Nüüd saadaval: Sony a6400 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Sony A6400 on kohal. Just täna, mõned tunnid tagasi jõudis Photopointi pealattu esimene piiratud koguses saaadetis neid Sony poolt paar nädalat tagasi esitletud poolkaadersensoriga hübriidkaameraid. Mõned a6400 kered ja lisaks 16-50mm PZ objektiiviga komplektid.

Sony A6400 on pisikese korpusega võimekas kaamera, mis sobib hästi nii pildistamiseks kui videotööks. Sel aparaadil peaks olema poolkaadri (ja hetkel ka täiskaadri) parim jälgiv teravustamine, võimalus filmida time-lapse videoid ja ülidetailseid 4K kaadreid salvestatuna kogu 24.2 MP APS-C sensori pinnalt.

Sony ise reklaamib A6400 hübriidi kui ideaalset vloggerite relva. Iseenese filmimine on selle kaameraga tõesti lihtsam, sest lisaks kvaliteetsele videole ja tõhusale autofookusele liigub mitmeosalise liigendiga ekraan senisest paindlikumalt üles kaamera kohale. Nii, nagu ülalt pildilt näha. Fotovõimekuselt rahuldab see kaamera kindlasti ka päris tõsise fotohuvilise nõudmised.

The post Nüüd saadaval: Sony a6400 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Martin Dremljuga: kas Fujifilm X-T3 on tõesti maailma parim kaamera?
autor: Jürgen Veerme

martin-dremljuga-fujifilm-x-t3

Fotograaf Martin Dremljuga jättis 2018. aasta suvel hüvasti enda Canon täiskaader peegelkaameraga ja otsustas enda fotograaafia teekonda jätkata Fujifilm X-H1 hübriidkaameraga. Tänaseks päevaks on Martin ka X-H1 kaamera välja vahetanud ja nüüd on tema käte vahel Fujifilm X-T3 hübriidi, mille võimekuse kohta jagab ta enda blogis ausaid muljeid.

martin-dremljuga-fujifilm-x-t3_2
martin-dremljuga-fujifilm-x-t3_2

Martini sõnul on see kaamera uskumatult kiire ning eriti meeldiv on ümberkeeratav (flip) ekraan, mida vajadusel saab eriti portreerežiimis üles tõsta, et teistsuguseid nurkasid otsida.

 

Loe täispikka Fujifilm X-T3 ülevaadet Martini blogist ››

 

Fujifilm X-T3 on saadaval meie foto- ja videotehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

The post Fotograaf Martin Dremljuga: kas Fujifilm X-T3 on tõesti maailma parim kaamera? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Universaalne Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 on müügil enneolematu soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

tamron-sp-24-70-g2-megahinnaga

Nii fotohuviliste kui professionaalide seas kõrgelt hinnatud Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiiv on praegu müügil tavahinnast 300€ soodsamalt ehk enda kaamera ette saad selle keerata ainult 1099€ eest.

Tegemist uue generatsiooni f/2.8 avaga normaalsuumobjektiiviga, millel on võimekas VC pildistabilisaator ning kiire ja vaikne USD autofookus. Tegu on tõeliselt praktilise ja usaldusväärse tööriistaga, sest laiemas otsas võimaldab see pildistada suuri plaane (näiteks loodusvaated ja maastikud) ning 70 mm peale sisse suumides muutub väga heaks portreeobjektiiviks.

Sa võid Tamron SP 24-70mm G2 peale alati kindel olla, sest sellega tehtud tehtud piltide detailid on peensusteni lihvitud. Ei usu? Need fotograafid on seda meie fototehnika rendi abil proovinud ja kinnitavad:

Fotograaf Karl Anders Vaikla: “Oma suhteliselt odava hinna, pildi kvaliteedi ja disaini poolest soovitan seda objektiivi kõikidele fotohuvilistele. Eriti sobib see objektiiv portreefotode ja oma suure avaga ööfotograafia jaoks. Samuti julgen seda soovitada kõikidele video- ja filmihuvilistele, kes stabilisatsioonist oma kasu lõikavad.”

Portreefotograaf Penelope Russak: “Tegu on tõesti praktilise ja usaldusväärse tööriistaga, mis on oma hinda igati väärt. Valgusjõuline püsiv ava f 2,8, tõhus värinastabilisaator, terav ja moonutustevaba pilt – mida enamat oskakski soovida.”

Fotograaf Romet Ild: “Kokkuvõtteks võin öelda, et kuna mul endal on enamasti kasutusel ainult fiksobjektiivid, aga aina rohkem tuleb ette töid/üritusi, kus oleks vaja Tamron SP 24-70mm f/2.8 normaal-suumobjektiivi, siis mõtlen isegi selle “toru” ostmisele, sest hinna ja kvaliteedi suhe on väga hästi omavahel paigas.”

Juhul, kui sul hetkel jääb rahalisi vahendeid uue objektiivi jaoks puudu, siis Inbank järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles kevadel.

 

Pista megahinnaga Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 kohe ostukorvi ››

 

Vaata, mida rääkis Mikk Point TV saates antud objektiivist 👇

 

Pakkumine kehtib kuni 31.03.2019. Objektiiv on saadaval Canon ja Nikon peegelkaameratele.

The post Universaalne Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 on müügil enneolematu soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Reisil koos uhiuue Canon EOS R täiskaader hübriidkaameraga
autor: Ardo Kaljuvee

לkski hübriidkaamera pole mind varem veel nii suutnud üllatada, kui seda tegi Canon EOS R. Olgu see siis kokkuvõtteks öeldud neile, kes muud ei tahtnudki teada ja soovisid lihtsalt pisikest kinnitust enne kui tõttate seda Photopointi ostma. Aga teistele siis veidi pikemalt :)

Hübriidkaameraid varem proovinuna olen ikka näinud seal kas miinust pildistamise poole pealt või siis videote tegemises – st nad on mõeldud kas üheks või teiseks (kui filmimiseks, siis on näiteks pildistamiseks liiga väike pikslitearv ja hiljem pole pildiga suurt midagi peale hakata). Inimesena, kes rohkem reisib ja tahaks kasutada võimalikult kompaktset lahendust – et ei peaks kaasas vedama rohkem tehnikat kui käsipagasis lubatud – on EOS R superlahendus.

ardo-kaljuvee-canon-eos-r-photopoint

See 4K 30fps filmiv ja 30 MP pilte tegev kere on võrreldes näiteks 5D Mark IV-ga väiksem ja ka tervelt 300g kergem. Reisides on aga iga sentimeeter ja gramm oluline ning olen aastatega tähele pannud, et kui asi on liiga suur või ebamugav kaasas kanda, siis võib ta kohvrisse mahtuda, aga reaalselt seda kasutama ei hakka.

לhtegi klippi selles videos pole arvutis muudetud – ei heledust-tumedust ega värve. Kõik nii nagu kaamerast tuli.

 

Kasutajakogemus

Kohe üks oluline tähelepanek: olenemata sellest, et EOS R on väiksem (kui EOS 5D MK IV) on seda siiski ülimugav käes hoida ja ma ei tea, kas materjalidest või millest, aga see kaamera tundub käes kuidagi mõnus.

Mul läks enne reisi kahjuks nii kiireks, et Photopointi rendist kaamerat võttes polnudki aega kaameraga enne tutvuda, kui alles lennukisse jõudes. Väikene eeltöö oleks igal juhul olnud hea, sest võrreldes Canon peegelkaameratega on mitmed nupud tehasesse jäetud ja kere on tehtud väga minimalistlikuks. Paljud asjad on just nagu peidetud – kust vahetada ISO, kuidas liikuda teravuspunktiga jne.

Öeldakse küll, et sellel kaameral saab kõiki nuppe ümber seadistada, aga see ilmselt tuleb aega mööda – milline seadistus just Sulle kõige paremini sobib ja milline asetus kõige praktilisem on. See kõik oleneb sellest, kas kasutad kaamerat rohkem filmimiseks või pildistamiseks.

ardo-kaljuvee-canon-eos-r-photopoint_4

Millised olid miinused, mis mulle silma jäid? Puudub keresisene stabilisaator, mille samas kompenseeris väga hästi toimiv objektiivi sisemine stabilisaator, aga kõige rohkem tundsin puudust filmimisel täiskaadrist. Cropiga peab lihtsalt arvestama ja võimalusel/vajadusel lisaks ühe laiema nurgaga objektiivi juurde vaatama.

Natuke olin kimpus ka displeiga, millel panin valguse filmimiseks paika, aga salvestama hakates tõmbas ekraani oluliselt tumedamaks – hiljem tulemust arvutist vaadates ma seda muutust ei täheldanud. Võimalik, et see peabki nii olema, aga esmalt veidi ehmatav ja harjumist nõudev.

Samuti peab olema hoolikas REC-nupuga, millel vahel õnnestus ka tekitada vastupidiseid kaadreid – st lõpetasin enda arvates filmimise ja hakkasin tegelikult siis salvestama. Ja uuesti salvestama pannes vajutasin tegelikult selle hoopis kinni. וnneks on need kõik pisikesed miinused, mida tähele panna ja ajapikku õppida või siis muul viisil lahendatavad.

Mis mulle kaamera juures kõige enam meeldis?

Videot tehes hoiab EOS R väga hästi fookust –  ka pimedates oludes. Kuna kaamera on kerge, siis on teda ka pikemal filmimisel lihtsam hoida ning pilte tehes on sisemine HDR viidud paremale tasemele, kui see on varasematel mudelitel. See omakorda annab võimaluse rohkem varjualasid välja tuua, kui satud keerulisematesse valgustingimustesse.

ardo-kaljuvee-canon-eos-r-photopoint_2

Nii filmimisel kui ka pildistamisel on väga heaks lisaks pööratav ekraan, mida on mugav kasutada, kui on vaja kaamera maapinnale asetada või siis peakohale tõsta ja samal ajal jälgida tegevust ekraanilt. Väga hea on ka see et Canon on EOS R kere pannud tööle samade akude pealt (LP-E6N), mis on kasutuses ka varasemates peegelkaamerates. Seega sain juba olemasolevaid akusid kasutada ja ei pea eraldi varuakusid hakkama sellele mudelile ostma. Kaasas kandes mitut kaamerat ei ole vaja ka mitut erinevat laadijat – jälle üks juhe kohvris vähem.

Juba varasemateski kaamerates kasutuses olnud WIFI-ühendusega saab kiirelt pildid telefoni ja neid koheselt jagada (Instagram/Facebook). Minu jaoks pidevas liikumises olles on see samuti oluline lisa – ei pea alati arvutit kaasas kandma.

Kasutades kere juurde ka uut Canon RF 24-105mm f/4L IS USM objektiivi on pilt kohe lõikavalt terav + filmimisel on väga olulise faktina tegemist hääletu teravustamisega objektiiviga. Kahjuks pole olnud võimalust veel teisi RF-seeria objektiive proovida, aga teravus peaks neil kuulduste kohaselt kõigil olema kõige kõrgemal tasemel. Ja arvestades, et sellel aastal lubatakse sellesse seeriasse veel kuni 9 uut objektiivi, siis on mida oodata.

Olgu muidugi lisatud, et kõiki olemasolevaid Canoni vanemaid objektiive on võimalik samuti kaameraga kaasa tuleva vaherõngaga kasutada ja objektiivid käituvad selle kaamera ees sama hästi nagu iga teise Canon kaamerakere ees.

Kokkuvõttes soovitan igal juhul Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera enda käes reaalselt järele proovida ja Photopointi fototehnika rent on selleks suurepörane võimalus, et tunnetus kätte saada.

Mulle igal juhul meeldis EOS R kere just nii palju, et ostan selle ka endale igapäevaseks reisikaameraks!

 


Ardo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel ardokaljuvee.com

 

Loe ja vaata lisaks:

The post Reisil koos uhiuue Canon EOS R täiskaader hübriidkaameraga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony täiskaader hübriidkaameratel on hetkel sõgedad soodushinnad + kingitus
autor: Jürgen Veerme

sony-a7-taiskaader

Ei tea, kas konkurendi Nikon Z 6 hinnalanguse hirmus või mõnel teisel põhjusel, aga enamus Sony täiskaader hübriidkaameratest on hetkel tavahindadest sõgedalt allahinnatud (hinnalangus küündib kuni 1700 euroni)!

Lisaks saab valitud Sony Î±7 seeria hübriidkaamerate ostul meie poolt veebruaris kingituseks kaasa spetsiaalselt Sony jaoks disainitud Manfrotto Befree Alpha statiivikomplekti (väärtus 199€). Mistahes hübriidkaamera ostul saab veebruaris tasuta kaasa Eesti ühe populaarseima Youtube’ri Martti Halliku videokursuse.

TOODE  TAVAHIND  SOODUSHIND VEEBRUARIS
Sony a7, kere  1439€  899€
Sony a7R III, kere  3599€  3099€
Sony a7 + 28-70mm Kit  1749€  999€
Sony a7S, kere  2569€  1649€
Sony a7 II, kere  1959€  1349€
Sony a7 II + 28-70mm Kit  2259€  1499€
Sony a7R II, kere  3699€  1999€
Sony a9, kere  5449€  3899€
Sony a7 III + Tamron 28-75mm f/2.8  3298€  2949€
Sony a7 II + Tamron 28-75mm f/2.8  2958€  1999€
Sony a7 + Tamron 28-75mm f/2.8  2438€  1649€
Sony a7s II, kere  3599€  2199€

Sa ei tea, millist uut a7- seeria täiskaadrit valida? Lauri kirjutas sisuka ülevate, kus toob välja nende kaamerate põhimõttelised erinevused, et saaksid kätte suuna, milline neist just Sulle sobiks. Lugema ››

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta uuri lähemalt siit ››

 

Sa oled uut Sony täiskaader hübriidkaamerat väärt ››

 

Juhul, kui sul hetkel jääb rahalisi vahendeid uue kaamera jaoks puudu, siis Inbank järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles kevadel.

The post Sony täiskaader hübriidkaameratel on hetkel sõgedad soodushinnad + kingitus appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9