Photopointis on müügil valik kvaliteetseid Bushnelli rajakaameraid
autor: Elise Ader

Täna teeme põgusa ülevaate Photopointis müügil olevatest Bushnelli rajakaameratest. Rajakaamerad on peamiselt metsloomade jälgimiseks ja jäädvustamiseks mõeldud lihtsasti kohandatavad kaamerad. Kuid tänu kaamerate universaalsusele, leitakse neile tihti ka teisi otstarbeid. Näiteks sobib enamus kaameraid suurepäraselt valvekaamera rolli täitma.  Nimelt seetõttu, et need on muuhulgas märkamatud, nende patareid peavad kaua vastu (mitmeid kuid), need reageerivad liikumisele ja salvestavad seejuures hea kvaliteediga pilti nii öösel kui päeval.

Rajakaameraid on mitut tüüpi ning neil kõigil on omad tugevused. Tuntumaks alajaotusteks on No Glow, Low Glow ja Red Glow kaamerad. No Glow kaamerate peamiseks eeliseks on see, et need ei väljuta pildistamisel absoluutselt inimsilmale nähtavat valgust ning jäävad täiesti märkamatuks. Seetõttu saab neid kasutada nii looduse ja metsloomade jälgimiseks kui ka suurepäraste valvekaameratena. Järgmisena tulevad (tavaliselt pisut odavama hinnaga) Low Glow kaamerad, mis väljutavad pildistamisel inimsilmale peaaegu märkamatut valgust. Arvestada tuleks ka seda, et üldiselt teevad Low Glow kaamerad väljutatava välgu abil heledamaid ja detailsemaid pilte kui No Glow kaamerad. Ning siis on veel kaamerad, mis teevad inimsilmale märgatavat välku, mis metsloomi ei hirmuta. Tavaliselt on need kaamerad ka kõige odavamad. 

Loomulikult nii must-valge see loogika tegelikult pole ja rajakaamerate hind sõltub sealjuures ka teistest asjadest: sensorist, pildikvaliteedist ja pikslitest, ilmastikukindlusest, aku kestusest ja paljust muust. Vaatame lähemalt, mida lubavad teha erinevad Busnelli rajakaamerad

 

Bushnell rajakaamera Natureview HD, roheline

 

 

Bushnell NatureView HD rajakaamera on loodud jälgimaks loomade liikumist looduses. Kaameral on kõigest 0,7-sekundiline reageerimisaeg ning vahetatavad objektiivid, millega saab sõltuvalt objektiivist pildistada lausa 25/46 cm kauguselt. Kaamera salvestab mälukaardile kuni 14-megapiksliseid värvilisi fotosid ja 1080p 5–60-sekundilisi videosid koos heliga. Hybrid režiim teeb foto ning selle järel ka videoklipi, et saaksid jälgitava looma käitumise kohta võimalikult palju infot.

NatureView HD on varustatud 25-meetrise tööraadiusega passiivse infrapunasensoriga, mis jälgib nii liikumist kui ka muutusi temperatuuris. Muutuse tajumisel päästab kaamera valla pea nähtamatu 32 LEDiga välgu, mille töökaugus on 18 meetrit, nii et saad pildi ka pilkases pimeduses. Field Scan Time-Lapse tehnoloogia võimaldab pilte klõpsata ka eelseadistatud aegadel ning 1–60-minutilise intervalliga. Selleks, et saada aimdust, kuhu loom teel on, saab teha sarivõttega korraga kolm fotot järjest. Live View eemaldatav ekraan võimaldab värviliselt näha, mida kaamera pildile püüab ning võimaldab ka täpset positsioneerimist.

NatureView HD kasutab tervelt 12 AA patareid või akut. Patarei testid on näidanud, et antud rajakaamera lubab vastu pidada meeletult kaua: pildirežiimil kasutades on võimalik vastupidavus lausa kuni 11 kuud ning aku kestuse poolest on kaamera kindlasti oma klassi parim.  Tänu veekindlale korpusele peab kaamera hästi vastu ka karmides välitingimustes.

 

 

Bushnell rajakaamera Core DS 30MP Treebark No Glow

 

 

Bushnell Core Treebark No Glow rajakaamera on kiire, suure tööraadiusega ning pika akukestvusega kaamera, pidades vintskelt vastu kõiksugu ilmastikutingimustes – sobiv töötemperatuur on vahemikus -20–60 °C. Core DS on varustatud kahe sensoriga – nii öise kui päevasega, mis tagab kvaliteetsemad fotod nii päeval kui öösel. Kõigest 0,3-sekundilise reageerimisajaga salvestab see mälukaardile kuni 30-megapiksliseid värvilisi fotosid ja 1080p videosid koos heliga.

Core DS rajakaameral on 24-meetrise tööraadiusega passiivne infrapunasensor, mis jälgib nii liikumist kui ka muutusi temperatuuris. Muutuse tajumisel päästab kaamera valla nähtamatu 4 LEDiga No Glow välgu, mis tagab kontrastse pildi ka pilkases pimeduses, ent pildistamise ajal ei välju kaamerast mingit valgust. Field Scan 2X Time-Lapse tehnoloogia võimaldab pilte klõpsata ka eelseadistatud aegadel ning 1–60-minutilise intervalliga. Sarivõte võimaldab teha korraga 1–5 fotot järjest. Core No Glow kasutab 6AA patareid või akut. Sellel on värviline LCD-ekraan ning kaamera lisab automaatselt fotodele GPS-koordinaatidega asukohasildi.

 

 

Bushnell rajakaamera Core DS 30MP Treebark Low Glow

 

Bushnell Core Teebark Low Glow rajakaamera on sarnaste omadustega kaamera. Kaamerat eristab vaid pildistamisel väljuv pea nähtamatu 4 LEDiga Low Glow välk, mis tagab kontrastse pildi ka pilkases pimeduses. Lisaks sellele on kaamera varustatud 24 meetri asemel 30-meetrise infrapunasensori tööraadiusega. 

 

Bushnell rajakaamera Core 24MP No Glow

 

Bushnell Core No Glow on kiire, suure tööraadiusega ning pika akukestvusega ilmastikukindel rajakaamera. Kaameral on kõigest 0,3-sekundiline reageerimisaeg ning see salvestab mälukaardile kuni 24-megapiksliseid värvilisi fotosid ja 1080p 30fps videosid koos heliga. Kaamera sobiv töötemperatuur on vahemikus -20–60 °C.

Core on varustatud 24-meetrise tööraadiusega passiivse infrapunasensoriga, mis jälgib nii liikumist kui ka muutusi temperatuuris. Muutuse tajumisel päästab kaamera valla nähtamatu 36 LEDiga No Glow välgu, mis tagab kontrastse pildi ka pilkases pimeduses, ent pildistamise ajal ei välju kaamerast mingit valgust. Field Scan 2X Time-Lapse tehnoloogia võimaldab pilte klõpsata ka eelseadistatud aegadel ning 1–60-minutilise intervalliga. Sarivõttes on võimalik teha korraga 1–5 fotot järjest. Core kasutab 6 AA patareid või akut ning sellel on mustvalge LCD-ekraan. Kaamera lisab automaatselt fotodele GPS-koordinaatidega asukohasildi.

 

Bushnell rajakaamera Core 24MP Low Glow

 

 

See rajakaamera on sama mudeli Low Glow versioon. See on varustatud 30-meetrise tööraadiusega passiivse infrapunasensoriga. Elusolendi märkamisel päästab kaamera valla pea nähtamatu 36 LEDiga Low Glow välgu, mis tagab kontrastse pildi ka pilkases pimeduses, mis on inimsilmale pea nähtamatu.

 

Bushnell rajakaamera Trophy HD Essential E3

 

Viimaseks rajakaameraks on Bushnell Trophy HD Essential E3. Kaameral on sarnaselt teistele kõigest 0,3-sekundiline reageerimisaeg ning see salvestab mälukaardile kuni 16-megapiksliseid värvilisi fotosid ja 720p 5–60-sekundilisi videosid koos heliga.

Trophy HD Essential E3 on varustatud 30-meetrise tööraadiusega passiivse infrapunasensoriga, mis väljutab objekti märkamisel pea nähtamatu 32 LEDiga välgu, jäädvustades pilte ka pilkases pimeduses. Field Scan Time-Lapse tehnoloogia võimaldab pilte klõpsata ka eelseadistatud aegadel ning 1–60-minutilise intervalliga. Selleks, et saada aimdust, kuhu loom teel on, saab teha sarivõttega korraga 2–3 fotot järjest. Trophy HD tugevuseks on tema vooluallikate vastupidavus ning ta kasutab töötegemiseks 8 AA patareid või akut. 


 

*Kõikidel Bushnelli rajakaameratel on komplektis  ka rihm, millega saab kaamera puu külge kinnitada ning samuti ka 1/4″ keere kaamera statiivile kinnitamiseks. Kaamerad kasutavad SD/SDHC (kuni32 GB) mälukaarti ning tänu veekindlale korpusele peavad nad hästi vastu ka pikka aega välitingimustes viibides.

 

Bushnelli rajakaamerad Photopointi veebipoes>>

(20)

The post Photopointis on müügil valik kvaliteetseid Bushnelli rajakaameraid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need kaamerad valiti 2019. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks
autor: Elise Ader

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) kuulutas äsja välja 2019. aasta tarbeelektroonika auhinnad. Fotograafia kategoorias sai auhinnaga pärjatud 8 fotokaamerat. Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et esimest korda ei antud välja eraldi auhindu parimale peegel- ja hübriidkaamerale, mis annab selgeid vihjeid turu hetkeolukorrast. Hübriidkaamerad on vallutanud edetabelid ning hakkavad järjest rohkem kaameraturul domineerima. 

Kõige auväärsem kõikidest EISA kaamera auhinnakategooriatest on tõenäoliselt “Parima fotokaamera” tiitel, mis on eelnevad kaks aastat järjest läinud Sonyle. Sellel aastal pälvis auväärse tiitli aga Nikon Z6 hübriidkaamera. Ning see pole esimene ega ilmselt mitte ka viimane auhind, mille Z6 endale nopib.  Kaamera teeb suurepärast tööd ka väheses valguses pildistamisel ja selle sarivõte on eriti kiire – maksimaalselt 12 fps. Lisaks nõelteravatele piltidele salvestab Nikon Z 6 kõrge kvaliteediga (4K UHD 3840 ח 2160, 30 kaadrit/sek) videot.

 

 

EISA poolt 2019-2020 aastal parimaks valitud fotokaamerad

​

Parim fotokaamera

 

Nikon Z6

Parim profiklassi kaamera

 

Fujifilm X-T3

Parim ost – täiskaader hübriidkaamera

 

Canon EOS RP

Parim profiklassi täiskaaderkaamera

 

Panasonic Lumix DC-S1R

Parim fotokaamera video filmimiseks

 

Sony a6400

Parim kompaktkaamera

 

Sony Cyber-shot RX100 VI

Parima kaameraga nutitelefon

 

Huawei P30 Pro

Kõige innovatiivsem kaamera

 

Fujifilm GFX100

Suurim fotoinnovatsioon

 

Sony hübriidkaamerate real-time Eye AF 

Allikas: EISA

(14)

The post Need kaamerad valiti 2019. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need fotoobjektiivid valiti 2019. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks
autor: Elise Ader

Lisaks kaameratele kuulutas Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) välja ka 2019. aasta parimad objektiivid. Tundub, et häid objektiive on viimasel ajal turule tulnud nagu seeni pärast vihma, sest eelmise aasta 7 parima asemel on endale tiilti pälvinud tervelt 12 objektiivi. Auhinnad läksid kõik suurematele tootjatele – CanoniNikoni, Sigma, Sony ja Tamroni ridadesse. 

 

 

 

PARIM OST – SUUMOBJEKTIIV:

Tamron 35-150mm F2.8-4 DI VC OSD

 

KוIGE INNOVATIIVSEM OBJEKTIIV:

Canon RF 28-70mm f/2 L USM

 

PARIM PORTREE FIKSOBJEKTIIV:

Sony FE 135mm F1.8 GM

 

PARIM PROFIKLASSI STANDARD-SUUM OBJEKTIIV:

Nikon Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S

 

PARIM PROFIKLASSI TELE-SUUMOBJEKTIIV:

Sigma 70-200mm f/2.8 DG OS HSM I Sports

 

 

 

PARIM STANDARD FIKSOBJEKTIIV:

Canon RF 50mm f/1.2 L USM

 

PARIM STANDARD SUUMOBJEKTIIV:

Canon RF 24-105mm f/4 L IS USM

 

PARIM SUPERTELEFOTO FIKSOBJEKIIV:

Canon EF 600mm f/4 L IS III USM

 

PARIM TELEFOTO FIKSOBJEKTIIV:

Sony FE 400mm f/2.8 GM OSS

 

 

PARIM TELEFOTO SUUMOBJEKTIIV:

Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sports

 

PARIM LAINURK FIKSOBJEKTIIV:

Sony FE 24mm f/1.4 GM

 

PARIM LAINURK SUUMOBJEKTIIV:

Tamron 17-28mm f/2.8 DI III RXD

 

Allikas: EISA

(6)

The post Need fotoobjektiivid valiti 2019. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotoraamatute koostamine läbis värskenduskuuri ning kolis fotomeened.ee keskkonda
autor: Elise Ader

Oleme fotoraamatute teenust pakkunud juba rohkem kui kümmekond aastat ning nende valmistamine on senimaani toimunud fotoraamatud.ee lehel.  Sealjuures  on valmistamise protsess püsinud praktiliselt muutumatuna.

Nüüd on aga lõpuks kättejõudnud aeg teatada, et oleme fotoraamatute valmistamise kolinud teiste fotomeenetega ühtsesse, kaasaegsemasse keskkonda – fotomeened.ee veebilehele.  Värskel lehel on muidugi peale uue aadressi ka olulisel määral täiendavaid võimalusi, millega juba toredasti tutvuda saab.

 

 

Fotoraamat sobib ideaalselt väga erinevat laadi digifotode säilitamiseks: nii tavaliste perekonnapiltide, tähtsate sündmuste (pulmad, juubelid), uhkete portfooliote esitlusvahendiks või näiteks kooli lõpualbumi valmistamiseks kogu klassile/kursusele. Photopointi fotoraamatud on tuntud oma laitmatu kvaliteedi poolest ning kvaliteedis allahindlust ei kavatse me teha ka tulevikus. Alates 2013. aastast trükime raamatuid välja Noritsu D1005 HR kuivlaborites, mis on siiani fotoraamatute printimise kõrgem tase. 

  

Eks iga uus asi vajab natuke sisseharjumist ning ülemineku lihtsamaks tegemiseks valmistame õige pea omalt poolt ka pisikese “memo”, kus näitame, millele eelkõige uues keskkonnas tähelepanu tuleks pöörata. Usume aga siiralt, et nüüd on võimalik väga kerge vaevaga valmistada kaunemaid ja põnevamaid fotoraamatuid kui eales varem. Jääbki vaid üle soovida mõnusat avastamisrõõmu uues fotoraamatute kodus – fotomeened.ee lehel

 

 

Oma fotoraamatut looma>>

 

(6)

The post Fotoraamatute koostamine läbis värskenduskuuri ning kolis fotomeened.ee keskkonda appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Kahe LCD-ekraaniga DJI Osmo Action seikluskaamera
autor: Elise Ader

     

Tundub, et läheb võidurebimiseks… sest tuntud GoPro seikluskaamera Hero 7 Black’i suurim konkurent DJI Osmo Action.. või õigemini terve hunnik Actionit on Photopointis kohal ja kiirematele krabamiseks valmis! Mõlemal nimetatud tipptasemel seikluskaameral on mõistagi omad eelised, millest kaamera valimisel ka lähtuma peaks. Fakt on aga see, et uustulnuk lubab üsna tagasihoidliku hinna eest MEELETULT palju. Vaatame siis lähemalt.

DJI Osmo Action seikluskaamera on 4K videot filmiv vastupidav kaamera, mis kasutab DJI sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Kaamera omab 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Lisaks sellele on Osmo Actionil ka eesmine mittepuutetundik LCD-ekraan. Lisaekraani abil saab kiiretel võtetel kontrollida, kas kaamera nurk on õige ja vältida seeläbi raisku läinud kaadreid. Loomulikult on esiekraan eriti kasulik ka neile, kes tegelevad näiteks vlogimisega.

Kaameral on uus Steadyrock stabiliseerimise režiim, mis teeb videopildi korralikult stabiilseks. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega isegi kui filmida 4K / 60fps. Steadyrock-režiim tegeleb salvestatud RAW-materjali analüüsimisega ning prognoosib seeläbi kasutaja liikumisi. Osmo Actioni juures tuleb kindlasti ära mainida ka erakordne pildidetailsus ning muidugi kauaoodatud HDR-video funktsioon.

DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit ning saab hästi hakkama ka nigelates ja kontrastsetes valgusoludes. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Video värvid on erakordselt loomutruud ning meeldivad silmale vaadata (vähem saturation’it kui GoProl).

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. See pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning sellega on ka võimalik pildistada burst-režiimil kuni 7 kaadrit sekundis.  Kaameral on muidugi veel mitmeid olulisi funktsioone ja režiime (“Face-Oriented Exposure”,”Timelapse” ja teised) ning loomulikult ka Bluetooth, mille abil saab kaamera muuhulgas ühendada DJI Mimo-rakendusega.

Osmo Actioni temperatuuri taluvuspiiriks on -10 kraadi, ning see on ka ilmselt üks võimalike põhjuseid, miks paljud võiksid GoPro Hero 7 Black’i asemel Osmo Actioni kasuks otsustada. Osmo Actioni poolt räägib veel ilma kahtluseta ka vastupidav aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu ligi 88 minutit ja kaamera kasutab salvestamiseks microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB.

Seikluskaamerale on sisseehitatud topeltmikrofonid ja kõlar, mille helisalvestuse tulemus on võrdväärne kõrgekvaliteedilise nutitelefoniga. 3,5- mm adapteri lisamine võimaldab aga ka vajadusel ühendada sellega välise mikrofoni.

Osmo Actioni komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kiirkinnitusplaati, kahte kleebitavat kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), pöidlakruvi ning USB-C laadimiskaablit. Sellele komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke vidinaid, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks või ujuva käepideme.

 

 

 

Uus DJI Osmo Action seikluskaamera Photopointi veebipoes>>

(17)

The post Nüüd saadaval: Kahe LCD-ekraaniga DJI Osmo Action seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9