Fujifilm X100S püsivara versioon 1.20
autor: Silver Pik

TCL-X100-with-X100S-Silver-and-Black

Fujifilm värskendas X100S ning X100S Black kompaktkaamerate püsivara. Ainsaks uuenduseks on TCL-X100 telekonverteri toe lisamine eelmainitud kaameratele. Nimelt on menüüs, kus varem kuvati lainurkkonverteri sisse/välja lülitamist, lisatud ka telekonverteri lülitamise variandid. Lisaks eelnevale kuvatakse ka telekonverteri funktsiooni aktiveerimisel optilisse pildiotsijasse kadreerimisraam, mis vastab TCL-X100 kasutamisel reaalsele kaadri alale. Püsivara uuenduse saab alla laadida Fujifilm lehelt.

Fujifilm X100S & X100S Black püsivara uuendus v. 1.20

Panasonic Lumix DMC-GM1 tarkvarauuendus Apple iOS kasutajatele
autor: Anton Lember

Untitled-1 
Panasonicu värskeim mini-retro-hübriid Lumix DMC-GM1 saab oma esimese tarkvarauuenduse, mis sisaldab vaid üht muudatust. Uut tarkvara on vaja kasutajatel, kel Apple iOS operatsioonisüsteemiga seade (iPad, iPhone), mida soovivad GM1′ga üle WiFi paaritada – algse softiga esines nende vahel tõrkeid, mis uues versioonis parandatud.

Lae uus Firmware alla siit.

Allikas: www.photographyblog.com

Kuidas kinnitada Ricoh WG-4 kaamerat igasugu asjade külge?
autor: Anton Lember

IMG_9938 
Ricoh WG-4 on kaamera, mis võtab tavaliste kompaktkaamerate maailmast pildistamis/filmimisergonoomika ja võimalused ning seikluskaameratelt löögi- ja veekindluse ning seob need üheks kaameraks kokku. Seikluskaamera poole pealt võib kaamera olla nii hea kui tahab, aga kui teda ei ole võimalust paigutada nii et kaamerat käes hoidma ei peaks, on temast võrdlemisi vähe kasu. Sestap pakub Ricoh valikut kaamerakinnitusi erinevateks olukordadeks, et käed saaksid seiklemisega tegeleda. Neid kinnitusi saab kasutada tegelikult kõigi kaameratega, mil standardne statiivikeere. Vaatame neid lähemalt.

IMG_9937 
Valikus on torukinnitus, iminapaga kinnitus ning kleebitavate kinnituste komplekt. Neil kõigil on kaasas kaamera kinnituseks standardse kinnituskeermega plaat kuhu saab kinnitada pea iga kaamera, aga Ricoh WG seeria jaoks on saadaval ka spetsiaalne kinnitus, mis selle kaamera eriti tugevasti paika paneb.

 

Kleebitavad kinnitused
IMG_9950 

Kleebitavate kinnituste komplektis on kolm alust – kuna kord paika panduna ta sinna ka jääb, ning neid kohti, kuhu teda paigutada soovid, võib olla mitu.

IMG_9948 
Hoidja koosneb alusplaadist, mille all on paks 3M kleebis, mis haakub ka puhaste, ent krobeliste pindadega. Sinna peale käib kuulpeaga plaat, mis lukustub punase ratta abil. pead saab keerata igas suunas umbes 45 kraadi ulatuses. Siin pildil on ta koos spetsiaalselt WG kaameratele mõeldud hoidjaga.

 

Iminapaga kinnitus
IMG_9955 
See variant koosneb iminapaga kinnitus, mille peale käib täpselt samasugune kuuliga plaat koos punase kinnitusrattaga. Iminapa kindlaks kinnitamiseks tuleb ta vastavast klambrist vaakumisse tõmmata.

IMG_9946 
Iminappa saab kinnitada kõikidele siledatele puhastele pindadele ning sealt ka jälgi jätmata eemaldada, näiteks Photopointi kirjadega Skoda Superbi kapotile.

 

Torukinnitus
IMG_9952 
Torukinnitus koosneb kahest kummitihendiga poolest, mis saab paigutada ümber erineva läbimõõduga torude, okste ja muude sarnaste objektide ja kinnitada kahelt poolt käega keeratavate kruvidega. Sinna otsa käib taaskord sama punane kinnitusratas ja kaamerakinnitusplaat, mille saab WG kaamerate jaoks asendada oma hoidjaga.

IMG_9944 
Selline on torukinnitus oma loomulikus elukeskkonnas. Kuna kasutusel olev kaamera on WG-4 siis on taaskord käigus ka spetsiaalselt temale mõeldud kinnitus.

 

IMG_9940 
See spetsiaalne kinnitus WG seeria kaameratele, mida olen juba korduvalt maininud on üsna oluline, kui kasutad kaamerat olukordades, kus raputamist on üsna palju. Ricoh WG-4 statiivikeere on üsna kaamera ühes nurgas, seega ainult sealt kinnitatuna ei jää ta väga stabiilne. See hoidja aga asetab kaamera terve põhja ulatuses tugevasse hälli, ühest nurgast kinnitub kruviga statiivikeermesse ja teiselt poolt tõmmatakse kinni tugeva silikoonrihmaga. See toob statiivi kinnituse ka kaamera keskele, mis omakorda lisab stabiilsust. Tema kasutamiseks tuleb ükskõik millisel hoidjal punane kinnitusratas täiesti lahti keerata, algne kinnitusplaat kuuli pesast välja tõmmata, punane rõngas asetada WG kaamera hoidja kuuli ümber, see suruda see alushoidja kuuli pessa ja ratas kinni keerata.

Nende hoidjate abil saab kaetud lõviosa vajadusi nii Ricoh WG seeria kaamerate kui ka muude pildimasinate erinevatesse kohtadesse kinnitamiseks.

Tamroni rekordiline 16-300mm suumobjektiiv jõuab Eestis müügile maikuus
autor: Lauri Veerde

 16-300

Veebruari algul teatas Jaapani optikameister Tamron, et on valmistamas ülivõimsa 16-300mm suumiga objektiivi Canoni, Nikoni ja Sony peegelkaameratele. Nüüd on selgunud ka selle objektiivi turule jõudmise ajad ning hinnad. Eesti tehnikakauplustesse on Nii Canoni kui ka Nikoni kaameratele mõeldud supersuume oodata juba maikuu keskpaigas. Objektiivi hinnaks saab olema orienteeruvalt 600€. Esimeste tarnete kogused saavad kõikide eelduste kohaselt olema väikesed – seega soovitame huvilistel endale objektiiv broneerida, kirjutades soovist meiliaadressil info@photopoint.ee.

Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO on täiustatud mudel populaarsest 18-270mm F/3.5-6.3 supersuumist.  18.8x suumikordajaga peaks see hetkeseisuga kvalifitseeruma maailma kõige võimsamaks peegelkaameraobjektiiviks.

Näide 18mm ja 300mm fookuskauguste erinevusest:

16-300mm-16mm

Pildistatud 16-300mm objektiiviga kõige laiemas asendis

16-300mm-300mm

Pildistatud 16-300mm objektiiviga lõpuni välja suumitult

 

Tamron 16-300mm supersuum on varustatud värinastabilisataoriga. Veel tuleb selle puhul tähele panna muljetavaldavalt väikest minimaalset teravustamiskaugust – kogu suumi ulatuses 0.39 m. Samuti lubab elektriline Piezo Drive teravustamismootor nüüd teravuse käsitsi korrigeerimist ilma et peaks objektiivi AF/MF lülitit näppima. Tamron väidab uue objektiivi olevat niiskuskindla korpusega, uuendatud on ka teravustamisrõngaste kummeeritud detaile ja korpuse pinnaviimistlust.

Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO tehnilised andmed

  • Fookuskauguste vahemik: 16-300mm
  • Maksimaalne ava: F/ 3.5-6.3
  • Minimaalne ava: F/22-40
  • Vaatenurk (diagonaal): 82°12′ – 5°20′
  • Konstruktsioon: 16 elementi 12. grupis
  • Lähim teravustamiskaugus: 0.39 m
  • Maksimaalne suurendus: 1:2.9 (@ f=300mm: MFD 0.39m)
  • Filtrikeere: 67 mm
  • Maksimaalne läbimõõt : 75 mm
  • Pikkus: 99.5 mm
  • Kaal: 540 g
  • Diafragmalabade arv: 7 (ümar diafragma)
  • Objektiiviga on kaasas lillekujuline päikesevarjuk
  • Tuleb kaameratele: Canon, Nikon, Sony

 

Alanud on eriti soliidsete auhindadega fotokonkurss – Canoni Kevadfoto 2014
autor: Jürgen Veerme

canonkevad-blog

Tähelepanu kevadenautlejad! Aeg on haarata kaamera järele ning jäädvusta Eestimaal järjest enam võimust võtva kevade imelised hetked, sest alanud on traditsiooniline fotokonkurss- Canoni Kevadfoto 2014

Snäpi pildipangas toimuvale konkursile on pilte võimalik esitada 28. aprillist – 25. maini (k.a). Iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu see sinu jaoks paistab. Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab profifotograafidest koosnev žürii, eesotsas Eesti nimekaima loodusfotograafi Sven Zaćek´iga.

Tänavuse Canoni Kevadfoto konkursi auhinnad peaksid erutama ka kõige suuremate fotogurmaanide meeli:

Nii et ava oma kaamera objektiiv valgusele, märka kevade märke ja jaga neid teistelegi – osaledes Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkursil!


Töid saab esitada ning lisainfo leiab Canoni Kevadfoto 2014 konkursi lehelt