Sony juhib endiselt suure edumaaga täiskaader hübriidkaamerate turgu
autor: Elise Ader

 

Jaapani turu täiskaader hübriidkaamerate müüginumbrite kokkuvõtetes (aprilli kuu arvestuses) oli endiselt müügitulult konkurentidest pikalt ees Sony. Vastavalt jagunesid esikolmiku müügiprotsendid: Sony: 50%, Canon: 30%, Nikon: 15%. Sony kasuks räägivad ka meie enda viimaste kuude müüginumbrid Photopointis. Selle aasta esimese 4 kuuga jaguneb Photopointi täiskaader hübriidide müük selliselt: Sony 70%, Canon 17%, Nikon 12% ja Panasonic 1% (vaata jooniselt). Kui meenutada seda, et Sony on juba mõnda aega olnud juhtival positsioonil ja et sealjuures pole Sony ka viimasel ajal ühegi uue kerega välja tulnud, võib järeldada, et kui see peaks lõpuks juhtuma, võivad numbrid hakata rääkima nende kasuks veelgi enam. Selline märkimisväärne tulemus pole sündinud muidugi juhuslikult, sest viimastel aastatel on Sony oma fookuse eelkõige suunanud just täiskaadersensoriga kaamerasüsteemi arendamisele.

Viimase 4 kuu täiskaader hübriidkaamerate müük Photopointis:

 

Samuti näitab 2018. aasta majandusaastaaruanne seda, et Sony võttis ära Nikoni ülemaailmse müügitulu II koha.  Sony juhtis hübriidkaamerate turgu juba 2017. aastal, mis oli piisav, et tõusta 2017. aastal kaameratööstuse üleüldiste tulude arvestuses kolmandale kohale.  2018. aasta aruanne aga näitas, et nende müügitulu tõusis veelgi enam, tõstes Sony üleüldises tulude arvestuses teisele kohale. On ainult rõõm, et Sony teeb jätkuvalt suuri arenguid, avaldades sellega survet ka teistele tootjatele ühe paremate uuendustega välja tulema.

 

Kui rääkida kõige enimmüünumatest mudelitest siis oli aprillikuu pingerida Jaapani turul järgmine:

 

1) Sony a7 III

2) Canon EOS RP

3) Canon R

4) Nikon Z6

5) Sony a7II

Photopointi selle aasta pingerea pjedestaalil võidutsevad aga üksnes Sony kaamerad:

 

1) Sony a7 III

2) Sony a7 II

3) Sony a7

4) Nikon Z6

5) Canon EOS RP

 

Kahtlemata on igal kaamerabrändil on “omad konksud” – tugevused ja miinused. Nende omavaheline rivaalitsemine on meile kui tarbijatele üksnes hea, sest see tähendab, et eri brändid annavad endast alati kõik, et välja tulla üha paremate kaameratega. לhel aastal võib parima tiitli pälvida Sony, teisel aastal Nikon, kolmandal Canon. Kõik oleneb juba üksi väljaantavatest kaameratest ja tootjate arenguintervallist. Tõsiasi on aga see, et hetkel on Sony jätkuvalt täiskaaderhübriidkaamerate tootmisel oma sõiduvees ning omab parimaid ja armastatumaid hübriidkaameraid turul.

The post Sony juhib endiselt suure edumaaga täiskaader hübriidkaamerate turgu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic teatas uuest hübriidkaamerast LUMIX GX880, mis on välja töötatud täiuslike selfide loomiseks
autor: Elise Ader

 

Panasonic tutvustas uut hübriidkaamerat LUMIX GX880, mida on spetsiaalselt kohandatud kaunite selfide tegemiseks. Kompaktse ja stiilse profiili ning traditsioonilise disainiga LUMIX GX880 peaks suvehakul saabuma müügile oranžis, roosas, hõbedases ja mustas korpuses ning 12-32 mm kit objektiiviga kaamera letihind peaks jääma kuskil 599 euro kanti.

Uuel kaameral on 3-tolline puutetundlik tagaekraan, mida saab ligi 180-kraadise nurga all üles tõsta ning pööramisel läheb kaamera automaatselt iseenda pildistamise režiimi. Iseenda pildistamise režiimis on võimalik kasutada erinevaid selfide jäädvustamise funktsioone. GX880 kit objektiivil on lai nurk, mis tähendab et ka tahaplaanile on võimalik jätta erinevaid objekte ning kaamera ISO-tundlikkus on max 25600, ehk et kaamera püüab detaile ka keerulistes valgusoludes. Kaameral on ka iseenda pildistamise öörežiim, mis võimaldab eredamalt jäädvustada nii esiplaanil olevaid inimesi kui ka tausta.

Ilu heaks

Ilufunktsioonid võimaldavad lisada fotodele eriefekte: siluda nahka või teha nägu mitmeid kordi saledamaks. Filtrit saab kusjuures kasutada mitte ainult iseenda pildistamise režiimis, vaid ka tavaliste portreede tegemisel. Pärast pildistamist saab samuti tegeleda kaameras välimuse retuÅ¡eerimisega: kasutada  näol erinevaid efekte, muu hulgas parandada naha tekstuuri, pingutada näonahka, valgendada hambaid või lisada virtuaalset meiki.

 

 

LUMIX GX880 salvestab sujuvaid ja kõrgresolutsiooniga 4K videoid MP4-vormingus ja võimaldab pildistada RAW-formaati. 4K-tehnoloogia eeliseks on ka see, et kasutaja saab jäädvustada 4K-fotosid ning sättida fookust ükskõik millal, kasutades selliseid funktsioone nagu focus stacking, Post Focus ja Light Composition. Lisaks on kaameral veel sellised põnevad ja loomingulisust innustavad režiimid nagu Creative Control, Creative Panorama ja Photo Style. Esimene nimetatud režiimidest pakub kokku tervelt 22 erinevatfiltrit (retro, hele, tume jne).

 

 

Automaatrežiim ja stseenijuhis

A+ režiim on algajatele mõeldud automaatrežiim, mis pakub võimalust teha kauneid fotosid, kasutades selleks mitmesuguseid abistavaid funktsioone: nagu näiteks fookusjälitus (AF Tracking), nutikas stseenivalik (Intelligent Scene Selector), näotuvastus (Face Recognition) ja ISO kontrollimine (Intelligent ISO Control). Stseenijuhis pakub 21 näidisfotot, mille on teinud professionaalsed fotograafid. Kasutajad saavad valida foto, mis sobib nende pildistamisoludega kõige paremini, ning kaamera seadistab automaatselt pildistamiseks optimaalseimad parameetrid.

Kaameral on olemas ka Wi-Fi-ühendus, mis võimaldab lihtsalt pilte igal ajal otse maailmaga jagada.

Allikas: Panasonic

The post Panasonic teatas uuest hübriidkaamerast LUMIX GX880, mis on välja töötatud täiuslike selfide loomiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh GR III kompaktkaamera tarkvarauuendus toob väiksed parandused
autor: Lauri Veerde

Ricoh on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma uusimale APS-C sensoriga kompaktkaamerale Ricoh GR III. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 1.11 ja ei too endaga kaasa uusi täiustusi vaid parandab paar pisiviga kaamera töös. Täpsemalt toob v.11 endaga kaasa järgmised muudatused:

 1. Parandatud on viga, mis avaldub video taasesitamise käigus kaameras kaadrite vahelejäämise (video “hakib”)
 2. Mac OS operatsioonisüsteemi USB seadmete nimistus näidatakse nüüd korrektset kaamera tarkvara versiooninumbrit
 3. Parandatud on kaamera üldist toimimist.

 

The post Ricoh GR III kompaktkaamera tarkvarauuendus toob väiksed parandused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Suur kevade ale valitud DJI toodetele kestab veel viimaseid päevi
autor: Elise Ader

DJI ametliku maaletoojana on meil põhjust meelde tuletada, et valitud DJI toodete suurepärased kevadhinnad kestavad veel 29. maini!

 

DJI OSMO Mobile 2

DJ Osmo Mobile 2 stabilisaator muudab nutitelefoni stabiliseeritud videokaameraks, mis teeb iga kaadri sujuvamaks ja professionaalsemaks. Tegemist on tõelise unistuste tööriistaga kõigile, kes soovivad enda nutitelefoniga tehtud videote kvaliteedi viia kõrgemale tasemele. Vloggeri või juutuberina ilmselt tead, et stabiilne ja korralik video tõstab ka selle usaldusväärsust ja vaadatavust. See hinnatud nutitelefonidele mõeldud videostabilisaator on hetkel kevadkampaania tulemusel 30€ soodsam kui muidu.

 • Universaalne disain, mis sobib 58,6–85 mm laiusega nutitelefonidele
 • 2600 mAh liitiumpolümeer aku kestab kuni 15 tundi järjest
 • Bluetooth 4.0 LE ühendus
 • DJI GO rakendus
 • 1/4″ statiivikinnitus
 • Gimbali kontrollitav tööulatus: kalle ette/taha: ±160°; külgkalle: ±155°
 • Gimbali mehhaaniline tööulatus: kalle ette/taha: ±170°; pööre: -90–70°; külgkalle: ±170°
 • Gimbali kontrollitav kiirus: 120°/s
 • Aku kestvus: 15 tundi (ideaaltingimustes)
 • Aku laadimisaeg: 2 tundi

 

Telli soodushinnaga DJI OSMO Mobile 2 veebikaubamajast tasuta koju/kontorisse »

 
DJI Ronin-S Essential Kit

Loomulikult pole vähem olulisem stabiilsus ka suuremate kaamerate puhul. Sellisel puhul võiks stabiilsuse saavutamiseks olla ideaalne abiline näiteks DJI Ronin-S Essential Kit, mis on hetkel tervelt 50 eurot odavam kui muidu. Essential Kit on odavam alternatiiv DPreview.com poolt 2018. aasta parimaks videotarvikuks kuulutatud DJI Ronin-S standardkitile, milles nagu nimi ütleb on olemas tegelikult kõik oluline, mida sujuva video tegemiseks vajad.

 • Võimekad mootorid stabiliseerivad kaamera kolmel teljel
 • Praktiline neljasuunaline juhtkang ja muud juhtnupud
 • Stabilisaator ei varja kaamera ekraani
 • Integreeritud fookuse seadistamine
 • Erinevad Timelapse režiimid
 • 360° liikumine kõigil telgedel
 • Kuni 12 tundi tööaega
 • Kiire ja lihtne stabiliseerimine
 • Kandevõime kuni 3,6 kg
 • Kompaktne ja kerge konstruktsioon

 

 

Telli soodushinnaga DJI Ronin-S Essential Kit veebikaubamajast tasuta koju/kontorisse »

 

Lisaks nendele on veel lühikest aega soodushinnad ka DJI Ronin-S -le ning Mavic 2 zoomile. Ronin-S on hetkel tervelt 150 eurot soodsama hinnaga  ja Mavic 2 zoom 100 eurot soodsam.

  

 

Tee head DJI diilid ära enne, kui need lõppevad ››

The post Suur kevade ale valitud DJI toodetele kestab veel viimaseid päevi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm GFX 100 keskformaatkaamera toob 102 megapiksli suurused fotod, faasituvastusega teravustamise, 5-teljelise värinastabilisaatori ja 4K videorežiimi
autor: Lauri Veerde

Siin see on. 2018. aasta sügisesel Photokina messil esimest korda maailmale näidatud Fujifilm GFX 100 keskformaatkaamera on nüüd valmis ja jõuab turule juuni lõpus. See on 102 MP keskformaatsensori, sensoripõhise värinastabilisaatori, faasituvastusega autofookuse ja kuni 400Mbps 4K video salvestamise võimekusega profiklassi hübriidkaamera. Senise Fujifilmi keskformaatkaamerate pealiku Fujifilm GFX 50S aparaadiga võrreldes 2x suurema lahutusvõimega, suurusjärgus 2x suurema korpusega ja ligi 2x kallima hinnaga.

Fujifilm GFX 100 hübriidkaamera 102 MP sensor pildistab 11648 ח 8736 px suurusi faile. 16-bit Raw formaati saab sarivõttel klõbistada 2 kaadrit sekundis, 14-bit Raw faile aga 5 fps kiirusega. Olemas on intervallvõte ja 16 Film Simulation värviprofiili.

Tavaliselt on digitaalsed keskformaatsensoriga kaamerad ikka vähemal või rohkemal määral funktsionaalsuse ja kiiruse pildikvaliteedi nimel ohvriks toonud. Nagu aastate eest Pentax 645Z, nii on ka Fujifilm GFX teedrajav kaamera, sest suudab suurele sensorile ja mahukatele 100 MP failidele vaatamata funktsioneerida põhimõtteliselt sama hästi nagu täiskaadersensoriga profikaamera.

GFX 100 on esimene keskformaatsensoriga kaamera maailmas, millel on sensoripõhine värinastabilisaator. Ja mitte lihtsalt mingi algeline stabilisaator, vaid esimeste proovidasaanute sõnul väga hästi toimiv ja standardsetes CIPA testides 5.5 EV astme tõhusushinnangu saanud stabilisaator. See tuleb kasuks nii pildistades kui videot filmides.Erinevalt Fujifilm GFX 50S kaamerast – millel on ainult kontrastipõhine autofookus – on uue GFX 100 kaamera sensoril faasituvastusega pikslid, mis katavad kogu sensori pinna – peaaegu 100% ulatuses. Tänu neile pikslitele teravustab Fujfilmi uus keskformaat 210% kiiremini.  Ja seda ükskõik kas kaadri keskel või päris ääres. Lisaks toimivad GFX 100 kaameras kõik automaatse teravustamise režiimid, mis on olemas näiteks Fujifilm X-T3 kaameras – jälgivast lukustuvast autofookusest kuni silmatuvastuseni. Sellist paindlikku autofookussüsteemi pole ühelgi teisel keskformaatkaameral.

Korpuse poolest matkib Fujifilm GFX 100 klassikalisi integreeritud horisontaalse akutallaga professionaalseid peegelkaameraid. Ka Fujifilmi uue keskformaadi korpusel on olulisemad nupud ja kettad dubleeritud. Vooluallikana saab kasutada ühte või kahte NP-T125 akut, mis koos suudavad täis laetuna anda voolu kuni 800 kaadri pildistamiseks.

Lisaks 3,2-tollisele puutetundlikule ja mõlematpidi nurga alla seatavale 2.36 px lahutusvõimega LCD-ekraanile on GFX100 kaameral veel kaks pisemat ekraani seadistuste vaatamiseks (üks suure LCD all ja teine kaamera peal). Eemaldatav elektrooniline pildiotsija on aga eriti detailse 5.76 MP ekraaniga. Seda pildiotsiojat saab ka vertikaalsihis nurga alla käänata. GFX 50S omanikud peaksid aga teadma, et sellele vanemale kaamerale uus pildiotsija oma võimsama ekraani tõttu ei sobi.Fujifilm GFX kaameraga pildistamine erineb oluliselt seniste Fujifilmi profimate hübriidkaamerate kasutamiskogemusest – nimelt pole sellel enam eraldi kettaid ISO ja säriaja seadmiseks. GFX 100 kasutamine on nüüd sarnane Canoni või Nikoni või Sony digikaameratele – siin on eesmine ja tagumine valikuketas, mille abil saab elektrooniliselt seada avaarvu, säriaega ja muud. Pildistamisrežiime ongi sel kaameral ainult 4: manuaalne, avaprioriteet, säriajaprioriteet ja programmsäri. Nende režiimide vahetamine toimub pealmise LCD-ekraani kõrval oleva pisikese nupu abil.

Ka videorežiim on Fujifilm GFX 100 aparaadil keskformaatkaamerale mitteomaselt funktsionaalne. Kvaliteetseim video, mida see aparaat seesmiselt UHS II tüüpi SD-mälukaardile salvestada suudab, on 4K salvestis DCI või UHD vormingus kuni 30 kaadrit sekundis kuni 400Mbps andmesagedusega ja 10-bit 4:2:0 värvusinfoga. Välisesse salvestisse saab läbi HDMI salvestada ka 4:2:2 värvusinfoga klippe. Eriti muljetavaldav on fakt, et kaamera salvestab videot kogu suure sensori pinnaga ja vähendab selle siis vajalikku suurusesse – seetõttu võime sellelt kaameralt oodata väga detailset ja ilusat videopilti. Tasub ka meeles pidada, et videot salvestades aitab pilti stabiliseerida värinastabilisaator ja teravana hoida jälgiv autofookus.

Fujifilm GFX 100 hübriidkaamera seab keskformaatsensoriga fotoaparaatide lati uuele kõrgusele. Tavaliselt vaid aeglasmaks stuudio- või maastikutööks sobivatel keskformaatkaameratel on nüüd võimekas alternatiiv. GFX 100 on ju ultradetailse pildiga kaamera, mille kiire teravustamine ja värinastabilisaator lubab seda kasutada kasvõi pulmade pildistamisel ainsa kaamerana – backup kaameraks näiteks pisike kiire Fujifilm X-T3.

Tundub, et keskformaat võib olla tuleviku täiskaader. See tulevik maksab muidugi omajagu, sest Fujifilm GFX 100 kere ametlik soovituslik jaehind on 10 999€. Võib tunduda palju, kuid ei tasu ära unustada, et sarnaste tehniliste andmetega konkureerivad keskformaatkaamerad on umbes 3x kallimad.

Allikad: Fujifilm pressiteade; Fujifilmi tooteleht

 

Fujifilm GFX 100 hübriidkaamera tootefotod

The post Fujifilm GFX 100 keskformaatkaamera toob 102 megapiksli suurused fotod, faasituvastusega teravustamise, 5-teljelise värinastabilisaatori ja 4K videorežiimi appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12