Prindi Fujifilm Instax Share SP-3 fotoprinteri abil kasvõi terve Instagram välja
autor: Jürgen Veerme

fujifilm-instax-share-sp-3-photopoint

Fujifilm Instax kiirpildi kaamerad on need vahvad tehnikaimed, millega pildistades vuhiseb foto masinast kohe Instax paberi peale välja. Nüüd on meie valikusse jõudnud Fujifilm Instax Share SP-3 fotoprinter ja selle abil saad parimad kaadrid panna kohe paberile nii et Instax kaamerat ei olegi vaja.

Uus Instax Share printer kasutab Instax Square SQ10 kaamerast tuttavat “ruudus” paberit (foto suurus 62ח62mm) ning sellega saab pilte printida otse nutiseadme galeriist, Dropbox’ist, Facebook’ist, Flickr’ist või Instagram’ist. Tänu uuele lasersüsteemile on suurenenud printimiskiirus ja fotod saad kätte juba 13 sekundiga ning mugav “Reprint” nupp võimaldab kiirelt koopiate trükkimist.

Instax Share SP-3 printeri juhtimine käib läbi mugava ja lihtsa “instax SHARE” äppi, mis on tasuta saadaval Google Play ning Apple App Store rakendustepoes. Läbi nutirakenduse on võimalik ise muuta pildi eredust, kontrasti, värviküllastust või lisada piltidele erinevaid filtreid ning moodustada kollaaže.

fujifilm-instax-share-sp-3-photopoint

Fujilm Instax fotopaberile välja prinditud pildid saavad endale justkui uue elu, sest neid kätte võttes on tunda fotodele jäädvustatud ehedat emotsiooni. Selline foto(printer) on ka suurepärane kingitus, sest vau-efekt on alati garanteeritud!

 

Musta või valget värvi Fujifilm Instax Share SP-3 fotoprinter veebikaubamajas ostuks valmis ››

 

Vaata: pikem ja sisukas inglise keelne ülevaade Instax Share SP-3 printerist ðŸ‘‡

The post Prindi Fujifilm Instax Share SP-3 fotoprinteri abil kasvõi terve Instagram välja appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuidas must-valget filmi ise kodus ilmutada? 7-mitutiline õpetusvideo Ilfordilt
autor: Lauri Veerde

Filmile pildistamine hakkab taas populaarsemaks muutuma. Kui oled juba vana fotoaparaadi pööningult alla toonud ja mõne fotofilmi täiski pildistanud, siis võid filmid Photopointi tuua, kus need sulle ära ilmutame ja fotopaberile paneme. Kui sa aga juba retro-analoog rajale pööranud oled, miks mitte püüda minna lõpuni ja ise enda fotofilm ilmutada? Must-valge fotofilmi puhul ei ole seda keeruline ka kodus teha. Sul on selleks vaja mõned laboritarvikud, paar pudelit ilmutusvedelikku ja algteadmisi sellest, kuidas neid kasutada.

Ilford – Briti ettevõte, kes on peamiselt tuntud oma must-valgete fotofilmide, fotokeemia ja fotopaberite poolest, on valmis teinud 7-minuti pikkuse video, mis näitab kiirelt ära, kuidas must-valget fotofilmi koduste vahenditega ilmutada. Esimeseks ilmutamiseks soovitame valida siiski testimiseks pildistatud fotofilmi, sest Ctrl-Z nuppu analoogmaailmas ei ole :)

 

Kõik vajaliku must-valge fotofilmi ilmutamiseks saad Photopointist:

Vaata ka 2011. aastal tehtud Point TV videot: Kuidas vana fotokaameraga pilti teha.

 

Allikas: Petapixel.com, Ilford.

The post Kuidas must-valget filmi ise kodus ilmutada? 7-mitutiline õpetusvideo Ilfordilt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony A7 III hübriidkaamera testfotod lisati Dpreview stuudiovõrdlusesse. Kas tõesti parim 24 MP sensoriga täiskaader?
autor: Lauri Veerde

Sony A7 III hübriidkaameraga tehtud testfotod on nüüd lisatud Dpreview stuudiovõrdlusesse. Kõrgete ISO tasemete ja digimüra hindamiseks koostatud võrdluskeskkonnas saab uue Sony täiskaadri pildikvaliteeti võrrelda paljude teiste digikaameratega – sealhulgas otseste konkurentidega nagu Canon 6D Mark II ja Nikon D750.

Stuudiovõrdlus paljastab mitmeid huvitavaid detaile. Näiteks:

  • Olgugi, et Sony A7 III sensor on varustatud madalpääsfiltriga, et tundi see filter olevat eriti tugevatoimeline, sest detailide teravus on sama või parem võrreldes sarnase lahutusvõimega sensoriga kaameratega, millel madalpääsfiltrit ei ole
  • Võrreldes Nikoni 24.3 MP täiskaadersensoriga D750 kaameraga (mis on tuntud oma hea mürataluvuse poolest) näitab Sony A7 III paremat tulemust alates ISO 6400 tasemest ülespoole.
  • Hämaras pildistamiseks on Sony A7 III kaamera isegi veidi parem kui oluliselt kallimad Sony A7R III või Nikon D850. Digimüra tase kõrgete ISO väärtuste juures on A7 III kaamera puhul madalam. See on ka tegelikult loogiline, kuna A7 III täiskaadersensoril on piksleid vähem, seega on pikslid suuremad ja üldtuntud reegel ütleb et mida suurem piksel, seda valgustundlikum see on. Vaata võrdlust siit. Ja kindlasti ka siit.
  • ISO 25600 juures on Sony A7 III ISO tase üllatavalt puhas – isegi võrreldes Fujifilm GFX 50s keskformaatkaameraga. Otselink võrdlusele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi Sony A7 III täiskaadersensor ei konkureeri kallimate megapikslikollidega (Nikon D850, Sony A7R II, Sony A7R III) detailsuses ja dünaamilises ulatuses, siis on A7 III võimeline pildistama üllatavalt müravabasid pilte ka päris kõrgete ISO tasemete juures. Kui pildistad tihti hämaras kõrgete ISO tasemetega, siis on see kaamera päris hea valik.

The post Sony A7 III hübriidkaamera testfotod lisati Dpreview stuudiovõrdlusesse. Kas tõesti parim 24 MP sensoriga täiskaader? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Noor hobifotograaf Alex Tervinsky: GoPro HERO6 Black seikluskaameraga reisil
autor: Alex Tervinsky

GoPro seikluskaamerad on tuntud enda kompaktsuse, hea pildi- ja videokvaliteedi ning nendega filmitud vapustavate videoklippide poolest. Kõige rohkem populaarsust on GoPro aastate jooksul kogunud just ekstreemspordi harrastajate ja reisihimuliste seas. Tänu kaamera väikestele mõõtmetele  ja lisatarvikute rohkusele on seda väga lihtne kinnitada kiivri või mõne varustuse osa külgege ning filmida näiteks langevarjuhüpet või jalgrattasõitu.

Kas tõesti sobib GoPro ainult spordi harrastajatele? Kas inimesed, kes ei tegele spordiga, vaid tahavad laiendada oma kaamerate arsenali, võivad sellest peatumata mööda jalutada? Reisides Maltale sain kaasa lisaks enda videovarustusele Photopointi fototehnika rendist ka GoPro Hero6 Black kaamera. Püstitasin endale eesmärgid: selgitada GoPro plussid ja miinused ning vastata küsimusele: kas ka foto- või videograafia harrastajatele võib antud seikluskaamera omamine kasuks tulla?

gopro-hero6-black-photopoint-alex

Kõigepealt toon välja kaamera tehnilised andmed, mis aitavad paremini aru saada, milleks on Hero6 Black võimeline ja kas kaamera suudab anda mulle, kui sisuloojale veel rohkem vabadust ja võimalusi kvaliteetse sisu tootmiseks. Seejärel lisan juurde ka välitestide tulemused ja isiklikud märkused.

Video:

  • 4K (3840×2160) kuni 60fps
  • 2.7K (2704×1520) kuni 120fps
  • Full HD (1920x1080p) kuni 240fps

Foto:

  • 12 MP kaamera
  • JPEG ja RAW pildi formaadid

GoPro kaameraga filmimine ja pildistamine on väga lihtne ja nii videote kui ka piltide kvaliteet hea. Kaamera seadeid mida näppida väga palju ei ole  seetõttu kaameraga tutvumise peale aega praktiliselt ei kulu. Minu jaoks oli kõige võõram võimalus muuta vaatevälja (FOV) laiust. Selle juures on pildistades kaks ja 2.7k video puhul kolm varianti:

Linear ehk kõige kitsam vaateväli

 

Wide ehk keskmine vaateväli

 

Superwide ehk kõige laiem vaateväli

 

Vaatamata sellele, et kasutasin enamuse ajast GoProga filmides linear FOV’i, et hoida pilti sirgjoonelisena, oli hea teada, et kui mul oleks olnud vaja saada kaadrisse korraga väga suur osa ümbruskonnast, siis oleks mul see võimalus olemas.

Teiseks väga suureks plussiks kaamera juures on sisseehitatud stabilisaator, mis päriselt toimib. Vaadates GoPro Hero6 reklaamivideot, mis näitas kui stabiilselt saab kaameraga filmida, olin alguses selle osas üsna skeptiline. GoProga filmitud klipid, mida reklaamis kasutati, olid väga stabiilsed, isegi veidi liiga stabiilsed ning ei tundunud päris. Pärast seda, kui olin esimest korda kõndimise pealt filminud sain aru, et see on siiski võimalik. Tulemus ületas kõik mu ootused.

 

Ma ei oleks iial uskunud, et sellist kaadrit saab filmida käest, kõndimise pealt, ilma lisavarustuse abita. Kaadrite stabiliseerimiseks peab ohverdama umbes 10% pildi suurusest, aga minu jaoks oli see seda väärt.

Suureks abiks filmimisel oli ka kaamera veekindlus.

 

GoPro kaameral on lisaks sellele kõigele ka sisseehitatud timelapse võimalus ja suur abiline filmimise juures on GoPro Protune. Tavaseadistustega GoPro paneb automaatselt paika säriaja, iso, WB ja muud seaded – Protune funktsiooni sisse lülitamisel saab aga kõiki seadeid muuta manuaalselt. Minu jaoks on oluline saada kaamerast võimalikult neutraalne ja puhas algmaterjal, sest see võimaldab töödelda videot vastavalt minu vajadustele ning protune seda just võimaldas. Sain muuta kontrastsust, värvide küllastumust ja pildi teravust.

gopro-hero6-black-photopoint-alex-toorikToorik
gopro-hero6-black-photopoint-alex-toodeldudTöödeldud

 

Kaameral on lisaks paar funktsiooni, mida mul reisi jooksul vaja ei läinud: häälekontroll ja võimalus kontrollida kaamerat ning näha otsepilti nutitelefonist. Ainuke miinus, mille ma 9 päeva jooksul leidsin on kaamera väikese sensori tõttu kõrgemate ISO väärtustega tekkiv müra.

gopro-hero6-black-photopoint-alex  gopro-hero6-black-photopoint-alex

gopro-hero6-black-photopoint-alex

GoPro Hero6 Black on üks kasutajasõbralikumatest kaameratest, mida olen kasutanud. Kaameral on kaks nuppu, millega saab tehtud põhilised asjad nagu pildistamine, filmimine ja kaamera sisse- ning väljalülitamine +  puutetundlik ekraan, kus saab kaamerat seadistada ja vaadata tehtud pilte/videoid. Kaamera aku kestvus on hea, GoProd saab kasutada terve päeva jooksul, ilma et seda peaks vahepeal laadima. Puutetundlik ekraan reageerib puudutustele väga hästi ning on piisavalt ere, et toimetada päikese käes. Superwide FOV on väga kasulik selfie’de tegemisel, sest isegi kui kaamera on üsna ligidal, mahub taustale palju.

Pärast seda kui olin kasutanud GoPro kaamerat Maltal 9 päeva, hakkasin mõtlema, et kuidas olen varem, ilma selle kaamerata hakkama saanud. Mul on väga hea meel, et lisaks põhikaameratele oli minuga reisil ka see sama GoPro, sest tänu väikestele mõõtudele ja veekindlusele avanesid mulle uued võimalused filmimiseks.

Kaamerat oli väga mugav kasutada ja kui oli vaja kiiresti teha mõni b-rolli klipp või filmida midagi vee all oli GoPro alati olemas. Võimalusel lisaksin kaamera kindlasti enda varustusse, sest enda suuruse ja hinna kohta toob ta sisuloojale, olgu ta sportane või videoharrastaja, väga palju väärtust.

 


Alexi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Soovid kaamera kohta lisainfot? Tutvu lähemalt:

Kas teadsid, et fototehnikale saad juurde soetada lisagarantii või kindlustuse, mis annab südamerahu ja kindlustunde juhul kui midagi peaks juhtuma? Rohkem infot ››

The post Noor hobifotograaf Alex Tervinsky: GoPro HERO6 Black seikluskaameraga reisil appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Karl Saare: HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiiviga Tai Kuningriigis
autor: Karl Saare

Nii nagu pealkirjast välja võib lugeda, siis tuleb antud artiklis juttu HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiivist ning sellest, kui mugav või ebamugav võib üks selline objektiiv olla kasutusel n-ö reisiobjektiivina.

hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_3

 

Tutvume esmalt objektiiviga

Enne, kui laskume kasutusmugavuste või ebamugavuste juurde, siis räägime veidi faktidest. Tegemist on 2016. aasta veebruaris välja tulnud valgusjõulise (f/2.8) Pentax suumobjektiiviga, mille suumiulatus on 15-30mm ja see sobib nii poolkaader- kui täiskaader sensoriga Pentax digipeegelkaamerate ette. Diafragmalabasid on sisse pandud kokku 9 ning kogu objektiiv on ilmastikukindel (ette rutates – oli tõesti ilmastikukindel, aga sellest tuleb juttu all pool).

לks kasulik “vidin”, mis antud objektiivi väga mugavaks teeb on “Quick Shift”. Kus ja kuidas seda kasutada – juhul, kui automaatfookus jääb oma tööga jänni (objekt/subjekt ei ole eristatav, on liiga lähedal või misiganes ka see põhjus võib olla), siis on sul veel võimalus muuta fookust manuaalselt, kui AF  (autofocus) on lukus.

Objektiiv ise on üpris suur ja raske (~1kg), mis tõttu oli mul algselt ka kahtlus, kas ma viitsin seda ringi rännates koguaeg endaga kaasas tassida. Aga tulles tagasi veel korraks autofookuse juurde, siis väärib mainimist, et AF on antud objektiivil ülimalt kiire ning vaikne.

hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_4.jpg
hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_5.jpg

 

Muljed objektiivist reaalses kasutuses

Enne, kui objektiivi Photopointi fototehnika rendist enda kasutusse sain surfasin üsna palju ringi foorumites ja lugesin, mida objektiivi kohta räägitakse. Asi, mis pildi pealt välja ei tulnud ja mida kõige rohkem mainiti, oli see, et objektiiv on tõsiselt suur. Nüüdseks, olles objektiivi ise oma silmaga näinud ja käega katsunud võin kinnitada, et neil oli õigus – objektiiv on suur, aga tema raskus annab aimu kõrgest ehituskvaliteedist, mis on tõesti tasemel.

Objektiivi ilmastikukindluse pani proovile raju padukas keset vihmametsa ja vaatamata sellele, et kaamerakotil oli ümber vihmakaitse, siis oli kogu kott mägedest alla jõudes seest kergelt öeldes “niiske”. Valetama ei hakka – see lõi ikka südame puperdama küll kui tead, et kaasa antud, objektiiv, mis maksab ~1700€ on nüüd kotis “niiske”.

hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_6

Kartus, et objektiiv on liiga suur ja kohmakas (reisil olles) kadus pärast esimest nädalat. Enne seda olin üsna valiv ja kaamera käis kotist välja tunduvalt vähem kordi, kui oleks tahtnud. Ilmselt sellepärast, et siiani olin pildistanud ainult fiksobjektiividega ja suur suumobjektiiv tundus “On the go” ebamugav.

hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_7.jpg
hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_8.jpg

 

Kokkuvõte

Kui ma peaksin andma hinde, põhinedes ainult enda kogemusele antud objektiiviga, siis on selleks hindeks 10st kindel 10! Miks? Põhjuseid on mitmeid, alustades siis sellega, et see ei vedanud mind kordagi alt ja ei olnud ühtegi momenti, mis jäi jäädvustamata või jäädvustati uduselt. Mis kõige tähtsam- pildikvaliteet ja teravus on sellel objektiivil super! Kaasas oli veel tegelikult ka Sigma 30mm f/1.4 ART, kuid see jäi üsna kiirelt hotelli kapile, kuna Pentax HD 15-30mm f/2.8 õigustas ennast täielikult (reisile sõites arvasin just vastupidist…).

Kui kogu see reis kokku võtta, siis võin julgelt väita, et HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiiv sobib suurepäraselt reisile kaasa ja ei ole ta nii kohmakas midagi, kui alguses tundub.

 


Karli tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

Eriline tänu: @preilimarin
Kõik artiklis kasutatud pildid on tehtud Pentax K-3 II peegelkaamera abil ja kasutades HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiivi.

hd-pentax-d-fa-15-30-sdm-objektiiv-photopoint_2
Portreefoto: Karl Saare

The post Fotograaf Karl Saare: HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiiviga Tai Kuningriigis appeared first on Photopointi ajaveeb.