Kasulikud vidinad 84. Lumiquest Ultra Bounce välguhajuti
autor: Silver Pik

ultrabounce-3

Talv see neetud pikk, sompus ning pime aastaaeg. Valgust pole piisavalt millegi jaoks ning pidevalt peab taskulambi valgel filme vaatama. Oh ei, õnneks nii hull seis ka pole, kuid fotode tegemisel tekib küll vähese valgusega probleeme. Eks ikka tuleb välk kaamera peale keerata ning kõvasti lisavalgust juurde anda. Mõnikord on aga nii, et välist välku pole võimalik lakke keerata või on vaja veel rohkem lahti hajutada. Selle jaoks on leiutatud erinevad hajutid ning üht sellist me siin kohe lähemalt tutvustame - Lumiquest Ultra Bounce.

Kirjuta siia artikli alla kommentaariumisse, mis välguga sina seda hajutit kasutama hakkaksid. Esmaspäeva lõunal loosime kõikide kommenteerijate vahel välja selle samase Lumiquest Ultra Bounce välguhajuti.**

Lumiquest toodab väga palju erinevaid peegeldeid ning hajuteid välklampidele. Täna näppude vahel on neist üks kompaktsemaid, kuid üldsegi mitte väikese funktsionaalsusega Ultra Bounce. Tegelikult sobib see kombineerimiseks ka erinevate vihmavarjude või softboksidega, et valgus veel rohkem laiali hajutada, kuid Ultra Bounce vidinat kasutades üksinda saab ka päris hea tulemi kätte.

ultrabounce-1

Ultra Bounce välguhajuti tuleb QR koodiga varustatud pakendis.

ultrabounce-6

ultrabounce-7

Hajuti on pehmest valgust läbi laskvast materjalist. Seda saab voltida, väänata ning ka välgu ette panna. Välgu ette kinnitamiseks on kaasas järgnevad tarvikud:

ultrabounce-8

ultrabounce-9

ultrabounce-10

Välgu külge kinnitub see lihtsalt. Nimelt on hajutil konksudega varustatud alad (vasakpoolne pilt). Välgu külge kleebitakse peene karvkattega materjal (keskmine pilt). Neid kahte üksteisele tutvustades saavutavad konksud karvadega välkukiirusel hea klapi ning kukuvad kallistama. Üksteist kallistatakse seni, kuni fotograaf neid füüsiliselt üksteisest eemaldama hakkab (parempoolne pilt). Põhimõtteliselt võiks nad saata kallistamise maailmameistrivõistlusele, eks?

ultrabounce-2

Siis ei ole muud midagi, kui hajuti välgu peale* ning pildistama. Antud hajuti suunab välgult tuleva valguse igas suunas laiali ning tänu seinadelt, laelt ning miks ka mitte põrandalt peegelduv valgus annab tehtavale kaadrile kordi pehmema valgustatuse.

*Me ei hakanud välgule kinnitamiseks kasutama komplektis olevaid vahendeid, kuna ei tahtnud välja loositaval komplektil ära kasutada kinnitusvahendeid. Parem kasutame meie korra rahakummi ning õnnelik võitja kasutab selleks ette nähtud vahendeid, mitte vastupidi!

 

ultrabounce-on

ultrabounce-off

Vasakpoolne pilt on tehtud Lumiquest Ultra Bounce hajutit kasutades, parempoolne aga ilma. Mõlemal juhul oli välk keeratud otse pildistatava subjekti poole. Antud kaadrite näitel on näha, et Ultra Bounce tarvikut kasutades on võimalik kergelt elimineerida pildistatava subjekti taha tekkiv vari ning ka naha tekstuur on tükkmaad parem (fotograafia mätta otsast vaadates). Tomib! Muud polegi tegelikult vaja.

** Soovi korral võime ka rahakummid kaasa panna. Ikka täitsa niisama, mitte midagi vastu ei taha.

Lumiquesti välgutarvikud Photopointis

Kingi fotohuvilisest sõbrale või tuttavale fotograafiakursus
autor: Jürgen Veerme

 fotkursus_blog

Kui tänavuste jõulukingituste ostmine ei ole sinu jaoks esimene kord, siis sa juba tead, et käia kaubanduskeskusestes nädal aega enne jõule on üpriski ebameeldiv. Varajase jõulustressi vältimiseks on hea viis kingituste ostud lähedastele ära teha internetis. Erinevat sorti tehnilised vidinad, tahvelarvutid, peegelkaamerad jne leiad Photopointi veebilehelt. Kui aga sinu sõprade või tuttavate hulgas on fotohuvilisi, siis oleks neile sobiv kinkida näiteks fotograafiakursus.

Photopointi fotokursus.ee kinkekaartide abil on fotograafiakursuste kinkimine oma sõbrale või tuttavale mugav ja lihtne.

Et fotokursust oma lähedastele kinkida, tuleks minna veebiaadressile www.fotokursus.ee ning valida välja sobiv kursus, mida kinkida soovite. Klõpsates kursuse juures oleva kinkekaardi pildi peale suunataks sind vastava kursuse kinkekaardi infolehel. Pärast ostu sooritamist saadetakse sulle e-mailiga .PDF dokument, milles on kinkekaart. PDF dokumendi saad kingituse saajale saata näiteks meili teel. Soovi korral saad selle ka kenasti välja printida ning õnnitluskaardi vahele asetada.

Fotokursus.ee on Eesti suurim fotograafia-alane online õpikeskkond, kus kursuseid on mugav vaadata nii suure arvuti ekraanilt kui ka tahvelarvutite ja nutitelefonide väiksematelt ekraanidelt – täpselt seal kus sulle sobib. Just siis, kui sul aega on. 

Lisainfo fotokursus.ee ja fotograafiakursuste kohta leiad Photopointi fotokursus.ee veebilehelt

Mõned näited fotokursus.ee lehel olevate kursuste kinkekaardidest:

01-kk-algkursus

Joosep

fotokursuse-makrofotoblkkog

Karbist välja: Fujifilm X-E2 hübriidkaamera
autor: Silver Pik

IMG_1725

Teate neid ülilahedaid Fujifilm X seeria hübriidkaameraid? Noh, neid retrostiilis kaameraid, mis kannavad nimetust X-Pro1, X-A1, X-M1, X-E1 jne. Jah, täpselt neid samuseid. Mul on hea uudis teile, fotosõpradele. Antud nimekirjast viimane, X-E1 on saanud endale värskenduskuuri ning muutnud tähistust. Vähe sellest, uus X-E2 on meil Photopointi ajaveebi nobedate näppude käes karbist välja võtmiseks ning lähemalt uurimiseks.

Esmapilgul ei tundu võrreldes X-E1′ga edasiminekud suured olevat. Samapalju piksleid sensoril, muutunud pole ka ekraani või pildiotsija mõõt, välised mõõtmed ning disain suhteliselt samasugused. See kõik on esmapilgul, sest X-E2 kaane all rohkem sobrades tuleb erinevusi hulgim välja.

Mis need on, saate näha juba järgnevast tabelist:

  Fujifilm X-E2 Fujifilm X-E1
Sensor X-Trans CMOS II 
16,3 megapikslit
23,6 × 15,6 mm (APS-C)
X-Trans CMOS 
16,3 megapikslit
23,6 × 15,6 mm (APS-C)
Pildiprotsessor EXR Pro II EXR Pro
ISO ulatus 200 – 6400
laiendatav kuni 25600
200 – 6400
laiendatav kuni 25600
Teravustamine Hübriidne
TTL kontrastituvastusega
ning faasituvastusega 
TTL kontrastituvastusega
Säriajad 1/4000 – 30 sek  1/4000 – 30 sek 
Sarivõte 7 kaadrit/sek

6 kaadrit/sek

Videosalvestus 1920 × 1080 50p/25p
1280 × 720 50p/25p 
1920 × 1080 24p
1280 × 1080 24p
Ekraan 3″ TFT LCD
1040000 pildipunkti
2,8″ TFT LCD
460000 pildipunkti
Pildiotsija OLED värviline pildiotsija
2360000 pildipunkti
OLED värviline pildiotsija
2360000 pildipunkti
Ühendused miniHDMI, USB
2,5mm mikrofoni sisend
miniHDMI, USB
2,5mm mikrofoni sisend
Juhtmevaba võrk WiFi IEEE 802.11 b/g/n puudub
GPS Läbi nutitelefonis oleva rakenduse puudub
Mõõdud 129 × 74,9 × 37,2 mm  129 × 74,9 × 38,3 mm 
Kaal (ainult kere) 300 g 300 g

Mida need numbrilised ning tehnoloogilised muudatused tegelikult annavad tavakasutajale, sellest me räägime artikli jooksul pikemalt. Praegust oleks aga targem karbile küüned taha lüüa ning pakendist Fujifilm X-E2 esmalt välja võtta.

IMG_1594

IMG_1595

IMG_1596

Pakendus on tootel võrdlemisi tagasihoidlik. Viisakas mustas karbis peitub kahe kihi jagu tooteid. Ülemises on kaamera koos objektiiviga, alumises kõik lisatarvikud. Liigset materjali pakendamiseks pole kasutatud – kile sisse ning korras.

 

IMG_1598

Karbist leiab lisaks Fuji X-E2 kerele ka 18-55mm objektiivi, objektiivi päikesevarjuki, laadija koos toitekaabliga, liitiumaku, kaamerarihma ning rihma kinnituseks vajalikud lisavidinad. Mingil põhjusel pole kaameraga kaasa pandud USB kaablit, kuid see pole vast kellelegi probleem, kuna X-E2 kasutab microUSB pesa. Seega saab kasutada seda sama kaablit, mis sul nutitelefoni või tahvelarvuti ühendamiseks arvutiga. Pildilt jäi välja küll kasutusjuhend ning tarkvara CD, kuid selle vast annate andeks.

 

IMG_1603

Nagu Fuji ikka, kasutab ka X-E2 Fujifilm X bajonetti objektiivide kinnitamiseks. Sensor kaamera sees on sama suur, kui enamusel tavakasutajale suunatud peegelkaamerate sees. Täpsemalt öeldes – 23,6 × 15,6 mm külgedega APS-C mõõtu valguspüüdja (sorry, Canon, sinu sensoritest ikkagi suurem). Kvaliteedilt ei jää antud kaamera pildisensor alla teistele hübriidkaameratele ega peegelkaameratele.

Mis puudutab antud sensori erinevaid aspekte – nagu eelmise versiooni X-Trans sensoriga, puudub ka sellel optiline madalpääsfilter. Põhjus, miks ei teki probleeme moiré või aliasing efektiga on see, et sensoris ei ole kasutusel klassikaline Bayeri värvifilter (erinevat värvi püüdvad pildipunktid on 2×2 ruudustikus) vaid korrapäratumat 6×6 ruudustikku. See võimaldab saavutada teravama ning detailsema kujutise nii videoid salvestades kui fotosid tehes.

 

IMG_1608

Suureks edasiminekuks võib antud kaamera juures pidada tegelikult uuendatud pildiprotsessorit ning automaatset teravustamist. EXR Pro II pildiprotsessor on kaks korda särtsakam kui eelmise põlvkonna EXR Pro. Mis sinna täpselt sisse pandud, sellest Fuji vaikib, kuid tooteandmetes on neil kirjas, et tegu on kahe protsessoriga süsteemiga. Selle tulemina on parendatud natuke sarivõtte kiirust (X-E2: 7 kaadrit/sek; X-E1: 6 kaadrit/sek) ning väga palju on tehtud videosalvestust paremaks. Algselt oli Fujifilm oma X seeriaga suhtumisel, et need kaamerad pole mõeldud filmimiseks, kuid kasutajad arvasid teisiti. Seetõttu ongi tõstetud 1920 × 1080 24p pealt maksimaalne videokvaliteet 1920 × 1080 50p peale. Poole rohkem kaadreid sekundis – kordi teravam talletatud video. Selles aspektis ei jää uue põlvkonna Fuji X kaamerad enam Sonyle, Olympusele ega Panasonicule grammigi alla. Lisaks annab uus pildiprotsessor kiirema müraeemalduse, teravuse ning optika korrektuuri (nende algoritmidesse karbist välja artiklis ei ole paslik süveneda, kuid ütleme nii, et toimib ülihästi). 

Eelnevalt juba mainisin, et sel kaameral on uus teravustamismehhanism. Eelnevatele Fujifilm kaameratele sai tõsiselt ette heita üleüldist autofookuse kiirust, siis uuel mudelil (samamoodi ka Fujifilm XQ1 kaameral, mida paar päeva tagasi karbist välja võtsime) on kasutusel hübriide autofookuse mehhanism. Heades valgusoludes kasutatakse ära kiiret faasituvastuse meetodit ning nõrgemates valgusoludes lülitab kaamera end automaatselt kontrastituvastuse peale. Suhteliselt hämarates tingimustes sai X-E2 pildi teravaks mõnikord isegi kiiremini, kui kõrgelthinnatud Canon EOS 5D Mark III täiskaader peegelkaamera. Vot täpselt nii hea on X-E2 teravustamine.

 

IMG_1612

Tulles nüüd kaamera disaini juurde. X-E2 on klassikalise Fujifilmi retro välimusega. Pealmine plaat on anodeeritud alumiiniumist ning ülejäänud korpus nahaimitatsiooniga kattega. Suure boonusena on kaamera eespaneelil kummeeritud (kuid sama mustriga) sõrmetugi, mis annab hea haarde kaamera ümber. Lisaks on eespaneelil näha bajonetist vasakul pool objektiivi lukustuse nuppu ning paremal asub teravustamisrežiimi valiku hoob.

 

IMG_1633Tagumine külg on kaameral kirju mis kirju. Keskseks elemendiks on suur 3-tolline LCD ekraan, millel pildipunkte peale laotud natuke üle miljoni (eelmisel mudelil oli see number tagasihoidlik 460000). Lisaks on vasakus ülemises nurgas elektrooniline, OLED ekraaniga pildiotsija. Selle sisse-välja lülitamiseks pole eraldi nuppu vaja, kuna pildiotsija aktiveerimiseks kasutatakse sensorit. Nii ekraanile kui pildiotsijasse kuvatavat infot saab muuta Disp/back nupuga ning nende seadistus on eraldi.

Nuppude loogikast läbi närimine võib võtta natuke kauem aega, kuna Fujifilm ei lähene mitte sellest, kuidas teised tootjad eelnevalt teinud asju, vaid sellest, kuidas neile tundub mõistlikum. Kui korra sellega harjuda, siis on lihtne ning arusaadav kaamerat kasutada.

IMG_1676

IMG_1682

IMG_1677

Ülaltoodud piltide näitel alustades vasakpoolsest pildist:
Drive nupp kuvab erinevad pildistamisrežiimid – lates üksikkaadrist ja sarivõttest, lõpetades erinevate kahvelduse variantidega (säri, tundlikkus jne).
Q nupp kuvab kõik muudetavad parameetrid ekraanile, kust saab nooleklahvidega liikudes valiku teha.
AE nupp kuvab jällegi särimõõtmise parameetrid.

 

IMG_1678

IMG_1670

IMG_1673

Fn2 lüliti kuvab vaikimisi valgetasakaalu valiku.
AF lüliti jällegi kuvab ekraanile teravustamispunkti valikud.
Ning Menu/OK nupp toob ekraanile kaamera menüü.

Tagumine kerimisratas toimib menüüdes mugava liikumisvahendina/parameetri valijana, kuid pildistamisrežiimis ka ava seadistamisena. Kui objektiivil keerata ava valik manuaalse peale, siis läheb antud funktsioon objektiivi vastava rõnga peale. Lisaks on kaameral kaks lülitit – AF-L ning AE-L. Mõlema kasutamisloogika on sama – kui nupp on alla vajutatud, siis toimib see säri- või teravustamislukuna. Ühest küljest on see natuke imelik, kuna enamus kaameratel piisab korra alla vajutamisest, et lukustus aktiveerida, kuid Fujifilmi puhul tuleb need all hoida. Samas, harjumuse asi.

Välgu kontrollmehhanism on igatepidi vahva. Just selles suhtes, et kui välk on korpusesse peidetud, siis on aktiveeritud välgukeeld. See välistab välgu isepäi väljakargamist ebasobivatel hetkedel. Välgu avamiseks on tagumisel paneelil pildiotsija kõrval pisike lüliti.

IMG_1696

Selle kaamera puhul ei pea piirduma ainult sisseehitatud välguga. Soovi korral saab kasutada ka erinevaid Fuji väliseid välklampe, mis kinnituvad standardsesse välgupessa.

 

IMG_1620

IMG_1616

Rääkides Fuji nn kit-objektiivist. Komplektis olev  FUJINON XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS on soliidse metallist konstruktsiooniga, suumimehhanism käib meeldiva raskusega ning ülisujuvalt. Objektiiv on varustatud kolme erineva rõngaga – eesmine toimib teravustamisrõngana käsitsiteravustamise režiimis. Keskmine muudab objektiivi fookuskaugust ning sisemine toimib avarõngana, kui objektiivi ava valik on lülitatud automaatika pealt käsitsi muutmisele (mis toob kaamera põhimõtteliset P režiimist avaprioriteet režiimi või säriprioriteet režiimist manuaalrežiimi). Lisaks on sellel objektiivil ka optiline pildistabilisaator sisse mahutatud.

 

IMG_1648

Fujifilm X-E2 pealmiselt küljelt leiame välgukinga, selle ees asub kaks pisikest avaust, mille taga peituvad mikrofonid. Huvitav on selle kaamera juures jätkuvalt klassikaline X seeria retrodisain. Suuremast valikurattast saab paika panna säriaja (A valikus on sõltuvalt muudest kaamera parameetritest siis P või A režiimis; spetsiifilise säriaja puhul kas säriajaprioriteedis või manuaalrežiimis). Lisaks on paremal äärel mugav särikompensatsiooni valikuratas. Sisse-väljalülitus käib X-E2 mudelil päästiku ümber olevast hoovast. Päästik ise on sellise disainiga, et sinna peaks olema võimalik peale keerata ka tavaline päästikutross, kuid kahjuks selle testimiseni me ei jõudnudki. Eesmises paremas nurgas olev Fn nupp toimib pildistamisrežiimis aga tundlikkuse (ISO) valiku nupuna ning piltide taasesitamisrežiimis hoopis WiFi aktiveerimise nupuna.

IMG_1652

 

 

IMG_1656

IMG_1655

IMG_1635

IMG_1645

X-E2 aku ning mälukaart sisestatakse kaamerasse põhja alt. NP-W126 aku, mida kaamera kasutab, peab ühe laadimisega vastu keskeltläbi 350 kaadrit. Suhteliselt hea tulemus suure ning terava ekraaniga kaamera kohta, millel olemas ka WiFi funktsioon.

Paremal küljel ei ole ühtegi väljundit. Vasakul küljel on neid natuke ikka pandud. Ülevalt alla lugedes on 2,5mm mikrofoni sisend, mis toimib ka distantspäästiku sisendina. Lisaks on olemas ka miniHDMI videoväljund ning microUSB pesa arvutiga ühendamiseks.

 

IMG_1629

Mis puudutab Fujifilm X-E2 WiFi võimekusse, siis see on minu jaoks natuke kahtlase väärtusega. Nimelt saab juhtmevabalt pilte kanda nutitelefonisse või tahvelarvutisse vastava rakenduse abil (rakendusi on kaks – üks lihtsalt eelvaadete kuvamiseks, teine täismõõtu failide kopeerimiseks). Samamoodi saab kasutada automaatse tagavara funktsiooni ning automaatselt kopeerida üle kohtvõrgu tavaarvutisse pildifailid. Miinusküljena on see, et nutitelefoni ei saa kasutada kaamera kaugjuhtimispuldina. 

Samas on kaamera suunatud mitte ainult tõsisele fotoentusiastile (olgugi, et disain sellele vihjab), vaid ka tavakasutajale. Püsivara tasandil on juba olemas klassikaline Fuji filmide simulatsioon ning ka erinevad digitaalsed filtrid – alates tilt-shift objektiividele omasest selektiivsest fookusest, lõpetades erinevate värvi- ning tooniefektidega. 

 

IMG_1726

Mida siis ikkagi arvata Fuji viimasest X seeria hübriidkaamerast? Kuradima mõnus, ütleks ma selle kohta, tegelikult kah. Fujifilmi hübriidkaamerad on alati olnud oma disainiga parajad pilgupüüdjad, kuid peale viimast versiooniuuendust on üle saadud suurimatest kitsaskohtadest. Seda eriti võrreldes Sony NEX seeria tippmudelitega – NEX-6 ja NEX-7 ning astub tõsiselt ka Olympuse OM-D seeria kaameratele kandadele. Aasta eest sai Fujile ette heita, et objektiivide valik on niru – ka see on lahendatud kuna Fujinon kirjadega kvaliteetseid objektiive on Photopointis saadaval küllaga (koos eelpool mainitud 18-55mm klaasiga kokku 8). Lisaks saab vaheadapteritega selle kaamera ette toppida palju muid objektiive (ning kasutada ka vinjeteerumise ning teravuse kontrolli kaamerasiseselt). 

Kõike seda arvesse võttes võin ma uut Fujifilm X-E2 hübriidkaamerat soovitada südamerahuga. Sobib see suurepäraselt nõudlikule fotohuvilisele kui ka algajale fotograafile, kes ei soovi kasutusmugavuse ning pildikvaliteedi osas kompromisse teha. Tõsi, ainuke kompromiss, mida teha tuleb, on seotud rahakotiga. X-E2 kere hind on 899 eurot ning 18-55mm objektiiviga komplektid maksavad 1299 eurot. Samas on see ikkagi mõistlik kompromiss, arvestades kaamera paindlikkust.

Fujifilm X-E2 hübriidkaamerad Photopointis alates 899€

Manfrotto Spectra seeria videovalgustid nõudlikumale kasutajale
autor: Silver Pik

spectra

Hea uudis teile, fotograafid ning videograafid: Manfrotto tuli turule uue seeria LED videovalgustitega, mis on suunatud kasutajatele, kes vajavad kvaliteetset toodet. Seeria tähistuseks pandi neil valgustitel Spectra (inglise keelest tõlkides on tähenduseks spektrumid) ning valikus on kokku viis erinevat toodet. 

Videovalgustitest üldisemalt rääkides (ning antud seeria tausta/loomisprotsessi analüüsides) peab välja tooma erinevad probleemid, mis sedasorti püsivalgusteid vaevab. Üleüldiselt on see odavamate seadmete probleemiks, kuid oleme täheldanud neid ka tuntud tootjate seadmetel. Esiteks, videovalgusti peab välja andma võimalikult ühtlase valguse, mitte varieeruma valgustatud alal. Seetõttu on ka Spectra seerias valgusallikaks kvaliteetsed LED pirnid. Teiseks, tihti juhtub see, et valgusnivoo tugevust reguleerides dimmerist ei ole nivoo muutus ühtlane ning sõltuvalt kasutatavatest dioodidest võib nihkuda ka värvustemperatuur. Manfrotto pööras sellele aspektile korralikult tähelepanu ning tulemiks on ühtlane valgustatus ning alati õige värvustemperatuur (5600K) sõltumata sellest, mis võimsusel töötab. Lisaks lubatakse uute videovalgustite värviedastusindeksiks (CRI) >90. 

Kõik Spectra seeria videovalgustid on varustatud ka kuulpeaga kinnitusega, 1/4 oranži värvifiltriga ning tavalise oranži (CTO) värvifiltriga. Toiteks kasutavad need AA (LR03) patareisid või akupatareisid, kuid saab kasutada ka välist toiteallikat. Iseenesestmõistetavalt on LED valgustid voolusäästlikud – ühe komplekti patareidega saab kasutada videovalgustit kuni poolteist tundi järjest. Kuna seadme põhjas on 1/4″ keermega kinnitus, siis saab neid videovalgusteid kinnitada mugavalt ka statiivile või kombineerida teiste lisatarvikutega.

  Spectra
500S
Spectra
500F
Spectra
900S
Spectra
900F
Spectra
900FT
Valguse värvustemperatuur 5600K 5600K 5600K 5600K 5600K; reguleeritav
Valgustatus 300 lux 550 lux 900 lux 900 lux 900 lux
Valgusvihu nurk 35° 55° 35° 55° 55°
LED dioodide arv 48   96 140 100 + 90
Dimmer 0 – 100%
Värviedastusindeks >90
Kinnitus Kaamera välgukinga või statiivile 
Vooluallikas 4 × AA

6 × AA

6 × AA

6 × AA

6 × AA

Komplektis 3200K tehisvalguse filter, 1/4 tehisvalguse filter, hajuti ja kuulpeaga kinnitus 

manfrotto-mls500s-spectra-500-s-led-56229

manfrotto-mls500f-spectra-500-f-led-56233

manfrotto-mls900f-spectra-900-f-led-56241

manfrotto-mls900s-spectra-900-s-led-56237

manfrotto-mls900ft-spectra-900-ft-led-56245

Eraldi peab ära mainima kõige kangema mudeli – Spectra 900FT – kuna sellel on värvustemperatuur eraldi dimmerist muudetav. Saavutatud on see sellega, et videovalgustil on nii tavalised 5600K dioodid kui ka 3200K tehisvalguse dioodid ning mõlema tugevust saab eraldi seadistada.

Palun kliki video vaatamiseks siia

Manfrotto Spectra seeria videovalgustid on saadaval nii Photopointi veebipoes kui esinduskauplustes kohapeal.

Vaata mälupiltide asemel päris fotosid – skaneerimine Eedenis ainult 9 senti tk
autor: Jürgen Veerme

vanad-fotod-avang

Kõigil meil on fotosid, mis on tehtud kümme, kakskümmend või rohkem aastat tagasi ning nüüd on jäänud sahtlinurka, kapipõhja või albumisse tolmu koguma. Vahel tabab meid, aga ootamatu heldimuse hetk ning otsime need samad vanad armsad pildid üles lootuses neid ise vaadata või teistele näidata. Kahjuks võib meid tabada halb üllatus, sest kui fotosid liiga tihti või liiga harva välja vedada või valesti hoida, võib juhtuda, et ühel päeval ei olegi enam midagi vaadata. Sellise juhtumi aitab ära hoida fotode skaneerimine, peenema nimetusega digitaliseerimine.

5-7. detsember peab Eedeni kaubanduskeskus Tartus oma sünnipäeva ning selle puhul on Photopointi Eedeni kaupluses fotode digitaliseerimine eriti hea hinnaga – 0.09€/tk.

Photopointi Eedeni keskuse kauplusesse skaneerimisse toodavatele fotodele kehtivad mõningad nõuded, mis allolevates punktides on välja toodud:

  • Soodushind 0,09 € (tavahind 0,15€) on ühe skaneeritava pildi hinnaks siis, kui tood meile 50 või rohkem paberfotot.Väiksema koguse puhul vaata hindu SIIT
  • Fotod võivad olla suuruses 9x12cm kuni A4 (21x30cm). Suuremate fotode puhul vaata skaneerimise hindu SIIT
  • Skaneerimisse toodavad pildid peavad olema lahtiselt s.t. albimisse kleebitud pilte antud teenuse puhul digitaliseerida ei saa.
  • Kindlasti jälgi, et digitaliseerimisse toodavad fotod oleksid puhtad.
  • Hinna sees sisaldub esmane järeltöötlus (korrigeeritakse pildi heledust/tumedust, kontrastsust, värvustasakaalu ja teravust).
  • Hinna sees ei sisaldu digitaliseeritud fotode põhjalik järeltöötlus (plekkide eemaldamine, katkiste nurkade ja pragude eemaldamine jne).
  • Skaneeritud fotod kirjutame sinu enda valikul kas CD või DVD plaadile. CD või DVD plaadi eest sa maksma ei pea.
  • Tellimuse täitmise tähtaeg on 7 päeva

Pakkumine kehtib nendele piltidele, mis on toodud Eedeni Photopointi vahemikus 5. – 7. detsember. Photopointi kaupluse leiad Eedeni keskuse esimese korruse infoleti juurest annelinnapoolse sissekäigu poole jalutades.

Loe lisaks: 10 põhjust, miks skaneerida paberfotod 

Tee ilus jõulukink endale, vanematele, sõpradele või vanavanematele ning lase fotodele jäädvustatud mälestused digitaliseerida.