Canon annab raha tagasi ka uue 700D ostu pealt
autor: Anni Proosa

Canon

Alles hiljuti sai välja kuulutatud, et Canon annab fototehnika ostjale raha tagasi. Pakkumine kehtib valitud toodetele ning kaameratest on nimekirjas Canon EOS 7D ning 60D kered. Kuigi kamaania on hetkel aktiivne, on põhjust sellest siiski uuesti rääkida, sest kaamerate nimekirja on lisandunud ka Canon EOS 700D kere. Lisaks on hea uudis ka see, et kampaania on pikenenud kuni 30. juunini.

Raha saab tagasi lisaks ka valitud Canoni objektiivide ja välklampide pealt. Kampaanias osalevate toodete ja tagastatavate summadega saab tutvuda Canoni veebilehel. Ost tuleb registreerida Canoni veebilehel ning saata registreering koos ostutšeki koopiaga tavapostiga Canonile. Täpsed juhised ja tingimused leiad www.refundcampaign.com.

Karbist välja: 20x suumiga kompaktkaamera Panasonic Lumix TZ40
autor: Lauri Veerde

panasonic-tz40-digikaamera-22

Võimsa suumi ja pisikese korpusega kompaktkaamera, mis on pilgeni täis topitud erinevaid funktsioone ja innovatsiooni. Nõnda võiks iseloomustada äsja Photopointi kauplustesse jõudnud Panasonic Lumix TZ40 kompaktkaamerat. TZ40 kuulub Panasonicu pisemate kompaktkaamerate absoluutsesse tippu. Karmima hinnasildi ja parema pildistamisomadustega võib uhkeldada vast ainult Panasonic LX7. Need kaks kaamerat on aga oma iseloomult väga erinevad. Erinevus tuleneb just nimelt objektiividest: kui LX7 kaameral on objektiiv mis suumib vähe aga teeb pimedas paremat pilti siis TZ40 suumib palju ja kaugele kuid hämaras tehtud fotodelt samaväärset kvaliteeti oodata ei ole.

Sellised kaamerad nagu Panasonic TZ40 seda on, on muutunud viimastel aastatel päris populaarseks nii et igal endast lugupidava kaameratootja valikust võib vähemalt ühe sellise leida. TZ40 karmimateks konkurentideks on näiteks sellised ässad nagu Canon PowerShot SX280 HS, Fujifilm F900 EXR ja muidugi ka 30x optilise suumiga Sony Cyber-Shot HX50V. Meie keskendume siin pildiloos TZ40 võludele, vaatleme seda kaamerat peamiselt väljast aga piilume pisut ka ekraani vahelt sisse.

panasonic-tz40-digikaamera-1

Panasonic Lumix TZ40 olulisemad omadused:

  • 18.1 MP 1/2.3″ CMOS sensor
  • 20x suumiga, F3.3 – F6.4 objektiivi fookuskauguste vahemik on 24 – 480 mm (35 mm ekvivalendina)
  • Lähim teravustamiskaugus: 3 cm. Käsitsi teravustada ei saa. Autofookuse abivalgus.
  • 5-suunaline optiline värinastabilisaator aitab pildistada teravamaid fotosid ka suurema fookuskauguse korral
  • 3.0″ puutetundlik LCD-ekraan mahutab hea hulga piksleid (920 000 px)
  • Ühendused: WiFi, NFC, HDMI, USB 2.0. Kaugjuhtimispuldi võimalust ei ole. NFC aitab kaks seadet ühendada WiFi võrku.
  • GPS kiip, PASM särirežiimid, RAW faili ei salvesta.
  • Videorežiim: 1920 x 1080 (60 fps), 1280 x 720 (60, 30 fps), stereoheli salvestamine
  • Mõõtmed: 105 x 59 x 28 mm
  • Kaal: 198 g

panasonic-tz40-digikaamera-2

Karbis on: Panasonic Lumix TZ40, kasutusjuhendid, DVD-plaat tarkvaraprogrammidega, liitiumaku, laadimisadapter, USB-kaabel (UC-E6 pistikuga kaamerapoolses otsas) ja randmepael.

panasonic-tz40-digikaamera-3

Panasonic Lumix TZ40 on vägagi konservatiivse, võiks isegi öelda et lihtsa disainiga. Metalne korpus on teraliselt sätendava pinnaviimistlusega – välja arvatud kaamera ülemisel küljel olev plaat, mis on lihtsalt must. Hämaras teravustamisel aitab kaamerat objektiivi juures ülal olev autofookuse abivalguse lamp.

panasonic-tz40-digikaamera-25

Erinevalt näiteks Canon SX280 kaamerast on Panasonic kaamera esiküljele tekitanud kummeeritud kattega käepideme. See on väga tänuväärne disainitükike, kuna parendab tunduvalt aparaadi püsimist pihus.

panasonic-tz40-digikaamera-5panasonic-tz40-digikaamera-4

Kaamera paremal küljel joonistub metallkorpusesse nelinurgeline plastiksaareke. Selle all on NFC ehk Near Field Communication kiip. Kui sa oled nende õnnelike hulgas, kel on NFC ühendusega nutitelefon, siis peaksid sa nutitelefoni selle külje lähedale asetama. NFC ühendust ei kasutata fotode või videote laadimiseks vaid abimehena kahe seadme WiFi võrku sidumiseks.

Kaamera vasakul küljel, korraliku plastikust ja vedruga avaneva-sulguva luugi taga on kaks ühenduspesa. Ülal HDMi pesa ning all USB pesa, mis tegelikult ei olegi USB pesa vaid hoopis UC-E6 standardile vastav port. Sellel pordil on kolm funktsiooni. AV ühendus (saab juurde ostetava kaabli abil vaadata pilte teleriekraanil), fotode ja videote kopeerimine arvutisse läbi USB ning laadimine.

panasonic-tz40-digikaamera-6

DMW-BCG10E liitiumaku peab ühe laadimiskorraga vastu 300 säritust. See on üsna keskpärane tulemus – sissejuhatuses nimetatud kolmest konkurendist näitab siin väga head vastupidavust Sony – HX50 kaamera lubab ühe laadimiskorraga pildistada lausa 400 kaadrit.

panasonic-tz40-digikaamera-7

Leica brändiga kaunistatud suumobjektiivi maksimaalseks avaks on f/3.3 laiema vaatenurga ja f/6.4 kitsaima vaatenurga puhul. See on täiesti tavaline tulemus ning ega ükski konkurent selles osas midagi eriti paremat ei paku (kui just mitte Sony, kes 30X suumi juures on siiski suutnud säilitada samaväärse avavahemiku).

panasonic-tz40-digikaamera-9

Ülal pildil näed objektiivi laiema vaatenurga korral ning välja pikenenuna kitsaima vaatenurga korral. Arvestades seda, kui väikseks muutub lõpuni sisse suumides ava, tuleb selle kaamera juurde üsna kohustusliku ostuna soovitada statiivi. 20x suumiga saab käest pildistades ilmselt terava pildi vaid hea valgusega päevasel ajal. Statiivi olemasolu korral muutub pildistamine selle kaameraga aga palju paindlikumaks. Välja suumitud objektiiviga saad klõbistada ilusa uduse taustaga lähi(makro)võtteid ning pildistada pikema säriajaga kauguses olevat ja nii moonutada perspektiivi ning tuua asju lähemale.

panasonic-tz40-digikaamera-10

Kaamera peal on leitud ruumi programmiratta jaoks. Nagu tähelepanelik silm märkab, on sellel olemas koguni kaks kasutaja poolt seadistavat režiimi (C1 ja C2). Lisaks näeme programmirattal huvitavamatest ikoonidest ka panoraamrežiimi ja Creative Control režiimi.

panasonic-tz40-digikaamera-16 panasonic-tz40-digikaamera-17

Creative Control režiimi abil saab pildistada fotosid erinevate digitaalsete filtritega nagu “Toy Camera”, “Cross Process”, “Miniature” jne. Peab küll ütlema, et nii mõnigi tootja on neid digifiltreid arendanud juba selliseks, et kasutaja ka filtri tugevust ja muid parameetreid muuta saaks. Panasonicul saab filtrite parameetreid muuta ainult minimaalselt ja mõnede puhul mitte üldse.

panasonic-tz40-digikaamera-23

Kui rääkida nuppudest ja kasutamismugavusest, siis võib kohe tähele panna, et Panasonicu kaameral ei ole ühtegi valikuketast. Nii Canonil kui ka Fujifilmil on valikuratas kaamera taga neljasuunalise nupu ümber. Sony`l on lisaks sellele aga veel lausa särikompensatsiooniratas kaamera peal. Säriparameetrite “ava” ja “säriaeg” seadmiseks tuleb TZ40 kaameral vajutada kõigepealt Exposure/Map nupule ning seejärel saab suunanuppudega üles-alla muuta säriaega ja paremale-vasakule muuta ava.

panasonic-tz40-digikaamera-11panasonic-tz40-digikaamera-12
 Ekraanile saab kuvada digitaalset kompassi ja loodi ning soovi korral ka histogrammi. All paremal nurgal olevale “Q-Menu” ehk kiirmenüü nupule vajutades avaneb (PASM režiimides) selline seadete valik.

Panasonic Lumix TZ40 ekraan on puutetundlik. Kahjuks aga mitte capacitive-tüüpi vaid resistive-tüüpi. See tähendab, et puutetundlikkuse toimimiseks peab seda tavalisest tugevamalt vajutama. See-eest on ekraan aga väga ilusa ja terava pildiga.

panasonic-tz40-digikaamera-13 panasonic-tz40-digikaamera-14

Programmiratast keerutades keerleb ka ekraanil särirežiimide karussell. Ülal mainitud C1 ja C2 režiimid on pisut erinevad. C1 režiimi alla saab menüüst seada endale meeldivad parameetrid ja siis saab lihtsalt programmiratast C1 asendisse keerates ükskõik millisel ajal need seaded aktiveerida. C2 režiimi alla saab aga (vt ülemist parempoolset pilti) seada omakorda kolm erinevat Custom režiimi. Iga kord, kui režiimiketta C2 peale keerad, saad avanevast menüüst valida ühe kolmest C2 režiimist.

panasonic-tz40-digikaamera-19panasonic-tz40-digikaamera-20

WiFi funktsioon võimaldab mitmeid toiminguid. Nutitelefoni või tahvelarvutisse laetud Panasonic “Image App” abil saab kaamerat eemalt juhtmevabalt juhtida, fotosid saab pildistamise ajal mobiilsesse seadmesse või tavaarvutisse saata. Samuti saab arvutisse saata pärast pildistamist – kõik pildid korraga. Lisaks on võimalik fotosid üle WiFi võrgu vaadata ka ühilduvate telerite suurel ekraanil.

panasonic-tz40-digikaamera-21

panasonic-tz40-digikaamera-24

Panasonic Lumix TZ40 on sobiv pildimasina reisihuvilistele või siis näiteks neile, kellele lihtsalt kaugeid asju lähemale suumida meeldib. See on paindlik kaamera, mille manuaalsed säriseaded ning laia fookuskauguste ulatusega objektiiv lubavad pildistada väga erinevaid kaadreid seadmata piire sinu loovusele. Kui sa sellist laadi kaamerat endale hankida plaanid, siis soovitame sul end pühendada manuaalrežiimis pildistamise halvasti varjatud saladustesse ja kindlasti hankida kaamerale lisaks ka statiiv. Ning välklamp – kui vähegi võimalik – lülita välja.

Panasonic Lumix TZ40 Photopointis: 429€

Kompaktkaameraga Indias 16. India enda Veneetsia
autor: Renee Altrov

DSC03286-copy

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/2, 1/40 sek, ISO 2000.

Mägedest alla sõites istusin ilma akendeta bussis, ise üleni kinni kaetud(loe: kõik riided seljas), püksid salliks keeratud ja kapuuts silmini tõmmatud. Üritasin kapuutsi ja salli vahelt piiluda mägist maastikku mille ilu tegi veel vürtsikamaks täiuslik päikesetõus. Kell oli pool 7.

Esimest korda terve reisi jooksul tundsin, et mul oleks just praegu vaja teleobjektiivi. Hommikune kerge uduvine eraldas erinevad mäetipud. Iga mägi oli nagu erinev layer suurest pildist, erineva kontrastiga.

Mida rohkem mägedest alla, seda enam kadusid mu seljast riided ja soe rannatuul hakkas akendest sisse tungima. Kottayamisse jõudes ma juba higistasin, ilma et oleks sõrmegi liigutanud. Edasi seiklesin kolme erineva bussi ja ühe praamiga Aleppysse.

DSC03400

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/5,6, 1/2000 sek, ISO 800.

DSC03172

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/3,3, 1/1250 sek, ISO 1000.

DSC03160

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/4,5, 1/1250 sek, ISO 500.

DSC03581

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/2, 1/250 sek, ISO 500.

See piirkond tähendab juba Kerala Backwatersit. Kerala Backwaters on teoreetiliselt India enda Veneetsia, aga ilma kanaleid ümbritseva linnata ja tohutult ilusa loodusega. Jõgede ja kanalite rägastik millesse võib niiöelda “uppuda”.

Lonely Planeti sõnul on Kerala Backwaters üks suurimaid vaatamisväärsusi Indias. Tõesti, see on hämmastav. Leidsin uued reisikaaslased. Kolm Taanlast ja üks Norrakas.

On mitmeid viise kuidas Backwaterseid näha. Esimene ja kõige odavam viis on võtta 8 tunnine praam Aleppyst Kollamisse. Maksab 300 ruupiat. Praam sõidab mööda suuremaid kanaleid ja enamvähem saab selle õige tunde kätte küll.

DSC03514

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/3,2, 1/1000 sek, ISO 3200.

DSC03578

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/5,6, 1/1000 sek, ISO 2000.

Teine võimalus on võtta kohalik kanuu koos juhiga. Juhiks on tavaliselt mõni kalamees või põllumees, kes teenib turistide sõidutamisega lisaraha. See on juba midagi enamat, kui lihtsalt kerge ülevaade. 2-3 tunnine sõit näitab väga täpselt kuidas käib kohalik elu kanalite ääres ja millised on elutingimused. Kuna kanaleid kasutatakse vee allikatena, siis kodud on ehitatud väga lähedale ja teoreetiliselt tekib tunne, nagu sõidaks kanuuga läbi inimeste hoovide. Tädid pesevad pesu, lapsed mängivad hoovis kriketit, vanemad härrad uudistavad uusi turiste, nooremad pojad üritavad sulle kookospähklit müüa. Selle kanuureisi ajal käis just 9 päevane templifestival mis tähendas, et ruuporitest lasti ilma pausideta tohutult kõvasti mantraid. Ja seda terves külas ning 9 päeva järjest. Meie 2,5 tunnise reisi jooksul mõjus see juba korralikult, ei kujuta täpselt ettegi kuidas 9 päeva oleks.

Kanuureiside kohta leiab infot turistiinfost või siis küsi ükskõik kellelt tänaval, kõik teavad kedagi kes korraldavad mingeid reise. Ma võtsin kohe Kollami sadama turismiinfost broneeringu. Maksis 400 ruupiat( 6 eurot) ja sisaldas autotransporti 45 minutit õigesse kohta, 2-3 tundi kanuusõitu ja transporti tagasi linna. Need reisid toimuva tavaliselt 2 korda päevas.

DSC03625

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/6,3, 1/1000 sek, ISO 200.

DSC03638

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/3,2, 1/2000 sek, ISO 1250.

DSC03651

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/3,5, 1/400 sek, ISO 200.

Kolmas, kõige kallim ja arvatavasti ka kõige luksuslikum viis on võtta kambaga terve paatmaja. Tavaliselt paketid sisaldavad1-2 päeva laevas koos ööbimise ja 24 tundi teenindusega. See on siinkandis põhiline turismimagnet. Neid paatmaju on absoluutselt igas suuruses ja igas hinnaklassis. Praamiga sõites nägin oma mitusadat paati seismas ja kliente ootamas. Kuna kõrghooaeg on läbi, siis pargitakse paat ära ja uuel hooajal läheb jälle sõitmiseks.

DSC03446

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/5, 1/1600 sek, ISO 160.

2-päevase paketi hinnad hakkavad kuskilt sealt 2000 ruupia kandist ja võivad ulatuda kõrgemale kui lagi. Tõesti, sky is the limit. Kui vähegi võimalus, siis tuleb minna. Aga see on täpselt selline seltskonna olemine, et väga suvaliste turistidega ei tahaks koos olla. Kuna Taanlased ja Norrakas olid selle juba ära teinud, siis ei jäänudki mul muud üle kui lihtsalt kanuureis võtta. Olen rahul!

DSC03489

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/4, 1/1600 sek, ISO 100.

Otsisime endale hotelli rannale kõige lähemale, et oleks hea minna ujuma. Hommikul just peale päikesetõusu läksime Henninguga (Norrakas) julgelt randa, lootes leida sealt mõnusa peesitamise koha koos pehme liiva ja enamvähem puhta veega, aga ei, rand oli teoreetiliselt üks suur peldik. Mehed tulevad hommikul sinna oma number kahte tegema. Rand on täis väikesi auke, kuhu siis tehakse asi ära, aga liiva peale ei lükata. Aga no kui juba rannas olime, eks siis pidi ikka ujuma küll minema (tean küll mis te praegu mõtlete). Väikesed poisid püüdsid rannas hommikusöögiks rusikasuuruseid krabisid.

OK, aitab küll linnadest, aeg hakkab otsa saama ja tahaks veel natuke rannas pikutada. Sõidame veel lõunapoole.

DSC03186

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/2, 1/500 sek, ISO 200.

DSC03205

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/2,2, 1/500 sek, ISO 200.

DSC03355

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/4,5, 1/1600 sek, ISO 100.

DSC03672

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/2,2, 1/320 sek, ISO 1000.

DSC03675

Foto pildistatud Sony RX1 kompaktkaameraga. f/2, 1/320 sek, ISO 6400.

 Vaata kõiki “Kompaktkaameraga indias” artikleid siit

Pentax K-30 peegelkaamera – kui tarvis, siis töötab ka AA akudega
autor: Lauri Veerde

Kui peegelkaameral aku tühjaks saab, siis tuleb see kas laadima panna või lükata kaamerasse tagavaraaku. Pentax K-30 kaameral on aga üks alternatiiv veel. Juurde ostetava raami abil saab selle sees kasutada spetsiaalaku asemel tavalisi AA mõõdus patareisid või akusid. Neidsamu, mis lähevad välklampide, kellade, mänguautode ja muude vidinate sisse. See tähendab, et kui teil Pentax K-30 kaameraga pildistades aku tühjaks saab ja uut varuks võtta ei ole, siis saate poest või mõne muu seadme seest saadud AA akud kaamerasse lükata ja pildistamine võib jätkuda. Anton näitab:

Palun kliki video vaatamiseks siia

Pentax K-30 Photopointis

Vaata kõiki Pentax K-30 videoid

Canon 200-400 mm f/4 koos integreeritud 1.4x telekonverteriga – objektiiv, mida sa endale tõenäoliselt lubada ei saa
autor: German Breus

EF 200-400mm L IS USM FSL

Mullu novembris täiesti uue objektiivi fundamentaalse disainiga äsanud Canon sai selle nüüd lõpuks valmis. Viivituse põhjuseks oli kuuldavasti prototüüpversiooni optilise disaini viga. Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4× erineb tavalisest telesuumobjektiivist selle poolest, et sellesse on sisseehitatud 1,4-kordne telekonverter. Seda rakendades muutuvad objektiivi omadused ekvivalentseks 280-560mm f/5.6 optikaga. Nagu L-seeriale omane, on kõik omadused kõrgemast klassist: magneesiumsulamist ilmastikukindel korpus, 4-stoppi kiiremat säriaega lubav stabilisaator, kiire USM autofookus, Power Focus videote filmimiseks. Lisaks on saadaval ka esinduslik ja eksklusiivne kandekohver, hinnaks kõigest 5,5% objektiivi omast.

Eks see fototehnika valmistaja juba teab, kuidas panna spordi- ja loodusfotograafide silmad särama ja rahakotid nälgima. Viimasest rääkides tulevad silme ette säästumakaronid ja kaltsukad, sest USA turul on eeltellijatele hinnaks 11,799 dollarit. Nagu ikka, eurodesse arvestamisel võib tõenäoliselt panna võrdusmärk vahele.

Petapixel on oma flickr kontole pannud üles kolm täismõõdus näidispilti, mis annavad veidi aimu, kas see kaua tehtud kaunikene ka seda pappi väärt on.

Allikad: petapixel.com, dpreview.com