Panasonic 25 mm/F1.7 arendusjärgus objektiiv suurendab veelgi valikut
autor: Oskari Värä

panasonic_25mm

Panasonic teatab, et arendusjärgus on LUMIX G 25 mm/F1.7 (35mm ekvivalent 50mm) fikseeritud fookuskaugusega objektiiv Micro Four Thirds bajonetiga. Kui arvestada 35mm ekvivalenti, siis objektiiv pakub sarnast vaatenurka nagu inimese silm ning ava f1.7 teeb sellest väga valgusjõulise seadme.

Objektiiv suudab infot edastada kerele väga kiiresti, mis koos kiire ja täpse DFD (Depth from Defocus) autofookussüsteemiga Lumix G seeria kaameratel tagab kiire fokusseerimise.

Hetkel pole rohkem infot avalikustatud ei tehniliste andmete ega ka selle kohta, millal võime objektiivi näha. Uute Panasonicu objektiividega saab Micro Four Thirds süsteem taas juurde uusi objektiive, suurendades veelgi suurepärast objektiivide valikut.

Allikas: Panasonicu pressiteade

Panasonic Lumix FZ300 toob parema pildikvaliteedi ning 4K filmimise
autor: Oskari Värä

5717281529

Panasonic tutvustab uut 24x suumiga kompaktkaamerat Lumix DMC-FZ300. See supersuum kaamera, mis asendab praegust Lumix DMC-FZ200 kaamerat, tuleb sama 25-600mm f2.8 objektiiviga (35mm ekvivalent) ning 12 megapikslise Live MOS sensoriga, kuid uue Venus Engine pildiprotsessoriga. Uus protsessor toob ka 4K video filmimise võimekuse. Universaalne suumivahemik ning püsiava f2.8 koos tolmu- ning pritsmekindlusega teeb sellest ideaalse kaamera nii reisile, spordivõistlusele ning miks mitte ka loodusesse.

Uue pildiprotsessori tulek lubab tundlikuse seada kuni ISO 6400. Panasonicu “Multi-process NR” müraeemaldus ning uus kromaatilise müra kontrollimiseks mõeldud “Random filter” lubavad hea kvaliteediga pilte ka kõrgetel ISOdel. Kui veel pildistada RAW-formaati, jätab see suure vabaduse järeltöötluseks.

5080806369Stabilisaatori olemasolu tagab, et ka välja suumides jääksid pildid teravad. Süsteem pakub kahe teljelist stabilisaatorit pildistamisel ning viie teljelist video filmimisel (ei tööta 4K video tegemisel).

Video poolelt suudab kaamera filmida QFHD 4K videot resolutsiooniga 3840×2160 30 kaadrit sekundis. Kaameral on ka uus režiim “4K photo mode”. Kasutajad saavad teha 30 kaadrit sekundis 8 megapikslise resolutsiooniga ning valida sealt siis meelepärased fotod.

Kaameral on 4:3 külgede suhtega OLED elektrooniline pildiotsija 100% kaadri katvusega. Lisaks on kolme tolline liigutatav ekraan, mis on ka puutetundlik. Fookuspunkti valimiseks võib lihtsalt vajutada sõrmega koha peale, kuhu soovitakse fookusseerida.

Panasonic Lumix DMC-FZ300 saabub poelettidele 2015. aasta oktoobri teises pooles.

Allikas: Panasonicu pressiteade

Panasonic Lumix DMC-FZ300 kompaktkaamerat tutvustav video:

 

Tootefotod:

2734827783 3124935457 6233682549 7127285079

Photopointi kõige soodsam kompaktne supersuumkaamera: Olympus SH-1
autor: Lauri Veerde

_MG_3496

Ma ei hakkagi siin midagi keerutama vaid ütlen täitsa otse välja: See kaamera on sigaodav. Algselt Photopointi poodi 429-eurose hinnasildiga müügile tulnud Olympus SH-1 valge korpusega mudel maksab täna 199€. Nii soodsalt pole Photopointis täna müügil ühtegi teist kompaktset supersuumkaamerat.

Olympus SH-1 kaamera on nii pisike, et mahub vaevata taskusse. Ometi on sellel võimas 24x suumiga objektiiv, millega saab kaugeid objekte “hästi lähedale suumida” ja samas ka looduses laiu maastikuvaateid või kitsamas ruumis grupipilte pildistada. SH-1 jää sugugi hätta lähikaadrite pildistamisega (makrofotodega) ega öövõtetega ning lisaks tavalisele automaatewžiimile on sel olemas ka manuaalne särirežiim ja poolmanuaalsed režiimid.

Nagu kõik kompaktsed supersuumid, on ka SH-1 väga paindlik aparaat – selline, millega saab pildistada praktiliselt kõike. Just võimas suumivahemik teeb võimalikuks visuaalselt hästi reinevate fotode pildistamise. Kompaktse korpuse ja universaalsuse tõttu on SH-1 ideaalne kaasa võtmiseks pikemale reisile või niisama suvistele retkedele ja väljasõitudele. Vaatame, milliseid pilte selle kaameraga pildistada saab:

 

olympus-sh-1-photopoint-171

Kõige laiemas suumiasendis mahub kaadrisse nii esiplaanil olev tee kui ka tagaplaanil olev vanalinn.

olympus-sh-1-photopoint-200

Umbes poole võrra sisse suumides näeme lähemalt kirikutorni.

olympus-sh-1-photopoint-170

Maksimaalselt välja suumituna on objektiivi ekvivalentseks fookuskauguseks 600mm. See jäädvustab detailselt pildile kirikutorni tipu.

 

Väärib märkimist, et nende piltide puhul ei kasutanud ma pildistamiseks statiivi. Fotod on pildistatud säriajaga 1/80 sekundit. Nii lühikese säriajaga maksimaalselt välja suumituna on tavaliselt väga raske pildistada teravaid fotosid. Ikka väriseb käsi ja pilt tuleb udune. Olympus SH-1 kaameral on aga 5-teljeline värinastabilisaator, tänu millele saab ka maksilaamse suumiga käest pildistades korralikke fotosid. See on SH-1 juures suureks plussiks konkureerivate kaamerate ees.

 

olympus-sh-1-photopoint-168

Lainurk (25mm), pildistatud statiivilt

olympus-sh-1-photopoint-169

Lõpuni välja suumitud (600mm), pildistatud statiivilt

 

olympus-sh-1-photopoint-71

Säritus: f/5,8, 1/60 sekundit. Fookuskaugus: 185mm (35mm ekv). Pildistatud käest

Lisaks suumile on sellised supersuumkaamerad tavaliselt ka väga hea lähipildistamise võimekusega. Nendega saab teha peaaegu-makrofotosid – ilusa uduse tausta ja küllaltki terava joonisega.

 

olympus-sh-1-photopoint-73

Säritus: f/4.4, 1/60 sekundit. Fookuskaugus: 66mm (35mm ekv). Pildistatud statiivilt 

Makfofotode jaoks on Olympuse kaameral olemas eraldi makrorežiim, mida kasutades fikseerib kaamera enda objektiivi suumi just sellisele väärtusele (66mm), mis lubab võimalikult lähedale teravustada. Ülemine foto ongi pildistatud just selle režiimiga.

 

olympus-sh-1-photopoint-74

Säritus: f/6,9, 1/160 sekundit. Fookuskaugus: 600mm (35mm ekv). Pildistatud statiivilt 

Lähikaadreid saab aga pildistada ka tavalist automaatrežiimi või manuaalrežiimi kasutades. Kui objektiivi natuke suumida ja pildistatavast objektist pisut kaugemale minna, saab pildistada lähivõtteid, kus pildile ei jää nii palju tausta. Ja see mis jääb, on meeldivalt udune. Selliselt on pildistatud ülemine foto.

 

olympus-sh-1-photopoint-166

Säritus: f/4,9, 1/100 sekundit. Fookuskaugus: 97mm (35mm ekv). Pildistatud käest

olympus-sh-1-photopoint-167

Säritus: f/3,0, 1/60 sekundit. Fookuskaugus: 25mm (35mm ekv). Pildistatud käest

Just reisile kaasa võtmiseks on see kaamera hea, sest pildistada saab praktiliselt kõike.

 

olympus-sh-1-photopoint-70

Säritus: f/4.5, 1/80 sekundit. Fookuskaugus: 73mm (35mm ekv). Pildistatud käest

 

olympus-sh-1-photopoint-77

Säritus: f/8,7, 1/125 sekundit. Fookuskaugus: 25mm (35mm ekv). Pildistatud käest

 

olympus-sh-1-photopoint-78

 

Olympus SH-1 on üldjoontes üsna sarnane selliste uhkete aparaatidega nagu Canon SX710 või Sony HX90. Olympuse alumiiniumsulamist korpus on konkurentidega võrreldes kindlasti tummisem ja tugevam ning minu jaoks ka nägusam. Pildikvaliteedi poolest ei jää OLympus konkurentidest maha – tänu väga tõhusale 5-teljelise stabilisaatorile pildistab SH-1 hämaras ja võimsa suumiga ilmselt teravamaidki pilte.

Oluline erinevus on siin aga kasutamise loogikas. Canon SX710 ja Sony HX90 kaameratel on rohkem võimalusi pildi loomise protsessis kaasa rääkida ja rohkem nuppe kamaera lihtsamaks juhtimiseks. Olympus SH-1 on aga mõeldud lihtsamale pildistajale. Sellisele, kes soovigi kaamaera parameetreid või teravustamiskaugust manuaalselt muuta. Sellisele, kes tahaks lihtsalt suumida ja ilusaid pilte pildistada.

Olgem ausad. Hind on fotokaamera valikul vaat et sama kaalukas aspekt kui kaamera omadused või välimus. Olympuse hinnapoliitika on viimastel aastatel korduvalt liikunud sama raa pidi – vanemad kaameramudelid paisatakse mingil hetkel müüki sellise hinnaga, millele ühegi teise konkurendi kaamera vastu ei suuda hakata. Ja kui selle hinna taga on ka veel ilus ning võimekas aparaat – nagu SH-1, siis ei jäägi muud üle kui see lihtsalt ära osta.

Nüüd saadaval: Canon PowerShot G3 X
autor: Silver Pik

ps-g3-x-avakuva

Canon PowerShot G3 X on uusim, võimsaim ning loomulikult ka kõige kallim PowerShot seeria kaamera Canoni tootevalikus on nüüd saadaval ka Photopointis. Kaamera, mida tutvustati avalikkusele vähem kui kuu aega tagasi, on tänasest väga piiratud koguses saadaval Photopointi kauplustes ning veebipoes.

PowerShot G3 X on esimene Canoni kaamera, mis kasutab suurt 1″ tüüpi sensorit, pakkudes sellega suuremat kontrolli teravussügavuse üle. Kombineerides suure sensori valgusjõulise objektiiviga (ning Canoni intelligentse pildistabilisaatoriga) saab kokku koosluse, mis ei jäta sind pildistades ega filmides hätta. G3 X on tippmudelile kohaselt ka ilmastikukindel – tugev metallkorpus koos erinevate tihenditega hoiab nii niiskuse kui tolmu õrnast elektroonikast ning optikast eemal.

PowerShot G3 X_Ambient_6_satellite_dish

Tegelikult on see kaamera lisaks pildistamisel mõeldud ka tõsisemale videograafile – “puhas” HDMI väljund, mikrofoni sisend ja kõrvaklapi väljund ning juba eelpool mainitud suur suumiulatus katab enamus nõudlikemate kasutajate vajadused. Ainsaks miinuseks siin jääb natuke piiratud video lahutusvõime, mis on FullHD kuni 50 (NTSC standardi korral 60) kaadrit sekundis.

Ülejäänud parameetreid siin otseselt lahti kirjutama ei hakka – lihtsalt mainime ära, et puutetundlik kallutatav ekraan ning WiFi ja NFC ühendused teevad G3 X kasutamise tükkmaad mugavamaks ning seda täiendab EOS tooteseeriast pärinev menüüloogika ja disain. Ehk et, profile igatepidi tõsine töövahend.

PowerShot G3 X on alates tänasest piiratud kogustes saadaval Photopointi kauplustes ning veebipoes.

Nüüd saadaval: Ricoh GR II kompaktkaamera
autor: Silver Pik

RICOH_GR_II_banner

Ricoh GR – ontlik poolkaader sensoriga kaamera, millest paljud mööda vaatasid, mõistmata kui erilise kaameraga tegelikult tegu on. Samas tundub, et Ricoh‘i jaoks oli tegu piisavalt õnnestunud (loe: hea müüginumbriga) mudel, kuna lõvi lambanahas on tagasi ning eilsest saadaval Photopointis. Jah, see on Ricoh GR II.

Ricoh GR II koondab endas kõiki vilesid-kellasid, mida ühel kaameral 2015’dal aastal olema peaks ning lisab patta ka tõsisele fotograafile suunatud funktsioonid ning parameetrid. Jah, ikka tõsisele fotograafile, kuna Ricoh ise näeb antud kaamerat rohkem profifotograafi tagavarakaamerana suure peegelkaamera kõrvale.  Just seetõttu ongi GR II sisse pakitud 16 megapiksline madalpääsfiltrita sensor ning selle ette objektiiv, mis teeb sellest kaamerast kallimatele 28mm objektiividele tõsiselt silmad ette. Eelneva täienduseks ning omavaheliseks sidumiseks on Ricoh GR Engine V pildiprotsessor varustatud uuemate algoritmidega, mis parendavad pildikvaliteeti, parendavad seadme tööd ning tõstavad korralikult töökiirust.

Viimasena tuleb ära mainida ka 2015. aasta viled ja kellad – GR II on varustatud WiFi ning NFC ühendusega, võimaldades kiirelt pilte jagada ning kaamerat ka nutiseadmest juhtida. Elektrooniline lood virtuaalse horisondi kuvamiseks ja… ja kõik see on pakitud kompaktsesse magneesiumsulamist korpusesse.

GR II on alates eilsest saadaval kõikides Photopointi kauplustes ning ka veebipoes. Soovi korral kiika täpsemaid numbreid veebis või siirdu kauplusesse oma käega katsuma ning silmaga vaatama.