Nikon D800 tarkvarauuendus lisab palju väiksemaid täiustusi ja parandusi
autor: Maris Sits

D800_24_120_front34r

Nikoni täiskaadersensoriga kaamerate D800 ja D800E tarkvara uuel versioonil on tehtud mitmeid pisemaid korrektsioone ja parandusi.

Versiooni 1.10 mõningad muudatused:

  • Kaamera toetab üle 128GB mahuga CompactFlash mälukaarte
  • Parandatud on värvustasakaalu videote tegemisel
  • Parandatud on sisseehitatud välgu töövõimet väliste välkude kasutamisel
  • Autofookuse lukustust on parandatud (varem esinesid AF-ON nupu vajutamisel viited)
  • Autofookuse režiim on seatud üksik-punkti AF-iks
  • A2 on seadistatud fookuseks
  • f13 seadistus alustab videot
  • f14 seadistus määrab MB-D12 AF-ON
  • Lisatud HTTP serveri režiim – arvuti- või telefoniekraanilt saab sirvida tehtud pilte või teha uusi pilte.

Funktsioonid, mis vahetasid nime:

  • Varem Transfer mode (FTP) on nüüd FTP upload mode - fotode ja videote laadimiseks FTP serverisse.
  • Varem Transfer mode (PC) on nüüd Image transfer mode – fotode ja videote laadimiseks arvutisse.
  • Varem PC mode on nüüd Camera control mode - Camera Control Pro 2 programmiga saab juhtida fotoaparaati või salvestada pilte ja videoid otse arvutisse.

Lae D800 tarkvarauuendus siit.

Lase D800E tarkvarauuendus siit.

Allikas: dpreview.com

Panasonic Lumix DMC-GX7 tarkvarauuendus 1.3
autor: Maris Sits

panasonic_gx7

 

Panasonic GX7 hübriidkaamera tarkvara 1.3 versioonis on parandatud WiFi kaudu ühildumist Apple iOS seadmetega. Samuti on täiendatud UHS-I SD mälukaardi töövõimet.

Tarkvarauuenduse saab siit.

Allikas: photographyblog.com

Olympus OM-D E-M10 tarkvarauuendus
autor: Maris Sits

olympus_omd_em

 

Olympus OM-D E-M10 hübriidkaamerale on saadaval tarkvarauuendus. Uuel 1.1 versioonil on parandatud pildistabilisaatorit videote tegemiseks. Ühtlasi on lisatud Anti-Shock režiimile null-sekundi võimalus. Kaamera tarkvara saad alla laadida Olympuse veebilehelt.

Allikas: photographyblog.com

Panasonic FZ1000 supersuumkaamera filmib 1″ sensoriga 4K videot
autor: Lauri Veerde

panasonic-FZ1000

Panasonic toob täna välja uue kompaktkamaera Lumix FZ1000. See aparaat astub Panasonicu kaamerahierarhias supersuumide kõige kõrgemale astmele. Nii üldise disaini kui ka juhtnuppude poolest meenutab see väliselt Panasonicu hübriidkaamerate kõige kangeimat eksemplari GH4. Arvata võib, et koostekvaliteedilt on need kaks kaamerat üsna sarnased.

Omaduste ja funktsioonide poolest tõuseb Panasonic Lumix FZ1000 konkurendiks eelmisel sügisel esitletud Sony RX10 supersuumile. Ka FZ1000 aparaadi sees on pilti salvestamas tavalisest oluliselt suurem 1″ tüüpi pildisensor lahutusvõimega 20.1 MP. Uue kaamera 16x suumobjektiiv ei ole aga püsiavaga, vaid pisut tagasihoidlikumate avaarvudega F2.8-4.0. Samas on FZ1000 kaameral ka poole enam suumi – 8,3x suumikordaja asemel 16x. Fookuskauguste vahemikuks (35mm ekvivalendina) 25-400mm. Kaamera tagaküljel on kadreerimiseks nii 921 ooo piksliga välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan kui ka kõrge 2.36M lahutusvõimega OLED-tüüpi ekraaniga elektrooniline pildiotsija.

 

Lumix FZ1000 südameks on Venus Engine pildiprotsessor, mis teeb võimalikuks üllatavalt kiire, 12 fps sarivõtte ning lisaks tavalisele Full HD videole ka 4K lahutusvõimega videoklippide filmimise. Kui Full HD videot saab filmida kaadrisagedustega 60p või 24p siis 4K video sahiseb mälukaardile 30p kaadrisagedusega ning andmesagedusega 100 Mbps. See on süna muljetavaldav andmesagedus ning peaks lubama üsna kvaliteetset videot. Audio salvestamise jaoks on FZ1000 olemas nii sisseehitatud stereomikrofon kui ka 3.5mm audiosisend.

Sellist supersuumkaamerat võib Panasonicu sõnul üleilmsele turule oodata suve jooksul. Soovituslikuks jaehinnaks märgitakse £749.99 – eurodesse ümber arvestatult on see umbkaudu 940€. Lõplik hind Photopointis võib mõnevõrra kõikuda, kuid üldine hinnaklass saab olema selline. Mis pole üldse halb, arvestades et konkurent – Sony RX10 maksab Photopointis hetkel 1199€.

 

1303113811

8389108666

2485113958

7248002563

2057886184

 

 

10 põhjust, miks vahetada vana Pentax uue Pentax K-3 vastu
autor: Ardo-Jako Olev

 K-3-ads-visual-HD copy

Uusi peegelkaameraid tuleb pidevalt juurde – uued, paremad, ilusamad mudelid. Reeglina ei ole uus kaamera eelmisest mäekõrguselt üle – parendatakse mõnda omadust, heal juhul lisatakse midagi juurde. Seega tekib alati küsimus, miks ma peaksin oma olemasoleva kaamera üldse välja vahetama?

Kui Pentax tuli välja oma K-3 peegelkaameraga, siis tehti midagi hoopis muud. Nimelt lisati tonnide viisi uusi omadusi ja võimalusi, samuti parendati kaamera pea-aegu kõiki omadusi – tulemuseks ei ole mitte värskendus, vaid hoopis uus kaamera, mis ületab eelmised mudelid mäekõrguselt.

Alljärgnevalt toongi välja kümme sellist omadust, mille poolest uus Pentax K-3 oma eelkäijatest ja ka konkurentidest parem on. Seega kümme lihtsat aga olulist põhjust, miks vana peegelkaamera uue Pentax K-3-e vastu välja vahetada.

 

1. 92 tihendit ja magneesiumsulamist korpus!

Pentax on tuntud kui vastupidavate kaamerate tootjana. K-3 ei ole selle koha pealt erand. Või siiki – 92 tihendit teeb temast veelgi ilmastikukindlama kaamera, kui tema eelkäijad. See tähendab, et ainuke kes vihma, külma, rahet ning pussnuge karta võib, on kaamera omanik ise, sest Pentax K-3 on valmis igasugusteks ekstreemseteks keskkondadeks. Ja kui ma rääkisin pussnugadest, siis nii see ka on, sest Pentax K-3 on magneesiumsulamist korpusega, mis kaitseb tema õrnemat elektroonikat nagu keskaegset ratsarüütlit täisturvis. 

 

2. Uued liidesed ja ühilduvus

Pentax K-3 on videovõimekas. Ta filmib FullHD videot. Peamine sealjuures aga on see, et K-3 on varustatud stereomikrofoni sisendiga, mis tähendab seda, et videole lisaks saab salvestada kõrgekvaliteedilist heli, kasutades selleks kvaliteetset välist mikrofoni. Samuti on kaameral olemas kõrvaklappide väljund, mille abil saab filmimise ajal kontrollida heli kvaliteeti, mis videlõigule salvestub.

Ja et kogu see kvaliteetne, ent sealjuures ka mahukas pildi- ja videoinfo kiirelt arvutisse üle kanda, on tal arvutiga ühendamiseks USB 3.0 liides, mis on oluliselt kiirema andmeedastuskiirusega, kui tavaline USB 2.0.

 

3. Kaks mälukaardipesa

Enamasti oleme harjunud, et kaameral on üks mälukaardipesa. Pentax K-3 on aga varustatud lausa kahega ja neid saab kasutada mitmel erineval moel. Näiteks töötab kaamera ka siis, kui Te kasutate vaid ühte mälukaarti. Samas on kahte kaarti kasutades võimalus salvestada pildid erineva jaotuse järgi:

  1. mõlemale kaardile sama fail – nõnda on olemas tagavara, kui ühe mälukaardiga peaks juhtuma see, mida kõik kardavad – ta lakkab töötamast. 
  2. võib salvestada ühele mälukaardile JPEG faili ja teisele paralleelselt sama pildi RAW faili. 
  3. võib ju ka lihtsalt laiendada mälumahtu nõnda, et pildistatakse järjest – kui üks mälukaart täis saab, jätkab kaamera fotode salvestamist järgmisele kaardile.

 

4. 24MP madalpääsfiltrita CMOS sensor

 

Sellise keeruka omaduse taga on peidus sama keerukas ja imeline tehnoloogia. Kui tavaliselt on sensorite ees madalpääsfilter, mille tegelik funktsioon on pilt UDUSEMAKS teha, et ei tekiks moire’ effekti, siis Pentax on K-3-e sensori eest selle eemaldanud, et tagada teravam kujutis. Samas on lisatud tehnoloogia, mida saab valikuliselt sisse või välja lülitada ja seega vältida moire’ effekti.

 

5. 86000 piksline CCD sensoriga valgusmõõdik

Reeglina mõõdetakse valgust sektorite ehk segmentide kaupa (see on päris suur osa pildist). See aga tähendab, et valgust mõõdetakse üsna ebatäpselt, seda eriti keerukates valgussituatsioonides. Pikslitega sensor aga mõõdab iga pikslit eraldi, tagades seega täpsema mõõtmise ning seeläbi korrektsema särituse.

 

6. Valgustemperatuuri mõõdetakse aladena

Selleks, et pildil oleksid värvid kõik korrektselt, tuleb kaamera seadistustes õigeks panna WB (white balance) ehk valgustemperatuur. See info rakendatakse aga tervele pildile. See omakorda võib tähendada seda, et osa pildist on õige värviga, osa aga mitte. Näiteks toavalgus on soe ja õuevalgus külm – tulemuseks on kas korrektne õuevalguse värvus ja kollane toavalgus või korrektne toavalgus aga sinine õuevalgus.

Pentax K-3 suudab aga ühel pildil eristada mitut valgusallikat ja seada valgustemperatuur nõnda, et osa pildist on toavalguse ja osa õuevalguse järgi paigas.

 

7. Autofookussensoril on 27 mõõtmispunkti, milledest 25 on ristsensoriga

Need ülaltoodud numbrit tähendavad seda, et autofookus on ülikiire, ülitäpne ja seda ka halbades valgustingimustes, kus kaamerad tihti teravustada ei suuda.

 

8. Ühildub nutiseadmega

 

Pentax K-3 ühildub Flu Card abil sinu nutiseadmega ja ka sülearvutiga. Flu Card ise ei ole midagi muud, kui spetsiaalne SD kaart, millel on sees WiFi antenn. See aga võimaldab ühendada kaamera üle WiFi võrgu näiteks nutiseadmega ja seejärel saad rahulikult tugitoolis istuda ja pildistada oma nutitelefoni abil.

Sa saad vaadata pilti nutiseadmes, sest pilt kuvatakse enne pildistamist sinu nutiseadme ekraanile, sealt saad valida tervustamispunkti, muuta särituse parameetreid ja distantsilt ka kaamera päästa, ehk pilti teha. Samuti saad pildid otse nutiseadmesse laadida.

 

9. Kiire sarivõte

Kas sul on juhtunud, et mõni pilt on jäänud täpselt kahe kaadri vahele? Lihtsalt hetk on läinud ja kõik? 8,3 kaadrit sekundis tähendab seda, et naljalt sellist õnnetust enam ei juhtu. Olgu see siis sport, mänguhoos lapsed või lemmikloomad – pildile jäävad nad nüüd kõik.

 

10. Uus protsessor PRIME III

Kogu seda eelnevat aga võimaldab ja toetab uus protsessor. Digitaalne peegelkaamera on paljuski nagu arvuti. Selle sees on palju elektroonikat ja kõige keskmeks on aju ehk pildiprotsessor. See aju võimaldab kiiret säriaega, kvaliteetset videot filmida, kõrge tundlikkusega müravabasid pilte teha ja palju muud. 

Kõik see eelnev kokku, tõi Pentax K-3-le ka prestiižika TIPA 2014 auhinna kui “Parim ekspertkaamera”.

 

11. Jah, tegelikult on üheteistkümnes põhjus ka!

Kui sa tood oma vana Pentaxi peegelkaamera praegu Photopointi, siis ostame selle sult tagasi ja uue Pentax K-3 saad 200-500 eurot odavamalt! Loe lähemalt selle võimaluse kohta siitsamast blogist.

 

1 2 3 4 5 6 7