Artprint fotokonkursi „Esimene lumi“  võitjad on välja selgitatud!

Eelnevate aastate võimsad talved on muutunud muinasjutulisteks mälestusteks. Tänavu ei ole lund õieti olnudki ja seegi vähene, mis taevast alla sadas, ei jäänud maha. Esimese lume jäädvustamiseks kuulutasime fotokonkursi välja juba novembri keskpaigas. Peagi on aga käes jõulud ja maa on ikka sama must.

Lume trikitamistest ja soojast talvest hoolimata laekus konkursile siiski 175 esimese lume teemalist fotot. Need pildid tõestavad ehedalt, kui erinev ja mitmekesine võib olla esimese lume pale.  Pärast pikka ja keerulist otsustusprotsessi valis fotokonkursi žürii välja kolm parimat esimese lume teemalist fotot:

I koht: Peep Loorits fotoga „Naeratus“. Auhind - fotolõuend 75x50 (väärtus 59.90 €)
II koht: Siim Teder fotoga „Lumine Ratas“. Auhind - fotolõuend 60x40 (väärtus 39.90 €)
III koht: Kersti Kaiv fotoga „Nukker, aga siiski esimene“. Auhind - fotolõuend 30x45 (väärtus 19.90 €)

Võidupilt paistab teiste konkursil osalenud fotode seast silma eelkõige sellest kiirgava emotsiooni poolest. See on pilt, mida tuima näoga kinni ei klõpsi; pilt, mis end vaatama kutsub. Lumivalge kavala naeratusega lumepall piilub sügisesest metsast vastu ning tavaliselt vastanditena kujutatud rohelus ja lumi muutuvad siin sõbralikeks seltsilisteks. Säritus on kenasti paigas. Teravussügavus oleks võinud ulatuda ka lumepalli "kleidikese" ja "juusteni", kuid emotsiooni see tehniline pisiasi ei häiri.

Teisele kohale tulnud foto on kunstiliselt väga ilus ja meisterlikult teostatud. Pildil on jutustada sügav lugu, mis haakub otseselt teemaga. Esimene lumi tuleb ilma küsimata ja katab kinni kõik, mis sügisest jäänud. See näitab, et tulemas on uus aeg, mil ülemvõim kuulub talvele ja lumele.

Kolmanda koha foto tõestab, et lume ootus on suur. Eriti ootavad seda lapsed, et saaks lumememme veeretama hakata. Rahvasuu ütleb, et esimene lumi sulab alati ära. Ja nii ongi see pilt sellise esimese lumeootuse õhina ja rahvasuu ütluse ilusti kaadrisse püüdnud. Üksik tilluke lumememm keset avarat väja, kust ongi esimene lumi juba sulanud. See pilt avaldab muljet oma sisu ja lihtsusega.

Aitäh kõigile osavõtjatele! Snap.ee ja Artprint soovivad kõigile meeleolukat talve jätku.

-----------------------------------------

Fotode vastuvõtt Artprint fotokonkursile "Esimene lumi" on lõppenud. Žürii on alustanud rasket, aga põnevat tööd - 175 osaleva foto hulgast tuleb välja valida kolm huvitavamat pilti.

Kuna valimine on oodatust keerulisem, siis vajab žürii rohkem mõtlemisaega ja tulemused teatatakse 20. detsembril.

November liigub mühinaga talvele aina lähemale ja päevad lähevad pimedamaks ning külmemaks. Enam ei ole kaugel ka esimene lumi, mis alati elevust ja rõõmu toob, kuid salapäraselt kiiresti kaob. Artprint ootab konkursile "Esimene lumi" fotosid õrnast ja kaduvast esimesest lumest. Jäädvusta see eriline hetk ja osale konkursil.

Kõigi konkursile esitatud fotode seast valib žürii välja kolm parimat tööd. Võitjaid auhinnatakse Artprinti poolt välja pandud fotolõuenditega, millele igaüks saab lasta trükkida omale meelepärase foto. 

I koht: Fotolõuend 75x50. Väärtus 59.90 €
II koht:  Fotolõuend 60x40. Väärtus 39.90 €
III koht: Fotolõuend 30x45. Väärtus 19.90 €    

Fotosid esimesest lumest saad Snap.ee-sse lisada kuni 15. detsembrini. Üks autor võib esitada kolm tööd. 

Janar Murd: Esimene lumi.

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 peloor, „Naeratus“

Naeratus

2 siimteder, „Lumine ratas“

Lumine ratas

3 ketu71, „Nukker, aga siiski esimene !“

Nukker, aga siiski esimene !