Turule siseneb uus veekindel kompaktkaamera Olympus Tough TG-6
autor: Elise Ader

 

Lisaks populaarsele allveekaamerale Olympus TG-5-le on varsti turule sisenemas uus täiustatud versioon Olympus Tough TG-6, millega tootja jätkab traditsiooni valmistada turu parimaid veekindlaid kompaktkaameraid. Nagu oodata võis, on uuendused seotud peamiselt makro- ja veealuse pildistamisega. Uus kaamera tuleb pilti juuni lõpus ja tema hinnaks Photopointis saab olema 499 eurot. 

Uuel kaameral on muljetavaldavad omadused: väga hea pildikvaliteet (RAW-pildid), 4K video (Full HD formaadis 120fps) ja hea akukestvus. TG-6 kasuks räägib aga võrreldes eelkäijaga eelkõige see, et sellele on lisatud hunnik makro- ja allvee pildistamise režiime (kui Sa allvee- ja makropildistamises nii nõudlik ei ole, on endiselt hea valik ka uue kaameraga peaaegu identne ja sama sensoriga TG-5, mis on hetkel saadaval ka soodushinnaga).

TG-6 disain on sama, mis eelkäijal. Ainult, et LCD-ekraanil on nüüd suurem resolutsioon: 1,04 miljonit pildipunkti, mis on hulga teravam võrreldes TG-5 460 tuhande punktiga. Kaamera on veekindel kuni 15 m, löögikindel alates 2,4 meetrist, purunemiskindel kuni 100 kg ja külmumiskindel kuni -10 ° C. Nii nagu ka varasemal mudelil, on TG-6-l olemas GPS koos kompassi, manomeeteri, termomeeteri ja kiirendusanduriga, mille püütud andmed jälgimisfunktsioonil pildistades seotakse fotoga.

 

 

 TG-6 mikroskoobi režiimi on võrreldes TG-5ga edasi viidud: TG-6-l on võimekus suurendada subjekti rohkem kui 44x, samal ajal kui minimaalne teravustamiskaugus on 1 cm. See tähendab, et kaameraga on võimalik sarnaselt mikroskoobile näha aga ka pildistada asju, mida inimsilm ilma abivahendita ei seleta.

Kaamera võimaldab kasutada nii fookuse virnastamist kui ka kahveldamist, mille abil saab kogu võtte fookusesse võtta või laiendada fookusulatust hiljem. TG-6-l on ka kolm veealust valgebalansirežiimi: “madal”, “keskmine” ja “sügav”, mis aitavad teha värvikorrektuure vastavalt veesügavusest tulenevatele iseärasustele.  Kaamera kitsaskohad tunduvad olema väikesed. Välja on toodud, et ekraan võib kergelt kriimustuda ja et sellel puudub Bluetoothi ühilduvus.

Lisaks kaamerale endale pakub Olympus sellele erinevaid lisasid: objektiive, välklampe ja palju muud, et hakkama saada ka kõige nõudlikumates olukordades.

The post Turule siseneb uus veekindel kompaktkaamera Olympus Tough TG-6 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm GFX 100 keskformaatkaamera toob 102 megapiksli suurused fotod, faasituvastusega teravustamise, 5-teljelise värinastabilisaatori ja 4K videorežiimi
autor: Lauri Veerde

Siin see on. 2018. aasta sügisesel Photokina messil esimest korda maailmale näidatud Fujifilm GFX 100 keskformaatkaamera on nüüd valmis ja jõuab turule juuni lõpus. See on 102 MP keskformaatsensori, sensoripõhise värinastabilisaatori, faasituvastusega autofookuse ja kuni 400Mbps 4K video salvestamise võimekusega profiklassi hübriidkaamera. Senise Fujifilmi keskformaatkaamerate pealiku Fujifilm GFX 50S aparaadiga võrreldes 2x suurema lahutusvõimega, suurusjärgus 2x suurema korpusega ja ligi 2x kallima hinnaga.

Fujifilm GFX 100 hübriidkaamera 102 MP sensor pildistab 11648 ח 8736 px suurusi faile. 16-bit Raw formaati saab sarivõttel klõbistada 2 kaadrit sekundis, 14-bit Raw faile aga 5 fps kiirusega. Olemas on intervallvõte ja 16 Film Simulation värviprofiili.

Tavaliselt on digitaalsed keskformaatsensoriga kaamerad ikka vähemal või rohkemal määral funktsionaalsuse ja kiiruse pildikvaliteedi nimel ohvriks toonud. Nagu aastate eest Pentax 645Z, nii on ka Fujifilm GFX teedrajav kaamera, sest suudab suurele sensorile ja mahukatele 100 MP failidele vaatamata funktsioneerida põhimõtteliselt sama hästi nagu täiskaadersensoriga profikaamera.

GFX 100 on esimene keskformaatsensoriga kaamera maailmas, millel on sensoripõhine värinastabilisaator. Ja mitte lihtsalt mingi algeline stabilisaator, vaid esimeste proovidasaanute sõnul väga hästi toimiv ja standardsetes CIPA testides 5.5 EV astme tõhusushinnangu saanud stabilisaator. See tuleb kasuks nii pildistades kui videot filmides.Erinevalt Fujifilm GFX 50S kaamerast – millel on ainult kontrastipõhine autofookus – on uue GFX 100 kaamera sensoril faasituvastusega pikslid, mis katavad kogu sensori pinna – peaaegu 100% ulatuses. Tänu neile pikslitele teravustab Fujfilmi uus keskformaat 210% kiiremini.  Ja seda ükskõik kas kaadri keskel või päris ääres. Lisaks toimivad GFX 100 kaameras kõik automaatse teravustamise režiimid, mis on olemas näiteks Fujifilm X-T3 kaameras – jälgivast lukustuvast autofookusest kuni silmatuvastuseni. Sellist paindlikku autofookussüsteemi pole ühelgi teisel keskformaatkaameral.

Korpuse poolest matkib Fujifilm GFX 100 klassikalisi integreeritud horisontaalse akutallaga professionaalseid peegelkaameraid. Ka Fujifilmi uue keskformaadi korpusel on olulisemad nupud ja kettad dubleeritud. Vooluallikana saab kasutada ühte või kahte NP-T125 akut, mis koos suudavad täis laetuna anda voolu kuni 800 kaadri pildistamiseks.

Lisaks 3,2-tollisele puutetundlikule ja mõlematpidi nurga alla seatavale 2.36 px lahutusvõimega LCD-ekraanile on GFX100 kaameral veel kaks pisemat ekraani seadistuste vaatamiseks (üks suure LCD all ja teine kaamera peal). Eemaldatav elektrooniline pildiotsija on aga eriti detailse 5.76 MP ekraaniga. Seda pildiotsiojat saab ka vertikaalsihis nurga alla käänata. GFX 50S omanikud peaksid aga teadma, et sellele vanemale kaamerale uus pildiotsija oma võimsama ekraani tõttu ei sobi.Fujifilm GFX kaameraga pildistamine erineb oluliselt seniste Fujifilmi profimate hübriidkaamerate kasutamiskogemusest – nimelt pole sellel enam eraldi kettaid ISO ja säriaja seadmiseks. GFX 100 kasutamine on nüüd sarnane Canoni või Nikoni või Sony digikaameratele – siin on eesmine ja tagumine valikuketas, mille abil saab elektrooniliselt seada avaarvu, säriaega ja muud. Pildistamisrežiime ongi sel kaameral ainult 4: manuaalne, avaprioriteet, säriajaprioriteet ja programmsäri. Nende režiimide vahetamine toimub pealmise LCD-ekraani kõrval oleva pisikese nupu abil.

Ka videorežiim on Fujifilm GFX 100 aparaadil keskformaatkaamerale mitteomaselt funktsionaalne. Kvaliteetseim video, mida see aparaat seesmiselt UHS II tüüpi SD-mälukaardile salvestada suudab, on 4K salvestis DCI või UHD vormingus kuni 30 kaadrit sekundis kuni 400Mbps andmesagedusega ja 10-bit 4:2:0 värvusinfoga. Välisesse salvestisse saab läbi HDMI salvestada ka 4:2:2 värvusinfoga klippe. Eriti muljetavaldav on fakt, et kaamera salvestab videot kogu suure sensori pinnaga ja vähendab selle siis vajalikku suurusesse – seetõttu võime sellelt kaameralt oodata väga detailset ja ilusat videopilti. Tasub ka meeles pidada, et videot salvestades aitab pilti stabiliseerida värinastabilisaator ja teravana hoida jälgiv autofookus.

Fujifilm GFX 100 hübriidkaamera seab keskformaatsensoriga fotoaparaatide lati uuele kõrgusele. Tavaliselt vaid aeglasmaks stuudio- või maastikutööks sobivatel keskformaatkaameratel on nüüd võimekas alternatiiv. GFX 100 on ju ultradetailse pildiga kaamera, mille kiire teravustamine ja värinastabilisaator lubab seda kasutada kasvõi pulmade pildistamisel ainsa kaamerana – backup kaameraks näiteks pisike kiire Fujifilm X-T3.

Tundub, et keskformaat võib olla tuleviku täiskaader. See tulevik maksab muidugi omajagu, sest Fujifilm GFX 100 kere ametlik soovituslik jaehind on 10 999€. Võib tunduda palju, kuid ei tasu ära unustada, et sarnaste tehniliste andmetega konkureerivad keskformaatkaamerad on umbes 3x kallimad.

Allikad: Fujifilm pressiteade; Fujifilmi tooteleht

 

Fujifilm GFX 100 hübriidkaamera tootefotod

The post Fujifilm GFX 100 keskformaatkaamera toob 102 megapiksli suurused fotod, faasituvastusega teravustamise, 5-teljelise värinastabilisaatori ja 4K videorežiimi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Telli fotomeeneid -20% soodsamalt!
autor: Martin Krüünvald

fotomeened -20%

Sellel nädalavahetusel kuni 26. mai südaööni on fotomeenete kategooria tooted fotomeened.ee veebilehel lausa 20% soodsamad. Ideaalne võimalus teha oma sõbrale, pereliikmele, silmarõõmule või hoopis iseendale vahva ja meeldejääv kink.

Meisterda vahva kink ise! Meie fotomeenete valikust leiad laia valiku tooteid nagu kruusid, pusled, hiirematid, magnetid, t-särgid ning isegi mänguasjad. Kõigi nimetatud toodete peale saad lisada enda valikul pildi ja seda kas arvutist või Flickr’i, Facebooki/Google Photos albumist.

fotomeened -20%

Oleme teinud vahvate meenete tellimise eriti mugavaks, sest fotomeenete veebileht sai hiljuti kaasaegse välimuse ning super mugava kasutajaliidese. Sina vali toode ja pilt ning telli vahva kink otse koju kontorisse või sulle sobivasse Photopointi esinduskauplusesse.

Ja nüüd emotsioone loovaid fotomeeneid meisterdama – www.fotomeened.ee ›

*24.05 kuni 26.05.19 on ostukorvis kõik fotomeened kategooria tooted 20% soodsamad. Soodustus ei laiene seinapiltidele, kaartidele, kalendritele ja fotoraamatutele!

*Fotomeenete valmistamine võtab aega 5 päeva.

The post Telli fotomeeneid -20% soodsamalt! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata järele: tõenäoliselt selle aasta kõige lahedam lõpukingiidee
autor: Elise Ader

Suvi ja koolilõpp vaikselt terendab ning tänavad täituvad lillekaupmeestega. Vahel on vaja aga lillede kõrval midagi ka kingikotti pista.  Midagi, mis teeks meele rõõmsaks ja oleks ka samal ajal praktiline. Midagi, mis Su last üllataks ning paneks ta pead murdma, et kuidas Sulle selline idee üldse pähe kargas. Jah, originaalse kingi-idee leidmine võib osutuda keerulisemaks, kui esialgu tundub.

Meil Photopointis on üks väärt idee. Ja see pole sootuks mitte järjekordne aforismiraamat, või kuldne käekell, mis tal kindlasti juba olemas on. See on kiirpildikaamera komplekt OneStep+ Everything box. Popp, noortepärane ja praktiline kingitus, mis rõõmustab raudpolt kindlalt iga koolilõpetajat.

 

 

 

Everything Box komplektis sisaldub:

  • Polaroid OneStep+ kiirpildikaamera
  • i-Type värviline fotopaber
  • Fotokarp 40-le fotole

 

 

Hakka kohe kasutama

OneStep+ on uus Polaroid kaamera, mis ühendab endas klassikalise disaini ja moodsa stiili. Taaslaetava akuga kiirpildikaamera ning kõik kaamera kasutamiseks vajalikud vahendid on selles komplektis olemas. Seega saab hakata kohe karbist välja võtmisel võtetega pihta. Ka lõpupäeva erilisemad hetked võivad saada selle sama komplekti abil jäädvustatud. לhtlasi võimaldab see vanaemadele ja teistele sugulastele juba hetk pärast päästikule vajutamist kauneid pilte tähtsast päevast mälestuseks kinkida. Kiirpildkaamerasse käivad i-Type või Polaroid 600 paberid, mida saad hiljem vajadusel juurde osta, kui  lõpetamise päev liiga palju võttestsenaariume pakub.

 

Kapile seisma ei jää

OneStep+ ühendub Bluetoothi kaudu ka nutitelefoniga. Mis tähendab, et kogu pildiprotsessi saab Polaroid Originals rakenduse kaudu juhtida (rakenduse saab alla laadida App Store või Google Play lehel).  Seeläbi on võimalik luua topeltsäritusega fotosid, teha valgusmaalinguid ja palju muud. Kaameral on ka võimas välk ja pildiotsija, mis teeb fotode tegemise veelgi lihtsamaks. See nutikas kingitus kapile seisma juba ei jää, vaid hakkab taaslooma mälestusi, mis on ainulaadsed ja dokumenteerimist väärt.

 

Vaata seda kingiideed Photopointi veebipoes>

The post Vaata järele: tõenäoliselt selle aasta kõige lahedam lõpukingiidee appeared first on Photopointi ajaveeb.

Populaarse peegelkaamera Nikon D7200 viimased eksemplarid on nüüd saadaval soodushinnaga
autor: Elise Ader

Aeg läheb kiiresti ning ka head asjad saavad ükskord otsa. Just täpselt nii on see ka mitmeid tunnustusi saanud populaarse peegelkaameraga Nikon D7200, mille tootmisega on nüüd paraku karsoss. Kui oled plaaninud endale seda kaamerat soetada, siis tasub nüüd kiirreageerida. Sest koos teiste kevadiste allahindlustega võib soodustoodete riiulil ka seda, 2019. aastal endiselt tegijat mudelit kohata. Viimased eksemplarid, Photopointi poelettidel oma väärikat grand finaali tegevast D7200 mudelist, on soodushindadega saadaval.

 

Tuletame meelde, miks see peegelkaamera nii kõrgelt hinnatud on.

Kui Sa oled algaja tasemest juba pisut kaugemale jõudnud või soovid endale lihtsalt hea hinna-kvaliteedi suhtega poolkaader peegelkaamerat, siis on Nikon D7200 igati põhjendatud valik. Kaamera on kiire ning kõikide vajalike funktsioonidega. Tema kasuks räägib omas hinnaklassis eelkõige pildikvaliteet, mis edestab otseseid konkurente nii mürataseme kui ka dünaamilise ulatuse poolest. Nikon D7200-l on kiire autofookus ja ta teeb erakordselt tubli tööd liikuvate objektide jälgimisel. Kaameral on kiire 6 kaadrit sekundis sarivõte ning ta lubab pildistada 16 RAW-faili järjest.

Kaamera on Nikonile kohaselt ka väga kasutamismugav ning sellel on profiaparaatidele sarnaselt olemas menüüvälised juhtnupud ja -rattad, mis muudavad kaamera käsitlemise oluliselt kiiremaks. Head tööd teeb ka kaamera aku, mis peab vastu oluliselt kauem kui paljud teised sarnaste omadustega mudelid. Vaatamata sellele, et tegemist pole enam uustulnukiga, on kaameral olemas tänapäeval oluline ja vajalik wifi-ühendus, mille abil saab kaamerast otse pilte nutitelefoni saata või kasutada nutikat kaamera kaugjuhtimispuldina. Kaamera teeb head tööd väga erinevate valdkondade jäädvustamisel ja just sellepärast on ta turvaline valik kõigile, kes ennast ühe või teise valdkonna fotograafina veel ei defineeri.

Loe ka rohkem, mida kirjutati kaamera kohta Digitesti lehel, ning tutvu kaameraga lähemalt Photopointi veebipoes, sest just nüüd on õige hetk see korralik kaamera endale hea hinnaga ära krabada ja hakata veel paremaid fotosid pildistama.

 

Nikon D7200 Photopointi veebipoes>

 

The post Populaarse peegelkaamera Nikon D7200 viimased eksemplarid on nüüd saadaval soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9