CP+ 2015: Vaata millised uued objektiivid Pentax kaameratele tulemas on
autor: Lauri Veerde

_MG_1168

Ricoh on siin Jaapanis, CP+ fotomessil uuendanud Pentax kaameratele mõeldud objektiivide plaane (ingl. k roadmaps). Plakatid on avalikkusele vaatamiseks üles riputatud otse täiskaadersensoriga peegelkaamera prototüüpversiooni kohale ja neid on kokku 3. Vasakpoolne 645 keskformaatkaamerate objektiivide, keskmine Pentax peegelkaamerate ja parempoolseim Pentax Q-seeria hübriidkaamerate objektiivide jaoks.

Teatavasti on Ricoh lubanud 2015 aasta lõpus valmis saada ja ehk ka turule paisata täiskaadersensoriga peegelkaamera (vaata videot siit). Selles valguses on eriti huvitav jälgida just peegelkaamerate objektiiviplaani, sest täiskaadersensoriga kaamera vajab hädasti suurema katvusega ja moodsa autofookusmootoriga obektiive. Vaatamegi siis esmalt, kas Ricoh arvab et vanad FA-seeria fiksobjektiivid on uue kaamera jaoks piisavad või teeb ta kõik endast oleneva selleks, et uuele kaamerale ka uusi objektiive valmistama hakata.

 

_MG_0699

Siin ülal plakatil ülemises helehallis sektsioonis on ära toodud kõik hetkel tootmises olevad Pentax peegelkaamerate objektiivid. Nagu näha, on seal juba praegu tervelt 9 objektiivi, mis sobivad ka täiskaadersensoriga peegelkaamerale. Nende hulgas äsja esitletud 70-200mm f/2.8 ja 150-450 f/4.5-5.6.

Põnevamaks läheb aga plakati allosas tumehallil alal. Siia on visandatud objektiivid, mis on kindlalt plaani võetud st mille valmissaamise aeg on “2015 või hiljem”. Näeme, et siin on üks lainurksuumobjektiiv APS-C sensoriga kaameratele ja 3 FA objektiivi täiskaadersensoriga kaameratele. Julgen selle graafiku põhjal ennustada, et Ricoh plaanib Pentax täiskaadri jaoks valmistada:

  • f/2.8 avaga lainurksuumi ligikaudsete fookuskaugustega 16-30mm
  • f/2.8 avaga standardsuumi fookuskaugustega 24-70mm
  • f/4 avaga või kergelt muutuva avaga suumobjektiivi fookuskaugustega 28-105mm

Esimese kahe objektiivi olemasolul oleks Pentax täiskaadri ees kaetud valgusjõuliselt f/2.8 avaga suumivahemik 16-200mm, sest 70-200mm objektiiv on ju juba tootmises.

 

_MG_0698

Ricoh on korduvalt toonitanud, et täiskaadersensoriga peegelkaamera valmistamisega ei vaju mitte mingil juhul unustusse keskformaatkaamera süsteemi arendamine. Seda kinnitab ka ülalolev plakat, mis lubab 645 kaamerate praegustele ja tulevastele kasutajatele kahte suumobjektiivi. Üks ligikaudu 40-85 mm vahemikus ja teine ligikaudu 92-190mm vahemikus.

 

_MG_0700

Pentax Q seeria pisikestele hübriidkaameratele on plaanis teha üks pikema fookuskaugusega makroobjektiiv. Milline täpsemalt – seda ei tea Ricoh ülaloleva plakati alusel otsustades veel isegi.

 

Pentax peegelkaamerate kasutajaid ootab ees põnev aasta. Sahinad ja kuulujutud käivad, et siin CP+ fotomessil prototüübina demonstreeritava digipeegli lõppversioon saab olema vähemalt 36 MP sensoriga. Seda juttu kinnitab kaudselt ka Ricoh ise kes siin CP+ pressikonverentsil rääkis sellest, kuidas kaamerate sensorid on arenemas palju suurema resolutsiooni poole. Ja kuidas Ricoh paneb uute objektiivide loomisel rõhku sellele, et nende optika lahutusvõime ei jääks niipea alla sensorite kasvavale lahutusvõimele.

Uute 70-200mm ja 150-450mm objektiivide muljetavaldavalt massiivsed korpused ja suured klaasläätsed nende korpuste sees ainult kinnitavad Ricohi sõnu. Loodame, et tulevik tuleb sama ilus, nagu ülaloleval objektiivide plaanis ja Pentaxi bosside sõnades.

 

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

CP+ 2015: Käed küljes – Pentax 70-200mm f/2.8 teleobjektiiv
autor: Lauri Veerde

MItte ammu, viimasel Photokina 2014 messil ilutsesid Ricohi väljanäitusel klaasi taga kaks uut objektiivi. Tollal oli neid muidugi objektiivideks nimetada palju – tegemist oli siiski mockupidega, ehk siis oletatava kuju ja suurusega ning ainsamagi konkreetse infota mudelitega.

Üheks neist ennustasime olevat täiskaadrile mõeldud telesuumobjektiivi 70-200/2,8. Rõõm on tõdeda, et panime ennustusega kümnesse. Tänavusel CP+ 2015 messil oli meie käsutuses juba töötav objektiiv ning meie rõõmuks on sealjuures tegemist üsna huvitava lisavõimalusega objektiiviga. Ja nii ka meie siis selle kallal veidi tööd tegime ning lähemalt teda uudistasime. Muljed on igatahes head ja neid ka videoloos teiega jagame.

 

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

CP+ 2015: Canoni ülilainurksuumobjektiiv 11-24mm f/4.0
autor: Lauri Veerde

Canon näitab siin CP+ fotomessil uute peegelkaamerate kõrval ka ühte õige huvitavat objektiivi. EF 11-24mm f/4L USM on Canoni enda sõnul maailma kõige laiema vaatenurgaga täiskaaderkaamerale mõeldud suumobjektiiv – mis ei ole kalasilm. Kuidas see ka välja näeb ja käes hoides tundub, sellest juba videoreportaažis:

 

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

CP+ 2015: Käed küljes – Pentax 150-450mm f/4,5-5,6 teleobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Pentaxi kasutajatel on põhjust ainult rõõmu tunda, sest tänavuaastasel CP+ 2015 messil said nad tervelt kolm rõõmustavat uudist. Lisaks 70-200/2,8 standardsuumi näitamisele ja täiskaader peegelkaamera väljahõikamisele, oli huviliste päralt ka uus telesuum, mille vahemik lausa 150-450mm. Ka see objektiiv on valmis kasutamiseks täiskaadersensoriga peegelkaamera ees. Lisaks on uuele objektiivile üsna huvitavaid lisavõimalusi külge pandud. Mis võimalused need on ja kuidas see objektiiv ülse tundub, seda saab näha juba videoülevaates otse CP+ messilt Jaapanist.

 

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

CP+ 2015: Nissini välklamp Di700a ja raadiosaatja Air1
autor: Lauri Veerde

Jaapani fototarvikute tootja Nissin on siin Jaapanis CP+ fotomessil näitamas kahte verivärsket toodet. Keskklassi välklampi Nissin Di700A ning eraldi raadiosaatjat nimega Nissin Air1. Läksime Ardoga Nissini messialale proovima, kuidas see komplekt töötab. Muljed olid head – eriti just riistvara osas. Raadiosaatja ja välklambi omavahelise koostöö sujuv ja kiire töö vajab ilmselt mõned pildistamiskorrad harjutamist sest suumi liigutamine meil kohe esimese hooga näiteks välja ei tulnud. Kõik muu aga toimis veatult. Vaatame:

 

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

1 2 3 4 5 6 7 8 9