Tamroni värinastabilisaatoriga 17-50 mm varioobjektiiv Canonile
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Tamron esitles oma populaarse ja valgusjõulise 17-50 mm F2.8 standardsuumi uuendatud varianti septembri algul. Uue objektiivi sisse paigutati värinastabilisaator ning nimetusele lisati märge VC.

Nikoni kaameratele sobivat objektiivi on Photopointis juba saadaval. Täna annab Tamron teada, et alustab käesoleva kuu lõpul ka Canoni bajonetiga SP AF 17-50 mm F/2.8 XR Di II VC LD Aspherical [IF]  objektiivide tarneid.

Tamroni teadaanne Canoni bajonetiga objektiivi kohta
Loe algset uudist ja pressiteadet
17-50 mm F/2.8 Tamroni veebilehel

Karbist välja: Pentax K-x peegelkaamera
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax K-x on kohal. Esimesed komplektid - üks koos 18-55 mm objektiiviga ja teine 18-55 mm ja 50-200 mm objektiividega - jõuavad täna kõigisse Photopointi poodidesse üle Eesti.

K-x puhul on tegemist populaarse K-m digipeegli uuendatud versiooniga, mis oma omaduste poolest asetub K200D ja K-7 vahele. Nagu allpool selgub, on K-m ja K-x visuaalselt pea äravahetamiseni sarnased. Tehniliste andmete ja omaduste poolest on Pentax oma K-x kaameraga aga tõepoolest päris pika sammu edasi astunud.

Väga olulised uuendused on K-7 digipeeglilt laenatud kiire 11-punktiga autofookus ning uus 12,4 MP CMOS sensor. Viimane võimaldab muuhulgas filmida HD videot ja kadreerida LCD-ekraanilt.

Kõiki eelpoolmainitud ja mainimata omadusi arvesse võttes peab K-x aparaadi tunnistama suurepäraseks kaameraks algajale fotohuvilisele. Vaatame lähemalt:

Karbis on: Pentax K-x kaamerakere, 18-55 mm suumobjektiiv (kahe objektiiviga komplektis on lisaks veel 50-200 mm objektiiv), kaamerarihm, USB-kaabel, neli Energizeri liitiumpatareid, kasutusjuhend ning tarkvara-CD.

K-x kaamerat esitledes presenteeris Pentax ka valget, sinist ja punast värvi K-x keresid ning objektiive. Siis ei olnud veel selge, kas punane ja sinine komplekt Euroopas müügile tuleb. Nüüd on Pentax kinnitanud, et tuleb küll. Valge, sinine ja punane K-x koos vastavate objektiividega jõuavad Photopointi poodidesse novembri lõpus - detsembri alguses.

Pentax K-m (vasakul) vs Pentax K-x (paremal). K-m “INFO” nupp, on nüüd saanud LCD-otsevaadet alustava funktsiooni. Fotosid saab K-x mudeli puhul kustutada sellestsamast nupust, mis pildistusrežiimil välklambi valla päästab.

K-x kaamera sellele nupule on omistatud kaks funktsiooni: pildistusrežiimil välklambi avamine, taasesitusrežiimil fotode kustutamine.

K-x kitiobjektiivid on samad, mis vanal heal K-m/K2000 kaameral - kergekaalulised, rohelise asemel hõbedase joonega markeeritud smc PENTAX-DA L 18-55 mm F3,5-5,6 AL (pildil) ja smc PENTAX-DA L 50-200 mm F4-5,6 ED.

Režiimikettale on lisandunud filmirežiim.

Pentax K-x toiteallikaks on neli AA suuruses patareid/akut. K-x tehnoandmetes avalikustatud CIPA testide tulemuste kohaselt saab liitiumpatareidega pildistada kuni 1100 kaadrit (poolte kaadrite puhul välklampi kasutades). 1900 mAh nikkelmetallhüdriidakudega (NiMH) on vastav tulemus 420 kaadrit.

Pentax K-x + 18-55mm must
Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm must

Pentax K-7 tarkvarauuendus
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax teatab tarkvarauuendusest oma digipeeglite lipulaevale nimega K-7. Uuendus kannab numbrimärki 1.02 ning teostab järgmised täiustused/parandused:

1. Lisab “Sharpness” ja “Fine Sharpness” kõrvale uue piltide töötlusvõtte valiku “Fine Sharpness 2″ See  võimaldab saada senisest veelgi enam teravdatud kontuuridega fotosid
2. Täiustab digitaalset eelvaadet genereerivaid pilditöötlusalgoritme
3. Parandab harvaesinevad anomaaliad kaamera töös näiteks akutallaga pildistamisel.

Pentax K-7 tarkvarauuendus v1.02 Win
Pentax K-7 tarkvarauuendus v1.02 Mac

Fine Sharpness 2 seadistamine:

Fine Sharpness töötlusvõte v1.00 ja v1.01

1. vajutage pildistamisrežiimis kaamera taga olevat noolenuppu “Paremale”
2.Ekraanile ilmub Custom Image valikumenüü
3.Tagumise valikuketta pööramine lülitab töötlusvõtete “Sharpness” ja “Fine Sharpness” vahel.

Fine Sharpness töötlusvõte v1.02

1. vajutage pildistamisrežiimis kaamera taga olevat noolenuppu “Paremale”
2.Ekraanile ilmub Custom Image valikumenüü
3.Tagumise valikuketta pööramine lülitab töötlusvõtete “Sharpness”, “Fine Sharpness” ning “Fine Sharpness2″ vahel

Fotokristallid Photopointist
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Photopointi digilaboris saab juba praegu meisterdada oma pildiga kruuse, puslesid, võtmehoidjaid, kalendreid, rahakassasid ja palju-palju muud. Nüüd on aga valikusse lisandunud õige huvitavad meened - oma pildiga kaunistatud fotokristallid.

Pädevamat meediumi tähtsaimate fotode esitamiseks oleks raske leida. Stiilsemat ja esinduslikumat kingitust annab otsida. Valikus on neli erinevat fotokristalli: Murtud servadega kristallid “Kalju” ja “Süda” ning ristkülikukujulised ning siledate äärtega kristallid “Suur” ja “Väike”.

Tegemist on tõsiste tükkidega - kristallid “Suur”, “Süda” ja “Kalju” on 2 cm paksused, esimene neist kaalub üle poole kilo, teised kaks nimetatust veidi vähem. Kõigi nelja fotokristalli täpsemad mõõtmed ja kaal on järgmised:

Fotokristallide mõõtmed ja kaal

Kalju Süda Suur Väike
Laius 12 cm 8 cm 9 cm 5 cm
Pikkus 8,5 cm 8,5 cm 13 cm 7 cm
Paksus 2 cm 2 cm 2 cm 1 cm
Kaal 420 g 330 g 560 g 70 g

Kristalli “Väike” mõõtmed on veidi tagasihoidlikumad: 5 × 7 × 1 cm. Väike on aga komplektis kristallist alusega mille ühes servas on kell ning teises pastakahoidja.

Sinu foto kantakse kristallplaadi tagaküljele - nii jääb see igast küljest vaadatuna efektne ja õhuline. Kristalli külgedel ning murtud servadel tekivad huvitavad peegeldused ja valgusmängud. Väikese nipina võib siinkohal lisada, et eriti kenad ja efektsed jäävad kristallidel tumeda taustaga fotod.

Vaata lähemalt Photopointi Digilabori Fotomeenete osakonnast.

Canon esitleb uut profikaamerat: EOS 1D Mark IV
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Canon esitleb täna uut digipeeglit EOS 1D Mark IV. Tegemist on enam kui kaks aastat tagasi esitletud EOS 1D Mark III järeltulijaga ning otsese rivaaliga Nikoni paar päeva tagasi esitletud täiskaadersensoriga profikaamerale D3S.

1D Mark IV aparaadil on täiesti uus, 16,1 MP CMOS-sensor, uus automaatse teravustamise süsteem, 1080p HD-video salvestamise funktsioon ning sama kõrged ISO näitajad (standardina 100 - 12800, võimendusega kuni 102 400) nagu Nikoni D3S digipeeglil.

Canon EOS 1D Mark IV olulisemad omadused

  • Uus 16,1 MP APS-H formaadis CMOS sensor
  • Sarivõte 10 kaadrit sekundis
  • Kuni 121 16,1 MP suurust JPG-kaadrit ühes sarivõttetsüklis
  • Uus 45-punktiga autofookussüsteem (39 cross-type teravustamispunkti)
  • Kaks DIGIC 4 pilditöötlusprotsessorit
  • ISO 100 - 12800; võimendusega kuni 102 400
  • 3,0″ LCD-ekraan 920 000 piksliga ja Live View režiimiga
  • Säriajad: 30-1 / 8000 sek; Bulb-režiim
  • 1080p HD videorežiim 30, 25 ja 24 fps
  • Pildiotsija kaadri katvus: 100%; suurendus: 0,76x
  • Vastupidav, tolmu- ja pritsmekindel kere, 76 kummtihendit
  • Mõõtmed: 156 x 156,6 x 79,9 mm
  • Kaal: 1180 g

Sensor ja selle tundlikkus

Sarnaselt Mark III mudelile on ka Mark IV aparaadis kasutatud APS-H formaadis sensorit. See jääb oma mõõtmetelt - 27,9 x 18,6 mm - tavalise APS-C formaadi ning täiskaadersensori mõõtmete vahepeale. Seades Mark IV silm-silma vastu Nikoni D3S kaameraga, tasub seda tõika meeles pidada.

Kuna D3S täiskaadersensoril on 25% võrra vähem piksleid kui Canon Mark IV APS-H sensoril, siis on selge, et Mark IV pikslid on konkurendiga võrreldes oluliselt pisemad. Sellest hoolimata on 1D Mark IV kaameral sama kõrged ISO näitajad, nagu Nikoni uuel profimasinal - standardina kuni 12800 ning võimendusega 102 400.

Kuidas siis Mark IV, hoolimata oma pisikestest pikslitest sensoril, suudab samade ISO-väärtuse juures D3S kaamerale digimüra taseme poolest võrdväärset tulemust näidata? Canoni väitel on niivõrd kõrged ISO-väärtused saanud võimalikuks tänu täiesti uue disainiga CMOS-sensorile.

Esiteks ei ole valgust koguvatel mikroläätsedel sensori valgustundlike dioodide ees enam vahesid - niiviisi langeb dioodidele teatud aja vältel rohkem valgust. Teiseks on optimeeritud sensori vooluringi (siinkohal tuleb muidugi mainida, et täpselt samasugused muudatused väitis D3S sensori puhul läbi viinud olevat ka Nikon). Kolmanda abinõuna kiidab Canon oma uue kaamera kolmeastmelist müraeemaldusfunktsiooni. See on mõeldud kasutamiseks just kõrgetel ISO-väärtustel (High ISO speed noise reduction).

See, kas need abinõud Mark IV kaamerat võrdluses Nikoni D3S-iga ka oluliselt aidanud on, selgub alles kahe kaamera ISO-testfotode võrdluses. Kui Canon selles võrdluses oma rivaalist ka veidi alla jääks, tuleks talle siiski au anda.

Automaatne teravustamine

Canoni EOS 1D Mark III kaamera muutus peagi pärast turule jõudmist kurikuulsaks oma autofookuse poolest. Aparaat, mida reklaamiti kui kiireimat automaatse teravustamisega digipeeglit maailmas, osutus kriitilisemate fotograafide arvates oma autofookuse poolest oma eelkäijast isegi halvemaks.

Täna esitletaval Mark IV kaameral on täiesti uus automaatse teravustamise süsteem, millel ei esine Canoni sõnul mitte ühtegi eelmise mudeli puudujääki.

Süsteemis on 45 teravustamispunkti, lisaks veel 39 cross-type punkti, mis teravustavad nii vertikaalse kui ka horisontaalse kontrastsuse alusel ning annavad seetõttu täpsema tulemuse (neid saab kasutada vaid f2,8 või suurema avaga objektiiviga). Fotograaf saab manuaalselt valida teravustamispunktiks ükskõik millise neist 45st - samas saab sisse lülitada funktsiooni (AF Expansion), milles kaasatakse jälgiva teravustamise protsessi lisaks senisele kahe/nelja punkti võimalusele ka kõik 45 teravustamispunkti.

Mark IV teravustamispunktid pildiotsijas. Tavalised on tähistatud sinisega, cross-type tüüpi punktid aga lillakasroosa värviga.

EOS 1D Mark IV automaatse teravustamise süsteemi jaoks on kaameras eraldi mikroprotsessor, mis tagab kiire teravustamise - seda isegi sarivõttel kiirusega 10 kaadrit sekundis. Mikroprotsessorist lõikab kasu ka jälgiv teravustamine, mis olevat senisest tunduvalt tõhusam ja kiirem.

EOS 1D Mark IV autofookusel on ka funktsioon, mis töötab koos orientatsioonisensoriga - kaamera jätab meelde autofookuspunkti asukoha kaadris ning seab selle kaamera pööramisel proportsionaalselt vastavasse kohta (kui teravustamispunkt oli kaamera rõhtse asetuse puhul kaadris üleval vasakul, siis portrait-asendisse keeramisel ei jää punkt alla vasakule vaid liigub üles).

Sarivõte

Canon EOS 1D Mark IV omab kahte Digic IV protsessorit. Vaatamata megapikslite arvu tõusule 40% võrra (võrreldes Mark III kaameraga) säilitav aparaat tänu nendele protsessoritele siiski sarivõtte kiiruse 10 kaadrit sekundis.

Nii kiiresti saab klõbistada kuni 121 täissuuruses 16,1 MP JPEG-kaadrit ning kuni 28 RAW-vormingus faili. Selliste kiiruste ja kaadrite arvude saavutamiseks on vaja kasutada UDMA 6 standardile vastavat CompactFlash mälukaarti. Lisaks CF mälukaardile on Mark IV kaameral ka SD/SDHC mälukaardi pesa.

Video salvestamine

Võrdluses Nikoni D3S üllitisega on Canon EOS 1D Mark IV oma rivaalist mäekõrguselt üle video salvestamise funktsiooni poolest. Tõele au andes peab tunnistama, et Nikon on selle featuuri osas siiamaani Canoni sabas sörkinud. Ning mitte just päris selja taga vaid veidi kaugemal.

1D Mark IV salvestab HD-formaadis 1080p videot, kiirusega 30, 25 ja 24 kaadrit sekundis. 720 p HD videot on võimalik salvestada isegi kiirusega 60 kja 50 kaadrit sekundis - ideaalne moodus kiire liikumise filmimiseks.

Loomulikult saab ka filmimise ajal säritust oma soovi kohaselt seada. Kaameral on nupp, millele saab omistada video salvestamise alustamise funktsiooni. Filmide ja fotode vaatamiseks HD-teleri ekraanil on kaameral mini-HDMI port.

Canoni ametlik pressiteade

Ülevaade robgalbraith.com veebilehel

[See post to watch Flash video] [See post to watch Flash video]

Veel Canon EOS 1D Mark IV omadusi tutvustavaid videoklippe Canoni veebilehel

1 2