Kas Sony ZV-E10 on ainult vlogimiseks või midagi rohkemat?
autor: Stephan Redko

Sony poolt hiljuti turule toodud ZV-E10 on reklaamitud, kui nende uut ja eelkõige vlogimiseks mõeldud hübriidkaamerat. Seetõttu soovisin selle ise proovile panna, et jõuda järelduseni, kas tegu on tõesti kaameraga, mida peaks ainult videote loomiseks kasutama või on see võimeline tegema ka midagi rohkemat (minu puhul fotosid).

Sony ZV-E10

Alles eelmine aasta tuli välja väga edukas Sony ZV-1 kaameramudel, mis on samamoodi vlogimiseks mõeldud, kuid tegemist on siiski kompaktkaameraga. See tähendab,  et puudub võimalus kasutada kaamera ees erinevaid objektiive, mis mingil määral kindlasti kitsendab fotograafilisi võimalusi ja loovust.

Seda mängu muutis Sony ZV-E10 ning avas ukse paljuks muuks, kui lihtsalt vlogimiseks ja just sellest tulenes ka minu huvi ZV-E10 vastu. Nimelt tahtsin saada aru, miks reklaamib Sony seda ainult vlogkaamerana, kui sellel on teoreetiliselt võimekus olla väga hea ka teistes žanrites.

Enne kasutuskogemuse juurde minemist toon välja mõned minu arvates olulisemad kaamera spetsifikatsioonid:

  • 24,2-megapiksline APS-C EXMOR CMOS sensor.
  • 4K UHD videosalvestus & HLG/S-Log3 gamma.
  • ISO tundlikkus 50 – 51200.
  • Nii RAW kui ka JPEG failide võimalus
  • Pildistab kuni 11 kaadrit sekundis.

Sony ZV-E10 muljed

Selle kaamera Photopointi foto- ja renditehnika valikusse jõudmisel oli mul esimesena võimalik seda proovida täielikus vabaduses lausa mitmeid päevi. Sony ZV-E10 kaamerat laenutades tuleb sellega kaasa standardne kit objektiiv Sony 16-50mm f/3.5-5.6 PZ OSS, vlogimiseks mõeldud Shooting käepide-ministatiiv ning lisaaku, et ükski hetk ei jääks tabamatuks tühja aku tõttu. Arvestades, et väga hea tulemuse saavutamiseks mängib suurt rolli ka objektiiv, siis kaamerale õiglase võimaluse andmiseks võtsin lisaks juurde ka tippkvaliteediga Sony 85mm f/1.4 GM fiksobjektiivi.

Esmane mulje, mis mul ZV-E10 kaamerast jäi oli selle kerge ja kompaktne kere (kaalub kõigest343g). Seda võis loomulikult vlogikaamerast oodata, kuid võrreldes seda näiteks mõne Canoni kaameraga, siis on Sony kindlasti üks samm eespool – eriti kompaktsuse poolest.

ZV-E10 hübriidkaameraga esimest korda pildistades jäi selle puhul kohe silma tohutult kiire autofookus, mille puhul Sony juba aastaid ka tihti kiidetakse. לkskõik, mida ma proovisin pildistada, siis ZV-E10 leidis selleks sobiva teravustamiskoha ning tegi seda nii kiirelt ja täpselt kui võimalik. Isegi maksimaalse f/1.4 avaga 85mm objektiivil olid tulemused väga teravad, mida on paljudel kaameratel raske saavutada, kuna suurema avaga on fokusseerimise mööda minemine kordi tõenäolisem.

Pilte sai tehtud nii metsas kui ka tänavate peal ja tulemustega jäin täitsa rahule. Minu ainus kriitika ZV-E10 osas on selle pildistamisvõime väheses valguses.

Teravustamisega tuli see väga kenasti toime, kuid ISO tõstmisel umbes 800 peale hakkas pilt kehvama poole vajuma. וnneks on selle puuduse kompenseerimiseks olemas mitu lahendust – üks nendest oleks kvaliteetsema objektiivi soetamine (eelistatavalt f/1.8, f/1.4, f/1.2 avaga), mis lubab rohkem valgust sisse ning seetõttu hoiab ära vajaduse ISO tõstmiseks. Teine ning taskukohasem lahendus on kaamera statiivi peale panemine, millega on võimalik säriaega tõsta kordi pikemaks, mis teeb sinu fotod müra ning kätevärisemisest tekkiva liikumishägususe vabaks.

Kokkuvõte

Sony ZV-E10 kerge ja kompaktse kere sees peitub üks tohutult võimekas hübriidkaamera, mida soovitaksin eelkõige siiski vlogeritele ja inimestele, kelle jaoks on video olulisem kui foto. Kuid siiski olid ZV-E10 poolt toodetud fotod minu jaoks suurepärased – ehk kui oled keegi, kellele meeldib aegajalt ka fotosi teha, siis see kaamera saab ka selle töö kenasti tehtud.

Ja eelkõige alustavatele vlogeritele soovitaksin pilgu peale visata ka minu poolt artiklis mainitud Sony ZV-1 kompaktkaamerale, sest ZV-E10 objektiivivahetuse võimalus ei pruugi kõikidele sisuloojatele nii oluline olla ning sellisel juhul on ZV-1 ideaalne lahendus.

 

Telli Sony ZV-E10 hübriidkaamera kodust lahkumata – transport on tasuta ››

Uuri Sony ZV-E10 rentimisvõimaluste kohta  ››

 

Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Photopointi fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

(66)

The post Kas Sony ZV-E10 on ainult vlogimiseks või midagi rohkemat? appeared first on Photopointi ajaveeb.