Point TV – 31. Kata Bumblebee Ultra Light 222 fotokott
autor: Lauri Veerde

Bumblebee Ultra Light 222 on Kata fotokottide lipulaev. Selle valmistamiseks on valitud ja välja töötatud uued materjalid ning disainilahendused – sellised, mis annaksid tulemuseks ühest küljest võimalikult kerge ning teisest küljest võimalikult vastupidava fotokoti. Kata on endale seatud ülesandega suurepäraselt hakkama saanud. Bumblebee Ultra Light 222 läbimõeldus igas pisimasgi detailis on imetlusväärne. Seda tunnistas ka 30-liikmeline rahvusvaheline žürii 2010 aasta Red Dot disainiauhindade jagamisel. Selle tunnistajaks või ümberlükkajaks saad tänase Point TV video abil olla ka sina.

Head vaatamist.



Tamroni makrofoto konkurss
autor: Kettrud Pai

Kuni 11. juulini on kõigil harrastajatel ning professionaalidel võimalus osaleda Tamroni makrofoto konkursil. Konkursi auhinnafondi väärtus on 52 000 krooni.

Osalema on oodatud kõik fotohuvilised, kellele meeldib uurida ümbritseva maailma pisidetaile ning neid ka piltidele jäädvustada. Makrofotograafia ei ole ainult putukate pildistamine tagaaias. Lähikaadreid võib teha põlevast tuletikust, taimedest, abstraktsetest mustritest seinal… Kõike seda nii peegel- kui ka kompaktkaameraga. Võistlustööd tuleb üles laadida www.snap.ee pildikeskkonda. Konkursil osalemine on tasuta.

Fotosid hindab 3-liikmeline žürii, kes valib välja kolm võidutööd, mis jaotuvad: I, II ja III koht. Valitakse ka publiku lemmik, mis selgub snap.ee keskkonnas hääletamise tulemusena. Publiku lemmiku hääletus 12 – 18. juuli 2010. Võidutööd kuulutatakse välja 19. juuli 2010.

Tutvu konkursi tingimustega siin.

Lähemalt on huvitavam, suuremalt on ilusam. Vähemasti makrofotograafias.

Uus fotomeene – sinu pildiga hiirematt
autor: Lauri Veerde

Photopointi fotomeenete osakonnas saab meisterdada oma pildiga kruuse, puslesid, T-särke, võtmehoidjaid ja palju muud põnevat. Äsja lõppenud nädalal lisandus valikusse uus ning õige huvitav meene – oma pildiga hiirematt.

Tegemist on 12,7 x 19 cm suuruse ja 5 mm paksuse matiga, mis on valmistatud pehmest kummisegust. Laual libisemise vältimiseks on mati alumine pool on kaetud struktuurse pinnaga kummeeritud kihiga. Hiiremati pealispinnale on kantud tugev tekstiilikiht, millele trükitakse foto. See spetsiaalselt töödeldud pind toob kirkalt ja kontrastselt esile foto värvid ning säilitab samal ajal oma ilusa tekstiilja reljeefi – tänu sellele libiseb ka hiir matil vaikselt ja sujuvalt.

Kui kõvemate mattide või lauapinna peal võib randmekont pika hiirelibistamise järel valusaks jääda ja külmuda, siis fotohiiremati puhul seda ei juhtu. Selle pehme struktuur hoiab kasutaja rannet oma pehmes ja soojas süleluses. Matile kantud pilt hoolitseb aga selle eest, et soojust oleks ka kalgilt veikleva monitori taga istuva inimese südames.

Suuremad pildid:

Fotohiirematt Photopointi fotomeenete osakonnas


Karbist välja: Canoni soodsaim kompaktkaamera PowerShot A495
autor: Lauri Veerde

PowerShot A495 on Canoni 2010 aasta digikompaktide kõige soodsaim esindaja. Ta on kuulsa A480 järglane ning üks vähestest uuematest kaameratest, mis töötab AA mõõdus patareide/akudega.  Oma hinnaklassi konkurentidest tõuseb see aparaat esile eelkõige kiire automaatse teravustamise poolest. Tehnilised omadused on mõõdukalt askeetlikud – 10 MP sensor,  3,3 x suumiga objektiiv, 2,5″ LCD-ekraan, ISO 80-1600.  Vaatame lähemalt:

Karbis on: PowerShot A495digikaamera, kaks Panasonicu AA leelispatareid, randmepael, A/V kaabel, USB kaabel, kasutusjuhendid ja tarkvara-CD.

A495 kere on valmistatud plastikust ning tundub sellisena ka pihus. Oma hinnaklassile iseloomulikku seebikarbivälimust on Canon kavalalt ja tõhusalt varjanud disainielementidega nagu peegeljas kroomitud ala objektiivi ümber ning käepide vasakul pool. Nii ei näegi A495 kallimate IXUS-seeria mudelite kõrval väga odav välja.

Eestvaates paremal küljel on kõlar. Vasakul pool, kummist katte all on ühenduspesad.

Kõige ülemisse auku saab ühendada toiteadapteri (ei ole kaasas), keskel on audio/video pesa ning kõige all mini USB pesa.

Nupud tagaküljel – Kõige ülemine nupupaar suumimiseks ning taasesitusrežiimis pisipiltide kuvamiseks ja suurendamiseks. Ülevalt teine nupp taasesitusrežiimi käivitamiseks, standardne Canoni funktsiooninuppude kogum selle all. Kõige alumisest vasakpoolsest nupust saab valida pildiprogramme ja režiime, parempoolne alumine toob ekraanile menüüvalikud.

Kaamera peal on sisse-välja lülitamisnupp ning suur päästik. Midagi halba nende toimimise ega kasutusmugavuse kohta öelda ei ole.

Kaamera taga olev ekraan on üheks PowerShot A495 miinuseks. Seda mitte niivõrd isegi oma mõõtmete poolest (2.5″), kuivõrd oma väikse lahutusvõime poolest. See kuvab fotosid 115 000 piksli abil – seda on isegi selles hinnaklassis liiga vähe.

Kaamera all olevasse pessa mahuvad kaks AA suuruses energiapulka ning SD mälukaart.

Akukambrist vasakul pool on veel üks pesa, millele on kirjutatud CR1220. Kui see kate lahti kangutada, tuleb selle alt nähtavale pisike lapik patarei (CR1220), mis aitab kaameral meeles pidada kuupäeva, kellaaega ja muid seadistusi.

„Pentaxi Aasta Portreefoto“ konkursi peaauhinna võitis Maksim Mjodov
autor: Kettrud Pai

Täna kuulutati välja fotokonkursi parimad tööd ning selgus ka publiku lemmik. Võidutöö valiti 1817 foto seast. Žürii esimehe Kaupo Kikkase sõnul on võidupildi stiilsus ja täiuslikkus lausa hüpnotiseeriv. „See on pilt, kust ei saa eemaldada ega lisada mitte ühtegi detaili. Klassikaline valgus ning tagasipöördumine klassikalise portree juurde on silmapaistev. Samas on modell ja pilk pingestatud ja poos jätab vaatajale õhku palju küsimusi“.

Laste kategoorias I kohale tulnud töö „Veidike suve“ jäi žüriile koheselt silma. Moefotolik käsitlus noorest piigast, kes on mõneks tähtsaks sündmuseks ennast korda sättinud ja huuledki värvinud. Meeldejääv on foto värvikoloriit, suurepäraselt tasakaalus kompositsioon ja kaunis tervik.

Portreefotosid hindas 5-liikmeline Eesti fotograafidest koosnev žürii kooseisus Imre Klaassen (PAP 2008 võitja), Harri Rospu, Annika Metsla, Kristel Lukats ja Kaupo Kikkas.

Žürii töötas välistamise meetodil. Esimesest ringist pääses edasi 180 pilti, kus vähemalt üks žürii liige pidi pildile hääle andma, järgmistes voorudes vastavalt; kaks, kolm ja neli häält. Selgelt eristus ca. 25 väga tugevat tööd, mida ühendas kõrgeim tase nii tehniliselt kui autori poolse teemakäsitluse poolest. Vastukaaluks oli kahjuks ca. 1000 pilti, mis ei pälvinuks ka rahuldavat hinnet, mis näitab, et paljud autorid ei ole endale aru andnud, mis asi see portreefoto on.

Täiskasvanud II koht: “Daam punases” Heikki Leis
Täiskasvanud III koht: “Kuma” Sten Kauber

Lapsed I koht: “Veidike suve”
Lapsed II koht: “Ilu on vaaataja silmis:)”
Lapsed III koht: “Waiting for you”

Publiku lemmik internetihääletusel: “Kontroll lask” Valeria Astahhov

Lisaks said žürii poolt tunnustatud veel 12 fotot.

„Pentaxi Aasta Portreefoto“  konkurss toimus 4 korda, kuid oli veebipõhine esmakordselt. Kõiki pilte saab vaadata siin.

Auhinnad jagunevad:

Võitja auhinnaks: 25 000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest
Täiskasvanud II koht: 8000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest
Täiskasvanud III koht: 5000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest

Lapsed I koht: 4500 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest
Lapsed II koht: 3500 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest
Lapsed III koht: 2000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest

Publiku lemmik internetihääletusel: 2000 krooni eest vabalt valitud kaupa Photopointi kauplustest.

Võidutöö

Täiskasvanud II koht

Täiskasvanud III koht

Lapsed I koht

Lapsed II koht

Lapsed III koht

Publiku lemmik

1 2 3 4 5 6