Fotokonkurss „Ilus Isamaa”
autor: Ketu

Postitas: Kettrud

Täna kuulutavad Photopoint ja Microsoft Eesti välja ühise fotokonkursi „Ilus Isamaa”. Konkursi kestvus: 13. november 2009 - 10. jaanuar 2010,

Konkursiga kutsume üles kõiki fotohuvilisi jäädvustama Eestimaa kauneimaid kohti, vaatamisväärusi, arhitektuuri, loomi, inimesi. Kõike, mis seostub Eestimaaga. Osalejatel on tarvis pildistada fotoseeria, mis koosneb vähemalt 6 fotost. Fotoseeria 6 fotot peavad olema samast valdkonnast. Fotod tuleb üleslaadid www.fotofoorum.ee keskkonda. Fotokonkursile laekunud töödest valib žürii välja peaauhinna väärilise töö. Internetihääletusel saavad auhinna kaks enim hääli saanud võistlustöö autorit.

Konkursi võitnud fotoseeriat kasutab Microsoft Eesti Windows7 teemaks. Windows7 teema tähendab töölaua taustal vahelduvaid fotosid,  mille abil saab kasutaja oma arvuti veelgi personaalsemaks ja isikupärasemaks muuta.

Võidutöö autor saab endale ka kopsaka auhinna: peegelkaamera Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm, Kata kaamerakoti, Silicon Power mälukaardi, Panasonic akude ja laadija komplekti ning kupongi, mille eest saab Photopointis tasuta ilmutada 50 digipilti.

Auhinna väärtus on 11 574 krooni

Teise koha auhinnaks on kompaktkaamera Pentax Optio W80, Crumpleri fotokott Pretty Bella ning kupong, mille eest saab Photopointis tasuta ilmutada 50 digipilti.

Auhinna väärtus on 4916 krooni

Kolmanda koha auhinnaks on kompaktkaamera Pentax Optio P80Crumpleri fotokott Pretty Bella ning kupong, mille eest saab Photopointis tasuta ilmutada 50 digipilti.

Auhinna väärtus on 3416 krooni

Täpsed konkursi tingimused ja reeglid leiad siit

Fotokaamerad kätte ja Eestimaad avastama!

Photopoint esitleb: snap.ee
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Inglise keeleruumis on sõna “snap” tähendusväli üpris lai. Enamasti tähistab see plõksu - selle tekitajaks võivad olla sõrmed fotoaparaadi peegel, käärid… Näppudega seoses võib see plõks tähistada ka millegi napsamist. Igal juhul on see midagi, mis toimub kiirelt ja lihtsalt.

Eesti keeleruumis on sõnal “snäp” senimaani konkreetne tähendus puudunud. Seda kuni tänaseni, mil Photopoint selle uhkusega defineerib: Snäp on uus ja uudne pildipank, võimas digifotode tellimise rakendus ja lõbus suhtluskeskkond. Snäp asub veebis, aadressil snap.ee

Sarnaselt oma väljamaa nimekaimule on ka Snäp kiire ja lihtne. Erinevalt oma Maarjamaa sugulastest on Snäp… täiesti teistsugune. Uustulnuk erineb neist eelkõige oma värske disaini ning funktsioonide originaalsete toimimislahenduste poolest.

Snäp on pildipank

Kõigepealt on Snäp pildipank. Kõik registreerujad saavad fotode hoiustamiseks enda käsutusse 2 GB kettaruumi. Üles on võimalik laadida üksikuid pilte või terveid kaustu.

Üleslaetud foto talletab Snäp originaalfailina, tehes sellest ka mõne väiksema suurusega faili veebis vaatamise jaoks. Üleslaetud fotosid saab korrastada kaustadesse, kaustu saab teha nähtavaks kõigile, peita kõigi eest või muuta parooliga kaitstuks. Viimase võimaluse puhul saavad vastavas kaustas olevaid fotosid vaadata ainult need, kes teavad kaustale määratud parooli.

Snäpis saab fotodega igasugust nalja teha. Neid saab kaardil geosildistada, neile saab lisada märksõnu ja pärast märksõnade järgi otsida, neid saab kaustades sorteerida mitmesuguste erinevate kriteeriumite alusel, neid saab kommenteerida, hinnata, enda lemmikuks seada.

Fotosid saab slideshow`na esitada, piltide infost saab vaadata mis kaamerat ja milliseid kaamera seadeid selle tegemiseks on kasutatud. Nii enda kui ka teiste kasutajate fotosid on võimalik sõpradele saata e-kaardina. Lisaks sellele kõigele saab otse läbi Snäpi lasta oma fotod paberile panna.

Snäp on digifotode tellimise rakendus

Paberfotosid veebi kaudu tellides on kõige aeganõudvamaks etapiks piltide üleslaadimine. Olenevalt fotode suurusest ning hulgast ja internetiühenduse kiirusest võib see võtta aega mitmeid kümneid minuteid.

Kui Su digifotod on Snäpis, siis käib nende tellimine Photopointi fotolaborist imekiirelt. Määrad soovitud fotod või terve kausta, teatad fotopaberi mõõtmed, tüübi ja lõike, valid kättesaamise koha ja juba nad tellitud ongi. Makse jääb muidugi veel teha valitud internetipangas.

Snäp on suhtluskeskkond

Snäp ei ole pelgalt fotode hoiustamise ja tellimise koht. Snäpis on võimalik kohtuda ning suhelda oma sõprade ja tuttavatega ning miks mitte ka päris võhivõõrastega, kes läbi oma üleslaetud fotode justkui juba tuttavaks saanud on.

Nagu sotsiaalvõrgustikes, nii on võimalik ka Snäpis kasutajatel üksteist sõbraks valida. Pärast saab vaadata sõprade üleslaetud fotosid ja tegemisi ning oma pilte ainult sõpradega jagada. Kõik Snäpi kasutajad saavad üksteise pilte hinnata ja kommenteerida ning ka privaatsõnumeid saata. Kogu suhtlus kuvatakse ühe ajajoonena postkastis. Seal on võimalik sõnumitele vastata ning enda fotodele lisatud kommentaare kustutada.

Tähele tuleb panna, et hetkel on Snäpi veebileht veel beeta-staadiumis.  See tähendab, et kõik lehel olevad moodulid ja võimalused ei pruugi veel tõrgeteta toimida. Samuti tähendab see aga seda, et aja jooksul lisandub Snäpile veel kõiksuguseid lahedaid funktsioone.

Snäpi näol ei ole tegemist järjekordse WEB 2,0 kupeermaterjaliga, kus masinlikkust õhkavad moodulid üksteise kõrvale pillutud ja iga funktsiooni jaoks oma aken. Snäp on olemuslikult erinev - selle tunneb ära igaüks.  Et sellest erinevusest aga täielikult aru saada, tuleb Snäpi ise kogeda.

Mis võiks selle jaoks veel parem koht olla kui snap.ee veebileht?

Sony digipeeglite α380, α330 ja α230 tarkvarauuendus
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Sony on meisterdanud valmis ühise tarkvarauuenduse oma digipeeglitele α380, α330 ja α230. Uuendus kannab numbrimärki 1.10 ning võimaldab lukustada säri särimõõterežiimide “keskmestatud” ning “punktmõõtmine” korral teravustatud objektile.

α380, α330 ja α230 tarkvarauuendus v1.10 Win
α380, α330 ja α230 tarkvarauuendus v1.10 Mac

Olympus esitles E-P2 hübriidkaamerat
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Olympus tõi eelmise nädala lõpul lagedale musta värvi hübriidkaamera nimega E-P2. See ei ole mitte niivõrd uus, kuivõrd uuendatud aparaat.

Kuus kuud tagasi ilmale tulnud E-P1 initsiatsiooniriitusel anti noorukile pesa uue pildiotsija jaoks (pildiotsija on kaameraga kaasas), jälgiv autofookus, kaks uut kunstilist filtrit ja manuaalsed seadistusvõimalused filmirežiimil.

Hõbedane esmasündinu võõbati pärlendavalt mustaks ning talle omistati auväärne nimetus E-P2. Nii sai pisikesest E-P-ühest täisvereline hübriidkaamera.

Olympus E-P2 Olympuse veebilehel

Canon sai valmis EOS 7D lubatud tarkvarauuenduse
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Canon annab teada tarkvarauuendusest oma paar kuud tagasi esitletud digipeeglile EOS 7D.

Uuendus parandab hiljuti avalikkuse ette jõudnud vea, mis avaldus sarivõttel eelmise kaadri kontuuride õrnas esinemises järgneval kaadril.

Canon EOS 7D tarkvarauuendus v1.1.0 ja lisainfo Canoni veebilehel