Ricoh lisab Pentax 55-300mm F4-5.8 suumobjektiivile ilmastikukindluse
autor: Lauri Veerde

 55-300WR

Koos Pentax K-3 peegelkaameraga esitleb Ricoh täna uut objektiivi. HD PENTAX-DA 55-300 mm F4-5.8ED WR telesuum on uuendatud versioon senisest smc PENTAX DA 55-300mm f/4.0-5.8 ED mudelist. Uus tulija saab WR tähistusega ilmastikukindla korpuse, sobides nii ideaalselt vastupidavate keredega K-500 ja K-3 peegelkaamerate ette. Samuti saab objektiiv sarnaselt hiljuti esitletud Limited-seeriale uudse HD vääristuse. Muus osas on objektiiv pea identne eellasega – kui muidugi välja arvata rohelise rõnga asendamine punasega – Ricohile omasema värviga.

HD PENTAX-DA 55-300 mm F4-5.8ED WR soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on 399€

Pentax K5 II peegelkaamera tarkvarauuendus v1.06 parandab tarkvarauuenduse v1.05
autor: Lauri Veerde

Ricoh on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse Pentax K-5 II ja Pentax K-5 IIs peegelkaameratele. Uuendus kannab numbrimärki 1.06 ning parandab harvaesineva ebastabiilse toimimise tarkvarauuendusega v1.05 kostitatud K-5 II kaamerates. Samuti parandavat tarkvarauuendus ka kaamera üldist toimimist – nagu ikka.

Pentax K5 II peegelkaamera tarkvarauuenduse v1.06 saad alla laadida Ricoh veebilehelt

Ricoh GR kompaktkaamera tarkvarauuendus v2.03 lisab 45mm Crop režiimi ja teisi omadusi
autor: Lauri Veerde

ricoh-gr-digikaamera-photopoint-23

Ricoh on valmis küpsetanud tarkvarauuenduse oma suuresensorilisele kompaktkaamerale Ricoh GR. Uuendus kannab numbrimärki 2.03 ning see kujutab endast päris mahukat uuenduspaketti, mille kõik GR-omanikud oma kaamerale kindlasti peale võiksid panna. Olulisemad v2.03 edasiarendused on:

  • Kiireim säriaeg kõige lahtiseima ava juures on nüüd 1/2500 sekundit
  • 35mm Crop režiimi kõrvale lisandub 45mm Crop režiim. Selles režiimis salvestuvad RAW failid pildimõõdus [S]
  • Kui Crop režiimi funktsioon on registreeritud ühele kolmest Fn nupust, siis saab selle nupu vajutusega aktiveerida järjest kõiki kolme vaatenurka
  • Program ja Manual režiimides on võimalik piirata avaarvude valimist määrates maksimaalse kasutatava ava. Funktsiooni nimi on Maximum Aperture Priority
  • ADJ. režiimis ja särikompensatsiooni määrates saab seadistuse registreerida päästikut poolenisti alla vajutades
  • Eye-Fi kaarti kasutades on nüüd võimalik WiFi abil ka RAW faile kaamerast mujale saata
  • Taasesitusrežiimis sisse lülitatud kaamera saab pildistusrežiimi viia päästikut lõpuni alla vajutades.

Ricoh GR kompaktkaamera tarkvarauuenduse v2.03 saab alla laadida Ricoh veebilehelt. Sealsamas on ka juhised tarkvarauuenduse paigaldamiseks.

 

 

Kuumad kuulujutud: Pentax K-3 peegelkaamera tuleb kühmu ja kiire sarivõttega
autor: Lauri Veerde

Pentax_K-3_Leaked-1

Viimaste nädalate jooksul veebiruumi lekkinud andmed ja fotod ei jäta kahtlust. Ricoh asub peagi esitlema uut peegelkaamerat, millel nimeks Pentax K-3. Nagu ülalolevalt pildiltki näha võib, saab see ilmselt olema Pentax peegelkaameraseeria lipulaev ja edasiarendus senisest Pentax K-5 II aparaadist. Meile näha olevate nurkade alt on K-3 üsnagi sarnane oma eellasele – kõige silmatorkavamaks erisuseks vast vallatu kühm esiküljel. 

Veebi lekkinud tehniliste andmete järgi otsustades saab K-3 olema olulisim Pentaxi lipulaeva edasiarendus pärast K-7 kaamerat. Nimelt on Ricohi juhtimise all lõpuks ometi kardinaalselt uuendatud teravustamissüsteemi ning kui andmed tõesed on, tuleb K-3 juba 27 teravustamispunktiga autofookussüsteemiga. Samuti peaks hüppe tegema sarivõttekiirus, mis senise 7 fps pealt 8.5 fps tasemeni tõuseb. Uue kaamera esitlust võib tõenäoliselt oodata oktoobri lõpupoole. 

Pentax K-3 peegelkaamera arvatavad tehnilised parameetrid:

  • 24MP CMOS-tüüpi APS-C mõõdus sensor
  • Madalpääsfiltrit sensori ees pole. Moire ja aliasing vastu võitlemiseks on kaameral nö digitaalne madalpääsfilter. Kuidas see toimib, pole veel teada
  • PRIME III pildiprotsessor
  • 86k RGB särimõõtesensor. Valgustundlikkus kuni -3EV
  • 27-teravustamispunktiga autofookussüsteem. Valgustundlikkus kuni -3EV
  • Maksimaalne sarivõte: 8.5 kaadrit sekundis
  • Mehaaniline värinastabilisaator – 4 stoppi efektiivsusega
  • 100% kaadri katvuse ja 0.95X suurendusega optiline pildiotsija
  • Ilma õhuvaheta LCD-ekraan. Fikseeritud
  • Sisseehitatud intervallvõte (time-lapse) lubab pildistada kuni 2000 kaadrit. Internal Video Composite – lubab ilmselt salvestada ühe video teise peale? 
  • Filmirežiimi valikud: MPEG4 AVC/H.264 Full HD 30p/60i
  • 3,5mm audioväljund (näiteks filmimise ajal kõrvaklappidega helisalvestuse jälgimiseks)
  • 3 kasutaja poolt seadistatavat “Custom” režiimi
  • USB 3.0 ühendus
  • Kaal: 800g

Siin veel üks Pentax K-3 pilt digicameinfo.com veebilehelt:

PentaxK-3_01

Uus fotokursus õpetab fotohuvilistele efektsete time-lapse videote loomist
autor: Lauri Veerde

Ehk oled veebis näinud videoid, kus pilved või päike kiirelt üle taevavõlvi liiguvad või mitmepäevane ehitus efektselt kaheminutilise videoklipi abil maha mängitakse? Selliseid lummavaid filmiklippe kutsutakse time-lapse videoteks ning neid saab teha ükskõik millise peegelkaameraga. On vaja lihtsalt pealehakkamist ja teadmisi ning lõpuks võid luua näiteks midagi sarnast:

Palun kliki video vaatamiseks siia

 

Fotokursus.ee veebilehel on nüüd huvilisi ootamas uus veebipõhine kursus, mis juhatab huvilised otse Time-lapse ehk intervallvõtte imelisse maailma. “Time-lapse fotograafia” sisaldab endas kõike, mida on algajal vaja ilusate Time-lapse videote loomiseks. See näitab ära kogu protsessi alates tehnika valimisest ja pildistamisest kuni lõpliku video valmimiseni.

Time-lapse fotograafia kursuse autoriks on foto- ja videograaf Toomas Ili, kelle peegelkaamera katik on intervallvõttes klõbisenud juba pea 10 aastat. Selles kursuses toob ta oma kogemused nüüd sinuni, jagades kasulikke nippe nende kõige ilusamate kaadrite saamiseks. Toomas kirjeldab ohte, mis intervallvõtte pildistajat varitsevad ja annab konkreetseid lahendusi nende ohtude elimineerimiseks. Samuti kirjeldab Toomas detailselt töökäike, mis sadade fotode töötlemise võimalikult lihtsaks ja kiireks muudavad. Kõik see on kursuses olemas – vürtsitatuna näitlike time-lapse videoklippidega (kokku 26).

Võib-olla on sinu kaameral intervalomeetri ehk time-lapse`i funktsioon juba sisse ehitatud? Siis oledki juba kursuse kaugusel ilusatest time-lapse videotest. Kui sinu fotoaparaadil aga time-lapse funktsionaalsust pole, on sul tarvis kaamerale lisaks intervalomeetri funktsiooniga kaugpäästikut. Kursusel seletab Toomas täpselt millist ja miks. Time-lapse fotokoolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma fotokaameraga luua midagi ilusat.

Vaata time-lapse fotograafia kursust lähemalt fotokursus.ee veebilehel

1 2 3 4 5 6