Fujifilm X100S püsivara versioon 1.20
autor: Silver Pik

TCL-X100-with-X100S-Silver-and-Black

Fujifilm värskendas X100S ning X100S Black kompaktkaamerate püsivara. Ainsaks uuenduseks on TCL-X100 telekonverteri toe lisamine eelmainitud kaameratele. Nimelt on menüüs, kus varem kuvati lainurkkonverteri sisse/välja lülitamist, lisatud ka telekonverteri lülitamise variandid. Lisaks eelnevale kuvatakse ka telekonverteri funktsiooni aktiveerimisel optilisse pildiotsijasse kadreerimisraam, mis vastab TCL-X100 kasutamisel reaalsele kaadri alale. Püsivara uuenduse saab alla laadida Fujifilm lehelt.

Fujifilm X100S & X100S Black püsivara uuendus v. 1.20

Fujifilm X-E2 püsivara 2.0 uuendus toob suurepärase elektroonilise pildiotsija ning muud funktsionaalsust
autor: Silver Pik

fujifilmx-e2

Fujifilm on tõsiselt ette võtnud kvaliteetse järelteeninduse pakkumise juba olemas olevatele kaameratele. Nimelt tuleb nende leerist vaat et rohkem tarkvarauuendusi, kui teistel tootjatel kombineerituna (meelevaldne võrdlus, kuid toob hästi välja erinevused). Seekord võttis Fujifilm käsile eelmise aasta viimases kvartalis tutvustatud X-E2 hübriidkaamera (mida me ka Photopointi ajaveebi “karbist välja” artiklis lähemalt tutvustasime) ning lisas sellele mitmed äärmiselt vajalikud lisad.

Muudatuste nimekirjast leiame järgnevad asjad:

  • Tõsiselt parendatud elektroonilise pildiotsija tööd ning nüüd on see sama väikese viivisega, kui X-T1 hübriidkaameral (0,005 sekundiline viivis). Kui X-T1 kohta ütlesime, et parim elektrooniline pildiotsija, mis eales tehtud ning teeb ka optilisele vennale silmad ette, siis nüüd laieneb see ka X-E2 kaamerale.
  • Lisatud värivalik Focus Peak Highlight funktsioonile. Kasutaja saab lisaks esialgsele valgele indikaatorile (mis kuvas kõige kontrastsemaid piire/fookuses olevaid piirjooni) valida ka punase või sinise värvi. Lisaks on valitav ka värvide intensiivsus. Niimoodi saab erinevates situatsioonides Focus Peak Highlight funktsiooni mugavalt kasutada.
  • Välgukeelu valik – kaamera menüüst saab välgu täielikult ära keelata, et see ei avaneks ka kõige kehvemates valgusoludes.
  • Lisatud funktsioonid Fn nupule ning AE/AF nupule.

Fujifilm X-E2 püsivara uuendus versioon 2.00 Fujifilm lehel

Sony QX10 ning QX100 “objektiivid” said järjekordse tarkvarauuenduse sel aastal
autor: Silver Pik

DSC-QX100_DSC-QX10_InSituation_02_Xperia-Z-1200

Kahe nädala eest tõi Sony välja järjekordse tarkvarauuenduse QX10 ning QX100 objektiiv-kaameratele. Tarkvaraversioon on tähistusega 3.0 mõlema mudeli puhul  ning muudatuste nimekirjas on järgnevad funktsioonid:

  • Objektiivkaameral oleva päästiku pooleldi alla vajutamine aktiveerib teravustamise
  • NFC abil telefoniga sidumine parandatud (eeldab PlayMemories Mobile rakenduse versiooni 4.2 või uuemat)
  • Sensori tundlikkuse muutmise võimalus (eelnevalt automaatrežiim ainult; lisatud juba eelmise tarkvarauuendusega)
  • MP4 videosalvestus tõstetud 1440 × 1080 30/25p pealt 1920 × 1080 30/25p peale (lisatud juba eelmises versioonimuudatuses)

Hetkel veel ei toeta need “objektiivid” RAW faili salvestust ning ühendus telefoniga on ikka aeg-ajalt katkendlik, kuid loota võib nendegi probleemide lahendamist tulevikus.

Tarkvarauuenduse saate alla laadida Sony lehelt DSC-QX100 ning DSC-QX10 kaamerale.

Panasonic Lumix DMC-GM1 tarkvarauuendus Apple iOS kasutajatele
autor: Anton Lember

Untitled-1 
Panasonicu värskeim mini-retro-hübriid Lumix DMC-GM1 saab oma esimese tarkvarauuenduse, mis sisaldab vaid üht muudatust. Uut tarkvara on vaja kasutajatel, kel Apple iOS operatsioonisüsteemiga seade (iPad, iPhone), mida soovivad GM1′ga üle WiFi paaritada – algse softiga esines nende vahel tõrkeid, mis uues versioonis parandatud.

Lae uus Firmware alla siit.

Allikas: www.photographyblog.com

Kuidas kinnitada Ricoh WG-4 kaamerat igasugu asjade külge?
autor: Anton Lember

IMG_9938 
Ricoh WG-4 on kaamera, mis võtab tavaliste kompaktkaamerate maailmast pildistamis/filmimisergonoomika ja võimalused ning seikluskaameratelt löögi- ja veekindluse ning seob need üheks kaameraks kokku. Seikluskaamera poole pealt võib kaamera olla nii hea kui tahab, aga kui teda ei ole võimalust paigutada nii et kaamerat käes hoidma ei peaks, on temast võrdlemisi vähe kasu. Sestap pakub Ricoh valikut kaamerakinnitusi erinevateks olukordadeks, et käed saaksid seiklemisega tegeleda. Neid kinnitusi saab kasutada tegelikult kõigi kaameratega, mil standardne statiivikeere. Vaatame neid lähemalt.

IMG_9937 
Valikus on torukinnitus, iminapaga kinnitus ning kleebitavate kinnituste komplekt. Neil kõigil on kaasas kaamera kinnituseks standardse kinnituskeermega plaat kuhu saab kinnitada pea iga kaamera, aga Ricoh WG seeria jaoks on saadaval ka spetsiaalne kinnitus, mis selle kaamera eriti tugevasti paika paneb.

 

Kleebitavad kinnitused
IMG_9950 

Kleebitavate kinnituste komplektis on kolm alust – kuna kord paika panduna ta sinna ka jääb, ning neid kohti, kuhu teda paigutada soovid, võib olla mitu.

IMG_9948 
Hoidja koosneb alusplaadist, mille all on paks 3M kleebis, mis haakub ka puhaste, ent krobeliste pindadega. Sinna peale käib kuulpeaga plaat, mis lukustub punase ratta abil. pead saab keerata igas suunas umbes 45 kraadi ulatuses. Siin pildil on ta koos spetsiaalselt WG kaameratele mõeldud hoidjaga.

 

Iminapaga kinnitus
IMG_9955 
See variant koosneb iminapaga kinnitus, mille peale käib täpselt samasugune kuuliga plaat koos punase kinnitusrattaga. Iminapa kindlaks kinnitamiseks tuleb ta vastavast klambrist vaakumisse tõmmata.

IMG_9946 
Iminappa saab kinnitada kõikidele siledatele puhastele pindadele ning sealt ka jälgi jätmata eemaldada, näiteks Photopointi kirjadega Skoda Superbi kapotile.

 

Torukinnitus
IMG_9952 
Torukinnitus koosneb kahest kummitihendiga poolest, mis saab paigutada ümber erineva läbimõõduga torude, okste ja muude sarnaste objektide ja kinnitada kahelt poolt käega keeratavate kruvidega. Sinna otsa käib taaskord sama punane kinnitusratas ja kaamerakinnitusplaat, mille saab WG kaamerate jaoks asendada oma hoidjaga.

IMG_9944 
Selline on torukinnitus oma loomulikus elukeskkonnas. Kuna kasutusel olev kaamera on WG-4 siis on taaskord käigus ka spetsiaalselt temale mõeldud kinnitus.

 

IMG_9940 
See spetsiaalne kinnitus WG seeria kaameratele, mida olen juba korduvalt maininud on üsna oluline, kui kasutad kaamerat olukordades, kus raputamist on üsna palju. Ricoh WG-4 statiivikeere on üsna kaamera ühes nurgas, seega ainult sealt kinnitatuna ei jää ta väga stabiilne. See hoidja aga asetab kaamera terve põhja ulatuses tugevasse hälli, ühest nurgast kinnitub kruviga statiivikeermesse ja teiselt poolt tõmmatakse kinni tugeva silikoonrihmaga. See toob statiivi kinnituse ka kaamera keskele, mis omakorda lisab stabiilsust. Tema kasutamiseks tuleb ükskõik millisel hoidjal punane kinnitusratas täiesti lahti keerata, algne kinnitusplaat kuuli pesast välja tõmmata, punane rõngas asetada WG kaamera hoidja kuuli ümber, see suruda see alushoidja kuuli pessa ja ratas kinni keerata.

Nende hoidjate abil saab kaetud lõviosa vajadusi nii Ricoh WG seeria kaamerate kui ka muude pildimasinate erinevatesse kohtadesse kinnitamiseks.

1 2 3 4 5 6 7 8 9