Nikoni teatab profiklassi peegelkaamera D4s arendamisest. Näitab prototüüpversiooni
autor: Lauri Veerde

08-dsc0822-1

Vahetult enne Londoni olümpiamänge, 2012 aasta varasuvel tuli Nikon välja profiklassi peegelkaameraga D4. Kas profid kuu aja pärast toimuvatel Sotši taliolümpiamängudel ka uhiuue digipeegliga klõbistada saavad, on veel küsitav. Täna nimelt andis Nikon teada, et uue peegelkaamerate lipulaeva Nikon D4s arendamine on lõppjärgus. Prototüüpversiooni näidatakse nii CES 2014 elektroonikamessil kui ka D3300 esitlusüritustel üle maailma. Kahjuks ei öelda aga välja ei kaamera hinda ega ka turule tuleku kuupäeva. 

Lühike pressiteade palju infot ei avalikusta. Öeldakse, et aparaadil saab olema uus pildiprotsessor ja senisest kiirem autofookus. See on kogu ametlik info. Engadget on aga postitanud fotod otse HongKongist, kus on äsja avalikustatud Nikon D3300 esitlusüritusel klaasi taga märgatud ka D4s prototüüpi. Väliselt on prototüüpversioon äravahetamiseni sarnane D4 kaameraga. Ainsa erinevusena suutsin mina tuvastada ainult tagaküljel olevate joystick`ide teistsuguse disaini. 

 

Fujifilm FinePix S1 on maailma esimene “ilmastikukindel” supersuum
autor: German Breus

E~sample_galleries-3548698888-9962441445

Las Vegases on CES elektroonikamess juba täielikult lahti rullunud ning õige aeg on kiigata Fujifilmi “boksi”. Kui teile meeldib karmis looduses (või näiteks kellegi järele luurates) pilti teha ja seda täiega sisse suumides, siis Fujifilm FinePix S1 on just selleks mõeldud. Tegemist on väidetavalt maailma esimese ilmastikukindla kompaktkaameraga, millel on vähemalt 50× suumi. Samuti olevat kaameral kõik, mida üks pildistaja hing soovida võib: rohkelt suumi, 5-teljeline optiline stabilisaator, elektrooniline pildiotsija, WiFi ühenduvus ja ilmastikukindlus.

Kaamerasse on paigutatud ligi 70 tihendit, et pildid saaksid ka karmides põhjamaa tormides või keset rannajalgpalli matši tehtud. FinePix S1 on nüüd teine Fujifilmi kompaktkaamera, millel sisseehitatud WiFi, mis pakub kiiret piltide ülekannet nutiseadmesse ja üsna paindlikku kaugjuhtimist.

Fujifilm FinePix S1 tähtsamad näitajad:

  • Vastupidav ja ilmastikukindel korpus
  • 50× suumikordajaga objektiiv (f/2,8-5,6) stabilisaatoriga (filmiformaadi ekvivalent 24-1200mm)
  • Super Macro režiim 1cm kauguselt
  • 5-teljeline optiline stabilisaator
  • 16,4 megapiksliga tagantvalgustatud CMOS sensor (1/2,3″ tüüpi)
  • 10 kaadrit sekundis sarivõte (CIPA standardi järgi)
  • elektrooniline pildiotsija 920 000 pildipunktiga
  • muudetava kaldenurgaga pööratav LCD ekraan
  • sisseehitatud timelapse intervallvõtte taimer
  • WiFi ühenduvus
  • FullHD 1080/60p videosalvestus

Saadavust ennustatakse juba märtsi kuusse, kohalikku hinda veel avalikustatud pole.

Allikas: fujifilm.com

Fujifilm fotokaamerad Photopointis

02 03 04 05 06 07 08

E~sample_galleries-3548698888-1884610728 15 14 13 11 10

Fujifilmilt valgusjõuline portreeobjektiiv 56mm f/1.2
autor: Lauri Veerde

 Lens_56mm_Black_Front

Fujifilm on enda hübriidkaameratele välja arendanud päris muljetavaldava valiku fikseeritud fookuskaugustega objektiive. Täna lisandub nende hulka FUJINON XF 56mm F1.2 R. Selle vaatenurk Fujifilmi hübriidkaamerate ees vastab 85 mm fookuskaugusega objektiivi vaatenurgale täiskaadersensoriga kaamera ees. Lisame siia ava f/1.2 ning olemegi saanud perfektse portreeobjektiivi – pildiloomeomadustelt sarnase näiteks Canoni hinnatud EF 85mm f/1.2 L USM II objektiivile.

XF 56mm F1.2 korpus on metallist ning objektiiv on varustatud ka metalse avarõngaga. Fujifilmi sõnul on avarõnga konstruktsiooni uuendatud nii, et see annaks keeramisel senisest enam tagasisidet. Teatavasti on mitmelt poolt kostnud nurinat praeguste Fuji objektiivide avarõngaste kohta, nagu neid keerates poleks avaastmed näpu all küllalt hästi tunda. 

FUJINON XF 56mm F1.2 R olulisemad omadused:

  • Fookuskaugus 85mm (35mm ekvivalendina)pic_02
  • Bajonett: X-bajonett
  • Integreeritud värinastabilisaatorit ei ole
  • Avavahemik: f/1.2 – f/16.0
  • Diafragmalabade arv: 7
  • Konstruktsioon: 11 elementi 8 grupis
  • Erilised elemendid pildikvaliteedi tõstmiseks: 2 madala dispersiooniastmega elementi ja 1 mõlemapoolne asfääriline element
  • Minimaalne teravustamiskaugus: 70 cm
  • Maksimaalne suurendus: 0.09 x
  • Mõõtmed: Diameeter 70 mm, Pikkus: 70 mm
  • Kaal: 405 g
  • Filtrikeere: 62 mm

Allikas: Fujifilm

Hoya ND10 Graduated filtrid nüüd Photopointis
autor: Silver Pik

ND10Grad_avang

See oli aastal 2012, mil Photokina messil sai Hoya boksis klaasi all näha uute gradatsiooniga neutraalhallide filtrite prototüüpe. Nüüd aasta, vaat et lausa poolteist hiljem on need filtrid saabunud ka poelettidele. Parem hilja, kui mitte kunagi, eks? Loomulikult tekib ka küsimus, mis põhjusel ühel maailma suurimal filtritootjal nii kaua aega läks selle peale. 

Omapärased on need filtrid just seetõttu, et tegu on sujuva üleminekuga neutraalhallide filtritega, mis käivad otse objektiivi filtrikeermesse, mistõttu on nende kasutamine mugavam (ning vähem ruumi võttev) kui Lee või Cokini kiilfiltreid kasutades. Teiseks on erinevus ka tootmistehnoloogias, mis teeb antud filtrid omapäraseks. Kiilfiltrite puhul on tegu enamjuhtudel resiidifiltritega, siis Hoya kasutab mitut kihti optilist klaasi, mille vahele on pandud gradatsiooniefekti loov kiht. Tulemuseks on sama kvaliteetne ning kohati isegi vastupidavam tulemus võrreldes nende filtritega, mis on valmistatud resiidist. Teiseks eeliseks on Hoya ND10 Graduated filtritel see, et ei ole vaja kasutada spetsiaalseid varjukeid või filtrihoidjaid, mistõttu on nendega opereerimine lihtsustatud. 

ND10Grad_selgitused

Mõnel lugejal võib ka tekkida küsimus, miks meil neid üleminekuga neutraalhalle filtreid on vaja. Seda ikka selle jaoks, et ühtlustada kaadris oleva valguse hulk. Näiteks päikeseloojangut pildistades on maapind tugevalt varjus, kuid taevas hele. Selle asemel, et kasutada jube-kontrastset-suure-värviküllastusega kaamerasisest HDR režiimi, keerame hoopis neutraalhalli üleminekuga filtri ette. Nii sünnibki ühtlaselt valgustatud ning kena loodusfoto.  Lisaks on klaas koos raami eesmise osaga pööratav, täpselt samamoodi, nagu ringpolarisatsioonifiltrid. Seeomakorda võimaldab ülemineku sobiva nurga alla seadistada. 

ND10Grad_joonis

Uued ND10 Graduated  filtrid on saadaval 52mm, 58mm, 77mm ja 82mm diameetriga. Filtri tugevuseks on heledamas alas ND0.3 (1 stopine valguskadu) ning tumedamas alas ND0.9 (3-stopine valguskadu). 

Hoya filter ND10 Graduated Photopointis alates 109,99€

Panasonic Lumix GX7 ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

f3.5-1-20-sek-ISO-3200

Digitesti veebilehel on ilmunud ülevaade ühest 2013 aasta tähelepanuväärsemast hübriidkaamerast Panasonic GX7. See tippklassi aparaat ahvatleb tõsisemat fotohuvilist üsnagi kompaktse magneesiumsulamist korpuse, rohkete juhtnuppude ja nurga alla seatava elektroonilise pildiotsijaga. Samuti on sel olemas nurga alla seatav puutetundlik LCD-ekraan ja WiFi ühenduvus. Ülevaate autor Maris Sits toob välja selle kaamera plussid ja tooks hea meelega ka miinused – kui neid vaid oleks.

Vaata ilusate näidisfotodega kaunistatud Panasonic Lumix GX7 ülevaadet Digitesti veebilehel.