta V kaamerast pilte ja videoid nüüd USB-kaabli abil arvutisse tõmmata – nii, et pärast arvutisse tõmbamist kaameras olev meedia automaatselt kustutatakse. Video- ja fotomaterjali USB kaudu arvutisse tõmbamine toimib järgnevalt:

  1. Lülita Theta V kaamera sisse
  2. Ava nutiseadmes Theta S rakendus ning vali “Settings” menüüst “Plug-In” > “USB Data Transfer”
  3. לhenda arvuti USB kaabli abil Theta V kaameraga
  4. Vajuta ja hoia Mode nuppu all niikaua kuni kaamera LED-lamp hakkab helendama valgelt
  5. Vajuta ja hoia kaamera päästikut all. Sisemälus olevad pildid ja videod kopeeritakse kõvakettale ja kustutatakse kaamerast.
  6. Kui meedia on kopeeritud, lülitub kaamera tagasi pildistamisrežiimile.

Tarkvarauuendust on kõige lihtsam paigaldada nutitelefoni ja Theta S rakenduse kaudu. לhenda nutiseade Theta V kaameraga, vali Theta S rakenduse “Settings” menüüst “Update Firmware” ja järgi edasisi korraldusi.

Allikas: Ricoh.

The post Ricoh Theta V tarkvarauuendus v2.11.1 kindlustab fotode importimisel katkestuseta USB-ühenduse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Agfa Vista fotofilmi tootmine on lõppenud
autor: Lauri Veerde


Fotofilmile pildistamine on viimastel aastatel taas populaarsemaks muutunud. Photopointistki ostetakse 35mm fotofilmi aina enam – eriti just noored loovhinged, kes pildistavad vanade retrohõnguliste filmikaameratega. See mõningane populaarsuse tõus pole aga piisav, et suurkorporatsioionid oma kasumiplaane täita suudaks ja nii tulevad Jaapanist järjekordsed uudised – seekord kuulsa fotofilmi Agfa Vista tootmise lõppemisest.

Retrofotograafide lemmikportaali Japan Camera Hunter andmetel on on Agfa Vista fotofilmi tootmine lõpetatud. Veebileht ei tugine oma artiklis ametlikule infole, vaid ütleb et “informatsioon tootmise lõpetamisest, mis on kuulujutuna viimastel kuudel levinud, on nüüd leidnud kinnitust ka usaldusväärsete fototööstuse allikate poolt”.

Pärast AgfaPhoto GmbH areenilt kadumist 2005. aastal müüs Agfa filme turundusettevõte “Lupus Imaging And Media”. Agfa Vista filmi tootis aga usutavasti ei keegi muu kui Fujifilm ise. Fujifilm on aga viimasel ajal aina enam kaldunud oma fotofilmiäri koomale tõmbama. Eelmise aasta sügisel teatati paljude fotofilmide nagu näiteks Velvia 100 Professional ja Superia X-TRA 400 suurte pakkide müümise lõpetamisest, mis mõnede asjatundjate sõnul võib signaliseerida laovarude vähendamise ja tootmise koomale tõmbamise (lõpetamise plaanide) püüdu. Samuti teatas Fujifilm eelmisel aastal kolme Fujifilmi fotofilmi: Fujicolor Natura 1600 (36), Neoplan 100 Arcos 4×5 (20) ja Neoplan 100 Arcos 8×10 (20) tootmise täielikust lõpetamisest alates 2018 maikuust. Seega võib olla täitsa loogiline, et nimetatud filmidega on samas paaadis ka Agfa Vista.

Vista on fotohuviliste lemmikuks saanud eelkõige oma soodsa hinna, eredate julgete värvide ja (kodus ilmutajate jaoks) lihtsa ilmutusprotsessi tõttu. Agfa Vista 100 tootmine lõppes koos AgfaPhoto GmbH areenilt kadumisega 2005. aasta paiku. ISO 200 ja ISO 400 filmid on aga siiani tootmises ja müügil – ka Photopointis. Kellele see film meeldib, sellel soovitatakse endale teatav varu soetada enne kui saadavuse halvenemine hinnad üles lööb.

Allikas: Dpreview; Petapixel, Japan Camera Hunter

The post Agfa Vista fotofilmi tootmine on lõppenud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ära stressa – ka seadmete lisagarantii või kindlustus on sünnipäeva ajal -26%
autor: Jürgen Veerme

Nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas on valitud kaubagruppide tehnikatoodetele võimalik juurde osta lisagarantiid või kindlustust â€“ need tagavad Sulle kindlustunde ja südamerahu, et ka kõige halvema stsenaariumi toimumisel oleksid Sinu kulutused minimaalsed.

Photopointi sünnipäevanädalal (12.03 – 18.03) on ka lisagarantii või kindlustuse juurde ostmine tavahinnast 26% soodsam.

Mis on lisagarantii?

Lisagarantii on sisuliselt tootjagarantii pikendus, mis annab südamerahu ja kindlustunde, et tootmisdefekti esinemisel lisagarantii kehtivusperioodil saab seade remonditud ja hooldatud ilma, et Sa peaks tegema suuri lisakulutusi. Juhul kui seadme remont ei ole võimalik, asendatakse Sinu seade samaväärsega ehk Sa ei pea ette võtma ka tülikat uue seadme valimise või otsimise protsessi. Omavastutus puudub.

Lisagarantiid on võimalik juurde osta valitud fotoaparaatidelevideokaameratelenutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Lisaks sülearvutitelelauaarvutiteleteleviisoritele, audio- ja videoseadmetele ning suurtele ja väikestele kodumasinatele. Lisagarantii hakkab kehtima peale tootjagarantii lõppu.

 

Mis on kindlustus?

Photopointist ostetud seadmete kindlustus tagab laiaulatusliku kaitse ka õnnetusjuhtumite, röövimiste, murdvarguste ning isegi lemmikloomade poolt tekitatud kahjude eest. Kuna kindlustus kehtib kõikjal maailmas, siis katab see olukorrad, kui reisil midagi juhtub ning reisikindlustus on jäänud tegemata. Samuti on lisakindlustus soovituslik juurde valida ka siis, kui on olemas juba kodukindlustus, kuna viimane ei paku kodusele varale laiapõhjalist kaitset ning enamikel juhtudel on see piiratud koduse aadressiga.

Kindlustust on võimalik alati juurde osta valitud fotoaparaatidele, videokaameratele, nutitelefonidele ja tahvelarvutitele, sülearvutitele, lauaarvutitele, televiisoritele, audio- ja videoseadmetele ning suurtele ja väikestele kodumasinatele. Kindlustus kehtib ostu sooritamisest kindlustustõendile ehk sertifikaadile märgitud perioodi lõpuni. Omavastutus kindlustusjuhtumi korral on vaid 70 €. Kindlustusperioodi pikkus on üks aasta.

 

Kuidas Photopointi veebikaubamajas juurde soetada lisagarantii või kindlustus?

Photopoint.ee kaubamajas on ülimugav südamerahu kindlustamiseks juurde osta lisagarantii või kindlustus. Lihtsalt vali soovitud toode välja ning lisa see ostukorvi – seal saad valiku täpselt enda soovile ära teha.


Näidis Apple iPhone 8 Plus baasil.

Kuna hetkel saab lisagarantiid või kindlustust juurde soetada valitud toodetele, siis selle valiku olemasolus saad veenduda, kui kerid tootelehel veidi allapoole ning kui valitud toote juures on info lisagarantii või kindlustuse kohta, siis saab neid ka ostukorvis juurde osta.

 

 

Täpsemate tingimustega tutvu Photopointi veebikaubamaja infolehel  ››

 

Loe lisaks:

 

Allpool mõned näited, mis on klientide varaga juhtunud. Kõigi juhtumite puhul saadi tänu lisagarantiile või kindlustusele enda seadmed kiirelt ning mugavalt parandatud või välja vahetatud.

 

Maril kukkus telefon taskust välja ja see jäi autorataste vahele ning läks põlema

photopoint-lisagarantii-kindlustus

Kalle koer mängis telefoniga, vaid mõned päevad pärast ostu

lisagarantii-kindlustus-photopoint

Madisel kukkus telefon taskust välja ja murutraktor sõitis sellest üle 

photopoint-lisagarantii

The post Ära stressa – ka seadmete lisagarantii või kindlustus on sünnipäeva ajal -26% appeared first on Photopointi ajaveeb.