Ricoh GR III kompaktkaamera üllatab värskes Dpreview pildikvaliteedi stuudiovõrdluses teravusega
autor: Lauri Veerde

Kõikide fotohuviliste veebipühamu Dpreview on oma pildikvaliteedi võrdlemise tööriista lisanud Ricoh GR III kompaktkaamera. Erineva ISO tasemega JPG ja RAW režiimis pildistatud fotosid saab nüüd kõrvuti võrrelda paljude teiste fotoaparaatide fotodega. Iseäranis põnev on uurida pildikvaliteedi erinevusi Ricoh GR III ja selle otseste rivaalide nagu näiteks Fujifilm XF10, Fujifilm X100F, Sony RX100 VI vahel. Samuti vaadata, kui palju paremaks on muutunud pildikvaliteet võrreldes senise Ricoh GR II mudeliga. Panen siia alla kirja enda olulisemad tähelepanekud:

 1. Ricoh GR III RAW fotod on väga terava joonisega. Kõik APS-C sensoriga kaamerad, mida ma võrdlusse lisasin, olid pehmema pildiga – eriti just nurkades ja kaadri äärealadel. GR III joonis on isegi võib-olla liiga terav, sest tekitab siin-seal peente kontrastsete piirjoonte juures värvilisi aliasing-artefakte – mida näiteks Fujifilm X100F kaamera puhul peaaegu üldse ei näe. Ricoh on ka ise rõhutanud, et GR III täiustatud objektiiv on senisest veelgi teravam ja paistab, et nii see ongi. Lisaks on ka ju uue kaamera sensor nüüd 16 MP asemel 24 MP lahutusvõimega.
 2. Võrreldes Fujifilmi kaamerate JPG fotodega on Ricoh GR piltidel kõrgematel ISO tasemetel rohkem detaili, kuid ka rohkem digimüra. Paistab, et Ricohi JPG failidele lisatakse vähem müraeemaldust
 3. Kõrge ISO tasemega (3200 ja rohkem) pildistatud RAW fotosid võrreldes näeme, et GR III fotod on oluliselt väiksema digimüra tasemega kui GR II kaamera failid. Fujifilm XF10 on ehk õige pisut parema pildikvaliteediga. Kõige paremad kõrge ISO-ga RAW failid on aga Fujifilm X100F kaameral. Teatavasti kasutab X100F teistsuguse värvifiltriga pildisensorit, mille tõttu ilmselt digimüra tase kõrgetel ISOdel väiksem ongi. Samas on GR III kaamera pildid küll mürasemad kuid teravamad.
 4. Nahatoonides on GR III kamaera puhul märgata rohekat tooni, Fujifilmi kaameratega pildistatud nahatoonid on täpsemad.

Selliseid pildikvaliteedi võrdlusi vaadates tuleb alati meeles pidada, et stuudiotingimustes pildistatud fotodel 100% suurendusega näha olevad kvaliteedierinevused ei ole päris elus kuigi olulised. Päris pildistamise juures on ikka tähtsam kuidas kaamera teravustab, kas pildistada on mugav, kui hästi toimib värinastabilisaator jne. Sellegipoolest on ju hea teada, et GR III fotod on üliteravad, et kõrgetel ISO tasemetel teeb GR III ilusamaid pilte kui GR II, et eriti peenete mustrite pildistamisel tuleb olla tähelepanelik ja ka portreede pildistamisel tuleks jälgida, et ehk saab piltide tonaalsust juba enne pildistamist seadistada nii et rohekas toon muutuks täpsemaks.

Allikas: dpreview.com.

The post Ricoh GR III kompaktkaamera üllatab värskes Dpreview pildikvaliteedi stuudiovõrdluses teravusega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a7R III ja A7 III hübriidkaamerate tarkvarauuendus toob parema silmatuvastuse ja time-lapse režiimi
autor: Lauri Veerde

Sony annab teada, et on valmis saanud tarkvarauuenduse oma täiskaadersensoriga hübriidkaameratele a7R III ja A7 III. Tarkvarauuendus v3.00 pole lihtsalt vigade parandus, vaid oluline edasiarendus mis toob endaga kaasa oodatud täiustused. Kõige tähtsamad neist on aasta algul esitletud a6400 hübriidkaameraga kaasa tulnud ülipaindlik silmatuvastusega autofookus ja integreeritud intervalomeeter.

 

Sony a7R III ja A7 III tarkvarauuenduse v3.00 uuendused:

 • Paindlikum “reaalajas” silmatuvastus – jätkab silmale teravustamist isegi siis kui pildistatav korraks kaadrist väljas on või selja pöörab
 • Integreeritud intervalomeeter võimaldab pildistada paindlikku intervallvõtet time-lapse video jaoks
 • Loomade silmatuvastus (funktsionaalsus on hetkel veel arengujärgus ja ei pruugi kõikide loomadega igas olukorras toimida)
 • Lisab uue Bluetooth kaugjuhtimispuldi RMT-P1BT toe
 • Lisab Fn nuppude funktsioonide hulka võimaluse siseneda peamenüüsse
 • Lisab Fn nuppude funktsioonide hulka võimaluse liikuda peamenüü sakkide vahel
 • Parandab kaamera üldist stabiilsust.

Sony a7R III ja Sony A7 III tarkvarauuenduse paigaldamiseks laadige Sony veebilehelt vastav programmijupp ja järgige edasisi juhiseid.

The post Sony a7R III ja A7 III hübriidkaamerate tarkvarauuendus toob parema silmatuvastuse ja time-lapse režiimi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint soovitab: 5 head objektiivi Sinu Panasonic hübriidkaamera ette
autor: Jürgen Veerme

Panasonic objektiivid

Panasonic hübriidkaamera omanikuna tuleb Sul varem või hiljem silmitsi seista küsimusega, millist objektiivi järgmiseks valida? Eriti aktuaalseks muutub see, kui kaameraga koos ostetud komplektobjektiiv hakkab piirama fotograafilist vabadust.

Nõelteravate Panasonic objektiivide valik on väga esinduslik ja seetõttu toome Sulle välja viis kõige populaarsemat mudelit, mida me tavaliselt klientidele sellises olukorras soovitame. Muidugi sõltub valiku tegemine väga palju sellest, mida pildistada soovitakse, aga allpool olev valik on väga universaalne.

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. objektiiv

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH.

Tegemist oli 2018. aasta kõige populaarsem objektiiviga, mida meie kliendid eelistasid Panasonic hübriidkaamerate ette osta. Hea valik, sest see on soodsa hinna ja valgusjõulise avaga fiksobjektiiv, mille fookuskaugus on 35mm ekvivalendina see kõige magusam 50mm.

25mm f/1.7 objektiiv sobib põhimõtteliselt ka ainsaks objektiiviks Panasonic hübriidi ette, sest 50mm ekvivalentse fookuskaugusega saad ära pildistada enamiku tavaelus ettetulevaid stseene.

Kui peaks soovitama tavalise komplektobjektiivi kõrvale veel mingi, siis see on kindlasti “must-be” objektiivi kaamerakotti.

Telli soodushinnaga Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. veebist ››

Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. POWER O.I.S. objektiiv

Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. POWER O.I.S..

See on kvaliteetse pildiloomega ja läbiva valgusjõulise avaga alternatiiv soodsale ja kesise esitlusvõimega standardsele komplektobjektiivile. Samuti tagab objektiivi hämmastav automaatteravustamise funktsioon suurepärased 4K video salvestamise võimalused ja täpse fokuseerimise.

Sellega ei hoia sind looduse või maastiku jäädvustamisel enam miski tagasi, sest objektiiv on kaitstud näiteks liiva ja vihma eest mistõttu sobib see suurepäraselt karmides oludes pildistamiseks.

Tõsi hinnalt on see kallis, aga lausa suurepärane Lumix GH5 või Lumix G9 ette.

Enne ostu saad selle meie fototehnika rendist laenutada ja järele proovida – photopoint.ee/rent ››

Osta Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. POWER O.I.S. veebist ››

Panasonic Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8 II POWER O.I.S.

Panasonic Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8 II POWER O.I.S.

See on objektiiv on tõttab Panasonic hübriidkaamerate omanike fotokotti üsna pea, sest Micro Four Thirds ees on see võrdne täiskaadri 70-200mm, mis on ju üks kõige klassikalisemaid fookusvahemikke.

Objektiivil endal on sisseehitatud optiline pildistabilisaator, mis aitab kompenseerida pildistamise käigus tekkida võivaid liigutusi ja vibratsioone – eriti lõppu suumides.

Enne ostu saad selle meie fototehnika rendist laenutada ja järele proovida – photopoint.ee/rent ››

Telli Panasonic Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8 II POWER O.I.S. veebipoest ››

 

Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 12-60mm f/2.8-4 ASPH. POWER O.I.S. objektiiv

Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 12-60mm f/2.8-4 ASPH. POWER O.I.S.

See objektiiv on kohe ka koos Lumix DC-GH5 komplektina müügil ja on kahtlusteta kõige populaarsem GH5 Kit, mida Photopointist on ostetud ja jätkuvalt ostetakse.

12–60 mm (35 mm kaamera ekvivalent: 24–120 mm) võimaldab paindlikku kadreerimist alates hingematvatest maastikuvaadetest kuni kaunite kesk-telefoto 60 mm portreedeni.

Leica DG on kõige kõrgema kvaliteedi märk ning tänu täiustatud disainile on pildistades ka foto servad ülimalt selged. Ei usu? Proovi see objektiiv enne ostu järele – photopoint.ee/rent ››

Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 12-60mm f/2.8-4 ASPH. POWER O.I.S. veebikaubamajas ››

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH

Kes tahab enda kompaktse hübriidkaamera ette võimalikult pisikest ja kvaliteetset fiksobjektiivi, siis Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH on super valik.

Panasonicu hübriidkaamera ees on selle fookuskaugus sama nagu 30mm objektiivil täiskaadri ees – ehk umbes nagu klassikaline 35mm. Lisaks valgusjõulisele avale pakub see objektiiv väga head pilditeravust ning tänu objektiivi esiossa integreeritud avarõngale ka mugavat käsitsemist.

Enne ostu saad selle meie fototehnika rendist laenutada ja järele proovida – photopoint.ee/rent ››

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 e-poes

Uue objektiivi ostmine arvestatav investeering, kuid hetkel on absoluutselt kõik Panasonic objektiivid nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas müügil kevadiste soodushindadega.

Lisaks pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

 

Osta uus Panasonic objektiiv ja koge tippkvaliteeti ››

The post Photopoint soovitab: 5 head objektiivi Sinu Panasonic hübriidkaamera ette appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pisikesed Sony α5100 ja α6000 hübriidkaamerad on hetkel eriti soodsad
autor: Jürgen Veerme

Sony a5100

Puhkusele või grillipeole sõprade juurde on lisaks nutitelefonile hea kaasa haarata ka pisike hübriidkaamera, millega saab teha paberile trüki kvaliteediga fotosid ja filmida kõrge kvaliteediga videoid.

Just selliseid võimalusi ja kompaktsust pakuvad populaarsed Sony Î±5100 ja Sony α6000 hübriidkaamerad, mis on hetkel tavahinnast 280 – 370€ allahinnatud!

Sony α6000

 

Sony α6000 oli Photopointi 2018. aasta ostetuim hübriidkaamera!  Tõeline raudvara, sest seesama kaamera on olnud Photopointi enimmüüdud hübriidide hulgas nii 2015, 2016 kui ka 2017. aastal.

α6000 on võimekas hübriidkaamera, mis sobib ka tõsisematele fotohuvilistele. Rohkem juhtnuppe korpusel, elektrooniline pildiotsija kaamera taga ja ülikiire 11 kaadrit sekundis sarivõte (teravuse korrigeerimisega kaadrite vahel) räägivad iseenda eest.

Lisaks fotovõimekusele on α6000 võimekas ka videorežiimis ja suudab muuhulgas salvestada ka profikaamerate väärilist kvaliteetset pakkimata videot. Mitte küll 4K formaadis…

Sony α6000 olulisemad andmed

 • 24,3-megapiksline APS-C mõõdus EXMOR HD CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–16 000
 • Hübriidne kontrasti- ja faasituvastusega teravustamine
 • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
 • YCbCr 4:2:2 8 bit pakkimata HDMI väljund
 • XAVC-S H.264 videosalvestus
 • 3-tolline kallutatav LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
 • Elektrooniline OLED pildiotsija, 1 440 000 pildipunkti
 • 11 kaadrit/sek sarivõte
 • Integreeritud WiFi ja NFC ühendused
 • Aku vastupidavus kuni 360 kaadrit (CIPA)
 • Kaal ainult 285 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)

Soodushinnaga Sony α6000 hübriidkaamera Photopointis »

 


Sony α5100

 

Sony a5100 on üks soodsamaid hübriide – algtaseme kaamera, mis valiti ka kuulsa Dpreview portaali poolt 2015. aasta kõige paremaks vahetatavate objektiividega fotokaameraks (kõige soodsamate kaamerate kategoorias).

a5100 on esimene selle seeria hübriid, mille sensoril on faasituvastusega teravustamispunktid. See muutis soodsa seeria autofookuse hoobilt kiiremaks – nii kiireks, et fotohuvilised on sellega rahul ka 4 aastat hiljem. Kui sellise raha eest saab, siis miks mitte :)

Lisaks sensorile ja teravustamiskiirusele on α5100 kaameral 6 fps sarivõtte, täitsa korralikult terava pildiga LCD-ekraani ja algtaseme hübriidi kohta esmaklassilised video salvestamise võimalused.

Sony α5100 olulisemad andmed

 • Sensor: 24 MP CMOS
 • ISO ulatus: 100-25600
 • Värinastabilisaator: optiline, objektiivisisene
 • Teravustamine: Kontrasttuvastus + faasituvastus
 • Nurga alla seatav puutetundlik LCD ekraan, 3″ diagonaaliga, 921600 pikslit
 • Pildiotsijat ei ole
 • Sarivõte: 6 fps
 • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 px, 50 või 60 kaadrit sekundis. Võimalik salvestada kvaliteetset 50 Mbps videot XAVC S formaadis
 • Mikrofonisisendit ei ole, WiFi olemas, integreeritud time-lapse funktsiooni ei ole
 • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 400 kaadrit

Soodushinnaga Sony α5100 hübriidkaamera Photopointis »


Loe lisaks: 1) Parim fotokaamera nutitelefoni kõrvale 2) Miks hübriidkaamera võib olla parem valik kui peegelkaamera?

Kui Sul hetkel jääb eurosid natuke puudu, siis pole probleemi–  järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles augustis.

The post Pisikesed Sony α5100 ja α6000 hübriidkaamerad on hetkel eriti soodsad appeared first on Photopointi ajaveeb.

​Samyang toob turule kolm uut objektiivi Nikon kaameratele
autor: Jürgen Veerme

Samyang

Nikon kaamerate kasutajatel on põhjust rõõmustada, sest tuntud Lõuna-Korea optikatootja Samyang laiendab tootevalikut. Müüki tuuakse kaks uut objektiivi Z6/Z7-kaameratele ning üks autofookusega traditsioonilisele Nikon F süsteemile.

Kõik kolm on ilmastikukindla konstruktsiooniga ja läätsedel on Samyang’i poolt välja töötatud UMC kate (Ultra Multi Coating), et tagada maksimaalne kontrastsus ning detailirikkus ka keerukates valgusoludes.

Samyang MF 14mm f/2.8 Z on käsitsi teravustamisega ülilainurk-objektiiv, mille lähim teravustamiskaugus on vaid 28 cm ning eeskujulik pildikvaliteet on tagatud ka lahtise avaga võtetel.

See Nikon täiskaader hübriidkaameratele valmistatud objektiiv võimaldab luua väga erilisi kompositsioonilisi lahendusi. Taevasse suunates mahub kaadrisse terve Linnutee ning madalama võttenurga korral saab seada fookusesse näiteks ühe lilleõie selliselt, et taustaks jääb terve õitsev aas. Majesteetlikud mäed ja rannavaated, lainetavad põllud ja linnaarhitektuur on vaid mõned näited võimalikest motiividest, mille jäädvustamiseks see ülilainurk eriti hästi sobib.

Samyang MF 85mm f/1.4 Z ja Samyang AF 85mm f/1.4 F on täiskaadrisensoriga kaameratele valmistatud portreeobjektiivid, mis võimaldavad tänu suurele avaarvule muuta portreede tausta meeldivalt uduseks (bokeh).

Kui MF 85mm f/1.4 Z on käsitsi teravustamisega objektiiv, mis on disainitud Nikon täiskaadritele, siis AF 85mm f/1.4 F on varustatud kiire ja täpse autofookusega ning suunatud Nikon (F-mount) peegelkaamerate kasutajatele.

Veel mõned erinevused:

MF versiooni Z-süsteemi kaamerate objektiivi lähim teravustamiskaugus on 1 meeter, diafragmal on 8 lamelli ning objektiivi ette saab keerata 72 mm läbimõõduga filtreid. Objektiiv on täismanuaalne, mis tähendab, et teravustamine ning säritus tuleb seada käsitsi.

AF versiooni F-kaameratele saab teravustada lähemale – 0,9 meetrini, sellel on veidi ümaram 9 lamelliga diafragma ning filtrikeerme läbimõõduks on 77 mm. Samuti toetab objektiiv automaatteravustamist ning kaamerate säriprogramme.

Uued objektiivid jõuavad meile müügile maikuus ning Samyang AF 85mm f/1.4 F hinnaks saab olema 699€, Samyang MF 14mm f/2.8 Z hinnaks 435€ ja Samyang MF 85mm f/1.4 Z hakkab maksma 375€.

 

Sellised hakkavad uued objektiivid välja nägema:

Samyang MF 14mm f/2.8 Z

Samyang MF 14mm f/2.8 Z

Samyang MF 14mm f/2.8 Z

Samyang MF 14mm f/2.8 Z

 

Samyang MF 85mm f/1.4 Z

Samyang MF 85mm f/1.4 Z

Samyang MF 85mm f/1.4 Z

Samyang MF 85mm f/1.4 Z

 

 

 

Samyang AF 85mm f/1.4 F

Samyang AF 85mm f/1.4 F

Samyang AF 85mm f/1.4 F

Samyang AF 85mm f/1.4 F

The post ​Samyang toob turule kolm uut objektiivi Nikon kaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9