10 põhjust, miks vahetada vana Pentax uue Pentax K-3 vastu
autor: Ardo-Jako Olev

 K-3-ads-visual-HD copy

Uusi peegelkaameraid tuleb pidevalt juurde – uued, paremad, ilusamad mudelid. Reeglina ei ole uus kaamera eelmisest mäekõrguselt üle – parendatakse mõnda omadust, heal juhul lisatakse midagi juurde. Seega tekib alati küsimus, miks ma peaksin oma olemasoleva kaamera üldse välja vahetama?

Kui Pentax tuli välja oma K-3 peegelkaameraga, siis tehti midagi hoopis muud. Nimelt lisati tonnide viisi uusi omadusi ja võimalusi, samuti parendati kaamera pea-aegu kõiki omadusi – tulemuseks ei ole mitte värskendus, vaid hoopis uus kaamera, mis ületab eelmised mudelid mäekõrguselt.

Alljärgnevalt toongi välja kümme sellist omadust, mille poolest uus Pentax K-3 oma eelkäijatest ja ka konkurentidest parem on. Seega kümme lihtsat aga olulist põhjust, miks vana peegelkaamera uue Pentax K-3-e vastu välja vahetada.

 

1. 92 tihendit ja magneesiumsulamist korpus!

Pentax on tuntud kui vastupidavate kaamerate tootjana. K-3 ei ole selle koha pealt erand. Või siiki – 92 tihendit teeb temast veelgi ilmastikukindlama kaamera, kui tema eelkäijad. See tähendab, et ainuke kes vihma, külma, rahet ning pussnuge karta võib, on kaamera omanik ise, sest Pentax K-3 on valmis igasugusteks ekstreemseteks keskkondadeks. Ja kui ma rääkisin pussnugadest, siis nii see ka on, sest Pentax K-3 on magneesiumsulamist korpusega, mis kaitseb tema õrnemat elektroonikat nagu keskaegset ratsarüütlit täisturvis. 

 

2. Uued liidesed ja ühilduvus

Pentax K-3 on videovõimekas. Ta filmib FullHD videot. Peamine sealjuures aga on see, et K-3 on varustatud stereomikrofoni sisendiga, mis tähendab seda, et videole lisaks saab salvestada kõrgekvaliteedilist heli, kasutades selleks kvaliteetset välist mikrofoni. Samuti on kaameral olemas kõrvaklappide väljund, mille abil saab filmimise ajal kontrollida heli kvaliteeti, mis videlõigule salvestub.

Ja et kogu see kvaliteetne, ent sealjuures ka mahukas pildi- ja videoinfo kiirelt arvutisse üle kanda, on tal arvutiga ühendamiseks USB 3.0 liides, mis on oluliselt kiirema andmeedastuskiirusega, kui tavaline USB 2.0.

 

3. Kaks mälukaardipesa

Enamasti oleme harjunud, et kaameral on üks mälukaardipesa. Pentax K-3 on aga varustatud lausa kahega ja neid saab kasutada mitmel erineval moel. Näiteks töötab kaamera ka siis, kui Te kasutate vaid ühte mälukaarti. Samas on kahte kaarti kasutades võimalus salvestada pildid erineva jaotuse järgi:

  1. mõlemale kaardile sama fail – nõnda on olemas tagavara, kui ühe mälukaardiga peaks juhtuma see, mida kõik kardavad – ta lakkab töötamast. 
  2. võib salvestada ühele mälukaardile JPEG faili ja teisele paralleelselt sama pildi RAW faili. 
  3. võib ju ka lihtsalt laiendada mälumahtu nõnda, et pildistatakse järjest – kui üks mälukaart täis saab, jätkab kaamera fotode salvestamist järgmisele kaardile.

 

4. 24MP madalpääsfiltrita CMOS sensor

 

Sellise keeruka omaduse taga on peidus sama keerukas ja imeline tehnoloogia. Kui tavaliselt on sensorite ees madalpääsfilter, mille tegelik funktsioon on pilt UDUSEMAKS teha, et ei tekiks moire’ effekti, siis Pentax on K-3-e sensori eest selle eemaldanud, et tagada teravam kujutis. Samas on lisatud tehnoloogia, mida saab valikuliselt sisse või välja lülitada ja seega vältida moire’ effekti.

 

5. 86000 piksline CCD sensoriga valgusmõõdik

Reeglina mõõdetakse valgust sektorite ehk segmentide kaupa (see on päris suur osa pildist). See aga tähendab, et valgust mõõdetakse üsna ebatäpselt, seda eriti keerukates valgussituatsioonides. Pikslitega sensor aga mõõdab iga pikslit eraldi, tagades seega täpsema mõõtmise ning seeläbi korrektsema särituse.

 

6. Valgustemperatuuri mõõdetakse aladena

Selleks, et pildil oleksid värvid kõik korrektselt, tuleb kaamera seadistustes õigeks panna WB (white balance) ehk valgustemperatuur. See info rakendatakse aga tervele pildile. See omakorda võib tähendada seda, et osa pildist on õige värviga, osa aga mitte. Näiteks toavalgus on soe ja õuevalgus külm – tulemuseks on kas korrektne õuevalguse värvus ja kollane toavalgus või korrektne toavalgus aga sinine õuevalgus.

Pentax K-3 suudab aga ühel pildil eristada mitut valgusallikat ja seada valgustemperatuur nõnda, et osa pildist on toavalguse ja osa õuevalguse järgi paigas.

 

7. Autofookussensoril on 27 mõõtmispunkti, milledest 25 on ristsensoriga

Need ülaltoodud numbrit tähendavad seda, et autofookus on ülikiire, ülitäpne ja seda ka halbades valgustingimustes, kus kaamerad tihti teravustada ei suuda.

 

8. Ühildub nutiseadmega

 

Pentax K-3 ühildub Flu Card abil sinu nutiseadmega ja ka sülearvutiga. Flu Card ise ei ole midagi muud, kui spetsiaalne SD kaart, millel on sees WiFi antenn. See aga võimaldab ühendada kaamera üle WiFi võrgu näiteks nutiseadmega ja seejärel saad rahulikult tugitoolis istuda ja pildistada oma nutitelefoni abil.

Sa saad vaadata pilti nutiseadmes, sest pilt kuvatakse enne pildistamist sinu nutiseadme ekraanile, sealt saad valida tervustamispunkti, muuta särituse parameetreid ja distantsilt ka kaamera päästa, ehk pilti teha. Samuti saad pildid otse nutiseadmesse laadida.

 

9. Kiire sarivõte

Kas sul on juhtunud, et mõni pilt on jäänud täpselt kahe kaadri vahele? Lihtsalt hetk on läinud ja kõik? 8,3 kaadrit sekundis tähendab seda, et naljalt sellist õnnetust enam ei juhtu. Olgu see siis sport, mänguhoos lapsed või lemmikloomad – pildile jäävad nad nüüd kõik.

 

10. Uus protsessor PRIME III

Kogu seda eelnevat aga võimaldab ja toetab uus protsessor. Digitaalne peegelkaamera on paljuski nagu arvuti. Selle sees on palju elektroonikat ja kõige keskmeks on aju ehk pildiprotsessor. See aju võimaldab kiiret säriaega, kvaliteetset videot filmida, kõrge tundlikkusega müravabasid pilte teha ja palju muud. 

Kõik see eelnev kokku, tõi Pentax K-3-le ka prestiižika TIPA 2014 auhinna kui “Parim ekspertkaamera”.

 

11. Jah, tegelikult on üheteistkümnes põhjus ka!

Kui sa tood oma vana Pentaxi peegelkaamera praegu Photopointi, siis ostame selle sult tagasi ja uue Pentax K-3 saad 200-500 eurot odavamalt! Loe lähemalt selle võimaluse kohta siitsamast blogist.

 

EOS 7D Mark II kõlakad koguvad hoogu
autor: Maris Sits

Canon APS-C Flagship

 

Canon EOS 7D kuulutati välja 2009. aasta septembris. Käivad kuulujutud, et selle aasta septembris toimuval Photokina messil tutvustatakse selle mudeli uut versiooni.

Täpselt pole veel teada, kas uue kaamera nimeks saab EOS 7D Mark II või hoopis midagi muud.

Kuulujuttude kohaselt on uuel mudelil 24MP, kaks mälukaardipesa (SD ja CF) ja hübriid-pildiotsija (kombinatsioon optilisest ja elektroonilisest pildiotsijast). Tarkvaraliselt peaks sellest saama parim Canoni digitaalne peegelkaamera, mis kunagi tehtud. 

Praegu tehakse järeltulijale veel mõningaid tarkvara teste. Hetkel eeltootmises olevat uut mudelit saavad osa fotograafe juba testida 2014.aasta FIFA jalgpalli maailmameistrivõistlustel Brasiilias. 

 

allikas: canonwatch.com

Selle aasta parim ekspertkaamera nüüd Photopointi fototehnika rendis
autor: Jürgen Veerme

blog-k3-tradein

Nüüd saad omal käel järele proovida selle aasta parima ekspertkaamera, sest Pentax K-3 on jõudnud nii Tallinnas Kristiine keskuses kui ka Tartu Kaubamajas asuvasse Photopointi fototehnika renti.

Magneesiumsulamist 92 tihendiga ilmastikukindel Pentax K-3 on valmis Sinuga seiklema iga ilmaga. Lõpuks saad pildistada kõik need fotod, millest siiamaani oled unistanud, kuid halva ilma tõttu seni tegemata on jäänud. Proovi järele ning veendu, et auhinnatud Pentax K-3 loob sinu fotograafiale uued piirid.

Photopointi fototehnika rent on mugav ja unikaalne võimalus lisaks veebiülevaadete lugemisele ja vaatamisele Sind huvitav toode reaalselt järele proovida. Lisaks annab see kindluse, et ostetav kaamera või objektiiv vastab täpselt Sinu vajadustele.

Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid proovitud toodet endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

Vaata Photopointi fototehnika rendis olevate toodete saadavust ja hindu >

 

k-3-foto-01

k-3-foto-02

k-3-foto-03

k-3-foto-04

Canoni Kevadfoto 2014 võitjad on selgunud
autor: Jürgen Veerme

Lapsepõlv

Suve algus hiilib järjest lähemale, kuid veel on võimalus nautida kevadisi hetki, sest selgunud on Canoni Kevadfoto 2014 võitjad.

Snäpi pildipangas toimunud konkursile laekus tänavu 1544 fotot. See rekord ei teinud niigi keerulist žüriitööd lihtsamaks. Kuid nüüd on profifotograafidest koosnev žürii koosseisus: loodusfotograaf Sven Začek, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning portreefotograaf Urmas Ääro valinud välja Canoni Kevadfoto 2014 fotokonkurssi parimad.

Kindlasti motiveeris inimesi konkursile töid esitama Canoni poolt auhindadeks välja pandud ihaldusväärsed tippklassi fotoaparaadid. Auhindadeks olid:

I koht: Canon EOS 700D + 18-55mm IS STM + 55-250mm STM Kit

II koht: Canon EOS 1200D + 18-135mm IS STM Kit

III koht: Canon PowerShot SX600 HS

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage esitleda fotokonkursi “Canoni Kevadfoto 2014″ esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

Lapsepõlv”. Autor: Snäpi kasutaja Leekas. Fotokonkursi “Canoni Kevadfoto 2014” esimene koht.

Lapsepõlv

Hullutav kevad”. Autor: Peeter Teedla. Fotokonkursi “Canoni Kevadfoto 2014” teine koht.

Hullutav kevad

Kevadtants…”. Autor: Jaanus Post . Fotokonkursi “Canoni Kevadfoto 2014” kolmas koht.

Kevadtants.

Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid ning nii kevadmeelolu tekitasid.

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIIT 

Manfrtto soodsate statiivide välimääraja
autor: Lauri Veerde

manfrotto-compact-statiivid

Hiljuti näitas Ardo-jako Point TV videos Manfrotto kõige uhkemat statiiviseeriat XPRO. Siin ülal on aga reas Manfrotto kõige soodsama hinnaklassi statiivid. Äsja esitletud Compact-seeria koosneb kolmest statiivist ja kahest üksjalast. Kõik need – välja arvatud parempoolseim (Compact Advanced statiiv) jõudsid täna Photopointi pealattu ning on sealt juba edasi kaupluste suunas tuhisemas. Saame siin all kõigi nendega pisut lähemalt tuttavaks.   

Manfrotto Compact monopod

cmpct_mono_reg_videos_bg

Compact Monopod on Manfrotto kõige lihtsam üksjalg. Selle maksimum- ja miinimumpikkuseks on vastavalt 145,5 ja 39 cm. Niisiis mahub see transpordiasendis isegi keskmise suurusega fotokoti sisse. Selle käepide on tugevast kummist – täpselt nagu XPRO seeria statiivide jalgade pidemed. Kiirkinnitusplaati sellel ei ole – kaamera kinnitatakse monopodi külge lihtsalt keerates. Küll aga on siin olemas randmerihm ning kork, mis katab statiivikruvi  - selleks, et see midagi ega kedagi kogemata kriimustama ei pääseks. 

 

Manfrotto Compact Advanced monopod

t560x470_cmpct_mono_strap_slide_1

Nagu eelmisel, nii on ka sellel üksjalal 4 jätket, kummist käepide, randmerihm ja statiivikruvi kork. Advanced Monopod on aga nii läbimõõdult kui ka pikkuselt suurem, sobides hoidma mitte ainult hübriid- vaid ka algtaseme peegelkaameraid. Lisaks sellele on Advanced monopod’ i ülaosas käepärane ratas. Kaamera kinnitamiseks üksjalale pole siin tarvis keerutada mitte üksjalga vaid sedasama ratast.   

Manfrotto Compact Advanced monopod – valge. Photopointis: 34.99€

 

Manfrotto Compact Light statiiv

cmpct_tri_light_breeze_bg

Compact Light statiiv on 4-osaliste ja alumiiniumist valmistatud jalgadega. Ülejäänud kaks Compact-seeria statiivi on 5-jätkega jalgadega. Suurimad erinevused on neil kolmel statiivil aga statiivipeades. Compact Light statiiv on varustatud lihtsamat sorti kuulpeaga ja mõeldud eelkõige hübriidkaamerate jaoks. Selle üks ja ainuke hoob lukustab lahti kõik liikumissuunad. Kiirkinnitusplaati siin ei ole – selle asemel on pea varustatud rattaga, mida keerates kaamera statiivi külge kinnitatud saab. Omast kogemusest võin kinnitada, et selline rattaga süsteem on tegelikult väga mugav – eriti siis, kui te ei soovi, et kiirkinnitusplaat kogu aeg kaamera küljes oleks. 

 

 Manfrotto Compact Action statiiv

cmpct_tri_action_quick_release_bg

Compact Action statiiv on viie jätkega alumiiniumjalgadega ja sarnaselt Compact Light statiivile varustatud kuulpeaga. Nüüd aga juba sellisega, millel on nii käepide kui ka kiirkinnitussüsteem. Peamiselt plastikust valmistatud statiivipea käepidemesse on integreeritud ratas, mida keerates saab lahti lukustada kõik liikumissuunad. Video filmimisel saab aga statiivi paremale-ja vasakule kallutamise külje peal olevast nupust blokeerida – nii et pea liiguks ainult üles-alla ja paremale-vasakule.

Selle statiivi juures on eriti huvitav uudne kiirkinnitusplaat (või oleks ehk õigem seda nimetada kiirkinnitusnupuks). Pisikese ja ümara kujuga plaadi saab lisavahendite abita – näppudega – kinnitada kaamera alla. Statiivile kinnitub see plaat siis juba statiivipea ülaosas olevat hooba üles-alla liigutades. 

 

Manfrotto Compact Advanced statiiv

cmpct_tri_adv_sharp_bg

Compact Advanced statiivil on täpselt samasugused jalad nagu Compact Action statiivil. Peal on siin aga kaks hooba. Alumine neist lukustab keerates lahti horisontaal- ja vertikaalsuuna. Ülemisest hoovast saab kaamerat aga paremale-vasakule kallutada. Seega pakub see statiivikomplekt kadreerimisel mõnevõrra täpsemat kontrolli kui kaks eelmist kuulpeaga komplekti. Compact Advanced on varustatud juba ka klassikalisema kiirkinnitusplaadiga. 

Manfrotto statiivid Photopointis