Pentax näitab CP+ fotomessil peagi valmivaid objektiive
autor: Lauri Veerde

Photopointi ajaveebi lugejad juba teavad, milliseid objektiive Pentaxilt järgmise kahe aasta sees oodata võib. Kahte neist näitab Pentax täna Jaapanis alanud CP+ fotomessil. Seal on külastajaile vaatamiseks välja pandud 50mm f/1.8 ja 560mm f/5.6 fiksobjektiivid. Lisaks nendele presenteeritakse messil viit arendusjärgus olevat toodet, mida nädala eest avalikustatud PDF-is ei olnud:

Fotode vahendusel saame ka meie heita pilgu neile peatselt valmis saavatele toodetele. Postituse lõpust leiate Pentaxi ametliku pressiteate.

Fotod CP+ fotomessilt Pentaxi toodetest pärinevad Jaapani veebilehelt wach.impress.co.jp

smc PENTAX-DA 50mm f/1.8 objektiiv

smc PENTAX-DA 560mm f/5.6

Üliõhuke fiksobjektiiv, loodud spetsiaalselt K-01 hübriidkaamera jaoks

smc PENTAX-D FA645 90mm f/2.8

Uus telesuum Pentax Q hübriidkaameraile

Kerekork/normaalobjektiiv Pentax Q hübriidkaameraile

Q Adapter K-bajonetiga objektiividele

Pentaxi ametlik pressiteade:

PENTAX näitab CP+ 2012 messil seitset arenduses olevat uudistoodet

7. veebruar 2012. PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. annab teada, et näitab CP+ 2012 messil seitset arendusjärgus olevat uudistoodet, mille hulka kuuluvad objektiivid ja kaameratarvikud. Tegemist on ühe suurima ja põhjalikuma fotograafiamessiga Aasias. Iga-aastane sündmus toimub 9.-12. veebruaril Jaapanis PACIFIC YOKOHAMA messikeskuses.

Tooted

  1. 1. Objektiiv keskformaadis digitaalpeegelkaamerale

Mudeli nimetus (esialgne): smc PENTAX-D FA645 90mm f/2.8

  • Fiksobjektiiv PENTAX 645D kaamerale
  • Ideaalne fookuskaugus portreetööks, kõrge pildikvaliteet ja kaunis bokeh (fookusest välja jääv taust)
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : 2012

  1. 2. Objektiiv K-bajonetiga digitaalsele peegelkaamerale

Mudeli nimetus (esialgne): smc PENTAX-DA 560mm f/5.6

  • Fikseeritud fookuskaugusega super-teleobjektiiv PENTAX K-bajonetiga digitaalsetele peegelkaameratele
  • Terav ja peene detailsusega kujutis tänu spetsiaalsele optikale, mille loomisel on aluseks võetud astronoomiliste teleskoopide optilised lahendused
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : 2012

Mudeli nimetus (esialgne): smc PENTAX-DA 50mm f/1.8

  • Fiksobjektiiv PENTAX K-bajonetiga digitaalsetele peegelkaameratele
  • Valgusjõuline f/1.8 ava tagab kõrge kvaliteediga pildid, õhukese teravussügavuse ning loomuliku tausta (bokeh)
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : 2012

  1. 3. Vahetatavad objektiivid Q-bajonetiga digikaamerale

Mudeli nimetus (esialgne): TELEPHOTO ZOOM

  • Telesuumobjektiiv (high performance seeria), mõeldud kasutamiseks PENTAX Q-bajonetiga digitaalkaameraga
  • Eriti terav, kõrge kontrastsusega kujutis ka kaadri servades tänu tipptasemel optilisele lahendusele
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : 2012

Mudeli nimetus (esialgne): MOUNT CAP LENS

  • Fikseeritud fookuskaugusega normaalobjektiiv/kerekork PENTAX Q-bajonetiga digitaalkaamerale
  • Pilkupüüdev disain, mängukaamera visuaalne efekt piltidel
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : 2012
  1. 4. Vahetatavad K-bajonetiga objektiivid PENTAX K-01 kaamerale

Mudeli nimetus: teatatakse hiljem

  • Üliõhuke spetsiaalselt PENTAX K-01 digikaamerale loodud objektiiv
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : lahtine

  1. 5. Objektiivi adapter

Mudeli nimetus: Q Adapter K-bajonetiga objektiividele

  • Adapter võimaldab kinnitada K-bajonetiga objektiivi Q-bajonetiga digitaalkaamera ette
  • Integreeritud katik; manuaalne teravustamine
  • Planeeritud müükijõudmise aeg : 2012 kevad

Märkused:

Selles dokumendis kirjeldatud toodete mudelinimed, disain, tehnilised andmed ja müükijõudmise aeg on esialgsed ning võivad muutuda. Hinnad teatatakse hiljem.

Sony esitleb ametlikult 500mm F4 teleobjektiivi. Teatab, et täiskaadersensoriga kaamera on tulekul
autor: Lauri Veerde

Sony on oma 500mm objektiivi prototüüpversiooni presenteerinud juba 2007ndast aastast saati. Nüüd on hõbedane korpus lõpuks valgeks värvitud ning proffidele suunatud objektiiv on ametlikuks esitlemiseks valmis.  500mm F4 G SSM on Sony pikima fookuskaugusega G-seeria objektiiv, mis võib sinu omaks saada 13 000 euro eest. Lisaks andis Sony CP+ fotomessil peetud pressikonverentsil teada, et on arendamas järeltulijat täiskaadersensoriga peegelkaamerale A900. Uue kaamera kohta veel midagi enamat teada ei ole.

500mm F4 G SSM olulisemad omadused:

  • Täiustatud SSM teravustamismootor kiireks automaatseks teravustamiseks
  • Tugev ilmastikukindlate tihenditega varustatud korpus
  • Minimaalne ava: F32
  • Diafragmalabade arv: 9. Ümar ava
  • Minimaalne teravustamiskaugus: 4 m
  • Uus Nano AR vääristus vähendab sisepeegeldusi
  • Kolm ED (madala dispersiooniastmega) elementi vähendavad kromaatlist aberratsiooni
  • Neli nuppu autofookuse peatamiseks objektiivi eesosas
  • Mõõtmed: diameeter: 140 mm, pikkus: 367,5 mm
  • Kaal: 3460 g
  • Turule jõuab: märtsi lõpus
  • Hind: 13 000 EUR

Sony ametlik pressiteade

Allikad: dpreview.com; sonyalpharumours.com

Olympus OM-D EM-5 hübriidkaamera – videod
autor: Lauri Veerde

Olympus on lõpuks ametlikult esitlemas oma hübriidkaamerate uut lipulaegva nimega OM-D E-M5. Nostalgianäljas fotograafidele on meeltmööda selle retrodisain, tehnilise taseme poolest asub see kaamera aga silm-silma vastu Sony modernse välimusega NEX-7 hübriidiga. YouTube`i täna üles laetud käed-küljes videod annavad Olympuse uuest aparaadist teistsuguse pildi, kui kuivad tehnoandmed ja klantsid tootefotod. Vaatame siis viit paremat käed-küljes videot:

Esmane vaade. dpreview

Käed-küljes: Verge

[See post to watch Flash video]

Esimene ülevaade. RedDotPhoto.com

Käed-küljes video. The Phoblographer

Käed küljes: Photographyreview

Canoni veekindel kompaktkaamera PowerShot D20 lubab paremat pilti
autor: Lauri Veerde

Vee-ja põrutuskindlaid kaameraid Canonil väga palju valikus olnud ei ole. Viimane selline (ja ka praktiliselt esimene) oli kahe aasta eest esitletud PowerShot D20. Mäletate ehk küll – selline meremiini kujuga, aga mitte roostekarva vaid helesinine. Täna toob Canon välja sellesama aparaadi järeltulija – tõsise disainipöörde läbi teinud PowerShot D20 kompaktkaamera.

PowerShot D20 võib uputada kuni 10 m sügavusele ning pillata maha kuni 1.5 m kõrguselt. Sellega saab pildistada kuni -10°C pakases soojuses ja muidugi jääb selle sisemus täielikult suletuks tolmu ja liiva jaoks. Täpselt samad näitajad ilmestavad ka Pentax WG-1 ja Nikon AW100 tugevaid kaameraid. Panasonic FT1 esitab paberil pisut kõvemad andmed.

Tundub, et D20 kaamerast võiks oodata võrdluses konkurentidega paremat pildikvaliteeti. 5x suumiga ja 28 – 140 mm ekvivalentse fookuskaugusega objektiiv on varustatud värinastabilisaatoriga. Selle taga olev peegel kannab valguskiired kaamera põhjas asetsevale 12 MP taustvalgustusega CMOS sensorile. Viimane teeb võimalikuks Full HD videoklippide salvestamise – seda küll kahjuks Motion JPG formaadis. Kaamera on varustatud GPS-iga ja pilte saab kadreerida korraliku lahutusvõimega (460 000 px) 3″ LCD-ekraanilt.

Canoni teise põlvkonna veekindel digikaamera tundub olevat väärt vastane Pentaxi WG-seeriale. Nüüd tuleb ainult oodata, millise uuendusega Pentax meid sel kevadel kostitab.

Canoni ametlik pressiteade

Nikon D800 tuleb 36 MP täiskaadersensori ja viimase peal videorežiimiga
autor: Lauri Veerde

Kolm ja pool aastat tagasi esitletud Nikon D700 järeltulijat on oodatud kaua. Täna on see lõpuks kohal ning usun, et ootajad ei pea pettuma.

Nikon D800 on omaduste ja tehniliste andmete poolest üsnagi sarnane veel turule jõudmata Nikon D4 profirelvaga. Viimasega võrreldes oluliselt väiksemasse alumiiniumsulamivormi on pakitud sama 51-punktiga teravustamissüsteem, RGB särimõõtesüsteem, EXPEED 3 pildiprotsessor, LCD-ekraan ja videovõimekus. Tundub, nagu võiks D800 kaamerat pidada D4 nuditud versiooniks (täpselt nagu D700 oli D3 nuditud versioon). Selline käsitlus on vale. Uuel kaameral on omaenda tugev karakter, mis tuleneb otseselt selle sensorist.

Nikon D800 peegelkaamera sensorile on pikitud 36 miljonit pikslit. Selle tulemusega on D800 hetkel kõige suurema lahutusvõimega peegelkaamera, mis kunagi tehtud. Selline suur pikslitehulk tähendab samas kohe poole väiksemat maksimaalset ISO taset (6400 vs 12800) ja poole aeglasemat sarivõtet (4,6 fps vs 9 fps) võrreldes 16,2 MP sensoriga D4 kamaeraga. Suur pikslite arv on aga iseäranis meelepärane maastiku- stuudio- ja moefotode pildistajaile ning kõikidele teistele, kelle jaoks on kiirusest olulisem foto detailsus ning väljatrüki suurus.

Videorežiim

Canon seadis oma 5D Mark II kaamera videorežiimiga standardid, mida Nikon siiamaani ületada suutnud ei ole. Nii D4 kui ka pea poole soodsam D800 muudavad senist paradigmat kindlasti. D800 on suurepärane videosalvesti. See filmib Full HD videot (1920 × 1080) nii 30, 25 kui ka 24 kaadrit sekundis kiirustega. Sarnaselt D4-le on ka D800 kaameral 3,5mm kõrvaklappide väljund audio jälgimiseks videosalvestuse ajal. Ühelgi teisel digipeeglil seda hetkel ei ole. Samuti väljastab kaamera HDMI kaudu pakkimata videot. Need kaks omadust on videomaailmas väga kõva sõna. Filmimise ajal töötab kontrasttuvastusega autofookus, mis olevat Nikoni sõnul iseäranis kiire ka jätkuva teravustamise jaoks.Filmirežiimi võimekust hämaras ja isegi pimedas demonstreerib allolev video:

Nikon lubab D800 peegelkaamera turule tuua Märtsi lõpus. Soovituslik D800 kere jaehind Eestis on 2780 €

Rõhutamaks suure lahutusvõimega sensori olulisust laseb Nikon välja teisegi kaamera – D800E. See on identne D800 kaameraga välja arvatud üks aspekt: selle sensori eest on eemaldatud madalpääsfilter. Viimane on olemas praktiliselt kõigil peegelkaamerail ning vähendab seal pildi teravust eesmärgiga võidelda moire ja aliasing artefaktide vastu pildil (vaata moire ja aliasing kohta lähemalt siit). D800E on sobilik professionaalsetele stuudio- ja portreefotograafidele, kelle jaoks on siiani ainus valik olnud keskformaatsensoriga kaamera kasutamine.

Nikoni ametlik pressiteade

Nikon D800 tootefotod

1 2 3 4 5 6