Soovi korral saadame nüüd dokumendifoto otse PPA meiliaadressile
autor: Jürgen Veerme

Seoses sellega, et Politsei- ja piirivalveamet hakkas sellel nädalal väljastama uue tootja ID-kaarte oleme ka meie teinud enda dokumendifoto süsteemis täiustusi ning nüüd saame kõikidele nõuetele vastava foto soovi korral koheselt saata õigele PPA meiliaadressile. Anna sellest kaupluses lihtsalt müügikonsultandile teada.

Nii ID-kaardi pilt kui passipilt jäävad Sind esindama aastateks, seega ei tohiks selle tegemist jätta väikese fotoboksi automaatika hooleks, kus tehtud foto reeglina väga esinduslik välja ei kuku. Seetõttu tule mistahes Photopointi esinduskauplusesse, kus saad ametlikele nõuetele vastavad kvaliteetsed dokumendifotod kätte loetud minutitega.

Dokumendifotode tegemine Photopointis käib tänu uuenduslikule ID Station süsteemile jätkuvalt kiirelt ja mugavalt. Ja meie pädevad fotograafid koos tipptasemel fototehnikaga teevad sinust foto, mida võid julgelt näidata nii ametiasutuses kui toidukaupluses.

Kõik Photopointi esinduskauplused asuvad suurtes kaubanduskeskustes, kuhu on mugav tulla igal ajal nii autoga kui jalgsi. Lisaks on tagatud ligipääs ratastoolis olevatetele inimestele ning meie juures saab teha ka väikelaste dokumendifotot.

 

Tule tee kvaliteetne dokumendifoto Sulle sobivas Photopointi esinduskaupluses ›

 

Just nii mugav ja soliidne dokumendifotode tegemise nurk ootab Sind meie Lõunakeskuse esinduskaupluses. Klõpsa/vajuta pildile ja vaata ringi!

Photopointi esinduskauplustes läheb ilusate dokumendifoto tegemiseks vähem kui viis minutit – seda ettevalmistusest paberfotoni. Ja soovi korral saadame ka otse meilile. #photopoint #lounakeskus # dokumendifoto #theta #ricoh #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

 

Kas tõesti ainult loetud minutitega? Panime stopperi käima, astusime kauplusesse sisse ja vaatasime kui kaua kogu dokumendifoto protseduur aega võtab.

The post Soovi korral saadame nüüd dokumendifoto otse PPA meiliaadressile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Too vana objektiiv meile ja valitud HD Pentax objektiiv on sulle kuni -300€
autor: Jürgen Veerme

pentax-objektiivide-joulukampaania-photopoint

Nüüd on õige aeg vana objektiiv pensionile saata ja Pentax peegelkaamera rõõmust rõkkama panna “klaasiga”, mis on valmistatud järgides kõige kõrgemaid Pentaxi kvaliteedistandardeid.

Lihtsalt too enda vana objektiiv meile ning anname Sulle valitud uue HD Pentax objektiivi kehtivast hinnast kuni 300€ odavamalt (tagastatava objektiivi tüüp ja tootja ei ole oluline, kuid objektiiv peab olema töökorras).

HD Pentax D-FA* 50mm f/1.4 SDM AW – tegemist on kõige uuema ja suurepärase objektiiviga portreefotograafidele tänu klassikalisele 50mm fookuskaugusele ja suurele f/1.4 avale. Lisaks kuulub objektiiv Ricohi kõige kvaliteetsemasse Pentaxi ★ ehk “Star“seeriasse – nende korpuste koostekvaliteet kui ka optiline esitlusvõime on parim, mis on Pentaxil pakkuda. Vana objektiivi eest saab 200€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM – sobib nii poolkaader- ja täiskaader sensoriga Pentax peegelkaameratele, kuid kasutades seda objektiivi Pentaxi täiskaader sensoriga peegelkaameraga, katab see ülilainurkobjektiivi 15–30 mm suumivahemiku. Teisisõnu, ühe objektiiviga pildistad nii lummavaid maastikufotosid kui normaalobjektiivi vaatenurgaga fotosid. Vana objektiivi eest saab 200€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR – tegemist on valgusjõulise ja kvaliteetse objektiiviga, mille suumivahemik algab maastiku- ja loodusfotograafi jaoks vajalikust lainurgast, lõpetades portree-, reportaaž- või arhitektuurifotode jaoks vajaliku normaalasendiga. Vana objektiivi eest saab 200€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW – puhul on olulisemateks aspektideks tuntud 70-200mm fookuskauguse vahemik, sobides nii portree, spordi kui looduse pildistamiseks. Läbiv f/2.8 ava jällegi annab kasutajale paindlikkuse erinevates situatsioonides pildistamiseks ning loota võib suurepärast bokeh’d tänu 9-labalisele diafragmale. Vana objektiivi eest saab 300€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA 150-450mm f/4.5-5.6 ED DC AW – see on ilmastikukindla korpuse, kiire teravustamismootori ning profiklassi funktsionaalsuse ja optikaga objektiiv, mis sobib kaaslaseks nii Pentax poolkaadersensoriga peegelkaameratele kui Pentax K-1 II täiskaader peegelkaamerale. Vana objektiivi eest saab 300€ kehtivast hinnast alla!

Nagu näha on kõik kampaanias osalevad Pentax HD seeria objektiivid varustatud metallkorpuse ning ülikvaliteetse optikaga. Lisaks on objektiivi klaaside juures on kasutusel kõrgkvaliteetne mitmekihiline HD (High Definition) vääristus, mis vähendab sisepeegeldust ning varikujutisi. Kõige tehnilised tingimused ideaalse pildi jaoks on loodud – tuleb ainult inspiratsioon ellu viia.

NB! Diili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised. 

Kui oled jõudnud jõuluostudeks juba suuremad summad ära planeerida, aga hing ihaldab uue objektiivi järele, siis järelmaksu kampaaniad aitavad suuri kulutusi hajutada ja nende abil saad kingitused kohe kätte.

 

Vii pildikvaliteet uuele tasemele ja osta Pentax objektiiv ››

 

Kõik kampaanias osalevad objektiivid (v.a HD Pentax D-FA* 50mm) on laenutamiseks saadaval ka meie fototehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

Pakkumine kestab kuni 31.01.2019.

The post Too vana objektiiv meile ja valitud HD Pentax objektiiv on sulle kuni -300€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Peak Design Travel seeria fotoseljakotid koos moodulitega
autor: Lauri Veerde

Ideaalset fotokotti on raske leida. Mõnel on liiga vähe lahtreid, mõnel pole sülearvutit kusagile panna, mõni on liiga liru, mõni aga lihtsalt kole. Ehk on sellises raskes olukorras abi sellest seljakotist, mis just äsja Photopointi kauplustesse ja veebi müügile jõudis. Koti nimi on Peak Design Travel Packpack 45L. See on suur, reisimiseks, pikemateks matkadeks ja väljasõitudeks sobilik seljakas, mille sees saab fototehnikat ja kõikvõimalikku muud träni kanda moodulitesse paigutatult.

Travel Packpack’i saab kasutada ka ilma mooduliteta. Sellel on sülearvuitilahter, esiküljel suurem lukkude ja taskutega lahter suuremate asjade jaoks, sealsamas üleval eraldi lahter väiksemate vidinate jaoks, vöörihmad ja venivad küljetaskud ja kõiksugu kinnitusvõimalused igal pool külgedel. Ja peamisesse suurde lahtrisse saad lihtsalt kõik asjad läbisegi visata, mida kaasa võtta tarvis on.

Travel Backpack koti eelised tulevad esile koos eraldi ostetavate moodulitega. Vaatame videot, mis tutvustab Travel Packpack kontseptsiooni:

 

Peak Design nimetab mooduleid kuubikuteks – on olemas kolm erineva suurusega kaamerakuubikut ja kuubikud riiete jms jaoks. Lisaks tehnkavidinate vutlar, hügieeni- jne tarvikute vutlar… Selline süsteem muudab Peak Design Travel Packpack koti paindlikuks, sest fotograafil saab olla erinevate pildistamisülesannete jaoks eraldi kaamerakuubikud, mida ta siis vastavalt vajadusele kotti jätab või sealt välja tõstab. Või riiete jne kuubikute või vutlarite vastu vahetab.

 

Iga mooduli ehk kuubiku jaoks on Peak Design disainerid teinud detailse video – vaatame siis, millised need moodulid välja näevad:

Travel Camera Cube

 

 

Travel tech Pouch

 

 • Travel Tech Pouch – hästi paljude lahtritega kotike väikeste vidinate jaoks nagu laadijad, kaablid, mälukaardid, akud jne

 

Travel Packing Cube medium

 

 • Travel Packing Cube Medium – hea organiseerija riiete ja muu säärase kaasa pakkimiseks. Saab lukkude abil kõrgemaks ja madalamaks muuta ja täidab umbes 2/3 suurest lahtrist
 • Travel Packing Cube Small – Samuti särkide, pükste sokkide jne jaoks. Täidab 1/3 suurest lahtrist

 

Travel Shoe Pouch

 

 • Travel Shoe Pouch – tugevast materjalist lihtne ja veekindel kott, mis on mõeldud kingade hoiustamiseks, kuid mille sisse võib ka midagi muud panna. Täidab umbes 1/3 suurest lahtrist

 

Nagu seniste Peak Design fotokottide puhul, nii ei ole ka Travel seeria juures materjalide ega lahenduste pealt kokku hoitud. California disaininohikute eesmärgiks ongi olnud luua ideaalne fotokott – maksku mis maksab. Nii pole midagi imestada, et koos moodulitega pole see fotokott just kõige soodsam. Kuid hea ei peagi alati soodne olema. Väga hea võib-olla ei saagi olla.

The post Nüüd saadaval: Peak Design Travel seeria fotoseljakotid koos moodulitega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 15 – enim ostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2018
autor: Lauri Veerde

Äsja vaatasime, millised on 2018. aasta ostetumad peegelkaamerad. Nüüd võtame ette objektiivid ja uurime, milliseid neist fotohuvilised lõppeval aastal enda peegelkaamerate ette Photopointist kõige rohkem ostnud on.

Et oleks huvitavam ja informatiivsem, jagame objektiivid eraldi kategooriatesse mitte tootja, vaid bajoneti alusel. Seega reastame all eraldi viis ostetumat Canoni peegelkaameratele sobivat objektiivi. Viis ostetumat Nikoni peegelkaameratele sobivat objektiivi ja viis ostetumat Pentax peegelkaameratele sobivat objektiivi.

Olgu ka ära märgitud, et see esiviisik siin all ei ole mitte parimate, vaid enim ostetud objektiivide nimekiri. Need objektiivid pole saanud populaarseks kellegi subjektiivse arvamuse läbi. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Just sellepärast ei leia alt just palju kalleid valgusjõulisi telesuume ega profiklassi makrotorusid vaid pigem soodsamaid ja universaalsemat kasutamist leidvaid supersuume ja valgusjõulisi fikse.

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Canoni peegelkaameratele

1. Canon EF 50mm f/1.8 STM

Canoni peegelkaameratele osteti 2018. aastal Photopointist kõige rohkem just seda objektiivi. See on Canoni legendaarse soodsa 50mm f/1.8 II fiksobjektiivi uusversioon, mis tuli Photopointis müüki umbes kolm aastat tagasi.

Canon EF 50mm f/1.8 STM on väga pisike ja sobib nii täis- kui poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette. Olulise täiustusena on uuel 50mm objektiivil aga STM teravustamismootor – tänu sellele on autofookus kiire ja vaikne.

Valgusjõulisuse, kompaktsuse ja soodsa hinna tõttu on 50mm f/1.8 objektiiv selline, mida igale fotohuvilisele komplektobjektiivi kõrvale soovitada võib. Valgusjõulisus ehk suur f/1.8 ava tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada hästi uduse taustaga portreid, toidufotosid ja muud. Samuti võimaldab suur ava pildistada hämaras ilma lisavalguseta.

Canon EF 50mm f/1.8 STM Photopointi e-poes

 

2. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Canonile

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

3. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Canonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on ühtlasi kolmas enim ostetud objektiiv Canoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini. Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi vaatasime ja proovisime lähemalt Ardoga suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

4. Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD

Neljandal kohal on juba natuke kallima hinnaga Tamron 18-400mm f/3.5-6.3. Sarnaselt kolmanda koha objektiivile on seegi supersuum, kuid kuid oluliselt võimsama suumiga. Sellel on 2.5 EV astet tõhususega integreeritud värinastabilisaator ja uus HLD teravustamismootor mis peaks senistest sama klassi supersuumidest (nagu näiteks aste vanem Tamron 16-300mm supersuum) olema oluliselt kiirem.

See 18-400mm objektiiv on Canoni poolkaadersensoriga peegelkaamera ees paindlik tööriist, millega saab pildistada praktiliselt kõike. Laiu maastikuvaateid, kaugel mitmesaja meetri kaugusel oksal istuvat linnukest, makrovõtteid lilleõitest või putukatest, portreid… ja seda kõike kvaliteetsemalt kui sellisest suumijurakast oodata oskaks. Kes selle Tamroni oma komplektobjektiivi asemele keerab, see seda aparaadi eest enam ära võtta ei tahagi.

Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

5. Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 Canonile

Photopointi top 10 peegelkaamerate edetabeli 9ndal kohal oli täiskaadersensoriga Canon EOS 6D Mark II. Selle peegelkaameraga sobib nagu valatult Tamroni 24-70mm f/2.8 objektiiv. See on valgusjõuline standardsuum, profiklassi väärilise teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga. Oluliselt soodsama hinnaga kui Canoni enda ekvivalentsed objektiivid sobib see soodsamate Canoni täiskaadersensoriga peegelkaamerate (nagu 6D ja 6D Mark II) juurde ideaalselt. Ja miks mitte ka kallimate 5D seeria aparaatide juurde.

Tamron 24-70mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Nikoni peegelkaameratele

1. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Nikonile

Paistab, et Nikoni kaameraga pildistajaid huvitab soodne suumimine rohkem kui hämaras pildistamine või udune bokeh. Sest kõige enam on Nikoni peegelkaameratele 2018. aastal Photopointist ostetud Tamroni ülisoodsa hinnaga 70-300mm f/4.0-5.6 telesuumobjektiivi. Sedasama mis Canoni TOP5 nimekirjas teisel kohal on.

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab ju varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja neid suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsamaks lahenduseks neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

 2. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Nikonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on ühtlasi teine enim ostetud objektiiv Nikoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini.

Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi vaatasime ja proovisime lähemalt Ardoga suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

 

3. Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD Nikonile

Kolmandal kohal on juba natuke kallima hinnaga Tamron 18-400mm f/3.5-6.3. Sarnaselt teise koha objektiivile on seegi supersuum, kuid kuid oluliselt võimsama suumiga. Sellel on 2.5 EV astet tõhususega integreeritud värinastabilisaator ja uus HLD teravustamismootor mis peaks senistest sama klassi supersuumidest (nagu näiteks aste vanem Tamron 16-300mm supersuum) olema oluliselt kiirem.

See 18-400mm objektiiv on Nikoni poolkaadersensoriga peegelkaamera ees paindlik tööriist, millega saab pildistada praktiliselt kõike. Laiu maastikuvaateid, kaugel mitmesaja meetri kaugusel oksal istuvat linnukest, makrovõtteid lilleõitest või putukatest, portreid… ja seda kõike kvaliteetsemalt kui sellisest suumijurakast oodata oskaks. Kes selle Tamroni oma komplektobjektiivi asemele keerab, see seda aparaadi eest enam ära võtta ei tahagi.

Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

4. Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 Nikonile

See valgusjõuline telesuum kuulub juba kallimate objektiivide hulka. Profiklassi teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga Tamroni teise generatsiooni telesuum sobib nii Nikoni pool- kui ka täiskaadersensoriga kaamerakerede ette ja on oluliselt soodsam kui Nikoni ekvivalentsed objektiivid.

Selle telesuumi näol on tegemist edasiarendatud versiooniga vanemast 70-200mm f/2.8 objektiivist. Uuel objektiivil on võetud kasutusele uus autofookusmootor ning parendatud stabilisaatorit; loomulikult ka uuendatud optilist disaini. Lisaks ühildub see uus telesuum ka Tamroni telekonverteritega, mis suudavad fookuskaugust pikendada kuni 400mm.

Tamron 70-200mm f/2.8 G2 Photopointi e-poes

 

5-nikkor-af-s-50mm-f-18-g-objektiiv

5. Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G

Viiendal kohal olev 50mm f/1,8 objektiiv on soodsa hinnaklassi valgusjõuline fiks, mida saab kasutada ka profiklassi täiskaadersensoriga Nikoni peegelkaamerate ees. Lihtsamate-soodsamate poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees on selle objektiivi vaatenurk 75mm fookuskaugusele vastav. Seetõttu sobib 50mm objektiiv algtaseme peegelkaameratega kombineerides ülihästi näiteks portreede pildistamiseks.

Nikkor 50mm f/1.8 G Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Pentax peegelkaameratele

1-smc-pentax-da-50mm-f-18-objektiiv

1. smc Pentax DA 50mm f/1.8

See odava hinnaga valgusjõuline objektiiv võiks küll olemas olla igal poolkaadersensoriga Pentax peegelkaameraga pildistaval algajal fotohuvilisel. Võrreldes komplektobjektiiviga avardab see pildistamisvõimalusi – f/1.8 ava lubab pildistada ilusaid fotosid kasvõi küünlavalgel ning jätab tausta mõnusalt uduseks.

Võrreldes Pentaxi objektiivide seas samuti populaarse, kuid sel aastal top 5 tabelist välja jäänud 35mm objektiiviga on 50mm objektiivi vaateväli silmnähtavalt kitsam (eriti just Pentaxi APS-C sensoriga kaamerate ees) – seetõttu sobib 50mm fiks hästi ka portreede pildistamiseks.

Pentax DA 50mm f/1.8 Photopointi e-poes

2. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Soodsat telesuumi Pentax peegelkaameratele? Palun väga. Tamroni 70-300 mm värinastabilisaatorita telesuum on kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi. Sellega saab suumida edasi sealt, kust tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum 55mm peal lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja.

לleeelmisel talvel vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

5. HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR

Pentax 24-70mm f/2.8 objektiiv on valgusjõuline standardsuum, mis sobib igapäevaseks kasutamiseks kõikide Pentax peegelkaamerate ette. Poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees (K-50, K-70, K-5 jne) ei ole selle objektiivi lainurk just väga lai, sest ekvivalentseks fookuskauguseks on 37-107 mm. Seega on see objektiiv kõige ideaalsem kasutada hoopis täiskaadersensoriga Pentax K-1 ja K-1 II ees, kus ekvivalentseks fookuskauguseks ongi 24-70 mm.

Objektiivil on integreeritud SDM teravustamismootor, ilmastikukindel korpus ja väga hea pildikvaliteet. Terava ja kontrastse joonise tagavad sellised omadused nagu läätsedele kantud mitmekihiline Pentax HD vääristus ning mitmesugused värvus- ja geomeetrilisi moonutusi korrigeerivaid erilised läätsed optilises konstruktsioonis.

HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR Photopointi e-poes

 

3. Pentax HD DA 16-85mm f/3.5-5,6 ED DC WR

Pentax 16-85mm objektiiv on mõeldud kasutamiseks Pentax poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees igatpidi parema ja kvaliteetsema alternatiivina tavalistele 18-55mm F3.5-5.6 komplektobjektiividele. Neist tavalistest peaks see standardsuum olema parem laiema fookuskauguste ulatuse, objektiivisisese ED teravustamismootori ja muidugi ka pildikvaliteedi poolest. 16-85mm sobib hästi ilmastikukindlate Pentax K-70 ja Pentax KP kerede ette ning on oma laia kummeeritud suumirõngaga mugav kasutada.

Pentax 16-85mm f/3.5-5.6 objektiiv Photopointis

 

4. Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM Pentaxile

Sigma 17-50mm standardsuum on meeldinud 2018. aastal päris paljudele Pentax peegelkaamera kasutajatele. See Sigma objektiiv on avalikustatud 2010. aastal, valmistatud poolkaadersensoriga Pentax peegelkaameratele ja peibutab fotohuvilisi läbiva valgusjõulise f/2.8 ava ja hea suumiulatusega. Teine sarnane ja samas hinnaklassis objektiiv, mis samuti nii Pentaxi kui ka Nikoni ja Canoni bajonetile läbi aastate populaarne on olnud, on Tamron SP AF 17-50mm f/2.8.

Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM Photopointis

 

Nagu näha, on Photopointi kõige enam ostetud peegelkaameraobjektiivide seas väga palju Tamroni objektiive. Sellise nähtuse põhjuseks on kindlasti Tamroni objektiivide soodsam hind võrreldes kaameratootjate Nikoni, Canoni ja Pentaxi enda valmistatud objektiividega. Eks kaameratootjate enda objektiive ostetakse samuti, kuid Photopointist kaugeltki mitte nii suurel määral, nagu Tamronit.

Vaata ka: 

The post Photopointi TOP 15 – enim ostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2018 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: revolutsiooniline Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-r-photopoint-rent

Nüüd on kõigil fotohuvilistel soodne võimalus saada osa revolutsioonist, sest Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluse renti lisandus Canon EOS R kere + objektiivi adapter EF-EOS-R ja Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluse laenutusse Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L IS USM + adapter täiskaader hübriidkaamera.

EOS R tehnilised andmed on vägevad — 30,3-megapiksline CMOS pildisensor ning DIGIC 8 protsessor ja autofookussüsteemiks Canoni teada-tuntud Dual Pixel muljetavaldava 5655 fookuspunktiga. ISO tundlikkust saab seada 100-40 000, kuid seda saab laiendada 50-102 400. Kaamera suudab pildistada nii Canoni 14-bitist CRW Raw formaati kui ka üpris uut C-Raw formaati, mis pakub oluliselt väiksema mahuga pildifaile.

Pildistamisvõimekuselt on kaamera muidugi kõik, mida võiks oodata. Sarivõtet saab teha 8 kaadrit sekundis kui kasutada kõige kiiremat režiimi. Kui soovida, et kaamera samal ajal suudaks ka fokusseerida, langeb see kolmele kaadrile sekundis. Vahemälu on üpris mahukas — 47 Raw, 78 C-Raw ning 100 JPG faili saab järjest teha kui pildistada UHS-II kiirusega kaardile.

Videopoolelt aga ei ole EOS R nii muljetavaldav — 4K lahutusvõimega videot saab filmida 30 kaadrit sekundis, kuid see tuleb 1,7x cropiga, mis tähendab väiksemat pinda kui poolkaader sensor kasutab. Kasutajad saavad valida nii ALL-i kui ka IPB vahel, mis on vastavalt 420 Mbps ning 120 Mbps. Kui lahutusvõimet vähendada Full HD peale, saab teha videot 60 kaadrit sekundis.

Kere on tehtud magneesiumsulamist, mis on ilmastikukindel ning kuju poolest on väga sarnane Canoni varasematele hübriidkaameratele. Sellel on elektrooniline pildiotsija 3,69 miljoni pildipunktiga ning igatepidi pööratav 3,2-tolline LCD-ekraan, mis on samuti ka puutetundlik. Pildiotsija kõrval on ka täielikult kasutaja poolt seadistatav väike puutetundlik ala, millelt saab kiiresti muuta näiteks ISO, valgetasakaalu jne. Mälukaardipesasid on vaid üks ning see toetab UHS-II formaati ning ühendusvõimalustest on olemas HDMI, USB-C, kaabliga juhtimispuldi ja eraldi mikrofonisisend. Samuti saab ühendada ka kõrvaklappe. Juhtmevabadest võimalustest on olemas Wifi ja Bluetooth.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Canon EOS R endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
 • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

The post Rentimiseks saadaval: revolutsiooniline Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.