Fujifilmilt tarkvarauuendused mitmele kaamerale ning objektiivile
autor: Oskari Värä

fujifilm-x-t1-camera-photopoint-17

Fujifilm teatab, et on välja andnud tarkvarauuendused mitmele kaamerale ning objektiivile. Uuendused said kaamerad X-T1 ja X100T, FinePix S1. Kaamerate peamised uuendused hõlmavad väiksemaid parandusi erinevate funktsioonide kasutamisel ning ka USB- ning WiFi ühenduse toimimisel. Objektiivide uuendused hõlmavad stabilisaatori tööd.

X-T1 tarkvarauuendus 3.10

Välklambi režiimide muudatused:

  • Kui kasutada välist välku, millel pole TTL-režiimi, lööb välk kui “Mechanical+Electronic” on valitud “Shutter Type” valikutest pildistusmenüüs.
  • Kui S (säriprioriteet) või M (manuaalrežiim) on valitud, on sünkroniseerimisaeg 1/180 sekundit või aeglasem.

WiFi ühenduse täiustus:

  • Parendati Wifi ühenduse toimimist kui “Fujifilm PC AutoSave” on kasutusel. Varasemalt WiFi-ühendus katkes kui ekraan välja lülitus.

USB-režiimi muudatused:

  • Kui “PC Shoot Fixed” on valitud, siis kuvatakse hoiatus “Images are not saved in the card”
  • Kui “PC Shoot Fixed” on valitud USB-režiimis ja kaamera pole ühendatud USB kaudu arvutiga, ei saa kaamerat välja lülitada või eemaldada objektiivi kaamera eest, sest kaamera on piltide jagamiseks ooterežiimis.

Fujifilm X-T1 tarkvarauuenduse saad alla laadida siit

 

Fujifilm X100T tarkvarauuendus 1.10

  • Kui kasutada välist välku, millel pole TTL-režiimi, lööb välk nüüd ka siis kui “Mechanical+Electronic” režiimis on valitud “Shutter Type” valik.
  • Pildiotsijat on parendatud, et aidata hämaramates valgusoludes fokuseerida.

 

Fujifilm FinePix S1 tarkvarauuendus v1.02

FinePix S1 tarkvarauuendus sisaldab teravuse lisamist kui pildistatakse sarivõttega.

Lae alla Fujifilm FinePix S1 tarkvarauuendus siit

 

Fujifilm objektiivide tarkvarauuendused

Nagu ülal mainitud, parandati mitmete objektiivide juures stabilisaatori tööd. Nende objektiivide tarkvarauuendused saad alla laadida siit:

XF18-55mm tarkvarauuendus
XF55-200mm tarkvarauuendus
XF18-135mm tarkvarauuendus
XF10-24mm tarkvarauuendus

Allikas: dpreview.com

Canon XC10 on videokaamera fotograafidele (või vastupidi)
autor: Oskari Värä

XC10

Praegu on üpris tavaline filmida videot kaameraga, mille põhirõhk on seatud pildistamisele. Peegelkaamerate ning hübriidkaamerate areng on teinud paljude videograafide elu mugavamaks kuid nuppude asetus ning kätteistumine soosib siiski pildistamist. Canon XC10 näol on tegu pigem väikse videokaameraga, mis peaks rahuldama ka fotograafe. XC10-l on mitmeid EOS Cinema seeria kaamerate funktsioone (põhiliselt laenatud C100-lt), kuid seade on suunatud pigem iseseisvatele videograafidele või B-kaameraks Cinema-seeria kaamera kõrvale.

Spetsiaalselt Canon XC10 kaamera jaoks välja arendatud 1-tolline CMOS-sensor ja Canoni uue DIGIC DV5 protsessori koostöö annab välja kiiruse ja kvaliteedi, et salvestada 4K lahutusvõimega videosid tavalisest suurema andmesagedusega. See lubab ka suurimaks tundlikkuseks seada ISO 20 000. 3840×2160 mõõdus 4K videomaterjali saab sisemällu salvestada andmesagedusega kuni 305 Mbit/s. 1920×1080 mõõdus FullHD materjal salvestub aga SD-kaardile maksimaalse andmesagedusega 50 Mbit/s.

Canon XC10 optikaka on Canoni enda välja arendatud 10x optilise suumiga objektiiv (35mm ekvivalent 24-240mm) avaga f2.8 – f5.6. Objektiiv on varustatud optilise stabilisaatoriga ja neutraalhalli filtriga.

Režiimidest on märkimisväärne ülikiire kaadrisagedusega režiim, mis lubab teha kuni 1200-kordse aeglustusega ülesvõtteid. Läbi nutiseadme või arvuti saab WiFi ühenduse kaudu kaamerat juhtida ning seadistusi muuta. Lisaks on ühendustest olemas nii HDMI, mikrofonisisend, kõrvaklapiväljund, toitesisend kui ka USB-port.

Kaamera on loodud olema ergonoomiline ja kompaktne (125 x 102 x 122mm). Käepide on kallutatav üles-alla vastavalt filmimis- või pildistamisnurgale. Vaatamata mõõtmetele pole kaamera siiski just kergeimate killast, kaaludes koos akuga 1040 grammi.

Kokkuvõttes on tegu väga mitmekülgse videokaameraga, mis kasutab ära Canoni pikaaegseid kogemusi nii foto- kui videovallas. Eriti võiks see aparaat sobida just ajakirjanikele, kel on vaja salvestada hea kvaliteediga videomaterjali ilma et peaks kaasas kandma suurel hulgal varustust.

Canon XC10 kaamerast saab pigem nišitoode – eelkõige selle kõrge hinna tõttu ($2499 Ameerika Ühendriikides). Amatööride jaoks on piisavad näiteks sellised kaamerad nagu Sony RX10 ja Panasonic FZ1000, millel on võimekamad objektiivid ning üpris adekvaatne 4K videovõimekus rohkem kui poole vähema raha eest. Lisaks Panasonic GH4 on tugev konkurent 4K vallas suurema Micro Four Thirds sensoriga.

Canon lubab XC10 videokaamera turule tuua 2015 aasta juunis.

Allikas: Canoni pressiteade

Tootefotod:

XC10_1 XC10_2 XC10_3 XC10_4 XC10_5

Canon sai neli mainekat TIPA auhinda
autor: Oskari Värä

Canon-eos-7d-mark-2-peegelkaamera-photopointis-13

Techinal Image Press Association (TIPA) ehk üks maailma juhtivaid fotograafiaajakirjade ühing on auhinnanud Canoni fotovarustust nelja auhinnaga. Sel korral tuli Canonile auhindu neljas kategoorias:

Parima eksperttaseme digipeegelkaamera auhinna saanud Canon EOS 7D Mark II sai kiita just oma magneesiumisulamist korpuse eest, mis on ilmastiku- ning tolmukindel. Lisaks toodi välja kaamera kiiret autofookust ning kiiret sarivõtet 10 kaadrit sekundis.

Parimaks eksperttaseme digipeegelkaamera suumobjektiiviks valitud Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM, mis mõeldud täiskaader kaamerale, saab väga hästi hakkama ka APS-C mõõdus sensori ees. Objektiivil on tõhus neljaastmeline pildistabilisaator ning autofookus on pea hääletu Canoni USM-fokusseerimissüsteem. Kõrge pildikvaliteedi kogu kaadri ulatuses tagavad ülimadala dispersiooniga läätsed. Lisaks on Canoni õhusfääri kate (ASC), mis vähendab helke ning varikujutisi. Täpsemaks suumimiseks on suumirõnga pinge reguleeritav.

Parim professionaalne digipeegelkaamera objektiiv Canon EF 11-24mm f/4L USM on väidetavalt maailma laiema vaatenurgaga objektiiv täiskaader kaamerale, mis pole kalasilm. Objektiivil on uute vääristustega elemendid tagavamaks terava pildi kogu foto ulatuses, mis lainurkobjektiividel on tihti probleemiks. Teine lainurga omadus – sirged, mis tõmbavad kumerateks – on viidud antud objektiivi juures minimaalseks. Objektiiv on tolmu- ja veekindel.

Parim lihtne kompaktkaamera auhinna said kolm Canoni uut kompaktkaamerat: IXUS 160, IXUS 165 ja IXUS 170. Kaamerad on kompaktsed ning taskukohased ja eesmärgi pakkuda paremat pildikvaliteeti kui telefonikaamera need täidavad. Lisaks on IXUS 170 väga õhuke kaamera – paksus vaid 22,6mm, samas pakkudes pikka 12x optilist suumi.

Allikas: TIPA

Point TV 145. Pentax K-S2 peegelkaamera huvitavamad omadused
autor: Lauri Veerde

Vanad head optilise pildiotsijaga peegelkaamerad muutuvad aina haruldasemaks. Pisema korpusega hübriidkaamerate pealetungi vastu on nüüd võitlema asunud Pentax K-S2. Sellel on nii rohkelt kasulikke funktsioone, et kõikidest videos rääkida ei jõua. Küll aga näitab Ardo viite huvitavamat omadust. Nendeks on:

  1. Ilmastikukindel pisike objektiiv ja korpus
  2. Käepärane kiirmenüü kaamera kiireks juhtimiseks
  3. RAW faili tagantjärele salvestamine pärast JPG foto tegemist
  4. Kaamera juhtimine üle WiFi nutitelefoni abil
  5. Käepärane ja originaalne selfie`de tegemise režiim.

Vaatame:

 

Vaid loetud päevad: Uue fotolabori pidu Kristiine keskuse Photopointis
autor: Jürgen Veerme

kristiine-fuji

Photopointi esinduskaupluses Kristiine keskuses trükib Sinu mälestusi paberfotodele nüüdsest uus fotolabor, mis on esmase aklimatiseerumise kenasti üle elanud ning valmis trükkima miljoneid fotosid.

Tänu uuele FujiFilm Frontier laborile saame pakkuda veelgi paremat kvaliteeti – trükikiirus on tuntavalt kiirem ning fotod jäävad täpsemate värvidega. Lisaks annab uus labor võimaluse tellida Kristiine keskuse Photopointist kuni A3 (30x45cm) mõõdus fotosid.

Ustavalt teeninud vana labori saatsime kenasti pensionile ning nüüd võtame tutika FujiFilm Frontier fotolabori ovatsioonide ja peo saatel vastu.

Uhiuue fotolabori puhul on kõik Kristiine Photopointist tellitavad paberfotod 30% soodsamad (ka kliendikaardihindadest).

Soodustus kehtib kõikide fototüüpide ja mõõtude tellimisel nii Kristiine keskuse Photopointis kohapeal kui PhotoExpress Online kaudu kättesaamisega Kristiine Photopointi.

Kristiine Photopointi uue labori pidu kestab kuni 12. aprillini 2015.

 

Tule Kristiine Photopointi uuele laborile külla ja too kingituseks digifotod – vastu saad kenad paberfotod!

 

fuji-kr-collageKristiine keskuses asuva Photopointi uus FujiFilm Fortier fotolabor