Karbist välja: Lensbaby Tilt Transformer Micro 4/3 kaameratele
autor: Lauri Veerde

Maailm nägi Tilt Transformer adapterit esmakordselt Photokina fotomessil, kus see Lensbaby kõige kuumimaks tõmbenumbriks oli. Tilt Transformer on oma olemuselt justkui vaherõngas – optikat selle sees ei ole. Lensbabyle omaselt saab aga seda vaherõngast igas suunas väänata selleks, et kaadris olevat valikuliselt uduseks muuta. Tilt Transformer kinnitub Panasonicu ning Olympuse hübriidkaamerate ehk Micro 4/3 kaamerate ette, esiküljel on sel aga Nikoni ZF bajonett. Nii saab Tilt Transformer abil muuta suvalise Nikoni objektiivi Tilt-Shift efektiga objektiiviks – ja seda Micro 4/3 kaamerate ees. Päris vinge värk. Vaatame lähemalt:

Karbis on: Lensbaby Tilt Transformer adapter, sametine vutlar ning kasutusjuhend.

Nagu kogu Lensbaby toodang, on ka Tilt Transformer ülimalt hea koostekvaliteediga – kõik peale taga- ja esikorgi on valmistatud metallist.

Hõbedast rõngast keerates saab kuuli positsiooni fikseerida.

Tegemist on lihtsa ehitusega tarvikuga – ai mingit optikat ega elektroonikat. Mitte ühtegi kontakti see adapter kaameralt objektiivile edasi ei kanna nii et kaamera jaoks ei ole vahet kas pildistate Tilt Transformeri külge kinnitatud objektiiviga või palja sensoriga.

Eelistatumad kaaslased Tilt Transformer adapterile on vanemad Nikkori objektiivid, millel on avarõngas. Kaamera pealt objektiivi ava muuta ei ole võimalik – siis saab seda teha avarõnga abil. Tegelikult saab aga kasutada kõiki Nikoni objektiive. Kui avarõngast ei ole, siis saab ava muuta bajoneti päästikut alla vajutades ning objektiivi pisut tagasi keerates. Ava kinni-lahti liikumise saladus peitub selles ülal pildil hästi näha olevas vedrutaolises traadis Tilt Transformer sees, mille taha objektiivi taga olev avahoob kinni jääb.

Tilt Transformer adapterit koos objektiiviga üles või alla liigutades kulgeb terav ala üle kogu kaadri horisontaalselt. Paremale või vasakule käänates kulgeb terav aja üle kogu kaadri vertikaalselt.

Objektiiv Tilt Transformer abiga üles suunatud. Horisintaalne terav ala kaadris. Alguses võib foto üpris tavaline tunduda, kuid nagu näha on lisaks foto esiplaanile udune ka selle ülemine serv.

Objektiiv Tilt Transformer abiga paremale poole suunatud. Vertikaalne terav ala kaadris jookseb turismiinfokeskuse peaukse kohalt üles ja alla välja..

Objektiiv Tilt Transformer abiga üles suunatud. Horisintaalne terav ala kaadris.

Objektiiv Tilt Transformer abiga paremale poole suunatud. Vertikaalne terav ala kaadris.

Lensbaby Tilt Transformer adapter Micro 3/4 Photopointis: 3599.- (230,02 €)

Photopoint kingib ära miljon krooni
autor: Lauri Veerde

Kui sa veel Photopointi Facebooki lehel käinud ei ole, siis on nüüd selleks põhjust enam kui küll. Vähe sellest, et seal iga päev puslemängu raames tasuta fotomeeneid võita saab. Alates tänasest kuni detsembri lõpuni annab Photopoint seal ära veel ka miljon krooni.

Photopointi fänne on Facebookis ootamas 10 000 sooduskupongi – igaühe väärtuseks 100 krooni.  Sellise kupongi saamiseks pole vaja teha muud, kui kinnitada, et Photopoint sulle meeldib ning teatada miljonisajust ka oma headele sõpradele. Seepeale saadki välja printida oma 100.- sooduskupongi. Lisaks loositakse kõikide vahel, kes jagavad head uudist vähemalt 10 sõbraga, välja Pentaxi vahetatavate esipaneelidega fotokaamera RS1000.

Tule ka, võta enda 100 krooni ning osta Photopointist soodsamalt.

Pentaxi keskformaatkaamera 645D näidisfotod Dpreview veebilehel
autor: Lauri Veerde

Pentaxi 91-aasta pikkuse kuulsusrikka ajaloo võimas manifestatsioon – keskformaatkaamera 645D on tõepoolest kohe-kohe Euroopas müügile tulemas. Täpselt nii, nagu Pentax Photokina fotomessil lubas. Kõikide fotograafide veebimeka dpreview.com sai selle ihaldatud aparaadi oma valdusesse mõned päevad tagasi ning esitleb nüüd oma veebilehel galeriid, kus reas suured RAW-failinäidised nii stuudiost kui ka päris-elust. Vaadake kindlasti – minul jäid märksõnadena koljunurka kumisema dünaamiline ulatus, valgustundlikkus, detailsus, 44 x 33 mm sensor, 40 miljonit pikslit, 55mm f/2.8 objektiiv ja 10 999 eurot.

Pentax 645D näidisfotod Dpreview veebilehel

Artprint fotokonkursi „Esimene lumi“ esikolmik on selgunud
autor: Lauri Veerde

Täna aknast välja vaadates tundub, nagu oleks esimene lumi tulnud juba ammu-ammu. Tegelikult on selline südatalv valitsenud vaid viimased kolm nädalat. Enne seda olid põllud rohelised ning lumi mõnel pool Eestis veel nägemata ime. Siis – novembri algul – saigi välja kuulutatud Artprint fotokonkurss Snap.ee veebilehel nimega „Esimene lumi“.

Konkursile laekus 340 esimese lume teemalist fotot. See rikkalik valik fotosid näitab, kuivõrd erinev võib lumi olla: rohke ja napp, puhas ja must, valge ja kirju, rõõmu või kurbust tekitav. Vaatamata piltide suurele arvule on žürii siiski oma keerulise tööga valmis jõudnud. Esikolmik on välja selgitatud ning Artprint poolt välja pandud auhinnad – fotolõuendid ootavad Järgmiste fotode autoreid:

1. Janar Murd fotoga „Esimene lumi“. Auhind - fotolõuend 70×50. Väärtus 999.-
2. Igor Oksanjuk fotoga “Esimene lumi ( kurvalt )”. Auhind – fotolõuend 60×45. Väärtus 699.-
3. Rene Jakobson fotoga „Kodujuust“. Auhind - fotolõuend 30×45. Väärtus 499.-

Esikohale tulnud foto tõusis teistest esile eelkõige oma suurepärase kompositsiooni poolest – seda nii vormi kui tonaalsuse võtmes. Esikoha valimisel oli oluline ka see, et pildil olev lumi oleks tõepoolest esimene. Janari fotol on sügisene loodus harmoonias äsja sadanud ning peagi haihtuva lumega. Kumbki ei ole veel saavutanud võitu teise üle – veel valitseb vaikiv tasakaal.

Teisele kohale tulnud foto „Esimene lumi ( kurvalt )“ näitab, et esimest lund saab kujutada ka teistmoodi kui puhta ja ilusana. Igori fotost õhkub esimese lume kaduvust, ja sellest tulenevat kurbust. Veel ei ole lumi saavutanud oma elujõudu ning sulab peagi koos määrdunud lumememmega.

Kolmandale kohale tulnud foto paelus žüriiliikmeid sellel kujutatud lume olemuse tõttu – näeb see ju tõepoolest välja justkui keegi oleks kodujuustu rõdule puistanud. Kolmandale kohale tulekul mängis selle foto puhul rolli ka perfektne kompositsioon ja teostus.

Aitäh kõigile osavõtjatele ning ilusat talve kõigile snap.ee ning Artprint poolt.

Vaata kõiki konkursil osalenud fotosid siit.

Pentax K-r peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on ilmunud ülevaade Pentaxi uuest digitaalsest peegelkaamerast K-r. Paari kuu eest Photokina 2010 fotomessil esitletud aparaat asetub oma hinna ja omaduste poolest senise Pentax K-x ning tõsisele fotoentusiastile suunatud K-5 vahele. Konkurentideks sellised kõvad tegijad nagu Canon 550D, Nikon D3100 ja Sony a33. Kuidas K-r sellises karmis konkurentsis vastu peab, mis on tema head ning vead – sellest saad lugeda ahjusoojast näidis- ja testfotode ning videoga vürtsitatud 8-leheküljelisest ülevaatest Digitesti veebilehel.

1 2 3 4 5 6