Sony täiendas enda E-bajonetiga objektiivide perekonda kolme uue mudeliga
autor: Taavi Tänava

3sony

Sony täiendas NEX seeria hübriidkaameratele mõeldud objektiivide valikut kolme uue mudeliga. Nendeks E-bajonettidega objektiivideks on Zeissi 16-70mm F4 OSS, 18-105mm F4 G ning musta värvi 50mm F1.8. Kõik kolm objektiivi on varustatud Sony OSS (Optical SteadyShot) pildistabilisaatoriga. Kõik peale pisema on esmakordsed tulijad, kuid 50mm 1.8 fiksobjektiiv võib olla NEXi fännidele tuttav. 50mm objektiiv on hõbedasena juba tükk aega väljas olnud ja nüüdsest saadaval ka stiilses tumedas ülikonnas, et sobituda viisakalt tumedate NEX-aparaatidega ning eelkõige muidugi eile esitletud a3000 hübriidkaameraga.

Koos uute tulijatega on Sony E-bajonetiga objektiivide hulk kasvanud 18 erineva mudelini, kus esindatud on nii Sony, Carl Zeissi kui ka G-seeria torud. Järgnevalt lähemalt kahest põhilisest tulijast:

Carl Zeiss Vario-Tessar T* 16-70mm F4 ZA OSS suumobjektiiv

 16-70

Uus Carl Zeissi Vario-Tessar T* 16-70mm F4 on sobiv suumobjektiiv igapäevaseks kasutamiseks alates maastike pildistamisest portreedeni välja. Suumiulatus antud objektiivil on 4x ning fookuskaugus 35mm ekvivalendina 24-105mm. Suumi T* vääristus vähendab objektiivis tekkivate peegelduste hulka ning AA (Advanced Aspherical) läätsede tehnoloogia abil on objektiiv mõõtudelt üpriski kompaktne. Nimelt on kombineeritud neli asfäärilist läätse ühe ED klaasi elemendiga. Tulemuseks on saavutatud 308 g kaaluv ning 75 mm pikkusega objektiiv. Objektiivil on suumimisel püsivalt F4 ehk siis ava suurus ei muutu. 

Carl Zeiss Vario-Tessar T* 16-70mm F4 ZA OSS peaks meie lettidele jõudma sügisel.

E PZ 18-105mm F4 G OSS suumobjektiiv

18-105

Esimeseks G-seeria klassi kuuluvaks E-bajonetiga objektiiviks on Sony E PZ 18-105mm F4 G OSS. Nagu ka eelneval objektiivil, on ka sellel maksimaalne ava 4, mis ka suumimisel jääb muutumatuks. Konstruktsiooni poole pealt on sellel objektiivil 2 ED klaasi ning 3 asfäärilist elementi, tagamaks vähem peegeldusi ning selgemat joonist. 

Koostöös OSS pildistabilisaatori ning suumi elektroonikaga on 18-105 tehtud ahvatlevaks eriti videosõpradele. Objektiivi suumi saab kasutada kahte moodi. Ühel viisil tavapärasest suumirõngast keerates, teisel juhul lülitist, mis toimib nagu videokaameratel kombeks – sujuva liikumisega. Sony sõnul pakub see märkimisväärset vaiksust ning sujuvust suumimisel. Seda eelkõige seetõttu, et tagada võimalikult vähese kõrvalise müra tekitamine filmimisel. 

Objektiivi on suure tõenäosusega oodata meile detsembris.

Sony 50mm F1.8 OSS (must)

50must-hõbe

Kolmandale uuele tulijale võib kõrvale võrdlemiseks seada hõbedase 50mm 1.8 fiksobjektiivi, andmaks ülevaadet mõlema objektiivi stiilsest välimusest ning jätmaks lugejale otsustada, kumb rohkem silma paitab. Tänu suurele ning avale on teravustamissügavust lihtne kontrollida ning objekti taustast esile tuua, luues seeläbi meeldiv bokeh (tausta udusus).

Sony E-bajonetiga 50mm f/1.8 musta värvi objektiivi on meie turule oodata varasügisel.

Sony ametlik pressiteade

NFC toega hübriidkaamera nutikatele – Sony NEX 5T
autor: Taavi Tänava

Nex-5T-2

 

Sony on keskmiselt välja tulnud ühe uue NEX hübriidkaameraga aastas. Mõnikord suurte, mõnikord väikeste uuendustega. Antud uuenduskuur paraku fotosid paremaks ei muuda – tegemist on põhiliselt kaamera nutikamaks ning mugavamaks muutmisega, tagamaks parem ühilduvus seadmetega. Sony vahetab uue NEX 5T hübriidkaameraga välja mudeli 5R, mis mõnede üksikute omaduste tõttu erineb eelkäijast.

Põhiline huvi antud kaamera vastu tekitatakse neile huvilistele, kes kasutavad erinevaid nutiseadmeid – telefonid-tahvlid, millel jookseb Android, Blackberry, Symbian või Windows Phone operatsioonisüsteem. Samuti on tarvilik lisa NFC tugi,  mida tänapäeval lisatakse üha enam uutesse seadmetesse.  Sony on liitunud laevaga ning lisanud antud kaamerale samuti NFC (Near Field Communication) toe, mis hõlbustab seadmete omavahelist suhtlemist. NFC aitab ära hoita tüütute Wi-Fi paroolide sisestamise ja muudab piltide edastamise kiiremaks. Kahjuks on kurb uudis Apple seadmete omanikele, kuna Apple ei ole veel oma seadmetele NFC liidest juurde lisanud ja seetõttu jääb läbi nutiriistade omavahelise puudutamise mugav piltide jagamine ära ning tuleb kasutada WiFi varianti või muid tavapäraseid alternatiive. Selleks, et kasutada piltide edastamiseks NFC tuge, tuleb vastuvõtja asetada telefoni külje peal oleva NFC logo vastu, kuna viimase all peitubki saatja, mille kaudu edastatakse andmeid.

Lisaks NFC toele on üheks täiustuseks uuenenud ekraani mehhanism, mis võimaldab ekraani keerata 180 kraadi üles, võimaldades eelnevaga võrreldes ladusamalt kas siis endast või seltskonnast pilti teha. Ekraani saab alla keerata endiselt 50 kraadi

nex5t-1

Märgatavaks muutuseks võib tuua ka KIT objektiivi muutuse. Sony asendas suurema 18-55mm F3.5 – 5.6 OSS objektiivi kompaktse ning video-sõbralikuma 16-50mm 3.5 – 5.6 PZ OSS vastu, mis peaks paremini funktsioneerima ning on ka märgatavalt kergem.

Uuendatud mudelit NEX-5T on oodata meie turule tänavu sügisel.

NEX-5T_front NEX-5T_fside nex5t-2 nex5t-3

Ricoh uuendab Pentax DA Limited seeria objektiive
autor: Lauri Veerde

 

pentax-limited-seeria

Ricoh esitleb täna koguni viit Pentax peegelkaameratele mõeldud objektiivi. Tegemist on pisut uuendatud versioonidega kõrgelt hinnatud Pentax DA Limited seeria optikapärlitest. Need fikseeritud fookuskauguse ja metallist korpusega objektiivid on endale saanud uue ilme. Pentaxi ilus helesinine-kollane teravustamisskaala on asendunud valge numbrilauaga ja roheline rõngas on nüüd Ricohilikult punane. SMC vääristus on asendatud HD vääristusega, mis Ricohi sõnul neelab senisest vähem valgust ning saab paremini hakkama võitluses sisepeegelduste vastu. Uute objektiividega tehtavad fotod on seeläbi kontrastsemad ja teravama joonisega.

Kolmanda uuendusena on objektiivide diafragmaava nüüd senisest ümaram. See tähendab ilusamaid fookusest-väljas alasid (bokeh). Kahjuks ei kirjuta Ricoh täpsemalt, kuidas see ava siis ümaramaks muutus. Diafragmalabade arv on uutel Limited`idel vanadega võrreldes identne.

Loe ka Margus Männiku artiklit vanematest DA Limited objektiividest

Ricohi ametlik pressiteade

 H1_Limited

HD PENTAX-DA 70mm F2.4 Limited

70mm_0731-5

HD PENTAX-DA 40mm F2.8 Limited

40mm_0808-7

HD PENTAX-DA 35mm F2.8 Macro Limited

35mm_0731-3

HD PENTAX-DA 21mm F3.2AL Limited

21mm_0731-6

HD PENTAX-DA 15mm F4ED AL Limited

15mm_0731-4

 

Ricoh esitleb uusi Pentax välklampe. Lisatud ilmastikukindlus ning LED-valgusti video filmimise jaoks
autor: Lauri Veerde

AF540FGZII copy

Ricoh toob täna lagedale kaks Pentax välklampi – Pentax AF540FGZ II ja Pentax AF360FGZ II. Need on täiustatud mudelid senistest AF540FGZ ja AF360FGZ välkudest ning nende kõige olulisem uuendus võrreldes senistega on ilmastikukindel korpus. See tähendab, et sarnaselt K-50 ja K-5 II peegelkamaeratele ning ilmastikukindlatele objektiividele ei karda uued välklambid vihma ja veepritsmeid ega tolmu. Just see oli Pentaxiga pildistajail veel tõeliselt vastupidavast fotokomplektist puudu.

pentax-valklambid

28 tihendit muudavad Pentaxi uued välklambid vihma- ja tolmukindlaks

Mõlema välklambi esiküljel on LED videovalgusti, mis on eelkõige mõeldud valgustama kaadrit video filmimise ajal kuid abistab pildistajat ka pikkade särituste korral. Lisaks töötab LED-valgusti autofookuse abistaja rollis. Viimane funktsionaalsus toimib Ricohi sõnul 645D, K-r, K-5, K-30, K-5 II, K-5 II s ja K-50 kaameratega – seda aga ainult siis, kui nende kaamerate tarkvara on korralikult uuendatud viimasele versioonile.

Tagaküljel on toimunud olulised muutused nuppude asetuses. Nihiknupud on kadunud, valikuketas koos selle keskel oleva nupuga on liikunud tsentrisse ja ülejäänud nupud on sellevõrra suuremad. Loodetavasti on välklambi juhtimine tänu muudatustele juhtnuppude paiknemises ja kasutajaliideses ka mugavam.  Mõlemad välklambid peaksid Ricohi sõnul olema senisest kiirema taaslaadimisega. AF540FGZ II peaks uueks laksuks valmis olema 5 sekundi,  AF360FGZ II 2.5 sekundi jooksul pärast. Seda nii leelis- kui ka liitiumakude kasutamise puhul.

Mõlema lambi välgupead liiguvad nüüd 90° üles, 135° vasakule, 180° paremale ning ka 10° allapoole. Mõlemal on metallist välgujalg mõlema särikompensatsiooni saab muuta -4 kuni +2EV vahemikus 1/3 või 1/2 EV sammude kaupa.  Kahe välklambi erinevuseks lisaks AF540FGZ II soolasemale hinnale on eelkõige võimsus. AF360FGZ II juhtarvuks on eellasega identsed 54 m. AF360FGZ II on muutunud oma eelkäijast võimsamaks ning evib nüüd juhtarvu 36 m.

Pentax AF540FGZ II ja Pentax AF360FGZ II välklampe on Pentaxi peegelkaameraga kasutajad pikisilmi oodanud ning hea on tõdeda, et Ricoh ei petnud ootajate lootusi. Iseäranis hea tundub olevat just AF360FGZ II, mis, võrreldes senise AF360FGZ välklambiga on igast küljest oluliselt funktsionaalsemaks ja võimsamaks muutunud. Kuulda on, et uusi välklampe on aga vanadega võrreldes lettidele oodata pisut kallima hinnaga. Seetõttu – kelle Pentaxil veel välklampi ei ole ja kes äsjakirjeldatud uutest omadustest ei hooli – viimane aeg enda kaamerale osta üks tõsine välklamp soodsama hinnaga.

Pentax välklambid Photopointis

Ricohi ametlik pressiteade

Pentax AF540FGZ II välklamp

 AF540FGZII copy

Pentax AF360FGZ II välklamp

AF360FGZII copy

 

Point TV 97. Pentax K-500 ja K-50 peegelkaamerad
autor: Lauri Veerde

Pentax K-500 ja Pentax K-50 on pealtpoolt vaadates täiesti identsed. Kui numbrimärki peale graveeritud poleks, võiks ka Point TV videomeeskond need vabalt segamini ajada. Samas on K-500 aga oma kaaslasest koguni 200€ võrra kallim. Miks nii? Vaatame neid uusi kaameraid koos Antoniga lähemalt: