Canoni Kevadfoto 2014 võitja selgub nende piltide hulgast
autor: Jürgen Veerme

karu-snap
Üks Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkursil osalenud töö

Tööde esitamine Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkursile lõppes 1. juunil. Kokku laekus konkursile rekordilised 1544 tööd ning nüüdseks on profifotograafidest koosneva žürii koosseisus: loodusfotograaf Sven Začek, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning portreefotograaf Urmas Ääro oma esmase valiku Snäpi pildipangas teinud.

Nüüd seavad kõik žüriiliikmed allolevad pildid enda jaoks paremusjärjestusse ning selle alusel selgub Canoni Kevadfoto 2014 esikolmik.

Fotokonkursi võitjad, kes saavad endale auhinnaks tippklassi Canoni fotokaamerad, kuulutatakse välja 10. juunil.

Kõiki Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkursile esitatud pilte saad vaadata SIIT

 

Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkursil žürii poolt ära märgitud tööd: tähestikulises järjekorras:

Ammu käinud külalised

Ammu käinud külalised

Esimene piilub

Esimene piilub

Esimesed päikesekiired on udu imeliseks maalinud

Esimesed päikesekiired on udu imeliseks maalinud

Hullutav kevad

Hullutav kevad

Kahekesi kevadele vastu…

Kahekesi kevadel vastu.

Kevad botaanikaaias

kevad botaanikaaias

Kevad õuel

Kevad õuel

Kevad ärkab

Kevad ärkab

Kevadine peitusemäng

Kevadromanss

Kevadtants…

Kevadtants.

Kevadtööd põllul

Kevadtööd põllul

Kevadõhtu täis päikeses helklevaid putukaid

Kevadõhtu täis päikeses helklevaid putukaid

Külma trotsides

Külma trotsides

Lapsepõlv

Lapsepõlv

Lilleneiu

Lilleneiu

lumikellukesed + tuul + pikk säritus

lumikellukesedtuulpikksäritus

Näkk on laotanud juuksed vee peale laiali

Näkk on laotanud juuksed vee peale laiali

Paarikesed

Paarikesed

Päikese ootel

Päikese ootel

Sead udus

Sead udus

Tolmeldaja

Tolmeldaja

Tõuse ja sära

Tõuse ja sära

Varajane

Varajane

Vastupanu lõpp

Vastupanu lõpp

Vihm

Vihm

Viitina järv

Viitina järv

võlumets … kevadine mets oma värvide ja linnulaulu ja ....

võlumets ... kevadine mets oma värvide ja linnulaulu ja ....

2013. aasta parim kompaktkaamera – viimased mudelid 35% soodsamalt
autor: Lauri Veerde

panasonic-lx-7-100

Kui sa tahad pildistada paremaid pilte, siis ei pea sa endale tingimata ostma suurt, suure sensoriga ja suure megapikslite arvuga kaamerat. Siin on üks teistsugune aparaat. Panasonic Lumix LX7 on üsna pisike kompaktkaamera, mis mahub taskusse ja mis pildistab väga ilusaid pilte – isegi hämaras. Tegelikult on LX7 paar aastat vana mudel, mis peagi – kuulujuttude kohaselt juba juuli alguses – asendub uue LX8 kaameraga. Seetõttu on viimased LX7 kaamerad nüüd Photopointis väga hea, -35% soodushinnaga.

Panasonic LX7 sobib nii algajale kui ka tõsisemale fotohuvilisele. Rohelise automaatrežiimi kõrval on sel kaameral olemas ka manuaalrežiim, RAW pildistamise võimalus ja manuaalne teravustamine. Teistest omataolistest tõuseb see esile eelkõige väga heade juhtnuppude poolest. Ja loomulikult ka lähipildistamise võimekuse poolest, sest LX7 kaameraga saab pisikestest asjadest teha pilti 1 cm kauguselt. Kõigi nende ja veel paljude teiste iseloomujoonte tõttu pälvis Panasonic LX7 ka Photopointi ajaveebi 2013. aasta kõige parema ekspertklassi kompaktkaamera tiitli. Ja pani muuhulgas kinni Digitest.ee eelmise suve võrdlusülevaate.

Kui sul on head fotokaamerat tarvis, siis kasuta juhust ja osta LX7, enne kui see uue mudeli tulekul Photopointi valikust kaob. Panasonic LX7 Photopointi veebipoes -35%

 

Valik eelmisel suvel LX-7 kaameraga pildistatud fotosid

panasonic-lx-7-2

Panasonic LX-7. f/4, 1/200 sek; ISO 80. Fookuskaugus: 24mm (35mm ekv). Pildistatud särirežiimil “Avaprioriteet”. Teravustamine: Automaatne. Käest

 

panasonic-lx-7-10

Panasonic LX-7. f/1.6, 1/640 sek; ISO 100. Fookuskaugus: 35mm (35mm ekv). Pildistatud särirežiimil “Avaprioriteet”. Teravustamine: Automaatne. Käest.

 

panasonic-lx-7-4

Panasonic Lumix LX-7. f/3.2, 1/163 sek; ISO 80. Pildistatud särirežiimis “avaprioriteet”. Teravustamine: Automaatne. Käest

 

panasonic-lx-7-7

Panasonic Lumix LX-7. f/2.5, 1/1000 sek; ISO 80. Pildistatud särirežiimis “Avaprioriteet” +1.3 särikompensatsiooniga. Teravustamine: manuaalne. Käest.

 

lx7-pimedas

Päris pimedas. Panasonic Lumix DMC-LX7, f/2.3, ISO 800, 1/8 sek, fookuskaugus: 90mm. Pildistatud käest.

 

panasonic-lx-7-3

Perfektsed värvid päikeseloojangu ajal. Panasonic Lumix LX-7. f/2.3, 1/13 sek; ISO 400. Pildistatud särirežiimis “avaprioriteet”. Teravustamine: Automaatne. Käest

 

panasonic-lx-7-5

Panasonic LX-7. f/2.5, 1/1600 sek; ISO 80. Fookuskaugus: 24mm (35mm ekv). Pildistatud särirežiimil “Avaprioriteet”, +1.3 särikompensatsiooniga. Teravustamine: Manuaalne. Käest.

 kompaktkaamerad-lopp-999-small-labels

 

 Panasonic Lumix LX-7 Photopointi veebipoes: 379€

Kuumad kuulujutud: Panasonic LX8 tuleb 16 juulil.
autor: Lauri Veerde

panasonic-lx-7-102

Panasonic LX8 kompaktkaamera tuleb 16 juulil. Täpselt nõnda kirjutab oma veebilehel 43rumors.com, hinnates usaldusväärsest allikast saadud info tõepärasust väga kõrgeks. Pea kaks aastat tagasi esitletud Panasonic LX7 järeltulijal teatakse olevat elektrooniline pildiotsija ning “suur sensor”. Ilmselt ei peeta viimase all silmas 1″ sensorit (nagu Sony RX100 III puhul) vaid ikkagi Panasonicule omast ja pisut pisemat 1/1.7″ kiipi. Väliselt olevat uus LX-seeria mudel senisele sarnaneva disainiga.

Panasonic Lumix LX-seeria kompaktkaamerad on juba aastaid tõsisemate fotohuviliste seas väga kõrges hinnas. Hetkel Photopointis -35% soodushinnaga müügis olev Lumix LX7 pole selles osas mingi erand – just selle aparaadi valisime siinsamas Photopointi ajaveebis 2013. aasta kõige paremaks tippklassi kompaktkaameraks. Vahepeal on aga Sony välja toonud RX100 III kompaktkaamera, mille f/1.8-2.8 avaga objektiiv ja kõrge lahutusvõimega elektrooniline pildiotsija sunnib teisigi tootjaid tegema pingutusi enda tippklassi kompaktkaamerate arendamisel. Loodetavasti näeme pisut enam kui kuu aja pärast, kuidas Panasonic Sony`le vastab.

Allikas: 43rumours.com

Ricoh GR kompaktkaamera tarkvarauuendus V4.0 toob veelgi kiirema autofookuse
autor: Lauri Veerde

IMG_9842

Ricoh annab teada, et on valmis teinud järjekordse tarkvarauuenduse aasta eest turule tulnud kompaktkaamerale Ricoh GR. See suure APS-C sensori ja fiksibjektiiviga kompaktkaamera sai eelmisel suvel mulle väga südamelähedaseks ning hea on näha et Ricoh seda aina täiuslikumaks timmimas on. Uus tarkvara kannab numbrimärki 4.0 ning see lisab GR kaamerale viis lisafunktsiooni:

  1. Automaatse teravustamise režiimis on nüüd võimalik kaamera lülitada “High speed” ehk kiire autofookuse režiimi. Selles režiimis teravustab kaamera tavalisest kiiremini. Teravustamise ajal aga jääb LCD-ekraanilt paistev pilt paigale. Ilmselt siis kasutatakse kogu protsessorijõudlust ära teravustamise jaoks. See võib olla üsna kasulik funktsioon näiteks tänaval pildistajatele, kelle jaoks ekraanilt teravuse hindamise asemel on olulisem autofookuse kiirus
  2. Digitaalsete efektide sekka on nüüd lisatud “Shift crop” režiim. See teeb võimalikuks pildistada ruudukujulist pilti nii, et ruut lõigatakse välja kaadri ülemisest või alumisest osast. Ricohi sõnul võimaldab see mõningal määral matkida tilt-shift objektiivide hüvesid perspektiivi korrigeerimisel
  3. Seadistuste menüüsse on lisandunud valik “Card Sequence No”. Kui see on välja lülitatud, alustatakse pildifailide nimetamist pärast mälukaardi vahetamist alati uuesti otsast peale (R0**0001)
  4. Taasesitusrežiimis on võimalik lülitada välja fotode vahetumisel kuvatavat efekti (uus foto libiseb paremalt või vasakult ekraanile vana peale)
  5. Kui RAW+ režiimis on pildistatud mitu pildifaili korraga, annab kaamera kustutamise puhul valiku, kas kustutatakse nii RAW kui ka JPG fail või üks neist.

Lisaks nendele viiele uuele funktsioonile parandavat tarkvarauuendus ka kaamera toimimist avaprioriteet režiimis ning stabiilsust USB-ühenduse korral Macintosh operatsioonisüsteemiga.

Ricoh GR tarkvarauuenduse alla laadimise alustamiseks kliki siia

 

Kuidas tarkvara uuendada?

  • Kontrolli, et kaamera aku oleks täis
  • Lae tarkvarauuendus alla.
  • Tee enda SD mälukaardile Ricoh GR kaamera sees “format”
  • Kopeeri tarkvarauuenduse fail rg1_v004.frm otse mälukaardile juurkausta
  • Sisesta mälukaart kaamerasse
  • Lülita kaamera sisse
  • Vajuta MENU nuppu ja seejärel F1 nuppu
  • Vajuta WB nuppu et ekraanile kuvada “Set-up” menüü
  • Vajuta välgu seadistuse nuppu (tagaküljel) ja vali [Confirm Firmware Version]
  • Vajuta uuesti välgu seadistuse nuppu. Ekraanile kuvatakse praeguse tarkvara versiooninumber
  • Vali “Yes” ja vajuta “MENU/OK” nupule. Tarkvara uuendatakse.

 

Point TV 119. Vaata kuidas toimib Tamroni objektiivide värinastabilisaator
autor: Lauri Veerde

Oleme Point TV videotes tihti rääkinud sellest, kuivõrd tõhus on Tamroni objektiivide värinastabilisaator. See stabilisaatori efekt on aga kõige ilmekamalt näha just pildistamise ajal. Hoolimata sellest, et kaamera käes pisut väriseb, on pildiotsijast või LCD-ekraanilt paistev pilt täiesti paigal. Eriti hästi näeb stabilisaatori toimimist aga siis, kui kaamerat sihilikult käes pisut väristada. Väristame siis:

 

Vaata kõiki point TV videoid siit