Canoni G-seeria evolutsioon – PowerShot G15 kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Mund halten und weiter photografieren! esitleb täna, Saksamaal, Photokina fotomessil uut kompaktkaamerat mis vaatamata ülalolevale tootefotole ei ole mõeldud ainult Aaria rassi kuuluvatele fotohuvilistele. Legendaarne G-seeria uus liige on üsna sarnane senisele kaamerale. Hoolimata hoogsast hüppest nimes ei ole uue aparaadi omadused eelmise mudeliga võrreldes väga palju erinevad. G15 kompaktil on uus 12MP, 1/1.7″ CMOS sensor ning uus ja senisest valgusjõulisem F1.8-2.8 objektiiv. Aparaadi LCD-ekraan ei ole ei puutetundlik ega välja keeratav ja pööratav kuid see-eest senisest rohkemate pikslitega (920 000). Canon on uut kaamerat presenteerimas siinsamas Kölnis toimuval Photokina fotomessil. Juba peagi saame teieni tuua vahetu käed-küljes videoülevaate.  Vaata Photokina 2012 erilehte siit.

Canoni ametlik pressiteade

 

 

 

 

 

 

Käed küljes: Canon PowerShot s110 HS kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

on tulnud välja järglasega Powershot SX100-le, mis omal ajal üsna huvitavaid omadusi endas sisaldas – näiteks , obejktiivi ümber asetsev funktsionaalne rõngas, DIGIC 5 protsessor jne. Uus järglane on lisaks eelnevale varustatud ühilduvuse, puute-ekraani ja uuendatud 12MP sensoriga. Üks huvitavamaid aspekte ongi siinkohal ühilduvus, sest tahes-tahtmata tekib küsimus, miks on kaameral tarvis WiFit. Aga sellest juba lähemalt videos.

Click here to view the embedded video.

Panasonic GH3 hübriidkaamera video teeb peegelkaameraile tuule alla
autor: Lauri Veerde

Oi, kuidas videograafidele meeldib Panasonicu GH2 hübriidkaamera. Nad ei võrdle selle videopilti mitte Canoni 5D Mark II aparaadi omaga (see jäävat GH2 pakutavast kaugele maha), vaid koguni RED profikaameratest välja tulevate klippidega. Kujutage siis ette, mida teeb ühe sellise videograafi süda, kui ta näeb seda uut kaamerat. GH3. Selle magneesiumsulamist korpus ja juhtnuppude kaskaad ei jäta kahtlust, et tegemist on nüüd juba profikasutajale suunatud aparaadiga. Tõsiselt – millisel teisel kaameral on viis muudetava funktsiooniga Fn-nuppu? Lisaks veel kolm Custom-režiimi programmirattal.

GH3 16,5 MP sensor salvestab full HD videot nii 24 kui ka 50 kaadrit sekundis kiirusega – ning mõlemat progressiivselt. Juba see ainuüksi on päris kõva sõna. Sellele lisaks on Panasonic aga videoentusiastide soove kuulda võtnud ja lisanud video valikutesse ALL-I režiimi mis filmib videot andmesagedusega 72Mbit/s. ( 5D Mark III filmib ALL-I režiimis 91Mbit/s andmevooga, kuid videopildi kvaliteetsud sõltub ka muudest näitajatest).  GH3 kaameral on sisseehitatud stereomikfofon ning 3.5mm mikrofoni kja kõrvaklappide pesad. Lisaks veel Timecode salvestamine, Focus Peaking abi käsitsi teravustamisel, intervallvõtte režiim, aegluubis video salvestamine ja võimalus ühendada XLR-adapteri abil profiklassi lisatarvikuid.

Foto poole pealt on Panasonic välja öelnud, et GH3 on hetkel kõige kiirema autofookusega hübriidkaamera. Sarivõtte maksimumkiirus on 6 kaadrit sekundis, ISO saab nihutada vahemikus 100-12800. Puutetundlikule (kahjuks mitte resistive-tüüpi nagu Canon EOS 600D kaameral) LCD-ekraanile sekundeerib elektrooniline pildiotsija, mille OLED ekraani lahutusvõime oma 1740 ooo pildipunktiga küll elektroonilistest otsijatest maha jääb.

on endale nõudmas kõige kõrgemat kohta hübriidkaamerate seas. Homme vaatame seda kaamerat juba Photokina fotomessil lähemalt.

 

 

 

 

 

 

 

Käed küljes: Canon PowerShot SX50 HS kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Ilmselt on piksliralli niigi kitsal sensoripinnal hakanud vaibuma – sest palju sa neid sinna ikka lõpuks mahutada suudad. Selle asemel on üsna ilmselgelt hakatud teineteisele ära tegema suumipikkuses. Vaatamata Olympuse üsna pikale valitsemisperioodile suure suumivahemikuga bridge tüüpi kaamerate tootmises, on nüüd üsna pika puuga kõik eelneva edestanud. Nimelt on Powershot SX50 HS objektiivi suumikordaja 50. Jah, lugesite õigesti – 50 kordne suum. Ja see on optiline suum, sest digitaalne suum ulatub sellel aparaadil 200-ni. Kas selline aparaat aga ka pilti teeb, sellest lähemalt videos.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Canon EOS 6D täiskaadersensoriga peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

Täiskaadersensor on ilmselt paljude peegelkaameraga pildistajate üsna kättesaamatu unistus olnud juba suhteliselt pikka aega. Seda nii hinna, kui ka kaalu poolest. Nimelt on täiskaadersensoriga ju oluliselt suurem ja raskem, ning ka rahakotile suurem löök. lajatas nüüd lauale EOS 6D, mis peaks ümber lükkama kõik ülaltoodud vastuväited – kabariitideks 114 x 111 x 71mm, kaalub ta (koos aku, mälukaardiga) 770g ning nagu meile poolsalamisi poetati saab tema hinnaklassiks olema 2400.- (see on oletatav hind ainult kerele). Aga see ei ole veel kõik! Canon EOS 6D peidab endas veel -i ja -t. Sellest lähemalt aga juba videos.

Click here to view the embedded video.