Canon põrutas EISA auhindade jagamisel kolmikpaugu
autor: Lauri Veerde

2010-2011 aasta EISA auhinnad on välja jagatud. Peegelkaamerate seas oli sel aastal kindlasti kõige kõvemaks tegijaks Canon. Temale kuulub kolmest peegelkaameraauhinnast kaks – Canon EOS 550D pälvis kõige magusama tiitli – “Euroopa Kaamera 2010-2011″. “Euroopa Kaamera Edasijõudnutele 2010-2011″ nimetusega pärjati Canoni aasta eest esitletud EOS 7D. Kolmas peegelkaameraile reserveeritud auhind -  “Euroopa profikaamera 2010-2011″ läks Nikon D3s digipeeglile.

Lisaks peegelkaameratele leidis Canoni nimi ära märkimist ka kategoorias “Video”. Seal pani  LEGRIA HF M31 videokaamera kinni “Euroopa perevideokaamera 2010-2011″ auraha. Täpsemalt saab iga nominendi kohta lugeda allolevast pressiteatest:

Pressiteade: 16.08.2010

Canon pälvis hinnatud Euroopa Pildi- ja Helitehnika Assotsiatsiooni (EISA) 2010-2011 kolm tooteauhinda. Canon EOS 550D valiti Euroopa kaameraks, Canon EOS 7D võitis Euroopa täiustatud SLR-kaamera tiitli ning Canon LEGRIA HF M31 nimetati Euroopa perevideokaameraks.

EISA auhinnad valib 20 riigi enam kui 50 nimeka ajakirja toimetajatest koosnev ekspertide kogu. Auhindadega tunnustatakse tooteid, milles kõige arenenum tehnoloogia, funktsioonid ja disain on ühendatud eheda väärtusega.

„Püüame jätkuvalt arendada uuenduslikke tooteid, mis annavad inimestele võimaluse talletada lugusid ning jagada erilisi hetki sõprade ja sugulastega,” kommenteeris Steve Marshall, Canon Europe’i hobipildindusgrupi tooteturundusdirektor. „EISA auhinnad on tähtis esiletõstmine, mis näitab, et Canon jagab pildistamise kirge nii hobipildistajate kui ka professionaalidega.”

Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 550D

Canon EOS 550D muudab Canoni hobipildistajate DSLR-i sarja piire, kaasates tarbijatele meelepärasesse kompaktsesse ja kergesse korpusesse tehnoloogilised lahendused ja funktsioonid, mis reeglina leiduvad vaid poolprofessionaalsetes DSLR-kaamerates. 18-megapiksline APS-C CMOS-sensor koos Canoni täiustatud DIGIC4-pildiprotsessori ja täis-HD videote salvestamise võimega annab fotohuvilistele võimaluse tõusta uutele loovuse tasanditele.

Canon EOS 550D-d kommenteeris EISA kohtunikekogu järgmiselt: „Canon EOS 550D on suurepärane algajate kaamera, mis pakub hästi disainitud ja lihtsalt kasutatavas korpuses laia funktsioonivalikut. Kaameral on täis-HD videosalvestus koos säri ja teravustamise käsitsijuhtimisega, samuti stoppkaadrirežiimid iga oskustasemega fotograafidele. Kaameral on samasugune 18 miljoni piksliga eraldusvõime kui kõrgeklassilisel EOS 7D-l ning selle pildikvaliteet on väga sarnane, samas kui kaamera hind on palju soodsam.“

Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 7D

Aktiivse arenduse faasis pöördus Canon tagasi joonestuslaua taha ja konsulteeris fotograafidega kogu maailmast, et töötada välja EOS 7D, mis vastaks nende spetsiifilistele vajadustele. 18-megapiksline APS-C CMOS-sensoriga EOS 7D-l on ka kaks DIGIC4 protsessorit, mis teevad ta kõigis valgustingimustes kiireks ja kvaliteetseks. ISO valgustundlikkuse vahemik on laiendatav kuni 12 800 ja sarivõtterežiimis saab lisatarvikuid vajamata pildistada 8 kaadrit sekundis.

EISA kohtunikekogu hinnang Canon EOS 7D-le: „Tänu oma uutele 19 ristitüüpi automaatteravustamise punktidele, äärmiselt kõrgele ISO valgustundlikkusele ja kuni kaheksa kaadrit sekundis sarivõtterežiimile on Canon EOS 7D ainuõige valik liikumise ja spordi pildistamisel. Kaamera kasutab Canoni võimsat DIGIC4 protsessorit ja 18 miljoni piksliga APS-C CMOS-sensorit, mis kombineeritult annavad tulemuseks kvaliteetsed fotod ning täis-HD 1080p videosalvestuse. Oma keskklassi hinnast hoolimata on EOS 7D-l tugev magneesiumsulamist korpus, mis on vastupidav keskkonnatingimustele ning heleda 1-kordse suurendusega 100% pildinäidikuga.”

LEGRIA HF M31

LEGRIA HF M31 kuulub LEGRA HF M-seeriasse, mis ühendab Canoni esmaklassilise tehnoloogia täiustatud funktsioonide ja äärmiselt intuitiivse puutetundliku vedelkristallekraaniga, tänu millele on seadme juhtimine lihtsam. Lihtsalt kasutatav ja mugavalt käes istuv kaamera sobib suurepäraselt kasutajatele, kes eelistavad täis-HD videot kompaktses korpuses. LEGRIA HF M-seerial on 3,3-megapiksline täis-HD CMOS-sensor, 18-kordne täiustatud suum, Canoni HD-videoobjektiiv ja DIGIC DV III töötlustehnoloogia. LEGRIA HF M31-l on kahetine välkmälu, mis ühendab endas 32 GB sisemälu ja SDHC-mälukaardi pesa.

Canoni LEGRIA HF M31 kaamerat kommenteerides sõnas EISA kohtunikekogu: „Ideaalne videokaamera kogu perele, mida suudab kasutada igaüks, täiskasvanust lapseni. Tilluke Canon LEGRIA HF M31 on seda tänu oma suurepärasele puutetundlikule ekraanile ja vähestele nuppudele. Kuid ärge laske esmamuljel end petta: hoolimata kompaktsest suurusest on tegemist täisfunktsionaalse HD-videokaameraga, millel on kiire automaatteravustamine ja mikrofoniliides. Optiline pildistabilisaator tõstab ootamatult head kasutusmugavust veelgi, nagu ka võimalus salvestada 32 GB välkmälule või välisele SD-kaardile.”

Canon EOS 550D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Täna ilmus Digitesti veebilehel põhjalik, 8-leheline ülevaade Canoni hetkel uusimast digitaalsest peegelkaamerast Canon EOS 550D. Ülevaate autor Toomas Ili vaatleb aparaati seest ja väljast, võrdleb konkurentidega, ning teeb sellega loomulikult ka pilti ja videot. Esindatud on test- ja näidisfotod ning näidisvideod.

550D kaamera ülevaade alustab uut etappi Digitesti veebilehe arenguloos. Lisaks senisele on nüüdsest kavas üle vaadata kõik uued, turule tulevad digipeeglid ja hübriidkaamerad. Samuti profitasemel kompaktkaamerad ning võimekamad supersuumkaamerad. Lisaks sellele veel hetkel turul olevad uuemad hübriidid ja digipeeglid. Viimasesse gruppi kuulub ka tänane Canon 550D ülevaade. Täies hiilguses saab seda vaadata Digitesti veebilehel.

Käsitsi ilmutatud filmi skänneerimine on nüüd pea poole odavam
autor: Lauri Veerde

Photopointil on häid uudiseid kõigile neile, kes armastavad filmikaameraid, mustvalgeid fotosid ning käsiilmutust. Kuni tänaseni ei olnud vahet kas sooviti skänneerida tavalist C41 protsessiga ilmutatud filmi või käsiilmutusfilmi. Mõlemal juhul tuli teenuse eest tasuda 49.- (1818×1228 px suuruse puhul). Nüüdsest on aga õnn kõigi fotoamatööride õuel ja käsiilmutusega filmi skänneerimise hinnad algavad kõigest 29st kroonist (1,85 eurot).

Tamron esitleb 70-300 mm suumobjektiivi Nikonile
autor: Lauri Veerde

Kevadel andis Tamron teada, et on meisterdamas ühte esinduslikumat objektiivi oma ajaloos. Firma 60ndat juubelit on plaanis tähistada SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD suumobjektiiviga. Oma algses pressiteates lubas Tamron, et kõige esimesena saab see objektiiv valmis Nikoni kaameraile. Eile avalikustatud pressiteates teatatigi Nikoni versiooni täielikust valmisolekust. Turule on seda oodata juba käesoleva kuu lõpus. Lähikuudel peaks sellega ühinema ka Canoni ja Sony kaameraile mõeldud mudelid.

SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD saab firma sõnul olema kõigist hetkel turul olevatest sarnase fookuskauguste vahemikuga objektiividest kõige parema kontrasti ja lahutusvõimega. Objektiivis on kasutusel Tamroni paljukiidetud värinastabilisaator ning uhiuus autofookusmootor nimega “Ultrasonic Silent Drive” (USD).

Objektiivi konstruktsioonis on 17 elementi, mis on jaotatud 12nesse gruppi. Esindatud on üks madala (LD) ning üks eriti maldala dispersiooniastmega (XLD) lääts. Nende koostoimes saab teleobjektiivide puhul probleemne kromaatiline aberratsioon miinimumini viidud.

SP 70-300 mm telesuumi pikkus teravustamisel ei muutu. Autofookusrežiimil saab teravust vabalt ka manuaalselt korrigeerida – selleks ei ole vaja muuta teravustamise seadeid ei objektiivi ega kaamera pealt. Uus telesuum sobib kasutamiseks nii täis- kui ka poolkaadersensoritega (APS-C) digipeeglite ees.

Photopointis saab SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD hind olema 7000 krooni kanti ning müügile on objektiive oodata juba lähinädalail.

Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD tehnilised andmed
Fookuskaugus 70-300 mm; 109-465 mm (35 mm ekvivalendina)
Maks. ava F4-5.6
Min. ava F32-45
Diagon. vaatenurk 34° 21‘-8° 15’
Konstruktsioon 17 elementi 12nes grupis
1 XED element
1 ED element
Diafragma labade arv 9
Min teravustamiskaugus 1,5 m
Suurendus 1:4 (fookuskaugusel 300 mm, teravustamiskaugusel 1,5 m)
Filtrikeere 62 mm
Mõõtmed Pikkus: 142,7 mm; Diameeter: 81,5 mm
Kaal 765 g
Lisavarustus Lillekujuline päikesevarjuk
Saadavus Canon, Nikon, Sony

Point TV – 39. SD mälukaardid
autor: Lauri Veerde

Igal fotoaparaadil on olemas avaus, kuhu sisestada mälukaarti. Mõni digikaamera ilma kaardita üldse pilti ei teegi. Praegusel hetkel on kindlasti kõige levinumaks mälukaarditüübiks Secure Digital ehk SD mälukaart. Neid on aga poes nii palju erinevaid, et esmapilgul võib see küllus pea lausa sassi ajada. Vähe sellest, et silmade ees virvendavad erinevad tootjad ja gigabaidid – SD mälukaardid jagunevad veel tavalisteks SD kaardtideks ja SDHC kaartideks. Peagi on pärale jõudmas ka SDXC kaartide tulv. Kõigil neil on veel erinevad kirjutamiskiirused. Millist siis valida?

Sellest Anton täna räägibki – SiliconPoweri SD mälukaartide näitel. Head vaatamist.

1 2 3 4 5 6