Käed küljes: Tamron 90mm F/2.8 VC USD makroobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Tamroni 90/2,8 makroobjektiiv on juba pikka aega legendi staatuses olnud. Nüüd on sellele saabunud vääriline järglane – AF SP 90mm F2,8 VC USD on ilmastikukindel, tema pikkus ei muutu teravustamisel, ehket ta on korpusesisese fookuseerimisega. Korpuse peal on eraldi teravustamisvahemikku piirav lüliti. Objektiiv on varustatud stabilisaatori ja vaikse ning kiire teravustamismootoriga. Vaatame lähemalt:

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Canon PowerShot s110 HS kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

on tulnud välja järglasega Powershot SX100-le, mis omal ajal üsna huvitavaid omadusi endas sisaldas – näiteks , obejktiivi ümber asetsev funktsionaalne rõngas, DIGIC 5 protsessor jne. Uus järglane on lisaks eelnevale varustatud ühilduvuse, puute-ekraani ja uuendatud 12MP sensoriga. Üks huvitavamaid aspekte ongi siinkohal ühilduvus, sest tahes-tahtmata tekib küsimus, miks on kaameral tarvis WiFit. Aga sellest juba lähemalt videos.

Click here to view the embedded video.

Canon esitleb EOS 6D peegelkaamerat. Täiskaadersensor, WiFi, GPS ja 11 autofookuspunkti
autor: Ardo-Jako Olev

kuulutas täna, 17. septembril, välja uue täiskaadersensoriga – EOS 6D. Väiksem, kergem ja ka soodsama hinnaklassiga täiskaadersensoriga on kindlasti ahvatlev paljudele fotoentusiastidele, kellele seni on täiskaader olnud kaugele haardeulatusest väljajääv unelm. EOS 6D on nii sarnane EOS 60D-ga, et esimest võikski pidada paljuski viimase täiskaadersensoriga variandiks. EOS 6D ahvatleb ennekõike 20.2 MP täiskaadersensoriga, sisse-ehitatud ja valmidusega, ISO 100-25600 (laiendatav 50-102400) ja DIGIC 5+ protsessoriga. Üsna pea loodame sellele kaamerale ka ise käed külge panna ja teieni juba liikuvas pildis kommentaare ja esmaseid muljeid vahendada. Seniks aga loe täpsemat infot allpool olevast Canoni pressiteatest.

 

 

 

 

 

 

 

Pressiteade
17. september 2012

Canon toob turule oma väikseima ja kergeima täiskaadrilise digipeegelkaamera  EOS 6D

17. september 2012 – Canon tuleb välja tõelistele fotograafiahuvilistele loodud uusima EOS-sarja digipeegelkaameramudeliga EOS 6D. Kaameraga EOS 60D sarnase suuruse ja kaaluga EOS 6D on EOS-sarja kõige väiksem ja kergem täiskaadrilise CMOS-sensoriga digipeegelkaamera. See mudel on uudne lisand Canoni täiskaadriliste kaamerate valikusse ja ideaalne just nendele kasutajatele, kes soovivad saada suuremat kontrolli teravussügavuse üle või saavutada maksimaalset efekti, pildistades EOS-süsteemi laia valiku EF-lainurkobjektiividega.

Mudelis EOS 6D on ühendatud võimas täiskaadriline pildindussüsteem ja esmaklassilised tulemused hämaras pildistamisel kompaktse, tugeva ent kerge disainiga. Esmakordselt on EOS-mudelis olemas ka WiFi[i]- ja GPS[ii]-ühendus, võimaldades fotograafidel liikvel olles pilte asukohateabega sildistada ning juhtmevabalt arvutisse, pilve või nutitelefoni edastada.

Lõigates kasu EOS-i 25 aasta pikkusest uuenduslikkusest, on kaameral EOS 6D uudne 20,2-megapiksline CMOS-täiskaadersensor, mis võimaldab fotograafidel kvaliteedis kaotamata plakatisuurusi väljatrükke teha või pilte kärpida. ISO-vahemik 100 – 25 600 (laiendatav vahemikuni 50 – 102 400) muudab hämaras selgete ja loomulike piltide tegemise varasemast veelgi lihtsamaks.

Ka uus 11-punktine automaatteravustamissüsteem pakub hämaras Canoni kõigi seniste süsteemide seas võimsaimat jõudlust. Teravustades kuni kuuvalgusega samaväärse väärtuseni EV-3, jäävad objektid teravatena isegi kõige keerulisemates valgusoludes, mis võimaldab maastikke või portreesid isegi öösel pildistada ning stseene tõetruult ja minimaalse müraga jäädvustada.

Täiskaadersensor võimaldab portreepiltide tegemisel paremat kontrolli teravussügavuse üle, tänu millele saavad fotograafid pildistatava objekti kauni taustahägu abil taustalt kergelt esile tuua. Kaameraga EOS 6D saavad fotograafid avastada nüüd ka oma EF-sarja lainurkobjektiivide täielikku potentsiaali, sest mudelivalik on lai: 8–800 mm. Lisaks pakub võimas DIGIC 5+ pildiprotsessor mitmeid automaatrežiime ja loomingulisi pildistamisfunktsioone, täiendades täismanuaalset juhtimist, et pakkuda täielikku paindlikkust väga mitmetele kasutajatüüpidele.

Kaameramudeli EOS 6D HDR-režiim võimaldab ka keerulistes valgusoludes jäädvustada nii heledaid kui tumedaid alasid, samas kui mitme säri funktsioon lubab fotograafidel kaameras kuni üheksa erinevat säri üheks pildiks ühendada. Vaikne režiim pakub aga võimalust loomulike portree- või pulmapiltide tegemiseks ning pildiotsijast või LCD-ekraanilt nähtav üheteljeline elektrooniline lood aitab piltide kadreerimisel sirget horisonti hoida.

Olles täiesti esimene WiFi-ühendusega EOS-, võimaldab mudel EOS 6D fotograafidel oma tööd kohe pildistamisjärgselt jagada. Pilte saab juhtmevabalt välisele mäluseadmele edastada, Facebooki või YouTube’i üles laadida või Canoni WiFi-printerist juhtmeta ühenduse kaudu printida. Lisaks saab videoid ja pilte kvaliteetselt ja suurelt nautida ka DLNA-ühendusega HD-telerist. Nutitelefoniga juhtmeta ühenduse abil saavad fotograafid kaamerat kaugjuhtida ning enne päästiku kaugvajutust ja jäädvustatud piltide vaatamist pildistamissätteid reguleerida ja teravustada.

Kasutades kaamera EOS 6D sisseehitatud GPSi, saab võtteid pildistamishetkel asukohaandmetega sildistada. Reisihuvilised saavad aga oma teekonnast GPS Logger-funktsiooni abil veelgi põhjalikuma ülevaate saada ja oma marsruudi kaasasoleva Map Utility tarkvara abil kuvada.

Mõõtmetega kõigest 144,5 x 110,5 x 71,2 mm ja kaaluga 770 g[iii] kaamera EOS 6D on EOS-sarja kõige kompaktsem täiskaadriline digipeegelkaamera. Selle tolmu- ja pritsmekindel, osaliselt magneesiumist tehtud korpus pakub tugevat kaitset ja nuppude intuitiivne paigutus lihtsat juhtimist. Fotograafid saavad oma pilte detailselt ja loomulike värvidega vaadata suurelt 7,7 cm (3,0-tolliselt) kõrgresolutsiooniga Clear View LCD-ekraanilt, millel on ka eredas päikesevalguses ja suure nurga alt vaatamiseks täiendatud peegeldusvastane konstruktsioon.

Uus akutald BG-E13 pakub lisatoidet pikemateks võtteseanssideks, lihtsustades samas nii vertikaalset kui ka horisontaalset pildistamist. Kasutades kahte LP-E6 akut, võimaldab akutald kaks korda rohkem pilte teha ning lisamugavuse ja paindlikkuse pakkumiseks saab selles kasutada ka AA-patareisid.

EOS 6D – põhiomadused

  • 20,2-megapiksline täiskaadersensor
  • Tugev ent kerge konstruktsioon
  • Maksimaalne ISO 25 600 (laiendatav kuni väärtuseni 102 400)
  • 11-punktine automaatteravustamine tundlikkusega kuni EV-3
  • GPS3 salvestab teie asukoha
  • WiFi2 abil failiedastus ja kaugjuhtimine
  • Täis-HD-video

Photokina 2012 fotomess – algus
autor: Lauri Veerde

fotomess on Photopointi ajaveebi jaoks alanud. Läheme koos sisse?

Click here to view the embedded video.

Panasonic GH3 hübriidkaamera video teeb peegelkaameraile tuule alla
autor: Lauri Veerde

Oi, kuidas videograafidele meeldib Panasonicu GH2 hübriidkaamera. Nad ei võrdle selle videopilti mitte Canoni 5D Mark II aparaadi omaga (see jäävat GH2 pakutavast kaugele maha), vaid koguni RED profikaameratest välja tulevate klippidega. Kujutage siis ette, mida teeb ühe sellise videograafi süda, kui ta näeb seda uut kaamerat. GH3. Selle magneesiumsulamist korpus ja juhtnuppude kaskaad ei jäta kahtlust, et tegemist on nüüd juba profikasutajale suunatud aparaadiga. Tõsiselt – millisel teisel kaameral on viis muudetava funktsiooniga Fn-nuppu? Lisaks veel kolm Custom-režiimi programmirattal.

GH3 16,5 MP sensor salvestab full HD videot nii 24 kui ka 50 kaadrit sekundis kiirusega – ning mõlemat progressiivselt. Juba see ainuüksi on päris kõva sõna. Sellele lisaks on Panasonic aga videoentusiastide soove kuulda võtnud ja lisanud video valikutesse ALL-I režiimi mis filmib videot andmesagedusega 72Mbit/s. ( 5D Mark III filmib ALL-I režiimis 91Mbit/s andmevooga, kuid videopildi kvaliteetsud sõltub ka muudest näitajatest).  GH3 kaameral on sisseehitatud stereomikfofon ning 3.5mm mikrofoni kja kõrvaklappide pesad. Lisaks veel Timecode salvestamine, Focus Peaking abi käsitsi teravustamisel, intervallvõtte režiim, aegluubis video salvestamine ja võimalus ühendada XLR-adapteri abil profiklassi lisatarvikuid.

Foto poole pealt on Panasonic välja öelnud, et GH3 on hetkel kõige kiirema autofookusega hübriidkaamera. Sarivõtte maksimumkiirus on 6 kaadrit sekundis, ISO saab nihutada vahemikus 100-12800. Puutetundlikule (kahjuks mitte resistive-tüüpi nagu Canon EOS 600D kaameral) LCD-ekraanile sekundeerib elektrooniline pildiotsija, mille OLED ekraani lahutusvõime oma 1740 ooo pildipunktiga küll elektroonilistest otsijatest maha jääb.

on endale nõudmas kõige kõrgemat kohta hübriidkaamerate seas. Homme vaatame seda kaamerat juba Photokina fotomessil lähemalt.