PowerShot S200 – midagi vahepealset Canonilt
autor: Taavi Tänava

S200-esi

Canon on välja tulnud uue kompaktkaamera mudeliga PowerShot S200. S-seeria kompaktkaamerad on tuntud hea jõudluse ja kompaktsuse poolest. S200 on esimene soodsama otsa S-seeria mudel, mis omaduste poolest lipulaevale S120 alla jääb. Pigem paigutub S200 justkui odavamapoolsete PowerShot A-seeria ning IXUS-te kohale. PowerShot S200 kaamera sobiks neile, kelle jaoks soodsamad A-seeria ja IXUS mudelid lahjaks jäävad. Neile, kes vajavad valgusjõulisemat objektiivi ja manuaalset särijuhtimist – ning seda soodsamas kestas kui Canon PowerShot S120.

Miks PowerShot S200 siis soodsamate Canoni kompaktide sekka liigitub? CMOS tüüpi sensori asemel on S200 saanud endale CCD sensori, 10.1 megapiksliga. Tõsi, kui enamustel soodsamatel kompaktkaameratel on CCD sensori suuruseks 1/2.3“, siis S200 sensori mõõduks on 1/1.7“, mis peaks tagama parema tulemuse kui tavaliste CCD sensorite puhul. Kuid siinkohal on karta, et soodsam sensor annab hämaras tunda rohkema digimüraga.

Enamikel „sihi ja pildista“ kompaktkaameratel algab valgusjõulisus alates F3 ja enam. S200 see-eest aga F2, mis annab hämaras jällegi teiste ees eelise. Jätkates optilise poole pealt – kaameral on 5x suum, vahemikus 24-120 mm, pakkudes üpris head lainurka. Protsessoriks on S200 kaameral sama, mida kandis S110 – Digic 5.

S200 video võimalused on kõigest HD tasemel, pakkudes 1280 x 720 (24 kaadrit/sek) lahutust, mis on isegi kehvem kui pea 3 aastat tagasi välja tuldud S100 kaameral (Full HD). Peamiseks eristumiseks soodsama otsa kompaktidest võiks ju olla RAW-formaadi pildistamise võimalus, kuid kahjuks S200 seda ei võimalda. Siinkohal peab taas mainima, et S-seerial oli RAWi pildistamise võimalus juba aastate eest olemas. Canon on rohkem rõhku pannu siiski „sihi-pildista“ kasutajatele, kellel aeg-ajalt tarvidus paremaid võimalusi kasutada. Lihtsamaks piltide jagamiseks on tavapäraseks saanud Wi-Fi moodul kaamerasse lisatud.

Canon PowerShot S200 hinnaks on oodata meie turul 319€.

Canoni ametlik pressiteade:

Canon täiendas oma PowerShoti sarja kahe uue kompaktkaameraga: jõuline ja veekindel PowerShot D30 ning tunnustatud PowerShoti S-sarja uus liige PowerShot S200. PowerShot D30 on võimeline esmakordselt kuni 25 m sügavuses vee all pildistama, pakkudes suurepärast pildikvaliteeti ja loomulikke värve ka vähese valgusega oludes. PowerShot S200 järgib PowerShoti S-sarja pärandit, pakkudes moodsa ja taskusse mahtuva disainiga korpuses head pildikvaliteeti, lihtsat juurdepääsu manuaalsätetele ning rohkelt loomingulisi funktsioone.

Mõlema kaamerad kasutavad Canoni HS-süsteemi, milles on ühendatud ülitundlik sensor ja DIGIC-pildiprotsessor. Mudelis PowerShot D30 on kasutusel 12,1-megapiksline CMOS-sensor ja 5-kordse suumiga 28 mm Canoni lainurkobjektiiv. Kaamera PowerShot S200 ülilainurgaga valgusjõuline f/2,0 objektiiv ja väga tundlik 10,1-megapiksline CCD-sensor pakuvad paindlikkust ka keerulistes oludes pildistamiseks. Mõlemas kaameras on kasutusel optiline pildistabilisaator ning intelligentne pildistabiliseerimistehnoloogia mitme eri stseeni ja sätte korral automaatselt sobivaima stabiliseerimisviisi rakendamiseks.

Jõuline PowerShot D30 on maailma kõige sügavama veekindlusega kompaktkaamera, võimaldades pildistada kuni 25 meetri sügavusel. Õhukesel, kergel ja vastupidaval Powershot D30 kaameral on kuni 2 meetri kõrguselt kukkumise põrutuskindlus, tolmukindlus ning külmumiskindlus kuni temperatuurini –10 °C.

PowerShot D30 annab ka vee all pildistades hea tulemuse. Nii spetsiaalne vee all pildistamise režiim kui ka kohandatava valge tasakaalu funktsioon võimaldavad vee all loomulike värvide saamiseks sätteid kiirelt reguleerida.

Mõlemal mudelil, PowerShot D30 ja PowerShot S200, on olemas spetsiaalne videonupp.  Äärmiselt tõhus intelligentse pildistabilisaator võimaldab jäädvustada aktiivset tegevust teravama ja sujuvama videona.

Mõlemad kaamerad kasutavad Canoni automaattehnoloogiat, mis tuvastab vähemalt 32 eri stseeni ja rakendab kasutaja eest parima kaamerasätete kombinatsiooni. Jäädvustust saab muuta ISO-vahemiku reguleerimisega PowerShoti S-sarja objektiivi juhtrõnga abil, või kasutada täismanuaalset juhtimist.

Ka tegevuse keskmes viibides saab stseeni kadreerida tänu kaamera tagumisele ekraanile. PowerShot D30 hele ja ergas päikesepaisterežiimiga LCD-ekraan aitab pildistada ja tulemusi üle vaadata ka ereda päikesevalguse korral. Mudeli PowerShot S200 PureColor II G ekraan on karastatud klaasiga, tagades parema vastupidavuse ja selguse piltide ja videote jäädvustamisel ning vaatamisel.

Kaamera PowerShot S200 sisseehitatud WiFi-funktsioon võimaldab lisaks võtete sotsiaalvõrgustikes jagamisele pilte ka mugavalt pilveteenustesse, sealhulgas Flickrisse ja Google Drive™-i, varundada.

Mõlemad kaamerad pakuvad ka iga pildi ja video jäädvustamiskoha GPSiga logimise ja sildistamise funktsiooni. Mudelil PowerShot D30 on spetsiaalne GPS-üksus ning mudeli PowerShot S200 režiim GPS mobiili kaudu töötab asukohtade sildistamiseks nutiseadmega. Asukohti saab jagada kasutades komplekti kuuluvat tarkvara Map Utility või teha seda Google Earthi kaudu.  Kaamera PowerShot D30 vähese energiatarbega GPS-logija saab ka jälgida jäädvustuste teekonda.

PowerShot S200 põhiomadused

  • Valgusjõuline f/2 objektiiv ja HS-süsteem protsessoriga DIGIC 5
  • 5-kordse suumiga 24 mm ülilainurkobjektiiv ja intelligentne pildistabilisaator
  • Kvaliteetsed 10,1-megapikslised pildid
  • Objektiivi juhtrõngas ja manuaalrežiimid
  • WiFi-ga ühendamine ja jagamine
  • Suur 7,5 cm (3,0-tolline) PureColor II G vedelkristallekraan
  • Nutikas automaatrežiim ja HD-videod
  • Reaalvaates juhtimine ja loomingulised filtrid

PowerShot S200 BLACK FRT PowerShot S200 BLACK FSL 2 PowerShot S200 WHITE BCK PowerShot S200 WHITE FRT 2 PowerShot S200 WHITE FRT PowerShot S200 WHITE FSL 2 PowerShot S200 WHITE TOP LENS OUT

Canon PowerShot G1 X Mark II – sellist kompaktkaamerat me tahtsimegi
autor: Lauri Veerde

PowerShot-G1-X-Mark-II_Image

Canoni kaks aastat tagasi esitletud PowerShot G1 X pidi olema pisike superkaamera, mida profid ostaksid. Kahjuks läks teistmoodi. Profid leidsid, et G1X kaameral on aeglane teravustamine, olematu lähipildistamisvõimekus, pime ja liiga kitsas objektiiv ja väga aeglane sarivõte. Täna proovib Canon veel, tuues lagedale Canon PowerShot G1 X Mark II kompaktkaamera.

Tehnilisi andmeid, omadusi ja tootefotosid arvesse võttes on G1 X Mark II täpselt see, mida vaja. Praktiliselt kõik algse G1 X elemendid on siin välja vahetatud, ümber disainitud ja paremaks muudetud. Sensori mõõtmed on jäänud samaks – 1.5″ tüüpi kiibi mõõtmed on jätkuvalt ligi 20% väiksemad Canoni algtaseme peegelkaamerate APS-C mõõdus sensoritest ja umbes 2X suurem näiteks Sony RX100 kompaktkamaera sensorist. Piksleid sensoril on aga senisest vähem – 14.3 MP asemel 12.8 MP. See tähendab, et pikslid on suuremad ja pildid seetõttu loodetavasti hämaras müravabamad ja keerulistes valgusoludes suurema dünaamilise ulatusega.

Väga oluline on selle kaamera juures täiesti uus objektiiv – fookuskauguste vahemik algab nüüd 24mm juurest. Ava on muutunud valgemaks mõlemal pool suumi maksimaalse fookuskauguse juures on see näiteks senise f/5.8 asemel f/3.9. Senine 20 cm lähim teravustamiskaugus on nüüd asendunud 5 cm kaugusega. Niisiis on objektiivi juures parandatud ära kõik senise kaamera puudused. ka sarivõtte- ja teravustamiskiiruse juures on loota edasiminekutele. Canon EOS 700D sees olevast DIGIC 5 protsessorist on uhiuus Digic 6 protsessor kuni 2.4 x kiirem.

Aastaid G-seeria kaamerate tunnuseks olnud optiline pildiotsija on G1 X Mark II kaamera puhul maha jäetud. Selle asemel saab vajadusel aparaadi peale ühendada juurde ostetava elektroonilise pildiotsija. Kaamera korpus on seetõttu muutunud senisest kompaktsemaks. Objektiivi ümber on kaks muudetava funktsionaalsusega valikuketast. Üks neist liigub sujuvalt ja teine astmete kaupa. Puutetundlik LCD-ekraan ei ole enam igas suunas keeratav ja pööratav vaid sarnaselt Sony hübriidkamaeratele ainult vertikaalsihis nurga alla seatav.

Canon PowerShot G1 X Mark II saab nüüd uhkusega heisata seni loiult lehvinud Canoni kompaktkamaerate lipu ja lipulaevana uhkelt avaturule purjetada. Kohale peaks G1 X Mark II maikuus. Soovituslikuks Euroopa jaehinnaks on Canon nimetanud 949€.

Canon PowerShot G1 X Mark II olulisemad omadused

  • 12,8 MP, 1.5″ (18.7 x 14.0 mm) CMOS sensor
  • DIGIC 6 pildiprotsessor – 2,4 x kiirem kui Digic 5. 56% väiksem viivitus päästikule vajutades (võrreldes G1 x simese mudeliga)
  • Kaks valikuketast objektiivi ümber – üks sujub teine astmetega. Mõlema ketta funktsionaalsus on muudetav
  • F2.0-3,9, 4X optilise suumiga objektiiv, 24 – 120 mm ekv
    • Lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • Optiline värinastabilisaator, Intelligent IS
  • 31 autofookuspunktiga teravustamine, manuaalne teravustamine
  • 3.0, nurga alla seatav puutetundlik LCD, 922,000 px
  • Sisseehitatud optilist pildiotsijat ei ole. Välgukinga saab kinnitada juurdeostetava välise elektroonilise pildiotsija EVF-DC1
  • 14-bit RAW failid
  • Full HD video: 1920 x 1080 (30p) stereoheli ja optilise suumi kasutamise võimalusega
  • Sisseehitatud WiFi, NFC. Kamaerat saab juhtida distantsilt nutiseadme ja Camera Window rakenduse abil.
  • SD/SDHC/SDXC kaardipesa

Canon PowerShot G1 X Mark II tootefotod

PowerShot G1 X Mark II_Image4

PowerShot G1 X Mark II_Image2

PowerShot-G1-X-Mark-II_Image5

PowerShot G1 X Mark II_Image3

Sony Cyber-Shot HX60 uus pildiprotsessor lubab parandada eelkäija vead
autor: Lauri Veerde

HX60_avang-2

Sony esitleb täna kompaktkaamerat Cyber-Shot HX60. See 30x suumi, kompaktse korpuse ja manuaalse särijuhtimisega aparaat on otseseks konkurendiks Canon PowerShot SX700 ja  Panasonic Lumix TZ 40 supersuumidele. Eelmise aasta mudelist Cyber-Shot HX50 erineb HX60 ainult uue BIONZ X pildiprotsessori poolest. Kõik muu – nii sisemiselt kui ka väliselt täpselt sama.

Seega on Sony kuulda võtnud kasutajate ja eksperide arvamusi ja uuendanud suurepärase HX50 juures seda ainukest hädasti uuendamist vajavat asja – pildiprotsessorit. Just sellest tulenesid kolm peamist Cyber-Shot HX50 miinust (vaata HX50 ülevaadet Digitesti veebilehel): 1) keskpärane pildikvaliteet müraeemalduse tõttu; 2) aeglane pildistamisprotsess enam kui ISO 400 juures; 3) kiire sarivõttega pildistatud fotode aeglane käitlus.

Bionz X pildiprotsessor on Sony sõnul senisest 3 korda kiirem. Seega võib loota, et müraeemaldusprotsess toimib senisest kiiremini ja HX60 ei muutu kõrgemate ISO-väärtuste korral häirivalt aeglaseks. Samuti peaks kiirem protsessor aitama sarivõttega pildistatud fotosid kiiremini puhvrist mälukaardile kirjutada.

Bionz X pildiprotsessori üheks olulisemaks omaduseks on Sony sõnul valikuline müraeemaldus. Kõikide viimaste aastate Sony digikaamerate fotod on minu hinnangul kannatanud liiga intensiivse müraeemalduse all. Selle tulemusena on fotodelt detail kadunud juba ISO 400 ja enamaga pildistades. Valikuline müraeemaldus tähendab seda, et müraeemaldust ei rakendata tervele fotole ühtemoodi. Selle asemel analüüsib kaamera fotot ning tugevamat müraeemaldust rakendatakse täpselt nendes piirkondades, kus seda vaja on. Koos pilditöötlusalgoritmise parandamisega annab see lootust senisest detailsematele fotodele.

Sony Cyber-Shot HX60 supersuumkaamerat on turule oodata aprillis. Kaamera soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on Sony seadnud 380€.

Sony Cyber-Shot HX60 olulisemad omadused

  • 20,4 MP 1/2.3″ BSI-CMOS sensor
  • 30x suumiga, F3.5 – F6.3 objektiivi fookuskauguste vahemik on 24 – 720 mm (35 mm ekvivalendina)
  • Lähim teravustamiskaugus: 5 cm. Saab ka käsitsi teravustada. Autofookuse abivalgus.
  • 5-suunaline optiline värinastabilisaator aitab pildistada teravamaid fotosid ka suurema fookuskauguse korral
  • Uus BIONZ pildiprotsessor lubab kiiremat toimimist ja paremat pildikvaliteeti
  • 3.0″ LCD-ekraan. 921 000 px
  • Säriaegade vahemik – 4 sek – 1/1600 sek
  • Välguking võimaldab kasutada elektroonilist pildiotsijat, lisavälklampi või mikrofoni.
  • Sarivõte: 10 fps
  • Ühendused: WiFi, HDMI, USB 2.0. HX60V mudel on varustatud GPS-kiibiga.
  • PASM särirežiimid, RAW faili ei salvesta
  • Videorežiim: 1920 x 1080 (60 fps), 1280 x 720 (30 fps), H264 või koodekiga AVCHD vormingus. Stereoheli salvestamine. Välise mikrofoni pesa ei ole.
  • Mõõtmed: 108 x 64 x 38 mm

Sony Cyber-Shot HX60 tootefotod

HX60_Black_Right-1200

HX60_Black_Rear-1200

HX60_Black_Downward_WIDE_TELE-1200

HX60_Black_Top-1200

HX60V_LifeStyle_ExpJul2015_DSC6413-1200

HX60V_LifeStyle_ExpJul2015_DSC5292-1200

HX60V_LifeStyle_DSC1142-1200

HX60V_Flash_F20M_LifeStyle_ExpJul2015_DSC6551-1200

Canoni kõige soodsama peegelkaamera taassünd – EOS 1200D parandab ergonoomikat ja toob Full HD video
autor: Lauri Veerde

EOS-1200D-5

Kolm aastat tagasi esitles Canon enda soodsaimat peegelkaamerat EOS 1100D. See aparaat ei ole ajaga oma populaarsust kaotanud ning troonis ka 2013. aastal Photopointi enimmüüdud peegelkaamerate seas esimesel kohal. Põhjuseks mitte niivõrd silmapaistvalt head omadused, vaid eelkõige ikkagi silmapaistvalt soodne hind. Kui sa soovid endale ülisoodsat peegelkaamerat, siis tegutse kiirelt ja haara üks viimastest 1100D aparaatidest. Sest peagi asendab selle uus, märksa paremate omadustega aga samas ka kallima hinnaga Canon EOS 1200D.

Canon EOS 1200D olulisemad omadused

  • 18 MP CMOS sensor
  • DIGIC 4 pildiprotsessor
  • 9 teravustamispunkti
  • Sarivõte – kuni 3 kaadrit sekundis
  • 3.0″ LCD-ekraan, 460 000 px
  • 1080pFull HD videosalvestus.  Helitaseme manuaalne seadistamine. Manuaalne särijuhtimine
  • 5 digitaalset filtrit, mida saab lisada nii pildistamise ajal kui ka pärast

Canon EOS 1200D väljast

Kolm aastat on pikk aeg ning olgugi 1100D edasiarendatud versioon, on 1200D kaamera sees ja väljas kõik pisut uuem. Just nimelt “pisut”, sest mingit priiskamist Canon ei salli ja parendusi on Canon lisanud just nii palju, kui sellisele algtaseme aparaadile hädasti vaja. Kohe torkab silma, et senise odava ilmega läikiv plastik on asendunud mati pealispinnaga plastikuga. See annab aparaadile hoobilt tõsisema ja profima mulje. Samuti on nii esi- kui ka tagaküljele lisatud kummeeritud pinnad, mis samuti kaamera väljanägemist parandavad ja selle käsitsemist mugavamaks muudavad. Juhtnuppe on uuel aparaadil sama palju nagu vanal. Muudetud on aga juhtnuppude asetust – sarnasemaks kõrgema klassi EOS peegelkaameratele.

Canon EOS 1200D seest

Canon EOS 1200D vast kõige olulisemaks muudatuseks eelmise mudeliga võrreldes on sensor. Sensoriks on nüüd 18 MP CMOS kiip. Kõikide eelduste kohaselt on see sama sensor, mida kasutavad Canoni peegelkaamerad EOS 550D ja EOS 600D. Pildiprotsessorgi on eelmise põlvkonna Digic 4. EOS 100D ja 700D kasutavad juba Digic 5 protsessorit. 1100D häbiväärselt madala lahutusvõimega ekraan on nüüd asendunud poole parema, 460 000 px mahutava 3.0″ ekraaniga. Videot saab Teha Full HD režiimis, manuaalse säri ja helitasemega. Väärt lisa on Video Snapshot režiim, tänu millele saab filmida lühikesi lõike, mis siis pärast üheks tervikvideoks liidetakse.

Nutitelefoni rakendus aitab algajaid fotohuvilisi

Kaameraga koos esitleb Canon ka uut nutitelefonidele mõeldud rakendust EOS Companion. See on pisike abimees algajatele fotohuvilistele, mis õpetab Canoni algtaseme peegelkaameratega pildistama. See sisaldab samm-sammult õpetusi erinevate stseenide pildistamiseks. Rakendus on inglisekeelne.

Hind ja saadavus

Canon EOS 1200D peegelkaamerat on turule oodata märtsikuus. Täpselt ametlikku Euroopa jaehinda heTkel veel teada ei ole kuid kindlasti saab see olema enam kui 400€.

Tootefotod

EOS-1200D-avang

EOS-1200D-avang-2

EOS-1200D-nutitelefon

Point TV 103. Canon EOS 1200D peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

Canon esitleb täna uut algtaseme peegelkaamerat EOS 1200D. See on edasiarendatud versioon senisest Canoni soodsaimast peegelkaamerast EOS 1100D. Ergonoomiliselt pisut parema korpusega, poole teravama LCD-ekraaniga, uuema sensoriga ja täisväärtusliku Full HD videorežiimiga on see kindlasti üks lähiaastate populaarsemaid kaameraid. Meie saime Ardoga võimaluse seda aparaati vaadata juba enne ametlikku välja kuulutamist. Vaatame koos: 

Loe põhjalikumat uudist, vaata tehnilisi andmeid ja tootefotosid siit