Panasonic Lumix G9 II on fotograafidele suunatud lipulaev hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

On rõõm näha, et veel 2023. aastal on välja tulemas fotograafiale keskendunud hübriidkaameraid. Mis veel toredam see on järelkäija ühele parimale fotokaamerale, mis on võitnud ka mitmeid auhindu.

Panasonic Lumix G9 II on üks kaua oodatud “Micro Four Thirds” hübriidkaamera ning meil on suur rõõm teatada, et see on juba eeldatavalt novembrikuu jooksul Photopointi müügile jõudmas. Tõsistel huvilistel on võimalik eeltellimus teha meie veebikaubamaja kaudu juba täna!

Seniks räägime lahti, mida kujutab endast uue generatsiooni Lumix G9 II ning kas sellest võiks saada Sinu järgmine hübriidkaamera? Tule keri allapoole ja tutvu lähemalt 👇

 

Panasonic Lumix G9 II — rohkem uuendusi, kui esmapilgul paistab

Panasonic Lumix DC-G9 II südameks on uhiuus 25.2-megapiksline Live MOS sensor, mis aitab saavutada silmapaistvaid kaadreid koos rikkalike värvitoonidega.

Uuel sensoril on nüüd ka faastuvastusega autofookus, mida esimest korda nägime Panasonic hübriidkaamerates 2023. aasta algul välja tulnud Lumix S5 II täiskaader mudelis.

Tänu uuele autofookus süsteemile võime oodata märkimisväärset tõusu teravustamiskiiruses ning -täpsuses. Lisaks AI-toega tuvastustehnoloogiale suudab Lumix G9 II tuvastada ning jälgida erinevaid subjekte nagu autod, mootorrattad ning loomad.

Panasonic Lumix G9 II

Tegu on tavapärasest kõvasti kiirema hübriidkaameraga, sest kasvõi korraks silmi pilgutades võid sellega “tulistada” lausa 60 kaadrit/sek, kui kasutad “burst shooting” režiimi.

Mis veel parem see režiim suudab kasutada isegi AF-C jätkuvat teravustamist. Samuti suudab kaamera salvestada lühiajalise klippe enne, kui jõuad isegi päästikunuppu vajutada ehk ütleme nii, et selle kaameraga tähtsad hetked tabamata ei jää!

Veel üks ala, milles Panasonic on ennast taaskord ületanud on kaamerasisene stabilisatsioon, sest uue põlvkonna Lumix G9 hübriidkaameral on lausa kuni 8-stoppine keresisene stabilisaator.

Sellist omadust tasub kindlasti väärtustada, sest see teeb hand-held jäädvustamise kordades sujuvamaks ning ilmselt saaksid kõik oma videotööd teha ilma gimbalita, mis võrdub veel omakorda aja- ning rahasäästuga.

Kuigi tegemist on eelkõige fotograafiale keskendunud kaameraga, siis on see suuteline filmima ka väga viisaka kvaliteediga videoid. Nimelt, sellest mudelist võib saada isegi professionaalide B-kaamera, arvestades selle autofookuse võimekust ning üldist töökindlust.

Panasonic Lumix G9 II suudab salvestada kuni 5.8K resolutsioonis (4:2:0 10-bit) videoid ning võimaldab kasutada ka Apple ProRes’i. Kui mahukad videofailid ei mahu Sinu mälukaardi peale ära, siis õnneks saad videoid salvestada ka välisele SSD kõvakettale, kasutades kõrval olevat USB-C pesa. Sellel on ka täissuuruses HDMI pesa ja 3,5mm sisend ning väljund.

 

Mõned teised käepärased omadused Lumix G9 II hübriidkaamera puhul on 100-megapiksline fotorežiim ehk “High Resolution Mode”, must-valge fotograafia jaoks loodud LEICA Monochrome värvirežiim ning videote jaoks LUT lisamine otse kaamerasse.

 

Eeltelli oma fotokotti Panasonic Lumix G9 II kohe ära »

 


Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(38)

The post Panasonic Lumix G9 II on fotograafidele suunatud lipulaev hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.