Fotokursus.ee aasta suurim soodusmüük – kõik kursused -50% (ka soodushindadest)
autor: Lauri Veerde

Eesti suurim fotograafia-alane õpikeskkond fotokursus.ee on käima lükanud aasta suurima sooduskampaania. Alates tänasest kuni pühapäeva keskööni pakutakse kõiki fotokursuseid, sooduskomplekte kui ka kinkekaarte 50% soodsama hinnaga (ka soodushindadest). Nii suurt ja ulatuslikku allahindlust pole fotokursuse õpikeskkonnas tegelikult mitte kunagi enne olnud.

Senisest poole soodsamalt saad nüüd nii “Buduaarifotograafia“, “Nutifotograafia ABC“, “Laste pildistamise“, “Tootefotograafia“, “Makrofotograafia“, “Portreefotode töötlemise” kui ka “Toidufotograafia” kursused. Veelgi soodsamalt kui 50% saad aga näiteks RAW failide kursuse, või fotokursus.ee tervikpaketi, kus sees absoluutselt iga viimane kui üks kursus!

Suur suvi on homsest ametlikult käes ja see tähendab, et kõige magusam pildistamishooaeg fotohuviliste jaoks on alanud. On viimane aeg lihvida oma seniseid teadmisi ja ammutada uusi. וppida oma kaamerat manuaalrežiimis juhtima või pildistatud fotosid töötlusprogrammis imeilusaks tuunima. Suur kevadkampaania kehtib ainult 5 päeva – kuni pühapäeva, 24 juuni keskööni

The post Fotokursus.ee aasta suurim soodusmüük – kõik kursused -50% (ka soodushindadest) appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata siit: Photopointi esinduskaupluste lahtiolekuajad võidupühal ja jaanipäeval
autor: Jürgen Veerme

jaanipaev-photopointi-esinduskauplused

Sellel nädalal, 23. juunil on võidupüha – päev kui heisatakse lipud, et tähistada Eesti vägede võitu 1919. aasta 19-23. juunil toimunud Võnnu lahingus Saksa Landeswehr`i vastu.

Lisaks süüdatakse võidupüha õhtul jaanituled, et need aitaksid aasta kõige lühema öö muuta veelgi valgemaks.

Photopoint soovib kõigile uhket võidupüha ning meeleolukat jaanipäeva. לhtlasi teatame, et meie esinduskaupluste lahtiolekuajad 2018. aasta pühade ajal on järgmised:

Tallinna Kristiine keskuse Photopoint:

23.06: 10.00 – 19.00
24.06: Kristiine Photopoint on suletud

Tallinna לlemiste keskuse Photopoint:

23.06: 10.00 – 19.00
24.06: לlemiste Photopoint on suletud

Tallinna Rocca al Mare keskuse Photopoint:

23.06: 10.00 – 19.00
24.06: Rocca al Mare Photopoint on suletud

Tartu Lõunakeskuse Photopoint:

23.06: 10.00 – 19.00
24.06: 10.00 – 19.00

Tartu Kvartali keskuse Photopoint:

23.06: 10.00 – 19.00
24.06: Kvartali Photopoint on suletud

 

Photopointi veebikaubamajast saad mugavalt kaupa tellida ka võidupüha paraadi või jaanituld vaadates, sest see on avatud 24/7 – www.photopoint.ee

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | ILU & TERVIS | KUMMIKUD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | ELEKTROONIKA | ARVUTI & IT

The post Vaata siit: Photopointi esinduskaupluste lahtiolekuajad võidupühal ja jaanipäeval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nii jäädvustad puhkusereisil kõige ilusamad pildid
autor: Lauri Veerde

Kaugele maale puhkusereisile minnes peaks kaasa võtma ikka sellise kaamera, mis pildistab ilusaid kvaliteetseid pilte. Näiteks peegelkaamera. Selle ees peaks aga kindlasti olema objektiiv, millega saab suumida nii lähemale kui ka kaugemale. Siis saad pildistada võõramaa linde ja inimesi ilma neile ligemale hiilimata. Või jäädvustada ilusad laiad maastikuvaated, millest pärast kodumaises talvekaamoses energiat ammutada.

Suumobjektiividega on aga see häda, et need on liiga suured. Või mis veel hullem: tuleb laia vaatevälja ja võimsa suumi katmiseks kaasa võtta kaks või koguni kolm objektiivi. Aga kotis ju ruumi pole ning nende vahetamine ja kaasas tassimine kogu reisi vältel on samuti tülikas.

Siin on ideaalne lahendus: Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD objektiiv. See on tehtud spetsiaalselt just reisifotograafia jaoks, kuid sama hea on seda kasutada igapäevaste fotode tegemisel. Sellest objektiivist on olemas nii Canoni kui ka Nikoni peegelkaamerale sobiv versioon ning selle rekordiline 22,2 x suumiulatus on maailma võimsaim. Mida see tähendab ja kuidas see siis reisijal kõige ilusamaid puhkusepilte teha aitab? Kohe näitan.

Kõige olulisem

Tamron 18-400mm objektiiv – Canoni, Nikoni peegelkaameratele –  on maailmas ainulaadne, sest see katab ära mitme tavalise suumobjektiivi vaatenurgad. See tähendab, et saad ilma objektiive vahetamata pildistada kiirelt ja mugavalt väga erinevaid pilte. Näiteks pildistad laia maastikuvaate ja juba mõni sekundit hiljem suumid sisse ja pildistad midagi mis on väga kaugel. Kuna see objektiiv on võimas nagu binokkel, siis saad kaugel olevad objektid hästi suurelt pildile. Vaata ise:

Allolevad pildid Inglismaa pealinnas asuvast kuulsast kellatornist on pildistatud Tamroni 18-400mm objektiiviga ühest ja samast kohast. Objektiivi on järjest sisse suumitud alates 18mm asendist. Viimane pilt, kus kella sihverplaat on suurelt kaadris, on pildistatud kõige võimsamal suumiastmel ehk 400mm asendis.

18mm

32mm

50mm

70mm

100mm

185mm

300mm

400mm

 

Mitte ainult arhitektuuri pildistamiseks. Ka portreefotot saab Tamron 18-400mm objektiiviga pildistada väga paindlikult. Näiteks saab ühest ja samast kohast pildistada modellist kiirelt kaks erinevat fotot:

לks, kus lisaks modellile on näha ka et kus modell on. See on portreefoto keskkonnaga.

Ja siis ilma objektiive vahetamata või paigast liikumata kohe kiirelt sisse suumides saab jäädvustada modelli lähemalt.

 

 

Pildid igas olukorras – ilma objektiivi vahetamata

Selleks, et lõvi nii suurelt kaadrisse saada, peaks ilma võimsa suumita ikka päris lähedale minema. 400 mm fookuskaugusega saab sellise pildi teha ohutust kaugusest. 

Tamron 18-400mm objektiivi olulisim pluss on suur fookusakuguste ulatus ehk suumiulatus. 18mm juures saab kaadrisse hästi laia vaatevälja. Kui aga hakkad suumima, siis saad aina kaugemaid objekte “lähemale tõmmata” kuni jõuad 400mm peale. Seal saad suurelt pildile isegi kilomeetri kaugusel oleva kirikutorni või saja meetri kaugusel olevad linnud ja inimesed.

Selline võimas suum koos värinastabilisaatori, kiire teravustamise ja lähipildivõimekusega teeb Tamron 18-400mm objektiivist multifunktsionaalse tööriista, millega saad pildistada väga eriilmelisi pilte. Siin on mõned pildinäited, milleks see objektiiv võimeline on:

 

Kauged objektid suurelt pildile

400 mm fookuskauguse juures muutub sinu peegelkaamera vaat et binokliks. Võimas suum toob kauged objektid suurelt kaadrisse. Nii saad pildistada näiteks portreid ilma portreteeritavale nina alla ronimata ja jäädvustada linde ja loomi, kes lähemale minnes kohkuksid. Kitsas vaatenurk haarab kaadrisse vähe tausta ning pildistatud fotol tõuseb esile vaid kõige olulisem detail või objekt.

Lai vaatenurk avarate panoraamide jaoks

Avarad, loovad ja pisut ekstreemsena näivad pildid saad siis, kui pildistad laia 18 mm fookuskaugusega. Nüüd mahuvad kaadrisse hingematvalt laiad loodusvaated ja kõik sünnipäevakülalised. Lai vaatenurk haarab kaadrisse palju tausta ning sobib seetõttu olukordades, kus on vaja näidata pildistatavat koos seda ümbritseva keskkonnaga.

 

Kiire liikumine teravalt pildile

Kui pildistad väikesi lapsi, spordivõistlusi või midagi muud sarnast, siis on sinu jaoks oluline objektiivi teravustamiskiirus. Tamron teab seda, ning on oma supersuumi varustanud uue ja ülikiire HLD teravustamismootoriga. See võimaldab sul pildistada nõelteravaid kaadreid seni võimatutena tundunud olukordades. 

 

Efektsed uduse taustaga portreed

Uduse taustaga portreed on peegelkaamerate leivanumbriks. Tavalise 18-55mm komplektobjektiiviga on uduse tausta efekti tihti päris keeruline saavutada. Tamroniga on see lihtne – pildista vaid kitsama fookuskaugusega (näiteks 200-400mm) ning juba tulevadki portreed nagu professionaalide pildistatud. Veelgi udusema tausta saad, kui sead ava suuremaks või liigud portreteeritavale lähemale.   

 

Makrofotod

Avasta lillede ja pisikeste putukate maailm. Tamroni 18-400mm objektiivi lähimaks teravustamiskauguseks on 45 mm. See tähendab, et saad väikestele objektidele päris lähedale liikuda ning neid suurelt pildile püüda. Tänu värinastabilisaatorile saad teravaid lähikaadreid pildistada isegi ilma statiivita – kaamerat käes hoides. See on nii lihtne.

 

Ilusad fotod hämaras

Ilma välklambita kipuvad käest pildistatud fotod hämaras udused tulema. Kaamera säriajad muutuvad pikaks ning kaamera liikumisest tekitud udusus jääb pildile. Tamroni 18-400mm objektiiv pildistab aga teravaid ja selgeid pilte isegi vähese valgustatuse korral. Seda tänu tõhusale, 2.5 EV astmeni hinnatud värinastabilisaatorile, mis kaameraid hoidvate käte liikumist kompenseerib.

 

 

Teravad ja kvaliteetsed pildid

Kaugelt pildistatud vaade, kus taamal paistev majadekobar kvaliteetselt ja detailselt pildil on – sellise foto jäädvustamine sai teoks ainult Tamroni võimsa suumi ja kvaliteetse peegelkaamera koostöös.

Nutitelefoniga pildistatud fotod tunduvad pisikesel mobiiltelefoni ekraanil ilusad ja teravad. Kaugel soojamaa reisil tehtud fotosid tahaks aga ka mujalt kui nutiseadme ekraanilt vaadata. Kui neid aga suurel arvutiekraanil vaatad või – hoidku jumal selle eest – välja printima hakkad, siis võib nutifotograafi tabada pettumus. Eriti just hämaras tehtud fotodel tulevad siis ilmsiks udusus ja digimüra poolt rikutud värvid.

Just sellepärast tasukski reisil pildistada ka peegelkaameraga: Fotod tulevad lihtsalt kvaliteetsemad ja neid on ka aastate pärast ilus vaadata. Teine põhjus on loomulikult suumimine. Telefoniga ju suumida ei saa (digitaalne suum on telefonidel küll olemas aga see halvendab pildikvaliteeti veelgi), kuid kui peegelkaamera ees on Tamroni 18-400mm suumobjektiiv, saad reisilt kätte kõik vaated, mida näed silmaga – ja ka need, mis on nii kaugel, et silmaga nii hästi ei näe.

 

Kompaktsus ja mugavus kaasas kandmisel

Ega sa nagunii ei jõuakski objektiive vahetama hakata, kui reisil olles linnas patseerides selline pilt avaneb. Kui Tamroni 18-400mm objektiiv kaamera ees on, oled igasugusteks ootamatusteks valmis. Tõsta kaamera, suumi nii palju kui vaja ja tulista!

Lennureisile minnes peab eriti hästi läbi mõtlema, mida koju jätta ja mida kaasa võtta. Fotohuvilistel on alati kihk reisile võimalikult palju fototehnikat kaasa võtta. Lisaks kaamerale tavaliselt ka statiiv, lisaks tavalisele komplektobjektiivile veel ka üks objektiiv, millega saab pildistada lähikaadreid ja siis veel selline, millega saab kaugemale suumida. Kui siis lennujaamas koti kaalule panema pead, võib liiga raske pagasi tõttu probleeme tulla. Lisaks ei ole nii suure hulga fototehnikaga reisil pildistamine sugugi meeldiv kogemus. Tahaks ju ikkagi puhkust nautida, mitte fotograafi tööd teha.

Tamroni 18-400mm objektiiv annab fotohuvilisele võimaluse võtta kaasa ainult üks objektiiv koos kaameraga ja ei mitte midagi muud. Tõhusa värinastabilisaatori abiga teed pilti ka hämaramas nii et statiivi vajagi ei lähe. Suur suumivahemik – nagu ka juba ülal kirjutatud sai, katab aga mitme objektiivi fookuskaugused nii et 2 või 3 objektiivi asemel saad reisile kaasa võtta ainult ühe. Pole lisaraskust pagasis, tüütut objektiivide vahetamist ja nende kaasas tassimist.

 

Kokkuvõtteks

Tamroni 18-400mm objektiiv muudab pildistamise lihtsaks ja nauditavaks ning fotod mitmekesiseks. Mitte ükski teine objektiiv ei ole võimeline pildistama nii paljudes erinevates olukordades. Tulemuseks on ilusad ja professionaalsed reisifotod, mida saad kasvõi reisifoto konkursile esitada. Proovi seda Tamronit enda peegelkaamera ette (või osta peegelkaamera komplektis selle Tamroni supersuumobjektiiviga) ning avasta ilusate reisifotode saladus.

Tamron 18-400mm objektiivi saad oma Canoni või Nikoni peegelkaamera ette proovida Photopointi kauplustes. Kui soovid seda objektiivi kodus või õues katsetada, kasuta Photopointi fototehnika rentimisvõimalust.

Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD objektiivid Photopointis »

The post Nii jäädvustad puhkusereisil kõige ilusamad pildid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 24mm f/1.4 DG HSM Art objektiivid Sony hübriidkaameratele
autor: Mikk Otsar

Aasta alguses teatas Sigma, et plaanib teha 9 Art seeria objektiivi Sony hübriidkaameratele. Lisaks Sigma 85mm Art objektiivile on nüüd Photopointis saadaval ka Sigma 24mm f/1.4 DG HSM Art objektiiv Sony hübriidkaameratele.

Kuni juuni lõpuni on objektiiv Photopointis saadaval tutvumishinnaga 699 €.

See objektiiv on valmistatud spetsiaalselt kasutamiseks täiskaadersensoriga Sony hübriidkaamerate ees. Just seal saab pildistaja maksimaalselt kasutada ära selle objektiivi potentsiaali: maksimaalselt laia vaatenurka ja väikest teravusulatust. Soodsamate poolkaadersensoriga hübriidkaamerate ees saab seda samuti väga edukalt kasutada, kuid sel puhul ei tekita 24mm fookuskauguse ja f/1.4 ava kombinatsioon enam nii erilisi võimalusi.

Sigma Art seeriale omapärase teravuse eest vastutavad 15 optilist elementi 11 grupis. Millest 3 FLD ja 4 SLD elementi aitavad vähendada ka erinevaid moonutusi piltidel. See on ideaalne objektiiv pulma- ja maastikufotograafiaks, videograafiaks ning astrofotograafiaks. Samuti kehvades valgustingimustes ja siseruumides pildistamiseks.

Sigma sõnul on E-bajonetiga objektiivide versioonide jaoks “arendatud uued tarkvaraalgoritmid, mis optimeerivad autofookust just Sony kaameratele sobivaks ning muudavad andmevahetuse objektiivi ja kaamera vahel maksimaalselt kiireks”. Uute E-bajonetiga objektiivide puhul töötab Sony kaamerate keresisene värinastabilisaator, toimivad keresisesed automaatse moonutuse korrektsioonid ning samuti saab kasutada kõiki Sony jälgiva teravustamise režiime.

Sigma 24mm f/1.4 DG HSM Art objektiivid Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Sigma 24mm f/1.4 DG HSM Art objektiivid Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Dpreview videoülevaade Sony hübriidkaameratele mõeldud Tamron 28-75mm f/2.8 objektiivist
autor: Lauri Veerde

Sony täiskaadersensoriga A7-seeria hübriidkaamerate omanikud olid rõõmsad. Lõpuks ometi on kallite Sony ja Zeissi suumobjektiivide kõrval alternatiivina olemas üks soodne, ja samas valgusjõulise läbiva f/2.8 avaga standardsuum. See objektiiv – Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD – jõudis Photopointi piiratud koguses müügile napid kaks nädalat tagasi ja praeguseks on need esimesed eksemplarid ka müüdud.

Küllap Neid Tamroni objektiive varsti jälle juurde tuleb. Seniks võivad huvilised vaadata Dpreview meeskonna poolt filmitud videot, kus Chris Niccolls proovib Tamroni 28-75mm f/2.8 objektiivi Sony A7R II hübriidkaamera ees. Nagu selliste on-the-field videote puhul ikka, on ka Chris’i hinnangud pigem laialivalguvad ja objektiivi autofookust ei testita üldse (Sony A7R II kaamera ees pole ka võib-olla seda kõige parem testida, sest Sony uuem A7R III on ju oluliselt parema autofookussüsteemiga).

Vaata videot siinsamas all või kui vaatamisele kümmet minutit raisata ei viitsi, saad kiire ülevaate selle sisust postituse lõpus olevast kokkuvõttest.

 

Olulisemad seisukohad ja arvamused, mida videos Tamroni objektiivi kohta väljendati

  • Selle objektiivi suurimateks plussideks on 1) kompaktsus; 2) läbiv 2,8 ava; 3) soodne hind
  • Olulisemad kompromissid, mis on soodsa hinna nimel tehtud: plastine korpus on üsna odava välimusega; stabilisaatorit pole (samas on Sonyl ju sensoripõhine stabilisaator nii et objektiivisisese puudumine pole suureks miinuseks)
  • Suumirõngas ja teravustamisrõngas liiguvad sujuvalt ja toimivad hästi. Asjaolu, et suumirõngas on eespool ja teravustamine tagapool, võib aga olla miinuseks, sest Sony objektiividel on need rõngad vastupidise asetusega
  • 28-75mm fookuskauguste vahemik võib piiravaks osutuda, sest 24-70mm objektiivile omast laia vaatevälja see objektiiv ei paku
  • Otse päikesesse pildistades sisepeegeldusi ikka on, aga mitte murettekitavalt palju
  • Chris nautis selle objektiivi lähipildistamise võimekust. 75mm juures on suurendusastmeks 1:4. 28mm juures on suurendusastmeks pisut enam kui 1:3
  • Kromaatiline aberratsioon (lillad alad kontrastsete piirjoonte ümber) on minimaalne
  • Vinjett on päris tugev. Kadri äärealad üsna tumedad
  • See objektiiv ei ole kindlasti mitte pehme pildiga. Sellel on “muljetavaldavalt terav pilt”. Chrisi arvates on see objektiivpiisavalt hea optikaga, et kasutada ka suure lahutusvõimega Sony A7R III kaamera sensori ees
  • Laiadel fookuskaugustel alates 28mm tasemelt on selle objektiivi pilt ka nurkades terav. f/2.8 on hea ja mida kinnisemaks ava läheb, seda teravamaks pildiala nurgad muutuvad. Seega on see väga hea objektiiv nende jaoks, kes pildistavadki enamasti laia nurgaga
  • Suurematel fookuskaugustel on aga kaadri äärealad ja eriti nurgad mitte nii teravad kui võiks. Portreede jne pildistamisel pole see probleemiks, kuid kui pildistad näiteks sisse suumides maastikku vms, siis võib see objektiiv suuremate nõudmistega fotograafile pettumuse valmistada
  • Bokeh on märksa parem kui senistel Tamroni objektiividel, kuid Chris leiab, et suurematel fookuskaugustel on fookusest väljas helendid ehk liiga kontrastsete piirjoontega ja tõmbavad seetõttu taustale rohkem tähelepanu kui võiksid. Mõnele võib see meeldida, mõnele mitte
  • Lõpus võrdleb Jordan Tamroni objektiivi Zeiss FE 24-70mm f/4 OSS objektiiviga ja leiab, et kallim Zeiss pole praktiliselt millegi poolest parem ja ta ei oska mõelda palju olukordi (võib-olla ainult see laiem 24mm fookuskaugus ), kus ta Zeissi objektiivi Tamronile oluliselt eelistaks
  • Kõige otsesem võistleja Tamron 28-75mm objektiivile on saatejuhi arvates Sony 24-105mm f/4 OSS objektiiv. See on küll kallim ja F/4 avaga, kuid optiliselt parem, stabilisaatoriga ja suumivahemik on suurem.

Allikas: dpreview.com

The post Dpreview videoülevaade Sony hübriidkaameratele mõeldud Tamron 28-75mm f/2.8 objektiivist appeared first on Photopointi ajaveeb.