Käed küljes – Sony NEX-6 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

on kindlasti üks populaarsemaid hübriidkaamerate tootjaid ja arendajaid. Ka selleaastasel Photokinal on välja pannud uue hübriidi – vahetatavate objektiividega nimega . See aparaat toob endaga kaasa sisseehitatud välklambi, valikuketta, pildiotsija, WiFi ja kaamerasisesed rakendused, millega pilte töödelda ning igale poole jagada saab. Väliselt on NEX-6 peaaegu nagu NEX-7, kuid pisut väiksem. Igatahes peab Sony nüüd kiirelt tegutsema, et asendada NEX-7 kaameraga, mis on NEX-6 aparaadist nii palju parem, et seda ka osta tasuks. Praegusel hetkel NEX-7 ilmselt enam eriti paljusid hübriidkaameravajajaid ei ahvatle.

Click here to view the embedded video.

Näpud küljes – imeväike kompaktkaamera Nikon Coolpix S01
autor: Lauri Veerde

Eks me olime Ardoga mõlemad näinud tootefotosid Nikon Coolpix S01 kompaktkaamerast. Ei arvanud me kumbki, et see midagi erilist on ning arrogantselt jätsin ma sellest mõni nädal tagasi Photopointi ajaveebi veergudele isegi uudise postitamata. Nüüd aga tuleb võlg tagasi teha, sest S01 kaamera suutis meid Photokina fotomessil täielikult rajalt maha tõmmata. Niivõrd miniatuurne on see kaamera, et tundub isegi pisut koomiline pärast kõiki neid D600, EOS 6D, a99 jne kolakaid. Puutetundliku ekraaniga aparaat on väga lihtsate fotofunktsioonide ja minimaalse arvu juhtnuppudega. Vaadake kindlasti:

Click here to view the embedded video.

Käed küljes – puutetundliku ekraaniga välklamp Metz 52 AF-1
autor: Lauri Veerde

on vaata, et pikima katkematu ajalooga välklampide tootja maailmas. Ja kindlasti üks uuenduslikemaid. Ka seekord ei jää tagasihoidlikuks, vaid toob turule uue (küll, jah, siiski tagasihoidliku nimega) välgu – 52 AF-1. Tagasihoidlikule nimele vaatamata on tegu päris uuendusliku välgupüssiga, mille juhtarvuks 52. 52 AF-1 välgu pead saab pöörata ja kallutada, tema välgukanna plaat on metallist, ta on igatepidi ühilduv TTL mõõtmissüsteemiga (suhtleb kaameraga vabalt). Nagu varasemaidki mudeleid, saab ka teda värskendada, ehk siis vajadusel asendada olemasolev firmware uusima firmware‘i versiooniga USB ühenduspesa kaudu. Kõige revolutsioonilisemaks võib aga pidada puutetundlikku ekraani ja just seda featuuri me Photokina fotomessil kõige muu seas ka suurima huviga lähemalt uurisime.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Tamron AF SP 70-200mm F2.8 DI VC USD suumobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Jaapani optikatootja on seni oma fookusesse seadnud eelkõige soodsamapoolsete suumobjektiivide valmistamise. Viimasel ajal astub aga väga usinalt suurtootjate kannule ka profiturul. Käesoleva aasta kevadel turule paisatud 24-70mm F2,8 DI VC USD standardsuum näitas, et nalja ei tee. Nüüdne uus AF SP 70-200mm F2.8 DI VC USD on selge viide, et nalja isegi nalja tegemisest mõtet teha ei ole ja sammutakse tõsiselt profituru poole.

fotomessil oli vaatamiseks ning proovimiseks välja pandud ainult üks eksemplar sellest uuest objektiivist – seegi oli kahjuks veel prototüüpversiooni seisuses nii et mälukardile sellega tehtud pilte salvestada ei lubatud. Kaamera ees objektiivi proovides üllatas aga selle kiire ja täpne autofookus. Plusspunkte kogub objektiiv ka oma ilmastikukindla korpuse eest. Miinuse saab see aga väga tihkelt liikuva suumirõnga tõttu. Loodame, et see saab tooteliinile minevatel objektiividel olema mõnusama käiguga.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Tamron 90mm F/2.8 VC USD makroobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Tamroni 90/2,8 makroobjektiiv on juba pikka aega legendi staatuses olnud. Nüüd on sellele saabunud vääriline järglane – AF SP 90mm F2,8 VC USD on ilmastikukindel, tema pikkus ei muutu teravustamisel, ehket ta on korpusesisese fookuseerimisega. Korpuse peal on eraldi teravustamisvahemikku piirav lüliti. Objektiiv on varustatud stabilisaatori ja vaikse ning kiire teravustamismootoriga. Vaatame lähemalt:

Click here to view the embedded video.

4 5 6 7 8 9 10 11 12