Käed küljes: Leica M Photokina fotomessil
autor: Ardo-Jako Olev

 

Leica on Photokina messil enda valdusse haaranud terve halli ja laiutab seal ihuüksi. Isegi hall number 1, kus ta laiutab, on teistest hallidest eraldatud. Ei tea kas see on juhuslik, aga teatav eristumine ja oma rea ajamine on Leicale ju omane niiehknaa. Igatahes oli meie huviorbiidis selles Leica hallis uus rangefinder . Nii tagasihoidliku nime – isegi numbrit pole – taga aga on üldse mitte tagasihoidlik kaamera. Välimuselt on ta muidugi klassikaline Leica rangefinder, aga sisemuselt täitsa uus ja senistest Leica rangefinder kaameratest hoopis erinev. Kõige suuremaks ja olulisemaks eristuseks, millest kõik ülejäänud alguse saavad, on sensor. Leica M, erinevalt oma eelkäijatest, peidab endas CMOS sensorit (nagu ka eelnevad mudelid, on see täiskaader, ehk 24 x 36mm), samas kui eelnevad mudelid on siiani kasutanud CCD sensorit. Ja sellest sensorist saab palju alguse – full HD videorežiim, live view, ja uuendused teravustamise abistamisel.

Selline ta on – ega esmapilgul ei olegi suurt erinev eelmistest. Aga ilmselt on Leica üks kaubamärke ka tema välimus – klassikaline rangefinder.

Kere all olev luuk peidab aku kambri, mälukaardipesa ja multifunktsionaalse käepideme kontaktid. Leica M aku on ka uus ja oluliselt suurem (ning ka kauakestvam), kui eelmistel M seeria fotokatel.

Käepideme küljes on aas, läbi mille sõrmed pistes, seisab kaamera kindlamalt ja mugavamalt peos, peale selle peidab ta endas GPS vastuvõtjat.

Samuti on käepideme alaossa peidetud USB pesa, toiteadapteri pesa ja kahte tüüpi (DIN ja ISO-X) välgu sünkropesa.

Kaamerea peaololevasse välgukinga saab kinnitada EVF, ehk elektroonilise pildiotsija,

ja ka välise stereomikrofoni.

Lisaks saab mikrofoni hoidjast eemaldades kasutada seda adapterit, ühendades tavalise 3,5 mm standardotsikuga välise mikrofoni.

Üheks uueks lisatarvikuks on ka Leica R-adapter, mille abil saab Leica M ette kinnitada Leica R süsteemi objektiive, laiendades kasutatavate objektiivide valikut veelgi.

Käed küljes: täiskaadersensoriga peegelkaamera Nikon D600 Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

on valmis saanud kaameraga, mis kindlasti paljude fotoentusiastide meeli paelub. D600 on otsene konkurent Canoni mõne päeva eest esitletud 6D aparaadile. 2299 euro eest (D800 kere maksab 3099€) toob tõsise fotohuvilise näppude vahele 24.3 MP FX-formaadis täiskaadersensori, 39-punktiga autofookuse, 5,5 fps sarivõtte ja kahe SD-kaardipesaga aparaadi. Videohuvilised on samuti sillas sest D600 1080p full HD videorežiimi täiendavad välise mikrofoni ja kõrvaklappide pesad ning HDMI-pesa, kustkaudu saab välisele salvestile kirjutada puhta, pakkimata videovoo. Anton, vana paadunud Nikoni kaameraga pildistaja uuris D600 kaamerat Photokina fotomessil. Vaatame:

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Fujifilm instax kaamerad Photokina fotomessil
autor: Ardo-Jako Olev

Vaatamata pidurdamatule digitehnoloogia vallutusretkele fotomaailmas, ei ole analoog veel alla andnud. fotomessil on mitmeid analoogkaameraid ja tehnoloogiaid – nende hulgas on , kes muidu väga usinalt digikaameraid toodab, välja pannud midagi hoopis lihtsamat, aga samas ka lõbusamat – Instax. Nagu nimi viitab, on see midagi, mida saab kohe.

Peale pildistamist tuleb kaamera ülaosast välja pilt ja mõne minutiga ilmub paberile ka kujutis.

Kaamera objektiivil on lihtne säritusparameetrite kontroll – vaatad, mis ilm on ja keerad vastavasse asendisse. Hi-Key sealjuures teebki veidi ülevalgustatud pildid.

Kaamera sisse lülitamiseks tuleb vajutada objektiivi kõrval olevat nuppu ja välja lülitamiseks piisab, kui objektiiv uuesti sisse lükata.

Käed küljes: Androidiga kompaktkaamera Nikon Coolpix S800c Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Täieõigusliku telefoni ja fotoaparaadi ühildamine üheks digitooteks on olnud erinevate inimeste unistuseks, fantaasiaharjutusteks või naljateemaks sellest ajast, kui esimesed valgust fotolaadseks käkiks vormivad avavused telefonide tagaküljele siginesid. Selleaastasel Photokinal esitetakse juba paari seadet, mis selles suunas liiguvad. Samsung Galaxy Camerat juba näitasime, Nikon suutis aga samas suunas liikuva toote pisut varem välja hõigata. Coolpix S800c on samuti igati kärpimata kompaktkaamera, mis töötab Android operatsioonisüsteemil, alas, helistada sellega siiski veel ei saa. Küll aga on olemas WiFi, ja kõik muu, mis teeks temast täieõigusliku minitahvelarvuti – sealhulgas ka võimalus teha Skype kõnesid. Vaatame seda sümbioosi lähemalt.

Click here to view the embedded video.

Käed küljes: Fujifilm X-E1 hübriidkaamera Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Fujifilmi X-E1 tekitab esmalt tunde, et nüüd saab X-Pro1 oluliselt soodsama hinnaga inimesteni toodud. Eks soodne hind eeldab ka teatavaid kärpeid. Näiteks optilise pildiotsija puudumine – kuna aga enamik inimesi seda lisandust reeglina niiehknaa ei kasuta, ei olegi see ju teab mis kärbe ja pealegi on ta asendatud korraliku OLED pildiotsijaga. On muidugi kärbitud ka kontrollnuppe – aga ainult selliseid, mida lihtsama kasutaja jaoks otseselt vaja polegi. Samas on tavakasutaja jaoks juurde pandud oluline lisandus – sisseehitet välklamp. Ka korpus on tal tiba pisem. Meie blogi meeskond igatahes võttis kätte ja pani oma käed sellele kaamerale messil külge.

Click here to view the embedded video.

1 2 3 4 5 6 7 8 9