Pentax K-1 II, HD Pentax 15-30mm & HD Pentax 70-200mm “testsõidul” Hispaanias
autor: Karl Saare

Kogu lugu algas ühel ilusal päeval, kui minu Gmaili kirjakasti kukkus kiri Photopointilt, kus küsiti – kas ma uut Pentaxi täiskaader peegelkaamerat tahaksin proovida? Vastus sellele oli muidugi jah ning juudi kombel hakkasin kohe ka sinna objektiivi ette kauplema.

Long story short – Photopoint oli nii lahke ja andis kaasa mitte ühe vaid kaks objektiivi! Nii ma siis paningi paika oma reisiplaani, ostsin piletid, viskasin seljakoti selga ja viisin Pentaxi Hispaaniasse testsõidule.

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-2-photopoint

Pentax K-1 II:

  • Megapiksleid kaameral kokku 36,4, täiskaader CMOS sensor.
  • 5-suunaline keresisene stabilisaator.
  • Sensori tundlikus kuni ISO 819 200 (Eelkäijal K-1 oli see max 209 400).
  • Teravustamispunkte nagu ka eelkäijal 33, kuid see-eest on AF tunduvalt kiirem.
  • Uus Accelerator Unit kiip, mis eemaldab piltidelt liigse digimüra juba enne, kui sensorist tulev foto pildiprotsessorisse jõuab.
  • Uus Dynamic Pixel Shift Resolution režiim, mida varasemalt sai kasutada vaid statiivi pealt pildistades, kuid tänu uuele protsessorile suudab uus K-1 II sama teha ka käest pildistades.
  • Pole küll miski uudis, aga toon siiski veelkord välja, et nagu enamus (äkki isegi kõik?) pentaxeid on ka K-1 II ülimalt ilmastiku-, lolli- ja tolmukindel.
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint

MULJED

Alustame negatiivsest – pärast kümmet päeva K-1 II kaameraga pildistamist pidin minema tagasi enda Pentax K-3 II peale.  Selle lausega on negatiivsega kõik ja lähme nüüd edasi positiivse juurde: väga mugav grip, täiskaader peegelkaamera kohta on see üsna kerge, kiire, lollikindel ja täiesti kindlalt väärt enda hinda!

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-5-photopoint

 

HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW objektiiv

Enne, kui ma üldse edasi lähen, siis tahan öelda, et kui Sa pildistad portreefotosid, siis on see MUST HAVE objektiiv! Olles seni ise pildistanud vaid 15-30mm, 30mm ja 50mm vahemikega pidin pärast esimest klõpsu 70-200mm objektiiviga piltlikult öeldes enda alumise lõualuu põrandalt kokku korjama, sest see mis kaamerast vastu vaatas oli lihtsalt uskumatult hea.

Objektiivi tehnilisiandmeid ma eraldi siia kopeerima ei hakka, sest Photopointi veebikaubamajas on need kõigile huvilistele mugavalt ja lihtsalt leitavad (lingid saavad olema artikli lõpus). Las pildid räägivad enda eest.

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint

HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM objektiiv

Sama objektiivi andis Photopoint mulle katsetamiseks kaasa ka aasta alguses toimunud Tai reisile, kuid siis oli see ees minu Pentax K-3 II kaameral.

Kui enda eelmises blogipostituses kirjutasin, et 15-30mm oli “tõsiselt suur”, siis seda ilmselt selle pärast, et ma polnud 70-200mm poole oma pilku pööranud. Sama nagu ka eelnava objektiiviga, siis ei hakka ma copy-paste andmeid siia panama. Lisaks kopeerin siia lõigu eelmisest artiklist, sest andmed on samad ja arvamus objektiivist muutus pärast täiskaadrile ette panemist vaid positiivsemaks.

“Enne, kui laskume kasutusmugavuste või ebamugavuste juurde, siis räägime veidi faktidest. Tegemist on 2016. aasta veebruaris välja tulnud valgusjõulise (f/2.8) Pentax suumobjektiiviga, mille suumiulatus on 15-30mm ja see sobib nii poolkaader- kui täiskaader sensoriga Pentax digipeegelkaamerate ette. Diafragmalabasid on sisse pandud kokku 9 ning kogu objektiiv on ilmastikukindel (ette rutates – oli tõesti ilmastikukindel, aga sellest tuleb juttu all pool).

לks kasulik “vidin”, mis antud objektiivi väga mugavaks teeb on “Quick Shift”. Kus ja kuidas seda kasutada – juhul, kui automaatfookus jääb oma tööga jänni (objekt/subjekt ei ole eristatav, on liiga lähedal või misiganes ka see põhjus võib olla), siis on sul veel võimalus muuta fookust manuaalselt, kui AF  (autofocus) on lukus.

Objektiiv ise on üpris suur ja raske (~1kg), mis tõttu oli mul algselt ka kahtlus, kas ma viitsin seda ringi rännates koguaeg endaga kaasas tassida. Aga tulles tagasi veel korraks autofookuse juurde, siis väärib mainimist, et AF on antud objektiivil ülimalt kiire ning vaikne.”

karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint
karl-saare-pentax-k1-ii-ulevaade-photopoint

KOKKUVוTE

Lühidalt öeldes – kogu kaasa antud varustus suutis mind väga positiivselt üllatada ning tegi kõigest paari klõpsuga selgeks, kui oluline on omada erineva fookuskaugusega objektiive. Praeguseks kõik, olge mõnusad!

Tutvu lähemalt + kindel ostusoovitus:

 


Karli tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

Eriline tänu: @marintiganik
Kõik artiklis kasutatud pildid on tehtud Pentax K-1 II abil ja kasutades HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM ning HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW objektiivi.

 

Photopoint fototehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

The post Pentax K-1 II, HD Pentax 15-30mm & HD Pentax 70-200mm “testsõidul” Hispaanias appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron 17-35mm f/2.8-4 lainurkobjektiiv Nikoni peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

Nikoni peegelkaamerate lainurkobjektiivide valik muutus just külluslikumaks, sest Photopointis on alates tänasest saadaval Tamroni kõige uuem objektiiv 17-35mm F/2.8-4 Di OSD – Nikon F bajonetiga. Canoni peegelkaameratele sobiv versioon jõuab loodetavasti paari lähema kuu jooksul.

Tamron 17-35mm F/2.8-4 Di OSD sobib nii pool- kui ka täiskaadersensoriga Nikoni peegelkaamerate ette. Just täiskaadersensoriga aparaatide jaoks on see eriti magus objektiiv. Sest kui Nikkor 14-24mm f/2.8 G või Tamron SP 15-30mm f/2.8 jäävad liiga kalliks või liiga suureks/raskeks, siis Tamroni 17-35mm F/2.8-4 on päris perfektne kompromiss.

Miks see siis nii perfektne on? No näiteks sellepärast, et sel on (täiskaadrile mõeldud lainurksuumidega võrreldes) soodne hind. Selle korpus on kompaktne ja kerge – hea kaasa võtta näiteks reisile või pikemale matkale või kasutada stabilisaatori küljes. Hinnale ja kompaktsusele vaatamata saab laiema vaatenurga puhul ikkagi kasutada valgusjõulust f/2.8 ava – see tuleb kasuks näiteks astrofotograafias või olukordades, kus on vaja pildistada hämaras ilma statiivita. Lisaks on selle objektiivi korpus ilmastikukindel nii et kannatab maastikule minna ka vihmasema ilmaga.

Teist nii soodsat ja sarnaste parameetritega lainurksuumi Nikoni täiskaadersensoriga peegelkaameratele Photopointis lihtsalt ei olegi. Ja (kui ma eksin, võite mind kommentaarides parandada) ma kahtlen kas kusagil üldse on.

The post Nüüd saadaval: Tamron 17-35mm f/2.8-4 lainurkobjektiiv Nikoni peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fototehnika rentimine muutus mugavamaks – nüüd saad veebist täpselt vaadata saadavust ja asukohta
autor: Lauri Veerde

Fototehnika rendiga alustasime Photopointis 10 aastat tagasi. Alguses olid valikus ainult Pentax kaamerad ja objektiivid, aga mida aasta edasi, seda enam rendikappide riiulid täienenud on. Nüüdseks leiab valikust juba Sony hübriidkaamerate objektiive, elektroonilisi stabilisaatoreid, seikluskaameraid, välklampe, binokleid jne. Kõikide nende toodete rentimiseks tuleb minna Tallinna Rocca al Mare või Tartu Kvartali Photopointi kauplussesse. Kogu valikut saab aga enne kauplusesse minekut vaadata veebipõhisest rendikeskkonnast. Just see rendikeskkond ongi nüüd saanud kaua oodatud ja väga olulise uuenduskuuri!

Piinlik tunnistada, kuid seni oli rendikeskkond lihtsalt üks tuim list renditavatest asjadest ja lisainformatsiooni saamiseks pidi helistama vastavasse kauplusesse. Nüüd on asjad lõpuks nii, nagu nad olema peavad: rendikeskkond on interaktiivne, reaalajas uuenev süsteem, kus saab tooteid filtreerida nii rendipunkti, tootja kui ka tootekategooria alusel. Samuti näeb kohe ära, milline toode on hetkel välja renditud – selliste juures on punane märge “ Renditud “.

Uues rendikeskkonnas on järgmised võimalused:

  1. Saad täpselt järele vaadata, millised tooted on olemas Tallinna Rocca al Mare rendis ja millised on Tartu Kvartali rendipunktis
  2. Näed kohe ära, millised tooted on hetkel välja renditud
  3. Saad tooteid vaadata erinevate kategooriate (Kaamerad, Objektiivid, Välgud, Binoklid, Tarvikud) alusel
  4. Saad erinevates kategooriates olevaid tooteid filtreerida tootja alusel. Näiteks kuvada objektiivide kategoorias kõik Olympuse objed.

Uuenenud rendikeskkond muudab vajaliku tehnika leidmise kindlasti lihtsamaks ja kiiremaks. Tulevikus jätkame rendikeskkonna paremaks muutmist ning kindlasti lisame renditavate toodete nimekirja aina enam uusi tooteid juurde!

Milleks üldse rentida?

  • Proovi enne ostmist. Päris korralikult saab tootega tutvust teha ikka rahulikult ja omaette kodus. Photopointi fototehnika rendis olevaid tooteid saabki täpselt niimoodi proovida. Rendi kasvõi nädalaks, võta koju, proovi, uuri, pildista, seadista ning kui leiad, et see kaamera, binokkel või objektiiv on ostmist väärt, saad selle endale soetada makstud renditasu võrra soodsamalt.
  • Fototehnika – kaamerad, objektiivid, stabilisatorid – võivad teatavasti olla päris kallid. Fotograafiat selle täies hiilguses saab Photopointi rendikapi abiga uurida ilma, et kõiki neid objektiive, välklampe ja muud endale koju soetama peaks. Oluline perekonnasündmus tulemas? Siis laenuta mõneks päevaks veidi kvaliteetsem objektiiv ning selle juurde väline välklamp. Miks mitte minna loodusesse, kaasas telesuumobjektiiv või proovida makrofotograafia võlusid makroobjektiividega. Miks mitte katsetada pildistamist mitme välklambiga, proovida sujuvat videot stabilisaatoriga või filmida Vee all GoPro kaameraga…

Fototehnika rentija meelespea

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: www.photopoint.ee/info/rent
  • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
  • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
  • Tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest
  • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
  • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses.
  • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy
Kõik renditavad tooted on graveeritud.

The post Fototehnika rentimine muutus mugavamaks – nüüd saad veebist täpselt vaadata saadavust ja asukohta appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canoni kõige väiksem printer Zoemini
autor: Maria Emma Rist

Canon Zoemini on taskusuurune ja kerge printer, mida on muretu kaasas kanda. Kasutusel on ZINK (zero ink) tehnoloogia – see tähendab, et paber on kaetud mikrokristallidega, mis reageerivad kuumutamisele. Zoeminist väljaprinditavad fotod on määrdumis- ja veekindlad ning rebenemisvastased. Otse telefonist, tahvelarvutist või sotsiaalmeedia kanalitest on võimalik printida välja 5ח7.6 sentimeetriseid fotosid. Fotopaberite taga on kleeps, millega on võimalik personaliseerida näiteks toaseinu, peeglit ja sülearvutit. Zoemini pakub võimalust koostada mosaiike, mis koosneb 4-9 väiksemast fotost.

Printer ühildub Bluetoothi abil Canon Mini Print rakendusega. Rakenduses on filtreid, raame ja AR-efekte, võimalik lisada ka joonistusi ning tekste. 

Põhilised kasutegurid:

  • Kompaktne, õhuke ja kerge
  • Prindib rebenemiskindlaid fotosid innovatiivse tindivaba tehnoloogiaga
  • Kleebitavad fotod
  • לhildatav Canon Mini Print rakendusega 

Karp sisaldab:

  • Canon Zoemini fotoprinterit
  • לhte pakki Canon ZINK fotopabereid (10 fotopaberit ja 1 SMART SHEET)
  • Micro USB laadimiskaablit
  • Juhend

Canon Zoemini on nüüdsest Photopointis saadaval kolmes erinevas värvitoonis: Canon Zoemini valge, Canon Zoemini roosa ja Canon Zoemini must

The post Nüüd saadaval: Canoni kõige väiksem printer Zoemini appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 70mm f/2.8 ART makroobjektiiv Sony ja Canoni kaameratele
autor: Lauri Veerde

Sigma ART seeria esimene ja ainus makroobjektiiv on kohal. Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art on tõelise 1:1 suurendusastmega objektiiv, üks uuemaid ART seeria objektiive, avalikustatud käesoleva aasta algul nii Canoni peegelkaameratele kui Sony hübriidkaameratele sobiva bajonetiga. Mõlemad versioonid – nii Canon kui Sony – on nüüd Photopointis saadaval.

Erinevalt tänapäevastest makroobjektiividest on Sigma 70mm f/2.8 korpus vanamoodsama disainiga ehk teravustamisel pikenev. See muudab pildistamise pisut ebamugavamaks ja autofookuse aeglasemaks, kuid Sigma demagoogide sõnul tagab just pikenev korpus maksimaalse pildikvaliteedi. Nad kiidavad, et uus 70mm F2.8 DG MACRO on “pahvikslööva lahutusvõime ja imetlusväärselt selge joonisega, mis ületab suuresti makroobjektiivile seatud ootused”. Tänu lihtsamale konstruktsioonile on see objektiiv art seeria üks soodsamaid.

Sigma 70mm f/2.8 teravustamine ei ole mitte mehaaniline vaid elektroonilist tüüpi – otsese ühenduse puudumine teravustamisrõnga ja optiliste gruppide vahel tagab Sigma sõnul värinavabama käsitlemise ja sujuvama teravustamise nii automaatsel kui ka käsitsi teravustamisel. Lihtsamaks manuaalseks teravustamiseks on objektiivi korpusel detailne skaala kaugustest ja suurendusastmetest. Teravust saab korrigeerida käsitsi ka juhul, kui objektiiv on parasjagu automaatse teravustamise režiimil.

Koos selle, täna lattu jõudnud makroobjektiiviga on Photopointis nüüd saadaval 8 Sony hübriidkaameratele mõeldud Sigma ART seeria objektiivi:
Veebruari lõpus välja kuulutatud üheksast Sonyle mõeldud ART objektiivist on seega puudu vaid üks: Sigma 105mm F1.4 DG HSM Art. Kuna selle 105mm esitlus toimus koos 70mm Macro objektiiviga veebruari lõpus, siis võib arvata et küllap ka see viimane peagi meieni jõuab.

The post Nüüd saadaval: Sigma 70mm f/2.8 ART makroobjektiiv Sony ja Canoni kaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.