Nüüd saadaval: tippklassi kompaktkaamera Sony RX100 VI
autor: Lauri Veerde

Mõned nädalad tagasi esitletud Sony RX100 VI on alates tänasest Photopointis saadaval. See on üks paremaid kompaktkaameraid maailmas, sest pisikesse korpusesse on surutud peaaegu profiklassi 4K videorežiim, Sony täiskaadritest pärit imetlusväärne silmatuvastusega teravustamine, kuni 200 mm piirini suumiv objektiiv, kvaliteetseid fotosid pildistav 1″ sensor ja lausa 4 EV astet tõhususega värinastabilisaator. Järele mõeldes võib see vabalt olla mitte “üks paremaid”, vaid “kõige parem” all-in-one kompaktkaamera maailmas.

Rx100 VI on Sony kompaktkaamerate lipulaev, täiustatud versioon senisest RX100 IV mudelist. Võrreldes selle vanema eksemplariga leiab uue kaamera juures täiustusi pea igal sammul. Lisaks võimsama suumiga objektiivile ja tõhusamale värinastabilisaatorile on 3″ ekraan nüüd puutetundlik ja lubab sõrmega näiteks teravustamispunkti valida. Samuti liigub ekraan 180 kraadi ulatuses otse üles nii et oleks hea ka kaamera ees seistes kadreeringut jälgida. Integreeritud pildiotsija konstruktsiooni on muudetud nii et seda ei pea pärast korpusest välja tõstmist enam enda poole välja tõmbama. Sarivõte on jäänud 24 kaadrit/sekundis tasemele, kuid senise 150 kaadri asemel saab nüüd pildistada 233 fotot. Lisaks on nüüd uue kaamera menüü täpselt sama asetusega nagu uuematel A7 seeria kaameratel, isegi MyMenu vaheleht on enda seadistuste salvestamiseks olemas.

Kes kõige paremat ja uuemat kompaktkaamerat ei vaja, nende jaoks on jätkuvalt olemas väga hea hinnaga sama seeria vanemad mudelid RX100 V ja RX100 IV, mille ostul saab Photopointist kingituseks kaasa nahast vutlari ja lisaks Sonylt 70€ tagasi.

The post Nüüd saadaval: tippklassi kompaktkaamera Sony RX100 VI appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: vau-efekti garanteeriv Fujifilm Instax Square SQ6 kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

 

Tohutult populaarsete Instax kiirpildikaamerate perekonna kõige värskem liige Fujifilm Instax Square SQ6 on meil nüüd saadaval – lihtsalt küsi esinduskauplustest või pista veebikaubamajas ostukorvi.

Uus Instax SQ6 kasutab koheseks foto ilmutamiseks ruudukujulist 62 x 62 mm fotopaberit ja on lihtsam ning soodsam versioon Instax Square SQ10 kiirpildikaamerast.

Kui SQ10 kasutab pildistamiseks digitaalset sensorit ja võimaldab lisada digifiltreid ning talletab pildid sisemällu/mälukaardile, kus saab hiljem valida, millist pilti soovitakse välja printida, siis SQUARE SQ6 on puhtalt analoogkaamera. Sellel puudub sensor, sisemälu ja mälukaardi võimalus – tehtud foto säritub otse Instax fotopaberile ja ilmub silmapilkselt pärast pildistamist kaamera peal olevast pilust välja.

 

Kaamera säritus on automaatne, kuid pildistaja saab kaamera toimimist mõjutada seitsme erineva režiimi kaudu:

  1. Automaatrežiim – Seadistab teravustamise mingile keskmisele väärtusele ja toimetab automaatselt – pildistajal jääb üle vaid kadreerida
  2. Selfie – Autoportreede tegemiseks. Kaamera teravustab umbes 30-50 cm kaugusele ehk siis kaamerat tuleks hoida väljasirutatud käes, objektiiv enda näo suunas. Kadreerimisel on abiks objektiivi esiküljel olev hõbedane peegeldav ala
  3. Makro – Liigutab objektiivi teravustama 30-50 cm kaugusele
  4. Maastik – Teravustab 2 m kauguselt kuni lõpmatuseni. Kasutada siis, kui pildistad maastikku või muid kaugemal olevaid asju
  5. Multiple Exposure – Komposiitrežiim, mis võimaldab pildistada kaks säritust ühele fotole. Selles režiimis saad pildistada esimese pildi, kadreerida uuesti ja pildistada teise pildi esimese “peale”.  Fotopaber imutatakse alles pärast teise foto pildistamist
  6. Lighter – Võimaldab pildistada tavaliselt pisut heledama tonaalsusega foto
  7. Darker – Võimaldab pildistada tavalisest pisut tumedama tonaalsusega foto.

Lisaks neile seitsmele režiimile on võimalik soovi korral eraldi nupust välja lülitada välklamp. Samuti on kaameraga kaasas välklambi ette asetatavad kolm värvifiltrit (roheline, oranž ja punane), mis annavad fotole vastava värvivarjundi. Olemas on ka 10-sekundiline viitpäästiku režiim grupifotode jaoks.

 

Usu mind – see on tõeliselt lahe kogemus, kui näed enda äsja tehtud pilti kaamerast välja vuhisemas ja see loetud sekundite pärast nagu võluväel Instax paberile nähtavaks ilmub.

 

Osta Fujifilm Instax SQ6 kingituseks või loo ise efektseid pilte ››

 

Vaata lisaks:

The post Nüüd saadaval: vau-efekti garanteeriv Fujifilm Instax Square SQ6 kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tunneta kevadet – selgunud on “Canon Kevadfoto 2018” konkursi esikolmik
autor: Jürgen Veerme

canon-kevadfoto-blog

Suvi on jõudnud kalendri järgi ametlikult alata ja jaanipäeva pidustused on ees ootamas – enne seda tõmbame “Canon Kevadfoto 2018” konkursi otsad kokku ja teeme teatavaks tänavused võitjad.

Võistlusele esitati kokku üle 700 kevadfoto, mis žürii – fotograaf Karl Anders Vaikla, maastikufotograaf Arbo Rae ja Canoni esindaja Eestis Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saavad võitjad koostöös Canoniga auhinnaks pandud tipptasemel fototehnika:

I koha auhind: eriti võimekas hübriidkaamera Canon EOS M50 + EF-M 15-45mm IS STM, must

II koha auhind: väike ja stiilne hübriidkaamera Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge

III koha auhind: lihtne peegelkaamera Canon EOS 4000D + 18-55mm III Kit, must

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kevad-suviseid hetki, sest Teie ees on võitjad:

 

I koht: “Kevadine udu ja rohelus koos”. Autor: Tom Žuravljov

Žüriiliikme Karl Anders Vaikla kommentaar: “Mind võlub selle pildi juures, kuidas fotograaf on tabanud väga müstilise hetke, kui udu on terve metsa enda sisse matnud. Männipuude pulksirged tüved annavad pildile kompositsioonilises võtmes palju juurde. Mujal metsas poleks udu nii hästi töötanud.

Olen ise tahtnud iga kevad, kui udu põhiliselt tekib, taolist pilti teha, kuid pole veel õnnestunud. Sellepärast võitis see pilt ka minu südame kohe, kui ma seda nägin. Tubli saavutus ning õnnitlen fotograafi ilusa hetke tabamise eest. ”

 

II koht: “Kevadine loojang.”. Autor: Ain Paloson

Žüriiliikme Arbo Rae kommentaar: “Kaunis loojanguaegne maastikupilt, kus on hästi ära tabatud konkursi teema – kevadmeeleolu. Fotograaf on olnud sobival ajal õiges kohas.

Pildi kompositsioon algab esiplaanil olevatest noortest piimanõgestest, millelt pilk sujuvalt lookleb pildi keskel pooleldi udusse mattunud kihiliste, läbikumavate metsaviirgude juurde ning loojangupilved koondavad pilgu eredale loojangukumale. Pilti vaadates tunnen neid lõhnu ja niiskust, loodetavasti õhtul kiirelt langenud temperatuur on ka sääsed peletanud.”

 

III koht: “Elu on mõnus”. Autor: Kristiina Tohv

Žüriiliikme Signe Povar kommentaar: “Fotot vaadates meenuvad kohe esimesed kevadhetked maal ja viljapuude õitemeri. Meeldib, et pilt on pisut udune, aga toob lapsed kenasti esile – hästi komponeeritud. Rahulik meeleolu tekitab tunde, et oleks vaja ka ise aeg korraks maha võtta.”

 

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid ja nõnda mõnusat kevadmeeleolu lõid.

Kõiki II vooru pääsenud töid näeb SIIT>>


Käimasolevad Canon fototehnika kampaaniad:

The post Tunneta kevadet – selgunud on “Canon Kevadfoto 2018” konkursi esikolmik appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valged ööd on käes – tallame veebikaubamajas hinnad alla
autor: Jürgen Veerme

photopoint-valgedood-1200x628

Ametlik suvi on alanud ja ka kõige valgemad ööd on taas kätte jõudnud. Sel puhul on veebikaubamajas kõik hinnad maas nagu jaanipäeva ajal maha tallatud hein.

Järgneval neljal päeval (21.06 – 24.06) on kell 20.00 – 08.00 veebikaubamajas kogu kaubal lisaallahindlus kuni 22% (ka soodushindadest)!

Just nii – kui kell saab kaheksa õhtul, kukuvad seal hinnad nagu pidulised pärast jaaniööd. Ja nii igal õhtul kuni hommikuni välja.

Meie ööd ja päevad läbi avatud saad vajaliku mugavalt välja valida ja ära osta ka siis, kui oled väljas lõkke ääres või toas paduvihma eest peidus. Valikust leiad põnevad mänguasjad pere pisematele või Fujifilm Instax kiirpildikaamerad ja tasakaaluliikurid teismelistele. Lisaks on saadaval suurepärane valik tippbrändide originaalparfüüme ja kosmeetikat nii meestele kui naistele. Fotograafiahuvilistele on meil pakkuda Eesti suurim valik erinevat fototehnikat k.a ülipopulaarsed hübriidkaamerad.

Kõik ostud saad olenemata ostusmmast lasta tasuta saata Photopointi esinduskauplustesse. Alates 49€ suurused ostud toome Sulle tasuta kulleriga koju/kontorisse kätte või saadame Sinu valitud pakiautomaati.

Kui Sul valgete ööde ajal soovitud toodete ostuks või kinkimiseks peaks raha nappima, siis kasuta Photopointi järelmaksu abi – saad kaubad kohe kätte, aga maksma nende eest hakkad alles oktoobris.

 

Photopoint.ee kaubamajast leiad  ligi 300 000 “sõnajalaõit” ››

 

Kampaania ei kehti fototeenustele (photoexpress.ee, fotomeened.ee, artprint.photopoint.ee, fotoraamatud.ee, pro.photopoint.ee jne).

The post Valged ööd on käes – tallame veebikaubamajas hinnad alla appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ülevaade: Fujifilm X-H1 hübriidkaamera
autor: Andres Paabos

X-H1 on hetkeseisuga Fujifilmi lipulaev APS-C sensoriga kaamerate seas. Samuti on senisest enam pööratud tähelepanu videole. Fujifilm on X-H1 puhul kasutanud sama 24MP sensorit, mis leidub ka varasema X-T2 sees, ent lisatud on keresisene pildistabilisaator (in-body image stabilization, IBIS) ning mitmeid teisi uuendusi.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint
Foto: Andres Paabos

Välimuselt on X-H1 midagi X-T2 ning Fujifilmi keskformaatkaamera GFX 50S vahepealset, sest laenatud on elemente mõlematelt kaameratelt. Kuulatud on X-T seeria kasutajate muresid ning käepide ja nupud on tehtud suuremaks. Kuigi sensor ja protsessor on jäetud samaks, siis lubatakse sealjuures paremat autofookust muuhulgas ka hämarates tingimustes ning väiksema avasuuruse juures. Video poole pealt on lisatud DCI ja UHD 4K, kuni 200Mbps bitrate ning otse mälukaardile salvestatav F-Log (viimane on uuenduste läbi kandunud tänaseks ka X-T2 mudelile).

Fujifilm on tuntud oma filmisimulatsioonide poolest ning X-H1 toob kaasa Eterna-nimelise simulatsiooni, mis annab väga mõnusa cinematic välimuse ja lihtsamate videotööde puhul kaotab minu hinnangul vajaduse salvestada F-Logis ning hiljem teha color gradingut. Seda muidugi juhul kui Eterna välimus vastab filmija maitsele ja eelistusele.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint_1
Foto: Andres Paabos (Eterna filmisimulatsioon, Fujifilm X-H1 + Fujinon XF 16mm F/1.4 + Hoya HD Nano CIR-PL filter)

Hoolimata asjaolust, et IBIS on hinnatud töötama 5EV ulatuses, töötab see Fujifilmi sõnul stabiliseerimata objektiividega isegi kuni 5.5EV ulatuses. See tuleneb asjaolust, et stabiliseerimata objektiivid on sageli fikseeritud fookuskaugusega, mis omakorda kipuvad olema lainurgad. Need aga projitseerivad suurema kujutise kui sensor seda nõuab ning seetõttu on stabilisaatoril rohkem mänguruumi.

Kuna ise tegelen suuremal määral fotode ning vähem videoga, keskendun siinkohal pigem kaamera hindamisele just fotode seisukohast. Minu igapäevane tööriist on Fujifilm X-T2, mistõttu oli mul eelis olla süsteemiga juba tuttav ning lisaks olid mul varasemast kasutada päris mitu objektiivi. Žanritest iseloomustab mind ilmselt kõige rohkem travel & adventure, kommertsfotograafia ning sekka mõned portreed.

andres-paabos-fujifilm-x-h1-photopoint_23
Foto: Andres Paabos

Kaamerat on võimalik osta nii eraldi kerena kui ka koos akutallaga. Fujifilm kaamerate puhul tasuks juba vaikimisi kaaluda akutallaga komplekti soetamist, kuna see annab juurde 2 akut, lisab Boost Mode näol kiirust ning muudab kaamera kasutamise käepärasemaks eeskätt just vertikaalses asendis (siinkohal tervitan kõiki Instagrami jaoks pildistajaid).

Ergonoomiliselt on kaamerat kasutada väga mõnus. Alles on jäetud Fujifilmile iseloomulikud keeratavad nupud ISO ja säriaja jaoks, mis kasutajaskonna seas on saanud alati positiivset vastukaja. Loomulikult saab neid konfigureerida rullikute alla, misjärel töötab kaamera nagu iga teise tootja oma. Exposure compensation on asendatud vajutatava nupuga ning selle asemele on pandud GFX 50S-ilt pärit e-ink ekraan, mis näitab kõiki põhilisi seadeid.

Seadete koha pealt on oluline märkida, et foto- ja videorežiimi omad on täiesti eraldiseisvad ning need hoitakse meeles – st. lülitades videorežiimile ning hiljem tagasi fotorežiimile on seaded täpselt samad, mis nad olid enne esmast ümberlülitamist.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint_2
Foto: Andres Paabos

Fujifilm X-H1 katik on kindlasti üks vaiksemaid, mida ühelgi kaameral olen kuulnud nii et sellega võib vabalt pildistada vaiksetes tingimustes kedagi oluliselt segamata. Täieliku vaikuse saavutamiseks on aga võimalik kasutada ainult elektroonilist katikut (millega täna kaasnevad veel kahjuks omad miinused, seda eeskätt liikuvate subjektide pildistamisel). Päästik on tehtud väga pehmeks, võib-olla isegi liiga pehmeks, kuna enam ei ole eristatav autofookuseks vajalik half-press, mille tulemusena tegin fokusseerimise asemel nii mitmelgi korral kogemata pilte. Aja jooksul aga harjusin sellega täiesti ära ning edaspidi käis vajutamine lihtsalt “tunde järgi”.

Fujifilm on tuntud oma heade värvide poolest – eriti roheliste toonide osas ja see teeb X-H1 heaks valikuks loodusfotograafiahuvilistele. Antud mudeli korpust on täiendatud ka ilmastikukindluse osas ning kombineerides selle mõne ilmastikukindla objektiiviga on tulemuseks ideaalne kaaslane loodusesse nii sügisel kui talvel.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint_3
Foto: Andres Paabos (Fujifilm X-H1 + Fujinon XF 16mm F/1.4 + Hoya HD Nano CIR-PL filter)

Autofookus tundus olevat kiirem kui minu X-T2 hübriidil ning kombineerides selle näotuvastusega on portreesid teha väga lihtne ka tingimustes, kus subjekt on liikuv.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopointFoto: Andres Paabos (Fujifilm X-H1 + Fujinon XF 56mm F/1.2 APD)

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint

Kuigi ISO läheb üles kuni 12800-ni, siis on ootuspäraselt selle väärtuse juures pildid ülimalt mürased ning praktiliselt kasutamatud nagu iga teisegi kaamera puhul. Muidugi on alati variant kunstiline taotluslikkus.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint_5
Foto: Andres Paabos (Fujifilm X-H1 + Fujinon XF 16mm F/1.4, ISO 12800)

Kokkuvõtteks võin öelda, et X-H1 näol on tegemist väga mõnusa kaameraga. Fujifilm on siiani olnud firma, kes läbi oma toodete on püüdnud sütitada kasutajate loovust, tehes kaamera kasutamise võimalikult käepäraseks ning lubades fotograafil keskenduda just loomeprotsessile. Lisaks on Fujifilmi eeliseks objektiivide kvaliteet ja seetõttu soovitan igal juhul kaaluda seda kaamerat kõigil, kes on vaatamas peeglita maailma poole hübriidkaamerate näol.

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint

fujifilm-x-h1-andres-paabos-photopoint

 


Andrese tööde ja tegemistega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Uuri lisaks:

The post לlevaade: Fujifilm X-H1 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.