Käed küljes: Androidiga kompaktkaamera Samsung Galaxy Camera Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Seekordne Photokina on ilma sünnitanud kaks Android operatsioonisüsteemiga kompaktkaamerat. Nikon S800c ja . Samsungi messihall on – nagu elektroonikahiiule kohane – suur ja lai ning kõik kohad on täis justnimelt neidsamu Galaxy kaameraid. Usun, et igaühe esmamulje seda kaamerat nähes on: “Vau, see on ikka lahmakas küll”. Tõepoolest – suur ja ilus 4.8″ ekraan kaamera taga venitab kaamera mõlemas suunas laiaks ning ega see oma mõõtnetelt palju Galaxy Note telefonist maha jäägi. Pilti teeb Galaxy kaamera aga vägagi eeskujulikult, kuigi paadunud peegelkaamerakasutajale on LCD-ekraanilt näpuviibutusega säriparameetrite valimine ikka korralik piin. Üldiselt tuleb Samsungile au anda – Galaxy Camera on muljetavaldav aparat. Kahjuks jääb praegu siiski nagu midagi prefektsest kompotist puudu. See midagi on tavakõned mobiilivõrku. Oh, kui selle kaameraga ainult helistada saaks… siis võiks ju öelda, et on tabanud naelapea pihta. Vaata käed-küljes videot. Galaxy kaamera olulisemate tehniliste andmete ülevaate leiad sellest postitusest.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Metz LED videovalgustid Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Välklampide meister hakkab nüüd valmistama ka LED videovalgusteid. Photokina fotomessil on firmal välja pandud kolm erineva suurusega mudelit. Tugeva korpuse ja läbimõeldud disainiga lampidele saab ette visata magnetiga kinnituva soojendava tooniga filtri või valgust pehmendava filtri. Suurematel lampidel on olemas pesa välise elektritoite jaoks ning ketas, kust valguse võimsust sujuvalt muuta saab. Lampe saab omavahel ühendada ning tänu külgedel olevatele kontaktidele saab nende (välja arvatud kõige väiksem) vagustugevust muuta ainult ühe lambi ratast keerates. Kaks väiksemat lampi töötavad AAA akudega, suurem aga AA akudega. Vaatame lähemalt:

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: väänatav objektiiv Lensbaby Spark Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

on ilmselt üks spetsiifilisemaid objektiivide tootjaid, mis on siiski suunatud tavakasutajale. on nimelt tilt-, ehk kallutatav objektiiv, mis käib peegelkaamera ette ja mille kasutamine on kiire ja lihtne – ei mingeid rullikuid, raame, nurki ja teab mis nupukesi. Piisab kergest sõrmesurvest ja saate valida fookuspunkti ning ülejäänud pilt on muinasjutuliselt pehme ja uduloorne. Seda effekti ei tasu segamini ajada DOF-iga, kuna puhul ei ole oluline, kaugel esemed üksteisest asuvad pildistaja suhtes. on nende kõige uuem lisandus, mis alles paar päeva tagasi välja kuulutati ja praeguseks on sellest objektiivist Canonile ja Nikonile sobivad versioonid.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: välise välklambi hoidja ja softbox Metzilt
autor: Lauri Veerde

Nii mõnelegi on tuttav selline mõiste nagu strobism – see on kaamera lisavälkude kasutamine erinevate stuudiotarvikutega. Selline viis annab mobiilsuse ja võimaluse kasutada stuudioväärilist valgustust ükskõik kus ja ükskõik millal. on välja tulnud ja ka messil tutvustamas uut tarvikut just neile piltnikele, kes tahavad lihtsalt ja kergelt kasutada proffessionaalset valgustust välitingimustes – välguhoidja ja softboks. Softboks on kokku lapatav ning komplekteeritud kandekoti ning adapteriga, mis võimaldab seda kasutada ka Metz stuudiovälkudega. Lisavälgu hoidja külge kinnitub kergelt kaamera lisavälk ja softboks, andes nõnda võimaluse lisavalgustuseks välitingimustes ilma vajaduseta kaasa tassida bussitäis stuudiovarustust ja ka meeletuid akuplokke, mis suudaksid stuudiovälgud ära toita.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Metz stuudiovälgud Mecastudio TL 600 ja TL 300 Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Kui siiani on tuntud kui väga hea kaamera lisavälkude tootja, siis käesoleval messil on nad laiendanud oma ampluaad kahes suunas, millest üks on stuudiovälgud ja -tarvikud. Messil oli küll kahjuks väljapandud vaid visuaalseks imetlemiseks mõeldud pärlid TL 600 ja TL 300, aga sellele vaatamata on nende omadused üsna muljetavaldavad ning teades Metzi pikka ajalugu ja kvaliteeti juba olemasolevate välkude tootmises, võime uskuda ja oodata vaid parimat.

Üheks eriti heaks omaduseks on Metzi otsus mitte valmistada omaenda varianti välgutarvikute kinnitamiseks. Selle asemel kasutavad nad sama kinnitustüüpi, mis teine suur tootja Bowens – seega laieneb võimalike kasutatavate lisatarvikute nimistu juba olemasolevate Bowensi toodete võrra. See aga ei tähenda, et Metz ise ei toodaks neid – praeguses valikus on softboksi, oktaboks, beauty dish, snoot, standardne reflektor ja ka taustavälgu reflektor. Viimasele on külge pandud ka klambrid värvifiltrite kasutamiseks. Panime ka meie oma käed neile stuudiovälkudele külge ja uurisime, mis häid omadusi nad endas peidavad.

Click here to view the embedded video.

1 2 3 4 5 6 7 8 9