Professionaalsed pildid kaamera peal oleva välguga – Lumiquesti hajutikomplektid
autor: Lauri Veerde

lumiquest-komplektid-1

Kaamera peal oleva välklambiga on alati üks igavene jama. Otse pildistatavale suunates tekivad tugevad varjud ja fotod ei tule ilusad. Tavaliselt suunavad fotograafid siis välklambi lakke, peegeldades nõnda valgust pildistatava suunas. Kui aga lagi on must, kõrgel või lage pole, ei saa seda meetodit kasutada.

Vana hea nipina võib appi võtta lihtsa valge paberi ja selle kummiga välklambi külge tõmmata. Kui sul oleks vaja aga midagi tõhusamat, käepärasemat, lihtsamalt oludele kohandatavat ning professionaalselt välja nägevat, siis tuleb appi Lumiquest. Fotopoodidest saab osta välklambile igasuguseid erinevaid hajuteid ja peegeldeid. Lumiquest tõuseb esile selle poolest, et on loonud läbimõeldud süsteemi, mis peab ka intensiivsema pildistamise korral vastu aastaid.

Heaks stardipaigaks välklambiga pildistajale on Lumiquesti erinevatest osadest koostatud komplektid. Need on loodud erinevaid kasutusvaldkondi silmas pidades ning siin vaatame lähemalt kolme neist: Starter komplekt, Wedding/Event komplekt ja Ready For Anything komplekt.

 

 Komplektid koosnevad järgmistest osadest

  Starter komplekt Wedding komplekt Ready for anything komplekt
   lumiquest-komplektid-67 copy lumiquest-komplektid-66 copy  lumiquest-komplektid-68 copy
Peegeldi Lumiquest Pocket Bouncer Lumiquest Quick Bouncer Lumiquest ProMax
Geelfiltrite komplekt Lumiquest FXtra Lumiquest FXtra Lumiquest FXtra
Takjapaelaga kinnitus Lumiquest UltraStrap Lumiquest UltraStrap Lumiquest UltraStrap
Vutlar Ei ole Jah Jah

Nagu näha, erinevad need komplektid üksteisest eelkõige peegeldi poolest. Starter komplektis on lihtne peegeldi, Wedding komplektis on pealt avatav/suletav peegeldi, Ready for Anything komplektis on aga sõrestikuga peegeldi, mida saab katta kolme eri värvi kattega ja mille ette saab seada hajuti.

Wedding ja Ready for Anything komplektides on tarvikute hoidmiseks olemas ka käepärased vutlarid.

 

Lumiquest Starter Kit

lumiquest-komplektid-2

Lumiquest Starter Kit komplekt koosneb kolmest osast:

  1. Lumiquest Pocket Bouncer peegeldi
  2. Lumiquest FXtra geelfiltrite komplekt/kinnitus
  3. Lumiquest UltraStrap – eemaldatav takjapaelaga kinnitus

Lumiquest UltraStrap

lumiquest-komplektid-679

 

Iga eraldi müüdava hajuti või peegeldiga tuleb Lumiquestil kaasa teibiga välklambi külge kleebitav takjapaelariba. Ka Lumiquest UltraStrap on takjapaelariba – seda ei pea aga välklambi külge jäädavalt kleepima. UltraStrap venitatakse välgupea külge tagaküljel oleva kummilindi abil ja nii saab seda välklambi küljest igal ajahetkel eemaldada ning vajadusel taas tagasi panna.

Lumiquest FXtra

lumiquest-komplektid-70

 

Lumiquest FXtra geelfiltrite komplekt koosneb 8-st värvifiltrist ning nende hoidmiseks mõeldud taskusüsteemist. Üks tasku selles süsteemis on läbipaistev – selle sisse lükatakse kasutatav filter ja tasku kinnitatakse niimoodi takjapaela kinnitusega välklambi külge.

 

 

UltraStrap kinnituse külge saab siis krõpsuga kinnitada Pocket Bouncer peegeldi. Tegu on Lumiquesti kõige lihtsama peegeldiga, mis suunab välgust tuleva valguse 90 kraadi all pildistatavale. Lai peegelduspind aitab välguvalgust hajutada ning pildid tulevad pehmema, loomulikuma valgusega. Allolevas videos näitab Lumiquesti looja ja juht Quest Couch Pocket Bouncer peegeldit lähemalt:

 

 

Lumiquest Wedding/Event Kit

lumiquest-komplektid-3

Lumiquest Wedding/Event komplekt on sobilik kiiresti muutuvates oludes pildistamiseks – nagu seda on näiteks kõikvõimalikud üritused ja iseäranis pulmad. Wedding Kit koosneb neljast osast:

  1. Vutlar
  2. Lumiquest Quick Bouncer peegeldi
  3. Lumiquest FXtra geelfiltrite komplekt/kinnitus
  4. Lumiquest UltraStrap – eemaldatav takjapaelaga kinnitus

Nagu näha erinev Wedding komplekt Starter komplektist vaid ühe komponendi poolest. Pocket Bouncer peegeldi asemel on siin Quick Bouncer peegeldi. Selle valgust peegeldaval pinnal on kaks “luuki”, mida saab vajadusel avada. Avatud luukidest pääseb osa valgust läbi ja peegeldub pildistatavale laest. Allolevas videos näitab Lumiquesti looja ja juht Quest Couch seda komplekti lähemalt:

 

Samuti on Wedding komplektis olemas käepärane vutlar kõikide välgutarvikute hoiustamiseks:

lumiquest-komplektid-6

 

 

Lumiquest Ready For Anything komplekt

lumiquest-komplektid-4

Ready for Anything kit koosneb neljast osast:

  1. Vutlar
  2. Lumiquest ProMax System peegeldi
  3. Lumiquest FXtra geelfiltrite komplekt/kinnitus
  4. Lumiquest UltraStrap – eemaldatav takjapaelaga kinnitus

Tähelepanelikumad fotohuvilised on juba aru saanud, et Ready for Anything komplekt koosneb täpselt samadest elementidest, nagu Wedding kit. Ainsaks erinevuseks on komplektis olev hajuti. Quick Bouncer peegeldi asemel on siin ProMax System. ProMax System koosneb omakorda 80-20 peegeldist, selle külge kinnitatavatest valgest, hõbedasest ja kuldsest kattest ning selle ette kinnitatavast hajutist.

Peegeldi sõrestik peegeldab 20% valgust pildistatavale objektile ja laseb 80% valgust läbi, et see saaks kadreeritavat valgustada laest või mujalt peegeldudes. Allolevas videos näitab Lumiquesti looja ja juht Quest Couch ProMax System`it lähemalt:

 

Kui sa pildistad tihti välise välklambiga ning tahaksid, et valgus oleks fotodel loomulikum ja pehmem ning fotod ise pisut ilusamad, siis proovi mõnda ülal kirjeldatud komplektidest. Lisaks efektile, mida Lumiquesti hajuti pildistades annab, on seda mugav kasutada ja kestab kord ostetuna aastaid. 

Kõik Lumiquesti välgutarvikud Photopointis

 

GoPro rakendus Androidile ühendab end nüüd seikluskaameraga automaatselt
autor: Oskari Värä

GoPro-hero-3-kaamera

GoProl on olnud rakendus Androidile juba mõnda aega ning nüüd sai see kasuliku uuenduse. Kõige suurem muutus on see, et rakendus automaatselt ühendab end kaamera WiFi võrku kohe käima pannes, hoides kokku väärtuslikku aega, mis varem läks manuaalselt ühendamisele. Ka videote ja fotode jagamine on tehtud lihtsamaks. Nüüd saab pilte ning videoid üles laadida Instagrami, Facebooki, Youtube`i või mujale sotsiaalmeediasse otse telefonist. Uuendus on ka kasutajaliideses neile, kel on Androidi versioon 4.0 või uuem ning nüüd on võimalus panna päeva foto telefoni taustaks.

Uuendus on alla laetav Google Play poest.

GoPro seikluskaamerad Photopointis

Allikas: engadget.com

Nikon esitleb uut 400mm f/2.8 profiobjektiivi ja 1.4x telekonverterit
autor: Lauri Veerde

AFS_400E_FL_ED_VR_a.high

Nikon annab täna teada, et on peagi müügile toomas uut objektiivi professionaalsetele spordi- ja loodusfotograafidele. AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR on uuendatud versioon senisest 400mm f/2.8G ED VR kahurist. Nikoni sõnul on uue objektiivi autofookus senisest kiirem, samuti on täiustatud optilist konstruktsiooni kahe fluoriitelemendi lisamisega. Integreeritud värinastabilisaatorit saab nüüd tulemuslikult kasutada ka kaamerat horisontaalsihis liigutades – selleks on olemas spetsiaalne “Sport VR” värinastabilisaatori režiim. Kindlasti on teretulnud ka objektiivi kaalu vähenemine 816 grammi võrra.

Oluliseks täiustuseks nimetatakse selle objektiivi puhul ka elektromagnetilist diafragmat (sellest ka täht “E” objektiivi nimekujus). See tegevat diafragma kiired liikumised ülitäpseks, võimaldades pildistada ühtlasema säritusega kaadreid – oluline eriti just kiirema sarivõtte korral. Nikkori objektiividest on selline diafragma veel ainult 800mm f/5.6 objektiivil – G ja D tähistusega objektiivide diafragmat juhitakse mehaaniliselt. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et elektromagnetiline diafragma on kõikidel Canoni peegelkaameraobjektiividel olemas olnud juba 1987. aastast alates. Niisiis ei ole selles tegelikult mitte midagi erilist.

Profiklassi objektiividel on muidugi ka profiklassi hinnad ja nõnda on uue 400mm f/2.8E objektiivi ametlikuks soovituslikuks jaehinnaks Euroopas 13 420€. Lihtsurelikke Nikoni kaamerate kasutajaid peaks siinkohal aga rõõmustama see, et just paar päeva tagasi jõudsid Eestisse ka esimesed Nikoni bajonettidega Tamron 150-600mm teleobjektiivid.

Objektiiviga koos astub täna lavale uus TC-14E III telekonverter. See passib ideaalselt nii 400mm 2.8E kui ka teiste Nikoni teleobjektiivide bajonetti ning annab 1 stopilise valguskao juures 1.4x suurema fookuskauguse. Konverteril on täiustatud ilmastikukindlusega korpus ning uus optiline konstruktsioon. Konverteri soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on 585€.

Nikoni ametlik pressiteade: 400mm f/2.8E; Telekonverter

AFS_Telecon_TC14E3_a.high copy

Tähelepanu, piltide esitamise tähtaega on pikendatud!
autor: Jürgen Veerme

photopoint-canonkevadfoto-560x245

Kuna tõeline kevad pidi ilmatarkade ennustuste kohaselt algama järgmisel nädalal, siis otsustas žürii pikendada Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkurssi tööde esitamise tähtaega.

Snäpi pildipangas toimuvale konkursile on nüüd pilte võimalik esitada 1. juunini (k.a). Iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu see sinu jaoks paistab. Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab profifotograafidest koosnev žürii, eesotsas Eesti nimekaima loodusfotograafi Sven Zaćek´iga.

Tänavuse Canoni Kevadfoto konkursi auhinnalaud on eriti rikkalik:

Seega sea oma fotokott kõige vajalikuga juba varakult valmis ning saada ka meile oma parimad jäädvustused kevadhetkedest.  


Töid saab esitada ning lisainfo leiab Canoni Kevadfoto 2014 konkursi lehelt

Point TV 116. Miks peaks kasutama polarisatsioonifiltrit?
autor: Lauri Veerde

Paljud fotograafias kasutatavad filtrid on digifotograafia tulekuga unustuse hõlma vajunud. Polarisatsioonifilter on üks vähestest, mida profifotograafid ka digitaalsete peegelkaamerate ees sagedasti kasutavad.

Polarisatsioonifilter aitab meil vähendada mitmesuguseid erinevaid peegeldusi – olgu need siis pildistatava toote pinnal, aknaklaasil, järveveel või rünkpilvede vahel. Läksime Ardoga Kubija järve äärde, et järele proovida, mis efekti polarisatsioonifilter annab ühe järvega kaunistatud maastikupildi puhul.

 

Polarisatsioonifiltrid Photopointis