Hoolimata praktiliselt olematust talvest ja ülivarakult Eestimaale saabunud kevadest, leidus palju hobi- ja profifotograafe, kes oma mälukaartidelt ja arvutikaustades leidsid üles talvemeeleoluga pilte ning esitasid need Sony Talvefoto 2015 konkursile. Aitäh!

Konkursile laekunud 1107 fotot on konkursi žüriil (loodusfotograaf Sven Začek, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning profifotograaf Kylli Sparre) nüüdseks mitmeid kordi läbi vaadatud ning selgunud on esikolmik.

Parimad saavad uusi fotošedöövreid klõpsima asuda Sony tipptasemel fototehnikaga:

    I koha auhind: Sony a6000 + 16-50mm + 55-210mm Kit, must

    II koha auhind: Sony DSC-RX100 III

    III koha auhind: Sony a5100 + 16-50mm Kit, must

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage esitleda fotokonkursi "Sony Talvefoto 2015" esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:


I koht: "Talv tamme all". Autor: Merje Aru

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: „Kõige emotsioonirikkamad on need loodusfotod, millel jäädvustatud vahva looduhetk meeldejääva kompositsiooniga. Kui nüüd sellele pildile veel loom lisada, siis saab see ainult paremaks minna. Kui lisada kuus looma, siis hakkab juba üle ääre ajama ning ongi tulemuseks võidupilt!"

sonyI

II koht: "Looduse jõud". Autor: Andrei Reinol

Žürii liikme Kylli Sparre kommentaar: „.Mind võlub läbi jäätükkide kumav valgus, pildi üldine tonaalsus  ja viis, kuidas pilvede liikumine on pika särituse abil jäädvustatud. Eriline loodushetk ja osav vormistus.“

sonyII

III koht: "Hõbevalge". Autor: Ragnis Pärnmets

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „See on ehe talvefoto. Hetk, millist ei näe just tihti ka korraliku ja pika talve jooksul, mis siis veel sellest pikaleveninud sügisest rääkida, mis praegu akna taga sujuvalt kevadeks üle minemas on. Selliseid pilte tasub vaadata eriti palavatel suvepäevadel - jahutab paremini kui konditsioneer! “

sony-talv

 

Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid ning nii talvemeelolu tekitasid.

 

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIIT

Žürii on oma tööd väga eeskujulikult teinud ning selgunud on fotod, mis pääsesid edasi II vooru ning kandideerivad Sony poolt välja pandud tipptasemel fototehnikale. Fotod, millede hulgast võitjad valitakse leiad Photopointi ajaveebist >Kutsume kõiki fotohuvilisi osa võtma fotokonkursist "Sony Talvefoto 2015". Ootame konkursile fotosid, mis kirjeldavad talve nii, nagu see sinu jaoks paistab.

Võib-olla oled lummatud lumise looduse ilust? Äkki naudid üle kõige suuskadel kihutamist või lastega koos kelgumäel rassimist?  Ehk on sinu parimad talvised hetked soojas toas kui jäälilledes akende taga möllab tuisk? Või... äkki talv üldse ei meeldigi sulle?

Mis iganes see ka olla võiks – vormi see parim hetk parimaks talvefotoks ja osale konkursil, sest kolm parimat tööd saavad auhinnaks Sony fotokaamerad


Talvefotosid saab konkursile esitada kuni 08. märtsini (k.a). Seejärel asub pilte hindama 3-liikmeline tunnustatud profifotograafidest koosnev žürii (Sven Zaćek, Toomas Ili ja Kylli Sparre). Esikolmik kuulutatakse välja 20 märtsil. Iga osavõtja saab konkursil osaleda maksimaalselt kolme fotoga.

Ära lase ennast piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2015 või 1998. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!