Ajakiri DIGI nimetas 2010 parimaks peegelkaameraks Pentax K-x`i
autor: Lauri Veerde

Eesti tehnikaajakiri DIGI nimetas oma äsja ilmunud detsembrikuu numbris 2010 aasta digitaalsete peegelkaamerate esikolmiku. Kõige kõrgemal troonis Pentaxi aasta algul esitletud algtaseme peegelkaamera K-x, teisele kohale maabus Canoni entusiastidele suunatud tööloom EOS 7D ning kolmandale Nikoni uus algtaseme peegelkaamera D3100.

Pentaxi niivõrd hea tulemus ei tulnud usinale DIGI lugejale siiski üllatusena. Oli see aparaat ju pea kogu aasta DIGI ostujuhi peegelkaamerate sektsiooni kõige kõrgemal positsioonil uhkeldanud – ei ole suutnud seda sealt alla tuua ükski siiani DIGI poolt üle vaadatud peegelkaamera.

Oma valikut põhjendab ajakirja meeskond Pentax K-x üldise esitlusvõimega – tegemist olevat aparaadiga, mille paremus ei tule esile niivõrd üksikute tehniliste andmete või konkreetsete omaduste toel kuivõrd kogu terviku kogemisel. Digi ütleb: “See, mis ühe kaamera teistest paremaks teeb, ei ole mitte tehnilised näitajad, vaid ka see miski, mis tekib kaamerat käes hoides ja sellega pildistades.” Ilmselt endalegi teadmata väljendatakse siin mõtet, mis oli Pentaxi reklaamlauseks paljude aastate eest: “Just hold Pentax”. See lause tundub paika pidavat ka aastakümneid hiljem.

Pentax K-x Photopointis.

Karbist välja: Canon PowerShot G12
autor: Lauri Veerde

Eelmise nädala algul jõudis Photopointi poodidesse Canoni kõige erudeeritum digitaalne kompaktkaamera PowerShot G12. Kõiksuguseid rattaid ja juhtnuppe täis külvatud kere on selgelt suunatud neile kasutajaile, kes oskavad lugu pidada manuaalsest säritamisest.

Mõõtmete poolest hübriidkaameratele sarnanev G12 uhkeldab kompaktkaamerate maailmas haruldaseks muutunud optilise pildiotsijaga, (digikompakti kohta) valgustundliku 10 MP sensoriga, 1.8″ välja keeratava ja pööratava LCD-ekraaniga, RAW formaadi valikuga, Hybrid IS värinastabilisaatoriga, 720P video salvestamisega ja välgukingaga kaamera peal.

Sinna viimasesse saab lükata ükskõik millise EOS-seeriale valmistatud vällampidest. Photopointis müüdaval ning täna karbist välja võetaval G12 kaameral on kingitusena kaasas Canoni välklamp Speedlite 270EX (väärtus: 2299.-). Vaatame siis seda maskuliinsusest pakatavat komplekti lähemalt:

Canon Powershot G12 + Speedlite 270EX välk Photopointis: 9999.- (639,05€)

Tamroni uus 18-270 mm objektiiv on senisest kompaktsem ning uhiuue autofookusmootoriga
autor: Lauri Veerde

Tamronil on juba valikus maailma kõige suurema fookuskauguste vahemikuga 18-270 mm suumobjektiiv. Täna saab see endale veelgi vingema kaaslase – nagu ka nimekujust 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD võib aru saada, on selle fookuskauguste vahemik identne senisega. Siiski on see objektiiv kaks aastat tagasi esitletust erinev kahes võtmes: see on kompaktsem ja kergem ning teravustab kiiremini, täpsemini ja vaiksemalt.

Senisest 18-270 mm objektiivist kompaktsem ja kergem

Täna esitletavas 18-270 objektiivis kasutusel olev Tamroni VC värinastabilisaator on läbi teinud olulise uuenduskuuri. Juba seni reklaamis Tamron oma värinastabilisaatori olevat konkurentide omast kompaktsema ehitusega. Uue objektiivi sees olev mehhanism võtab aga senisega võrreldes veelgi vähe ruumi – see ongi peamine võti mis on lubanud uue 18-270 objektiivi konstrueerida senisest kompaktsema.

Kiirem, täpsem ja vaiksem autofookus

Uue 18-270 mm objektiivi sees on kasutusel edasiarendatud autofookusmootor Piezo Drive (PZD). See  erineb näiteks 70-300mm F/4-5.6 objektiivi sees kasutatud autofookusest teravustamiseks vajalike läätsede liigutamiseks vajaliku energia tekitamise viisi poolest. Tulemusena on PZD autofookusmootor Tamroni sõnul võimeline teravustama ekvivalentsetest autofookussüsteemidest kiiremini, täpsemalt ja vaiksemalt.

Tõeliselt universaalne suumobjektiiv

Uue objektiivi suumikordajaks on lausa 15x. Fookuskaguste vahemik algab 18 mm-st, mis tähendab suurepäraselt laia vaatenurka avarate maastikufotode või efektsete lähikaadrite pildistamiseks. 270 mm on juba tõsise teleobjektiivi tase, mis lubab pildistada kaugemal asuvaid esemeid nii, nagu need oleksid päris sinu nina all. Lisaks sellisele universaalsele fookuskauguste vahemikule sobib see objektiiv oma 0,49m lähima teravustamiskauguse ja 1:3.8 x suurensusele ka hästi lähikaadrite pildistamiseks.

Tehnilised andmed

Tamron 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD tehnilised andmed
Fookuskaugus 18-270 mm; 28-419 mm (35 mm ekvivalendina)
Maks. ava F3.5 – 6.3
Min. ava F 22-40
Diagon. vaatenurk 75° 33‘ – 5° 55’
Konstruktsioon 16 elementi 13nes grupis
Diafragma labade arv 7
Min teravustamiskaugus 0,49 m
Suurendus 1:3.8 (fookuskaugusel 270 mm, teravustamiskaugusel 0,49 m)
Filtrikeere 62 mm
Mõõtmed Pikkus: 88 mm; Diameeter: 74,4 mm
Kaal 450 g
Lisavarustus Lillekujuline päikesevarjuk
Saadavus Canon, Nikon, Sony

Tamron lubab uue 18-270 objektiivui turule paisata detsembrikuu lõpus Nikoni ja Canoni APS-C sensoriga digipeeglite jaoks. Sony bajonetiga versiooni täpset müügikuupäeva Tamron veel nimetanud ei ole. Objektiivi hinnaks Photopointis saab olema 9999.- (639,05 EUR).

Kuidas saada digikaamerat ostes kogu Photopointi fotokursus tasuta?
autor: Lauri Veerde

Kõik, kes ostavad Photopointist peegel- või hübriidkaamera, saavad tasuta kaasa Photopointi fotokursuse esimese osa “Kaamera ja selle juhtimine. Fotograafia baasteadmised“.  Põrgus aga maapealsed seadused ei kehti – ostupõrgus samuti mitte.

Nii ei saagi Tartu kaubanduskeskuse “Eeden” Photopointist peegelkaamera ostnud tasuta kaasa Fotokursuse esimest osa. Nad saavad kaasa lausa kõik osad (2999.- väärtuses). Fotokursuse täislaksu saavad kätte ka need, kes ostavad hübriidkaamera või kompaktkaamera või ükstaspuha millise digitaalse fotoaparaadi. Ning seda ainult Eedenist, ainult ostupõrgu ajal 9-11 detsembril. Vaata Eedeni kodukalt ning uuri fotokursust fotokursus.ee veebilehelt.

Vali Sveni pildilugude järgmine foto ning võida oma valikul Sveni uhke loodusfoto lõuendil
autor: Lauri Veerde

Kolme kuu eest alustas rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf Sven Začek siinsamas Photopointi blogis uut rubriiki, kus lugejad igal kuul ühe tema huvitavama foto saamisloost ja tehnilistest nüanssidest teada saavad. Kolm pildilugu on juba ilmunud – loodusfotod Sveni enda valikul. Miks aga ei võiks ka meie lugejad fotode valikul oma sõna sekka öelda? Nüüd võivadki!

Kuni laupäevani on just Sinul võimalus Svenile öelda, millise foto saamisloo ja tehnilised nüansid ta paljastada võiks. Selleks mine Sveni veebilehele ning vali välja enda jaoks kõige huvitavam ja imetlusväärsem foto. Seejärel saad oma soovi kirjutada Photopointi Facebooki lehele Lumes jalgu puhkava Sveni foto alla.

Selliste imeliste loodusfotode vaatamine on puhas rõõm. Et seda rõõmu aga veelgi rohkem oleks, loosime kõikide Facebookis vastanute vahel välja kuningliku auhinna. Üks õnnelik vastaja saab Sveni fotode seast valida pildi, mida ta soovib enda koduseina kaunistama. Artprint aga prindib selle foto 60×40 fotolõuendile . Sellist võimalust juba iga päev ei kohta!

Laupäeva hommikuks laekunud soovide alusel valib Sven välja, millise foto kohta järgmisel nädalal Siinsamas blogis uus pildilugu olema saab. Vaata Sveni pilte tema veebilehelt. Need on vaatamist väärt nii koduseinal kui ka veebis: zacekfoto.ee

Enda fotosid saab suures formaadis erinevatele alusmaterjalidele tellida veebilehel artprint.photopoint.ee Kingituseks lähedastele või kaunistuseks enda koduseinale.

1 2 3 4 5 6