Fujifilmi arendusjärgus välklamp EF-X500 on võimas, kiire ja juhtmevaba ühenduvusega profivälk
autor: Oskari Värä

fujifilm-x500-flashgun-slide

Fujifilmi uute ning üha professionaalsemate kaameratega seoses on ka vajalik uuendada lisavarustuse valikut. Sellega seoses on Fujifilm teatanud, et neil on arendusjärgus uus ilmastikukindel tippklassi välk – EF-X500. Uus mudel võimaldab sünkroniseerimist eriti kiirete säriaegadega – kini 1/8000 sekundit. Lisaks on võimalik kontrollida mitut välku korraga TTL-režiimis ning need kaamerast eemale viia ka kõige keerulisemate valgusskeemide jaoks.

Juhtarv on välgul 50 ning suumivahemik 24-105mm (35mm ekvivalent) kuid välgul on ka integreeritud hajuti kasutamiseks lainurkobjektiividega. Välgupead on võimalik pöörata alla 10 kraadi ning üles 90 kraadi. Horisontaalselt pöörab pea aga 135 kraadi vasakule ning 180 kraadi paremale. Välgu tagaküljel on tagantvalgustusega ekraan ning valikuketas, mis teeb seadete muutmise eriti lihtsaks.

Arendusjärgus olev völklamp plaanitakse turule paisata maikuus. Seda näidati jaanuari algul toimunud CES elektroonikamessil – fotosid sellest, milline see välklamp välja nägema hakkab, saad vaadata dpreview veebilehelt.

Olulisemad tehnilised andmed:

Juhtarv: 50
Suum: 24-105mm
Värvustemperatuur: 5600K
Välgurežiimid: TTL/Manual/Multi (korduv välk)
Välgukompensatsioon: -5.0 – +5.0, 1/3 astme kaupa (sõltuv kaameramudelist)
Manuaalrežiim: 1/1 – 1/512, 1/3 astme kaupa
Korduv välk: 1/4 – 1/512, 1/3 astme kaupa, 1-500Hz, 2 – 100 sähvatust
Toide: 4 AA patareid või akut
Mõõdud: 67.5 x 123.9 x 106

Allikas: Fujifilm

Fujifilm uuendas kaameratega ühilduvat nutirakendust
autor: Silver Pik

image_1

Fujikina käigus tutvustas Fujifilm lisaks uutele kaameratele ka uut rakendust nutiseadmetele. Või mõistlikum oleks öelda, et nad lõpuks panid kõik need erinevad programmid ühe rakenduse alla kokku, lihtsustades kaamerate WiFi funktsionaalsuse kasutamist.

Uus rakendus koondab siis FUJIFILM Camera Remote, Camera Application ning Photo Receiver rakendust ühe Camera Remote rakenduse alla. Kel see eelnevalt paigaldatud oli, saab automaatselt parematele funktsioonidele ära uuendatud.

image_2

Camera Remote pakub kasutajale järgmisi funktsioone:

  • WiFi toega Fujifilm kaamera kaugjuhtimine nutiseadmest
  • Asukohainfo edastamine nutiseadmest kaamerasse
  • Fotode sirvimine nutiseadme kaudu
  • Fotode ning videote edastamine kaamerast nutiseadmesse

Rakenduste peale kokku sai ka mõned uuendused:

  • Rakendus töötab kõikide Fujifilm WiFi ühendusega kaameratega
  • Kasutaja võib korraga piiramatu arvu pilte edastada nutiseadmesse (maksimaalselt 2 GB maht)
  • Automaatselt valitakse failid, mis ei ole veel edastatud nutiseadmesse
  • Täisekraanil vaates saab pilte sirvida sõrmega üle ekraani tõmmates

Fujifilm Camera Remote rakendus Google Play ning Apple App Store rakendusepoes.

Allikas: Fujifilm pressiteade

Parim argument, miks kasutada hübriidkaamerat
autor: Silver Pik

kakspurkifuji

Debatt teemal kas Canon või Nikon, poolkaader või täiskaader, hübriidkaamera või peegelkaamera… tegelikult fotode tegemisel väga vahet pole mis kaamerat kasutada, kui pildistajal oskused puuduvad. Siis, kui on oskused, tahe ning sobiv varustus – siin on kõige tähtsam see, et kõik oleks korraga kaasas. Hübriidkaamerad siinkohal lihtsustavad tehnika kaasasvedamist, kuna võrreldes keskmise peegelkaameraga on hübriid kaks õllepurki kergem.

oluvspeegel

Täpselt sellise argumendi tõi Fujifilm asepresident välja Fujikinal. Nüüd on teema ammendatud – siis kui “paduproff” veab kuumal suvepäeval oma suures seljakotis kilode viisi fototehnikat kaasas, poetan mina kaks Baltika nulli hübriidi kõrval ning järgmisel kivil istudes lasen sisemisel naerul (loe: irvel) lennata.

Allikas: PetaPixel & WEX Photography (@wextweets)

Olympus PEN-F pildid on lekkinud veebi, ametlikku tutvustust on oodata sel kuul
autor: Silver Pik

olympuspenfblack

2016. aasta esimene kuu on ikka väga tihe fotomaailmas olnud – Nikoni leerist on tulnud mitmeid uusi põnevaid kaameraid, äsjalõppenud Fujikinal nägime mitmeid uusi X-seeria kaameraid, Canon saadab EOS-1D X Mark II ürituse kutseid laiali… ning egas Olympus saa kah suurte varju peitu jääda.

Kuuldavasti veel sel kuul – täpsemalt 27. jaanuaril tutvustatakse ülejäänud maailmale uut Olympus PEN-F hübriidkaamerat. Veel pole kuulda täpsemat infot hinnaklassi ega tehniliste andmete kohta. Niipalju teame, et kaameral on elektrooniline pildiotsija, pööratav ja kallutav ekraan ning väga palju juhtnuppe. Samas on meil palju uduseid pilte, mis arvatavasti meediakära tekitamiseks on veebi ringlema lastud.

olympuspenfblack olympuspenfsilver olympuspenfback
olympuspenfswiveled olympuspenftop  blacksidegrip

Allikas: Petapixel 1 & 2

Fujifilm X-E2S toob täiustatud autofookuse
autor: Oskari Värä

x_e2_1Fujifilm avalikustas uue rangefinder-stiilis hübriidkaamera X-E2S, mis asendab juba 2013. aastal välja tulnud ja mitmeid auhindu võitnud eelkäija X-E2. Suurim uuendus uue kaamera puhul on täiustatud Hybrid AF autofookussüsteem. Hybrid AF lisab juba olemasolevale 49-le teravustamispunktile veel 77 punkti täiustamaks jälgivat autofookust. Jälgiv autofookus on FujiFilmi kaameratel alati olnud nõrk lüli ning Fujifilm üritab uuendustega sellest mainest vabaneda.

Olulisemad tehnilised andmed:

16.3MP APS-C X-Trans CMOS II Sensor
EXR Processor II pildiprotsessor
Sensori tundlikkus 100-51200
77 punktiga jälgiv autofookussüsteem
7 kaadrit sekundis sarivõte
FullHD 1920 x 1080 60p/30p videosalvestus
3″ TFT LCD ekraan, 1 040 000 pildipunkti
Elektrooniline pildiotsija, 2 360 000 pildipunkti
Uus elektrooniline katik, minimaalne säriaeg 1/32000 sekundit
Integreeritud wifi ühendus
NP-W126 aku, kuni 350 kaadrit
Mõõtmed: 129 x 75 x 37 mm
Kaal: 350g (koos akuga)

Pildisensor on jäänud samaks, mis eelkäijal – 16.3 megapiksline X-Trans CMOS II. Küll aga on suurim ISO tõusnud kuni 51200 tänu täiustatud EXR Processor II pildiprotsessorile. Sarivõtet võimaldab X-E2S tulistada 7 kaadrit sekundis. Täiesti uus on aga elektrooniline katik, mis lubab seada kiireimaks säriajaks 1/32000 sekundit ning pildistada nii, et kaamera ei tee mitte mingit häält.

Videopoolelt teeb X-E2S FullHD 1080p lahutusvõimega filmi 50 või 25 kaadrit sekundis. Lisaks on olemas time-lapse funktsioon, mis teeb kuni 999 fotot kasutaja poolt määratud ajavahemiku tagant.

x_e2_3

Kaamera tagaküljel on kriimustustekindel 3-tolline LCD ekraan ning suure 2 360 000 pikslise lahutusvõimega pildiotsija. Ühendustest on kaameras Wifi võimalus, mille kaudu saab pilte ning videosid jagada nutiseadmega või juhtida kaamerat läbi vastava rakenduse.

Fujifilmile omaselt ei unustata uute kaamerate tulekuga ka vanade kaamerate omanikke. Praeguse X-E2 omanikud võivad juba peagi oodata tarkvarauuendust enda kaamerale. Uuendus toob samad tarkvaralised uuendused, mis on ka X-E2S kaameras – kiirem autofookus, uus kasutajaliides ning mitmed uuendused erinevatele funktsioonidele on kõik tulemas ka vanema mudeli omanikele.

Fujifilm X-E2S saabub müügile veebruaris. X-E2S kere hind on 699€ ning X-E2S 18-55mm KIT hind on 999€.

Allikas: Fujifilm pressiteade

 

x-es2-must-eest x-es2-hobedane-eest
x-es2-hobedane-eest-diagonaal x-es2-hobedane-pealt x-es2-hobedane-pealt-toruta x-es2-must-tagant

x-es2-must-eest-pealt