Sony QX30 kaameramoodul asetab 30x suumi nutitelefonide ette
autor: Lauri Veerde

5778966451

Lisaks võimekale Alpha QX1 objektiivkaamerale toob Sony IFA 2014 tehnikamessil välja veel teisegi nutitelefonidega koos toimiva kaameramooduli. Cyber-Shot QX30 on korpuse külge fikseeritud võimsa 30x suumiga f/3.5-6.3 objektiivi ja 1/2.3″ 20,40 MP pildisensoriga kaamera – väga sarnane Sony kompaktsele supersuumile Cyber-Shot DSC-HX50 (vaata põhjalikku ülevaadet Digitesti veebilehel).

Objektiivkaamera omaduste ampluaast on välja jäänud sisseehitatud välklamp, manuaalrežiim ja GPS. Aku vastupidavus ühe laadimiskorraga on 200 kaadrit ehk poole vähem kui HX50 kaameral. See-eest on QX-30 veerandiku võrra kompaktsem ning lubab – lisaks võimsale suumile – pildistada 10 kaadrit sekundis sarivõtet ning filmida stereoheli salvestades 60 fps kaadrisagedusega Full HD videot.

Selleks, et võimsa suumiga pildistatud fotod teravad tuleksid, on objektiivkaameral olemas optiline värinastabilisaator. Kui värinastabilisaatorist väheks jääb, saab objektiivikaamera kinnitada statiivile – selleks on seadme all metallist statiivikeere.

Sony Cyber-Shot QX30 salvestab videoid ja pilte Micro SD mälukaardile. Kuna kaamera peal on olemas suuminihik ja päästik, saab sellega pildistada ka ilma nutitelefonita. Kadreeringu nägemiseks tuleks aga QX10 siiski ühendada Android või iOS nutitelefoniga.

Sony on Photopointi ajaveebile teada andnud ka Cyber-Shot QX30 ametliku soovitusliku jaehinna Euroopa turul: 300€. Aparaati on müügile oodata oktoobri algul.

 

Sony Cyber-Shot QX30 olulisemad tehnilised andmed

  • 20.4 MP 1/2.3″ formaadis CMOS sensor
  • 30x suumiga 24-720mm fookuskauguste vahemikuga (35mm ekvivalendina), f/3.5-6.3 avavahemikuga Sony G objektiiv
  • Optiline värinastabilisaator objektiivi sees
  • ISO ulatus pildistades: 80-12800. Bionz X pildiprotsessor
  • Kontrastteravustamisega autofookus. Lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • 10 fps sarivõte
  • Sisseehitatud välklamp puudub
  • Programmsäri, Avarežiim, säriajarežiim, Superior Auto režiim ja Intelligent Auto režiim. Pildiprogrammid. Manuaalrežiimi ei ole
  • Pildistab Micro SD mälukaardile.
  • Filmirežiim: MP4 vormingus 1020 x 1080, 60 kaadrit sekundis. Andmesagedusega 28 MBps
  • Ühendub nutitelefoniga NFC abil WiFi ühenduse kaudu
  • Aku vastupidavus: 200 kaadrit ühe laadimiskorraga
  • Kaal: 178 g koos aku ja mälukaardiga
  • Mõõmed: 68,4mm x 65,1mm x 57,6mm

 

Sony Cyber-Shot QX30 tootevideo

 

Sony Cyber-Shot QX30 tootefotod

5778966451

7751340331

6260030607

 

Pentax Flucard WiFi mälukaardi tarkvarauuendus lisab K-S1 peegelkaamera toe
autor: Lauri Veerde

ricoh-flucard

Ricoh on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse Pentax Flucard SD-mälukaardile. See 16 GB mahutavusega mälukaart võimaldab luua WiFi ühenduse ja nõnda nutitelefoni abil kaamerat juhtida ning fotosid ja videoid otse telefoni laadida.

Siiamaani toimis Flucard ainult Pentax K-3 peegelkaameraga. Täna avalikustatav tarkvarauuendus () annab kaardile aga võimekuse toimida ka nädala eest avalikustatud Pentax K-S1 digipeegliga. Kõigile tulevastele K-S1 omanikele, kes endale WiFi võimekust soovivad, on see tarkvarauuendus seega hädavajalik. 

Legendaarse Tamron 18-270mm PZD reisiobjektiivi ostul saad kaasa kingituse
autor: Jürgen Veerme

photopoint-tamron15zoomUV-560x245-september

Jookse mis sa jooksed, zoom on ikka kiirem. Seega unusta jalgadega suumimine ja varusta end parem legendaarse Tamron 18-270mm PZD objektiiviga. See on objektiiv, mille suumivahemikuga saad objektiivi vahetamata kaadrisse püüda nii avaraid maastikke kui eemal askeldavaid või mööda vudivaid karvaseid ja sulelisi.

Ostes praegu supersoodsa hinnaga Tamron AF 18-270mm PZD suumobjektiivi saad kingituseks Tamron UV filtri (väärtuses 19.99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse muutes nii sinu pildid kvaliteetsemaks.

Tamroni populaarseim objektiiv on saadaval Canoni, Nikoni ja Sony kaameratele.

Pakkumine kehtib 30. septembrini.

Tamron 18-270mm PZD objektiivi valik Photopointi veebipoes

Point TV 132. Makroläätsed
autor: Lauri Veerde

Makrolääts on nagu filter. See kinnitub objektiivi filtrikeermesse ning toimib seal suurendusklaasina. Nüüd saab pisikesi detaile hoopis suuremalt kaadrisse püüda kui tavaline objektiiv seda võimaldab. Meie proovisime Ardoga 4x makroläätse tavalise, 18-55mm komplektobjektiivi ees. Veel tuntavama efekti annab see aga näiteks teleobjektiivide või suurema fookuskaugusega fiksobjektiivide ees.

 

Makroläätse valimisel on oluline, et selle filtrikeere oleks sama nagu objektiivil, millega seda läätse kasutama hakatakse. Muidu ei saa läätse lihtsalt objektiivi ette keerata. Kui sinu objektiivi filtrikeere on näiteks 58mm, siis pead valima ka 58mm keermega makroläätse. Objektiivi filtrikeere on reeglina kirjutatud iga objektiivikorgi siseküljele.

Vaata kõiki makroläätsi Photopointi veebipoes

Makrohuvilistele soovitame põhjalikku veebipõhist makrofotograafia kursust fotokursus.ee veebilehel. Autoriks bioloog, loodusfotograaf ja endine Maaülikooli professor Urmas Tartes. Urmase makrofotograafia kursuse leiad www.fotokursus.ee veebilehelt

Fotokursus annab sünnipäeva puhul kingituseks paberfotod, kõigile tasuta kursuse. Ainult täna
autor: Lauri Veerde

synnipaev-5-aastat-1000

Täna tähistab www.fotokursus.ee enda 5. sünnipäeva. Photopointi veebipõhine õpikeskkond alustas täpselt viie aasta eest 4 kursusega. Nüüdseks on fotokursus.ee kasvanud Eesti suurimaks fotograafia-alaseks online õpikeskkonnaks. Tänase sünnipäeva tähistamiseks annab fotokursus.ee kõikidele soovijatele kingituseks ühe oma parimatest kursustest täiesti tasuta. Lisaks saavad kõik, kes täna ostavad ükskõik millise tasulise fotokursuse, kingituseks kaasa 50 paberfoto tellimuse.

Tasuta kursuse saamiseks vajaliku sooduskoodi ja muu täpsema info leiad fotokursuse blogist.